אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ממחר: מעסיק שיפגע בזכויות עובדיו - ייקנס בעד 35 אלף שקל

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לדנה
מאיפה זה בא - שרוב העובדים לפי שעה לא מקבלים תשלומי חגים?? אני עובדת במשרד רואה חשבון ואין תלושי משכורת אצלנו שיוצאים עם הפרות חוקי עבודה. מגיע חג - מקבלים חג, מגיעים דמי הבראה - גם כן, אותו דבר מחלה וחופשה. אם מעביד לא יודע מה מגיע לעובד - מעדכנים אותו. אני מסכימה שיש מעבידים שאוהבים לשחק עם המשכורות - נו אז מה, הבחירה בידי העובד.
אא | 19.06.12
4.
החלק הראשון של החוק הוא חשוב ביותר!
היום מעסיקים מתעלמים לחלוטין מזכויות העובדים, במיוחד עבור עובדים לפי שעה. למשל: עובד לפי שעה לא מקבל כמעט אף פעם דמי חגים. למרות שמגיעים לו כמעט 9 דמי חגים כל שנה!! זה המון כסף, בשנתיים אפשר להגיע לכ-4500 ש"ח!!! אנשים אפילו לא מודעים לזה, וזה בגלל שרואי חשבון ומעסיקים מעדיפים לעבוד בשיטת מצליח שבה הם לא נותנים לעובד דבר, ומניחים שהוא לא יידע שמגיע לו. והם צודקים בהרבה מקרים. אז קדימה- תתחילו לבקש את מה שמגיע לכם, ואם על כל אדם שיתבע העסק יפסיד 35000, הם יתחילו לחשוב פעמיים אם הם מוותרים לכם על דמי חגים, מקצצים בימי חופשה או בדמי הבראה, או מפרישים לכם שכר לא נכון לפנסיה. חפשו מה-מגיע באינטרנט- יעלה בקרוב!!!
דנה | 18.06.12
3.
זה מטורף ...
איך אני כמעסיק יכול לפקח על הזכויות של החברה שנותנת שרותי נקיון ? שפקחי התמ"ת יבדקו את החברות, יש גבול לכל שטות. אולי מחר כשאזמין נייר באופיס דיפו אהיה גם אחראי לתנאי העובדים שם ? וכשאזמין פיצה לעובדים ויתברר שעובדי פיצה X לא קיבלו שכר אז גם בזה אני אשם ? אין גבול לטמטום של השלטון בישראל.
ר | 18.06.12
1.
החוק לאכיפת החוק - בדיחה עצובה של מדינה חדלת פירעון
מדוע זה חוקק מלכתחילה החוק? והרי קיימים כבר חוקי העבודה, וקיימים חוקי מגן - ובעצם, בדרך "עוקפת" המדינה מטילה על מזמיני השירותים השונים את החובה לאכוף את חוקי המגן והופכת את המזמינים למעשה לפקחים במקום פקחי משרת התמ"ת! אבסורד, העדה על אזלת יד, זלזול מופגן והפרטת רשויות האכיפה! אולי תעדיף המדינה גם ליזום בית דין אלטרנטיבי לעבודה?! וייהפך המזמין ופקחיו גם לבית הדין?
ירון | 18.06.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת