אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועדת השרים לחקיקה אישרה את חוק הספרים

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
מי יקנה עכשיו ספרים ?
במקום לקבוע מחיר נורמלי לספרים ולהגביל את מחיר המינימום, הם הלכו וקיבעו את המחיר הגבוהה לשנה ויותר. נראה אותם מרוויחים עכשיו כשאף אחד לא יקנה ספרים ... 100 ש"ח לספר ? השתגעתם ? מה רע בספר במחיר 40 ש"ח ? כולם יכולים להרוויח בסכומים כאלה, גם הקונים וגם הסופרים/מולים ורשתות הספרים.
רונן | 10.06.12
15.
עם הספר
לא נעים להגיד אבל על סמך מה שפורסם נראה כי החוק הולך אומנם להטיב עם הכותבים (דבר חשוב ומבורך) אבל מצד שני יהפוך את הספרים למוצר מותרות כפי שהיה בעבר. צמצום ההנחה / הקניה בכמות במחיר שווה לכל נפש עלולה להביא בדיוק למצב הפוך ממה ששרת התרבות ואחרים חפצו בו - אנשים לא יקנו ספרים! וישנן לכך דוגמאות מהעולם. לנו הקוראים נותר רק להצטער ולרוץ לקנות בזול כל עוד אפשר.
אדיר | 10.06.12
9.
למספר 4 אכן הוציאו חוק כזה והוא נקרא בישראל חוק החלב שבו מובטח המחיר לרפתן
כנראה לא ידעת אבל אתה חי במדינה שכל תחום ותחום מפוקח ע"י הממשלה החל מסרטים שיוצאים לאור (חוק הקולנוע) וגומר במחירי המזון שמפוקחים בעקיפין ע"י מועצת הצמחים משרד החקלאות משרד התמ"ת וכו" עם מכסות יבוא למקורבים וכך הלאה שלכל אחד יש את הזיכיון הפרטי שלו והבלעדי סה"כ יש כאן המשך מדיניות קומוניסטית ועכשיו גם הספרים נכנסו תחת עינה של הממשלה הבולשביקית לדורותיהם.
ככה שאפשר לומר | 10.06.12
7.
חוק בולשביקי
אולי יחוקקו גם שאסור לתת הנחות על קוקה קולה??!!! הקשר בין מחירי הספרים לשכר הסופרים הוא מועט. ספר נמכר בעשרים וחמישה שקלים במקום כ-100 במחירון = הפרש 75 שח שכר הסופרים נע בסביבת 2 עד 4 שקלים לספר . אם כבר חוק דרקוני - אז לחוקק ששכר המחבר יהיה לפחות 15 אחוז מהמחיר לצרכן.
ענת | 10.06.12
4.
הבעיה: השוק תחרותי מידי
מחירי הספרים נמוכים והצרכן יכול לקרוא בכיף. למה זה בעיה? זו לא... התמלוגים נמוכים מידי ? א. אף הוצאת ספרים לא חייבת להוציא ספר. ב. למה צריך לגלגל את כל זה על הצרכן הסופי? אם היה יוצא חוק שאומר שאסור למכור חלב בפחות מ 10 שקלים, כי אחרת בעלי הרפתות לא מרווחים מספיק כסף, מה הייתם חושבים? צריך לגמור ללימור לבנת את הקריירה הציבורית. היא לא מייצגת את הציבור בכלל. אני בעד חרם צרכנים על ספרות עברית - אני לא הולך לקנות השנה שום ספר חדש. הכי הרבה אני אחליף עם מישהו.
גיל | 10.06.12
1.
רשת ספרים בבעלות זמורה ביתן מודן .
המודל הזה של ניגוד ענינים מובנה לא קיבל פתרון בחוק .אין בעולם מודל שרשת חנויות ספרים היא בבעלות מוציאים לאור ודואגים לקידומה ולמכירת הספרים של הבעלים .כל התחמקות מטיפול בבעיה זו יפגע מאד בפתרון יעיל וזה כן באחריות הממונה על ההגבלים .
רמי  | 09.06.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת