אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דו"ח של הטכניון חושף: חשד לדליפת רעלים לקרקע ב־200 תחנות דלק

40 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
למר "וולט" מתגובה 35
דבריך אינם נכונים. אכן, אם כל כלי הרכב יסעו על אנרגיה חשמלית יהיה צורך לייצר יותר חשמל אך בכמות פחותה ועם פחות זיהום. 1. מנוע חשמלי יעיל יותר ממנוע בנזין ולכן מנצל יותר טוב את האנרגיה המושקעת בו ובכך חוסך ברנרגיה 2. יצור אנרגיה במרוכז ובכמויות גדולות יעיל הרבה יותר ומזהם הרבה פחות מיצור אנרגיה א"ע מאות אלפי יחידות קטנות. דוגמא קטנה לכך ניתן לראות בנורה החשמלית. בנורה של 100 וואט ושתי נורות של 50 וואט מושקעת אותה כמות אנרגיה אך נורה של 100 וואט מפיקה יותר אור משתי נורות של 50 וואט. 3. להבדיל מרכב תחנות כח, בגלל גודלם, יכולות לייצר חשמל גם ממקורות מתחדשים ובלתי מזהמים כמו שמש או רוח. כיום, למשל, בגרמניה יותר מ 17% מהחשמל במדינה מיותר באמצעות מקורות מתחדשים כאשר היעד שלהם הוא להגיע ל 80% ב 2050 (את היעד הקודם של 12% ב 2010 הם עברו כבר ב 2007). 4. תחנות הכוח חייבות לייצר כמות מינימלית של חשמל בכל שעות היממה ובלילה כמות זאת גבוהה הרבה יותר מהנדרש. עיקר ההטענה של מכונית חשמלית תתבצע בלילה, מה שיביא לניצול של אתם עודפים, שכיום מבוזבזים, ויצמצם את כמות תחנות הכח הנוספות שידרשו להנעת רכבים חשמליים. בקיצור, מעבר לרכבים חשמליים יחסוך אנרגיה וזיהום אוויר
אמיר | 22.04.12
36.
במקום לעבור לתחבורה חשמלית נקייה ושקטה אנשים מחפשים תרוצים
צריכים כולם לקום ולעבור לתחבורה חשמלית - מי שצריך רכב עירוני שני, שיקנה ממבחר רכבי היצרניות - ניסאן פג'ו, סיטרואן ומיצובישי - כולן מציעות רכבים חשמליים עם סוללה קבועה מי שרוצה עדיין לזהם, אבל פחות, ויכול להרשות לעצמו רכב קצת יותר יקר שיקנה: שברולט וולט או פריוס נטענת. ומי שרוצה רכב חשמלי לחלוטין שיכול להגיע לכל מקום שיקנה רכב משפחתי מבטר פלייס. בכל מקרה - צריך להתנתק מהסירחון הזה שנקרא נפט!
לחמן | 22.04.12
35.
ל-33, אם כולם יסעו על חשמל אז תחנות הכח יצטרכו לעבוד פי 8 חזק ולזהם את האוויר. אז מה עשינו?
חוק שימור המסות והאנרגיות... עדיין דרושה אנרגיה X כדי להזיז את הרכב מנקודה A ל-B. ואנרגיה=חום, במקרה שלנו בערה. אז או שהדלק יבער אצלך במנוע, או שהוא יבער בתחנת הכח של חברת החשמל ויגיע אליך לאוטו עם כבלים. עדיין לא התגברת על עניין השריפה. אולי יום אחד שמכוניות יעבדו על מים, אז נגמור עם הזיהומים הנגרמים משריפת דלק/פחם/גז. עד אז - אני ואתה נמשיך לזהם.
וולט | 22.04.12
30.
אני לא מבין מה כאן מסובך. לו אזרח פרטי היה שופך נפט בחצרו בכמות כזאת...
היה נעצר מייד בידי המשטרה. אפילו תלונות שכנים על ריח רע היו מביאות למעצר, קנס, ומי יודע איזה עוד סנקציות. מדוע כשמדובר בתחנת דלק, צריך חוק אחר, ונוהל אחר? מדוע לא להפעיל את אותם הסעיפים גם עליהם? רק מפני שהם שייכים לארגון גדול, הנשלט בידי אנשים עשירים מאד? נהפוך הוא! זה רק מקל על הבעיה. הם אוהבים כסף, וייפגעו מאד מכל קנס שיוטל עליהם. יש להטיל קנסות רבים, לעצור פעילות באופן מיידי לתחנות מזהמות, ולפגוע בעסקיהם. משטרת ישראל, מה עוצר אתכם? קדימה, לעבודה!
משה זוכמיר | 22.04.12
29.
בת ים , רחוב רזיאל, תחנת דלק של " פז " באמצע השכונה רמת הנשיא
באמצע שכונת רמת הנשיא בבת ים , ברח' רזיאל, בין בניני רבי קומות , כולל מעון לזקנים ובית ספר לא רחוק, פלוס קניון בת ים בצמוד, קיימת לה תחנת דלק , עשרות שנים, כרגע בבעלות חב' " פז " . כל היום וגם בלילה יש רעש , ריח דלקים, המולה, צפירות של רכבים, בלילה יש הרבה רעש מהתחנה , כן, דווקא בלילה אנשים שם צועקים - כנראה נראה להם שהם לבד ביקום. כל פעם באים רכבים כבדים עם אספקת דלקים, כאמור באמצע השכונה, אם חס וחלילה רכב אחד כזה עולה באש הלך על כך השכונה. מענין מה יש לומר למכבי אש על מחדל זה ?? נא לא לצנזר.
בת ים , רחוב רזיאל | 22.04.12
26.
והרי תוצאות הארוע
הדיון הראשון בבימש"פ מתקיים בתאריך 31 פברואר 3112 ביהמש"פ החליט לקבוע דיון לשמיעת הוכחות לתאריך 42 מאי 4259 לאחר סדרת דיונים מתמשכת והגשת ערעורים לעליון, התקבלה פסיקה סופית בתאריך 14.13.8975 המחייבת את חברות הדלק ומפעילי התחנות לדוו"ח בעוד 75 שנה על סיום תיקון הליקויים.
240 אוקטן דולרים  | 22.04.12
18.
נוראי הזלזול הזה בציבור ,אפשר לחשוב שבעלי ההון לא נפגעים מהזיהום הזה
חוסר האכפתיות הזאת לערכים של הטבע והסביבה חוסר האכפתיות כלפי האנשים. כמו האסון בהר הרצל ביום השואה זלזול בחיי אדם תרבות היהיה בסדר די כבר מה אתם מתנערים מאחריות יש לכם אחריות אתם לא יכולים רק להרוויח כסף אתם צריכים לתת בתמורה
שלומי | 22.04.12
14.
הן מקבלות סכומי עתק הרשויות ולא מעניין אותם זיהום
מדוע נותנים להם רשיון עסק,?העיריות גובות ארנונה גבוהה לשלם שכר בכירים כ70% מההכבנסות הולך לשכר,אז מה מעניין אתם זיהום הקרקע?הם בכל מיקרה המנהלים וראשי העיריות שותים מים מינרלים ממיתקנים ,אז מה אתם רוצים מהם .העיקר שימשיכו להנות משכר,תנאים טובים,ביבת עבודה נוחה מאוד
רישיון עסק מהעיריות | 22.04.12
9.
שורש הבעיה שהעבירות לא נחשבות לפשע
שורש הבעיה שהעבירות לא נחשבות לפשע, במקרה הטוב לעבירה מינהלית. במצב בו נכסי המדינה (קרקע ומקורות מים) נפגעים, כמו גם בריאות הציבור נמצאת בסכנה מיידית ולטווח ארוך, הרי שמדובר בפשע חמור לכל דבר. הבעיה שאף אחד לא משלם את המחיר ולוביסטים/יחצני"ם מצליחים לשכנע שרים ואת הציבור ש"הכל בסדר". הגיע הזמן לשינוי חד והחלטי בהתייחסות הרשויות וכלל הציבור לנושאים סביבתים ולהקפיד בקלה כבחמורה.
אבי | 22.04.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת