אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

9.4 מיליארד שקל משלם המשק בשנה בגלל אי תעסוקת חרדים

100 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

97.
בשביל ההגינות מישהו אולי יבדוק כמה חוסך הציבור החרדי למדינה ?
הבנו את חישוב ההוצאות ולא נתווכח, אך יש לבדוק כמה קטן אחוז הפשיעה בציבור החרדי לעומת החילוני בעניני סמים, גנבות, אונס, רצח וכ"ו, כמה הוצאות מדינה נחסכים בעכבות זה בבניית בתי כלא, החזקת אסירים, הוצאות משפטים, מניעת פשיעה - בבני ברק וקרית ספר אין תחנת משטרה, מה העלות של החזקת תחנה כזו בשנה כולל משכורות שוטרים, החזקת נידות וכ"ו. כמה נזקים נפשיים נגרמים ע"י הפשיעה בארץ ומחייבים עזרה סוציאלית, נפשית ותקציבי תמיכה בנפגעים וכ"ו. תבדקו אם אחוז הפשיעה בציבור החרדי היה כמו בחילוני, בכמה היה צריך להגדיל את הוצאות המדינה בשרותים הנ"ל ?
שגיב דיין | 19.02.14
96.
להכשיר את החרדים למקצועות טכניים ולשרת בצה"ל ולעבודה
להכשיר את החרדים למקצועות טכניים ולשרת בצה"ל ולעבודה. תפילות, דף יומי וכשרות זה לא בעיה. מערכת החינוך צריכה להגדיל את אחוז לומדי המקצועות המדעיים והטכנולוגיים. לבגרות, להנדסאים, במכללות ובאוניברסיטאות, מו"פ, ייצור וייצוא הם הבסיס. והבסיס השני הוא הגדלת הכבישים המסילות והרכבות המהירות מהפריפרייה- גולן, גליל, יהודה ושומרון, הנגב. הבסיס השלישי: עידוד גדילת האוכלוסייה היצרנית והמשרתת בצה"ל ע"י הטבות לזוגות צעירים ודירה ראשונה מרווחת במחיר מסובסד - כך למשל דירת 5 חדרים באריאל לזוג ששירת בצה"ל תעלה 500,000 ש"ח
 | 27.07.12
93.
זה התחשיב המופרך ביותר שראיתי מעולם...
אתם מבינים שבכלכלה התמ"ג נקבע לפי הצריכה והיצוא, לא לפי שיעור האבטלה, כן? עכשיו, יציאה של החרדים לעבודה לא תגדיל את הביקוש לתוצרת ישראלי בעולם, וקרוב לוודאי שלא תשנה באופן מיידי את דפוסי הצריכה שלהם, שהם קצת פחות בזבזניים מאלה של המגזר החילוני. אז מאיפה יגיע הביקוש שיצדיק את הגדלת התעסוקה, שתאפשר לחרדים למצוא ג'וב? התשובה - הוא לא יגיע. המהלך רק ידחוף כלפי מטה את רמות השכר הנמוכות כי הוא ייצור תחרות יותר גדולה על כל תפקיד, וסך ההכנסות של המשק לא ישתנו בכלל... כי אם היה אפשר להגדיל את התמ"ג רק על ידי הגדלת מספר הידיים העובדות, כולם היו מתחננים למהגרי עבודה שיגיעו אליהם, ולא מחפשים דרכים לגרש אותם
יניב | 23.07.12
92.
החרדים החרדים החרדים !!!!!!!!!
גולשים יקרים! אתם לא חייבים להסכים איתנו, אבל כל מי שמכבד את הזולת ואת עצמו, ויש רבים כאלו במדינתנו, שלא י לחרדים, כל זמן שלא בדק את הנתונים לאשורם או לכל הפחות שמע את טענות החרדים עד הסוף, בלי סילופים וחוסר דיוקים. למי שקרא עד כאן, ראיתי לא מזמן באתר הידברות כתבה קצרה שעונה על רוב הטענות ששוב ושוב טוענים נגד החרדים. אפשר להמשיך לא להסכיםם , אבל למען הישרות שאני מאמין שקיים בכל אחד ואחד לפחות פעם אחת כדאי לשמוע . תודה לכל מי שהקדיש מספר רגעים לקרוא את דברי.
נחום | 22.07.12
90.
חכמים החרדים האלה, הם קלטו שלא שווה לעבוד במדינה הזאת
מדינה אוכלת יושביה...אצל החרדים יש אחוזים גבוהים יותר של אנשים שעוסקים במסחר, אנשי נדל״ן. סחר ביהלומים, שוק ההון. למה לעבוד ולשלם המון מיסים למדינה הזאת? יש דרכים עקיפות להרוויח כסף ולשלם הרבה פחות מיסים...ונראה לכם שלחרדים יש אינטרס להכניס עוד כסף לקופה של המדינה השיקצע, התויעבה????
אני | 22.07.12
89.
חכמי חלם
זה מה שטוענים כבר שנים, תפסיקו לקשר בין צבא ליציאה לעבודה, מלא חרדים רוצים לצאת לעבודה וכל מה שמונע אותם זה הפחד שיגייסו אותם! תנו להם לצאת לעבוד מבלי לחייב אותם צבא ותראו כמה מהם יוצאים לעבודה ומשתלבים במקצועות יוקרה, אבל,!!! קחו בחשבון המוח היהודי תמיד היה יותר חכם מהגוים, המוח החרדי יותר חכם מהחילוני, קחו בחשבון שהם ידחקו אתכם הצידה וישתלבו במקצועות הגבוהות.
אברהם | 22.07.12
88.
די להתלהם ומספיק להיות "צודקים" , תתחילו להיות "חכמים.
אני חרדי עובד ב"ה ומאמין בכל מאודי שהפרנסה רק מהקב"ה. מה שאני לא מבין זה איך במשך שנים רבות כל כך הממסד לא חשב להיות "חכם" אלא צודק. בפועל מה שקורה עכשיו הוא שחרדי צעיר מתחתן בגיל 18-20. בכדי לא להתגייס ( שם הבעיה היא לא השתמטות אלא חוסר התאמה לאורח החיים החרדי )הוא מצהיר שתורתו אומנתו ויושב ללמוד בישיבה. כעבור שנה הוא עם ילד וכעבור שנתיים וחצי עד שלש הוא כבר עם שניים. אם מישהו מכיר דרך איך אפשר מקצבה של 875 ש"ח של אברך + השלמת הכנסה שתלויה בהכנסה שלא עוברת 2500 ש"ח למשפחה, אפשר לשלם עבור שכירות דירה ,חשמל, מים ,טלפון ,טיטולים ,מטרנה ,אוכל ,עגלת ילדים , אוטובוסים וכ"ו ( דברים שלא מקבלים חינם ואין עליהם הנחה )... אני אשמח לשמוע. אם כך איך החרדי חי? פשוט מאד הוא יוצא לעבוד! אבלללללללל אסור לו לצאת לעבוד חוקית אחרת יאבד את מעמד תורתו אומנתו ויגוייס לצבא, אז מה עושים? עובדים בשחור !ושם ההפסד האמיתי למדינה ,גם העובד לא משלם מס וגם המעביד... ובנוסף הישיבה ממשיכה לדווח עליו כמי שכל יומו בישיבה ומקבלת הקצבות בהתאם... שוב הפסד למדינה... וככה גם מחנכים דורות שלמים על עבודה בשחור ותחמנות של המדינה. וככה גם מקבלים נתון מגוכח ולא אמיתי של אחוז השתתפות בשוק העבודה של 45% הפיתרון: להפסיק לחלום לגייס את החרדים לצה"ל (הצבא ממילא לא צריך אותם והם יעלו לו הון תועפות להחזיק אותם) ולתת לכל אברך שהוא נשוי + 2 פטור רשמי ומלא מהצבא. כך שוק העבודה יפתח עבורם באופן חוקי ולא יצטרכו וגם לא ירצו לעבוד בשחור ולהסתכן,וישלמו מיסים וגם יהנו מהטבות שכל עובד חוקי זוכה להם (חופשה מחלה הבראה) לרבנים לא יהיה צידוק הלכתי לשקר יותר עבור האברכים וכך הקיצבאות לישיבות יפחתו ויהיו אמיתיות יותר. ככה גם תרומתם האמיתית לכלכלה ולמעורבו בשוק העבודה תזנק פלאים.
גם אני חרד | 22.07.12
86.
בתור אחד שעובד ועובד למחייתו ולא מספיק להשתכר
אני לא מקנא ולא מזלזל בהם הם חיים בועני יחסית נורא עם 7 ילדים בבית. זה שהם לא עובדים זה בגלל תורתם ואומנותם וצריך להבין את זה שבחור לא יכול לעבוד וללמוד 8 שעות אחרי העבודה ביחד כי אין מצב כזה אחרי יום עבודה ארוך ומתיש ולכן הם מעדיפים לשבת באוהלה של התורה ולתת לנשים לפרנס
אז מה | 22.07.12
81.
ומה עם מקומות עבודה?
תמיד כשמדברים על שילוב חרדים בעבודה, שוכחים שכדי לשלב אותם צריך ליצור מקומות עבודה. בשוק העבודה הישראלי אין מספיק משרות כבר היום, על כל משרה מתחרים עשרות ומאות מובטלים שיש להם תואר וששרתו בצבא. אם ישלבו את החרדים בשוק העבודה יקרה בדיוק מה שקרה בשנות ה-90 בעלייה מחבר העמים: השכר ירד, חברות הקבלן וכוח האדם ירוויחו, ושוק העבודה יהפוך ליותר קפיטליסטי ונצלני. במקביל, החרדים (כמו העולים בזמנו) יהנו מהעדפה מתקנת בקבלה לעבודה בשרות המדינה ובמקומות מסודרים (הם לא יעבדו בבניין או חקלאות) על חשבון המובטלים הותיקים ששרתו בצבא ושיש להם השכלה.
מחפש | 22.07.12
74.
תקראו ותבינו ה--כל -- איפה הכסף??
חבר'ה כמה עולה למדינה טיול שנתי בודד שילדכם (ורק ילדיכם כי אצל החרדים לא מקבלים בשביל זה תיקצוב לתלמודי תורה) נהנה בו?? הידעתם!! שבתקציב זה אפשר להחזיק כולל אברכים שלם לכמה חדשים טובים והכל מטיול שנתי בודד של בית ספר אחד!! כמה כסף עולה בשביל כל הספורט והפנאי שמממנים בכספי המיסים בשביל ילדיכם כדי שלא יהיה להם משעמם ולא ירצחו אחד את השני... וכדי שלא יעשו את כל השטויות והזוהמה שהם רואים בטלוויזיה ובאינטרנט כל יום... הידעתם!! שבסכומים אלו אפשר להחזיק מאות משפחות ברוכות ילדים שמתנזרים מכל הרפש והטומאה שאתם שוחים בה כל יום וכל היום!! די חבריא תפקחו את העיניים ותצאו מהטמטום שהפוליטיקאים מחדירים לכם לשכל הכל בגלל גחמה כזו או אחרת , ולפני שיהיה מאוחר!!!!!!
חרדי | 22.07.12
72.
תפטרו את החרדים מהצבא - תקבלו 100000 עובדים למשק!!!!!!!!
רבבות חרדים- ואני בתוכם- רוצים מאוד מאוד לצאת לעבוד אלא שהצבא כולא אותנו בישיבות ובכוללים, אנחנו לא יכולים ללכת לצבא הן מסיבות חברתיות והן משום שזה אנטי תזה מוחלטת לכל מה שאנו מאמינים כגון תערובת עם נשים וכו' אם הייתם חכמים ולא רק צודקים הייתם פוטרים אותנו מהצבא והייתם רואים רבבות חרדים עובדים בכל סוג של עבודה, לא היינו צריכים לקבל קצבאות והיינו משלמים מיסים בשפע! הייתם רואים מאות ישיבות שמשלבות לימוד מקצוע יחד עם לימוד התורה, (היום, אם יהיו כאלו ישיבות הם לא יקבלו את מעמד "תורתו אומנותו") אני מאד מבין את הדרישה הצודקת שלכם שכולם צריכים לשרת. אבל כמו שאומרים "אל תהיה צודק, תהיה חכם"!
מיכאל | 22.07.12
65.
ומה עם מקומות עבודה?
תמיד כשמדברים על שילוב חרדים בעבודה, שוכחים שכדי לשלב אותם צריך ליצור מקומות עבודה. בשוק העבודה הישראלי אין מספיק משרות כבר היום, על כל משרה מתחרים עשרות ומאות מובטלים שיש להם תואר וששרתו בצבא. אם ישלבו את החרדים בשוק העבודה יקרה בדיוק מה שקרה בשנות ה-90 בעלייה מחבר העמים: השכר ירד, חברות הקבלן וכוח האדם ירוויחו, ושוק העבודה יהפוך ליותר קפיטליסטי ונצלני. במקביל, החרדים (כמו העולים בזמנו) יהנו מהעדפה מתקנת בקבלה לעבודה בשרות המדינה ובמקומות מסודרים (הם לא יעבדו בבניין או חקלאות) על חשבון המובטלים הותיקים ששרתו בצבא ושיש להם השכלה.
מחפש | 22.07.12
55.
עזבו חרידים. מה עם הערבים? אני ואתה מממנים את הערבים, וזה יותר מעצבן אותי!
לא רק ערבים רגילים. מממן גם ערבים מחבלים! בני בגין לא התיר לעלות הצעת חוק שמונעת תקציב ממחבלים ישראליים. אז תעזבו את החרידים. אגב, לגבי החרידים, כוח הקנייה שלהם הוא 10 מליארד שקל בשנה... שתורמים למשק.
 | 22.07.12
50.
למי שבאמת אכפת לו - כדאי שתתחילו לבדוק באמת איפה נמצא החור
אני חרדי שבבעלותי מס' חברות המשלמות מעל מליון ש"ח מס הכנסה בשנה ומעסיקות כ100 עובדים מכל גווני האוכלוסיה ומתמודד יום יום מול בירוקרטיה של פקידים ועובדי מדינה שניזונים ישירות מהקופה הציבורית בסכומי עתק ובתנאי תעסוקה שעולים למשלם המסים הרבה יותר מכל המובטלים של המדינה בכלל. והתועלת שלהם שואפת לאפס, ומשום מה חרדים כמעט ולא תמצאו שם.
אלי | 22.07.12
46.
איזה כיף לקרוא הודעות כאלה
כשבראש השנה הקרוב הבא עלינו לטובה אני סוף סוף עוזב את המדינה המחליאה הזו ועובר לארה"ב לצמיתות. תמשיכו לממן את העלוקות. תמשיכו לבחור במושחתים שעושקים אתכם יום יום. תמשיכו להצית את עצמכם ברחובות. תמשיכו לספוג רקטות ולשתוק. אני עם זה גמרתי...
אורז 1 | 22.07.12
42.
9.4 מיליארד משלם המשק??????????
סליחה איזה משק?!מה זה השטויות האלה!,מי זה המשק? השכנה שלי ממול?,זה אני ואתה החילוניים העובדים הפריאיירים שממשיכים לפרנס את ים העלוקות,ובקצב הזה פשוט ימוטטו אותנו בעוד כמה שנים, ואיתנו יחד כל המדינה הולכת פייפן שישארו החרדים והערבים אחלה סידור................
שי | 22.07.12
39.
צריך לעשות חשבון כמה התל"ג יגדל עם משעוממים כמו מלאך יתחילו לעבוד בעבודה נורמלית
מדהים אותי כל פעם מחדש, כמה יש חבר'ה עקומים ומפגרים שעושים חישובים עקומים. לפי זה - המדינה מפסידה מהעובדה שיש 250,000 מובטלים (רובם חילונים פרזיטים שחיים על חשבון משלמי המיסים) הם לא משלמים ארנונה, מקבלים אבטחת הכנסה וקצבת אבטלה ודיור ציבורי וסיוע בשכר דירה בהיקפים של מיליארדים. להוסיף עוד 60,000 חרדים לרשימת המובטלים יעלה למשק עוד 20 מיליארד שקל בשנה. אז תעזבו את החרדים, אנטישמיים מסריחים. הם אלו שבזכות לימוד התורה שלהם המדינה הזאת בכלל יש לה זכות קיום, פיזית וכלכלית
קלקלן בגרוש | 22.07.12
37.
שהחרדים ילכו לעבוד כבר ! הם רק פוגעים לנו בכלכלה בזה שהם לא עובדים ! וזה יגדל !
למה בערך כל אדם חילוני במדינה צריך לעבוד קשה בשביל לפרנס את עצמו ואת המשפחה שלו, וישלם מיסים שמתוכם החרדים מקבלים כסף על זה שהם לא עובדים ? ובקצב הילודה שלהם, הסכום הזה של המיליארדים יילך ויגדל !
מישהו | 22.07.12
35.
אני חרדי עובד, משלם המון כסף מיסים. אבל..
אני בן 24, סטודנט בבר אילן, עובד במשרה מלאה, ואישתי היא בעלת עסק פרטי. יש לי סדר יום מטורף ויוצא לי כל חודש הרבה מאוד כסף למיסים למדינה. מה אני מקבל בתמורה? הילדה שלי שלומדת בבית ספר חרדי מקבלת רק 50% מימון מהמדינה. (כן, כל בחור ישיבה חרדי שזה מקביל לתיכון, תלמיד/ה בית ספר יסודי חרדי/ה מקבל/ת רק 50% תקציב מהמדינה, בעוד שהחילונים מקבל כמובן 100%). בנוסף, הכסף שאני משלם לקופת המדינה, הולך למימון אירועי תרבות, קולנוע, תאטרון, ספורט, ועוד כל מיני דברים שאני לא נהנה מהם כלל. מה שיוצא שאני משלם לכם, בשביל הכיף של החילונים כסף. המיסים שלי הולכים לכיס שלכם. לפי נתוני הלמ"ס יש 45% מהחרדים שעובדים במקצועות חופשיים (קרי; לא מסורתים) ועוד כ 15% עובדים במקצועות מסורתים. זה אומר שכמעט 60% מהחרדים עובדים, מקבלים תלושי משכורת, משלמים מיסים. יש רוב חרדי שעובד, ואת זה לא אומרים החרדים אלא נתוני הלמ"ס. אבל על זה לא יתן אף עיתון במה.
שי | 22.07.12
34.
כל הנסיונות לעשות חשבונות מהסוג הזה נדונו לכשלון
גם כאשר מדובר בפרמטרים זהים כלכלה אינה ליניארית ושווה - לעולם. תמיד היא כלכלת חסר, וכל אחד ואחת מנסים שלהם יהיה "חסר" פחות. זה אפילו לגיטימי. מה שמחזק את החובה של המדינה לקבוע פרמטרים אחידים עד כמה שניתן לכלל האזרחים. החטא הקדמון הוא שיש כללים שונים לקבוצות אוכלוסיה שונות, באופן שאינו סביר. כפיר
כפיר | 22.07.12
26.
יפים דברי הרמב"מ - היום יותר מתמיד - שאמר:
כל המשים על לבו שיעסוק בתורה ולא יעשה מלאכה ויתפרנס מן הצדקה הרי זה חלל את השם ובזה את התורה וכבה מאור הדת וגרס רעה לעצמו ונטל חייו מן העולם הבא לפי שאסור ליהנות מדברי תורה בעולם הזה אמרו חכמים כל הנהנה מדברי תורה נטל חייו מן העולם ועוד צוו ואמרו אל תעשם עטרה להתגדל בהן ולא קרדום לחפור בהן ועוד צוו ואמרו אהוב את המלאכה ושנא את הרבנות וכל תורה שאין עמה מלאכה סופה בטילה וגוררת עון וסוף אדם זה שיהא מלסטם את הבריות.
רז | 22.07.12
23.
החישוב לא גמור בכלל, אך יש לי הצעה על הפרק
כמובן שחישובים הנ"ל מעלים עצבים לאזרח הפשוט שמשווה את הנתונים עם הוצאות משק בית הפרטיות... אבל אם לתת חישוב מדויק , צריכים באמת לבדוק כמה עולה למדינה הטלוויזיה ותאטרון הבמה וקבוצות כדור רגל (שאין לחרדים שום עסק עם זה) ויחידות שירות בצה"ל 8-0-2 באים בשמונה עושים 0 והולכים בשתיים, או כמה מבזבזת חברת החשמל ונתונים אחרים שנתניהו מנדב לנו מידי פעם כשרוצה להעביר צומת לבנו מניהולו ההפכפך אומנם אפשר להשוות בין קבוצת כדורגל לרב אזורי ולהתקזז, אבל תאטרון הבמה וטלוויזיה הוצאה לא פשוטה על מדינה ... אני מציעה שנתקן חוק שכל אדם יוכל להפריש אחוז ממס שהוא משלם לצורך שהוא רוצה, כמובן לאחר הפרשות לבריאות ובטחון) ורק כסף הזה יחולק מגזרי...כמובן כולל מס עקיף וישיר גם יחד ואז נשאל את לב לביב החרדי (לדוגמה ואולי לא דוגמה הכי טובה) למי הוא מעוניין לתרום את 50% מס שהוא מפריש מחברתו אומנם עדיין לא יהיה ברור איך להתייחס לבזבוזים האדירים של הכנסת וחברת החשמל וכן עדיין לא הזכרנו הפלאיה מתקנת של ציבור הערבי שכמו שגילה ליברמן מסתכם בסכומים נכבדים, שלדעתי אנו נשלם את זה רק ממס ההכנסה של כבוד השופט אהרון ברק בלבד אכן יש צורך בבדיקת המערכות הכלכליות בכל העולם, אבל למה כל פעם שעולה צורך זה, מישהו מצביע על יהודי ואומר שהוא גנב את כל הקופה? אולי זהו אפשרות להשקיט מחאה החברתית ולהפוך אותה ל"הפרד ומשול?"
חושב וחושב אחרת | 22.07.12
22.
פלונטר
החרדים לא יודעים ולא יכולים לצאת מהמצב שהם נמצאים בו. ההורים חסרי השכלה, הילדים חסרי השכלה, אורח החיים התלותי עובר מדור לדור. הם חיים בבועה של תורה, בחצרות של אדמורים, בחדרים ובישיבות חשוכות. המנטליות היא אחרת, ההתנהגות, תפיסת המציאות שונה לחלוטין. הם פשוט לא מכירים מציאות אחרת. ומי שאשם בכל זה אלו האנשים שמלכתחילה אישרו את המושג הזה "תורתו אומנותו". זה התחיל כמשהו שעוד היה סביר מבחינה חברתית כלכלית, אבל היום הכמות שלהם יצאה מכלל שליטה. ואני לא מדבר בכלל על צורת פתרון.
חיים צוקר | 22.07.12
20.
רק כ-10K אברכים זכיאים לקבצת הבטחה הכנסה.
רק כ-10K אברכים זכאים לקבצת הבטחה הכנסה. העלות האמיתית של קצבה זו היא 110 מיליון שקל בשנה. אבל למה לא הרבות נתונים דמגוגיים כדי להגיע למספר עגול של 9.4 מיליארד. דבר נוסף הנתון הזה שמתבסס על הכפלת 75% מהשכר הממוצע במשק בכ-44 אלף אברכים הוא טעות (אם לא הטעייה מכוונת) מדובר בנתון שיתווסף לתמ"ג הכללי של המדינה. לא מדובר על אובדן הכנסות בסכום הזה. אובדן ההכנסה לביטוח הלאומי הוא כ-160 מיליון שקל כ-380 שקל על כל אברך שיוצא לעבוד (75% מהשכר פחות ה-120 שקל שהם כבר משלמים). כתובות כאלו שמגבירות את השנאה והקיטוב בעם בוודאי לא יוציאו חרדים לעבוד ויותר מכך יקשו את קבלתם לעבודה ע"י מעסיקים חילוניים שבטוחים שהחרדים לוקחים מהמדינה 9.4 מיליארד שקל
דמגוגיה שנובעת משנאה | 22.07.12
18.
כמה ביטחון פנים מוציא על נוער חילוני אלים ?גם אמנים בת"א מקבלים הנחה בארנונה
והם מוכרים תמונות באלפי שקלים ! ומע"מ הם(החרדים ) משלמים הרבה יותר(פועל יוצא של תצרוכת גדולה יותר ) בחשבון אמיתי ונכון מחשבים את הכל ולא רק חלק שרוצים להוכיח משהו מסוים צריך לעסוק במשהו אך לא להמציא סיפורים אני מעריך שכל אחד שהיתה לו אפשרות (מיליונים )היה חי בכייף באיזה אי או מסתובב בעולם כמו בווגאס
אסף  | 22.07.12
17.
יש את הבדיחה
...על החרדי שעולה לאוטובוס ומתישבת לידו בחורה לא צנועה, הוא מגיש לה תפוח ואומר שעד שחווה לא אכלה מעץ הדעת, לא ידעה שעירומה היא. אחרי שבוע הם שוב נפגשים, אך הפעם הבחורה עטויה כראוי. אבל עכשיו היא מוציאה תפוח ואומרת לו, שעד שאדם לא אכל מעץ הדעת לא היה עליו לעבוד כדי לקבל פרי מהאדמה. חברים, אפילו בראשית היה על היהודי לעבוד כדי להביא לחם לפיו. רק פה בארץ ציבור שלם מנסה להחזיר פלח מסויים ממנו לגן העדן על חשבון כל השאר.
אלכס | 22.07.12
16.
בעיית הצבא היא שמשאירה את החרדים בבית.
חרדי שמתחיל לעבוד נתפס מיד ע"י הצבא כמי שהסיר את מעמד תורתו אומנותו ונקרא להתגייס. מה עושים החרדים? לא יוצאים לעבוד. במקום לפתור לפחות לטובת כולנו את נושא העבודה ולהפריטו מנושא הצבא ושיתחילו החרדים לתת את חלקם ראשית בהשתתפות במעגל העבודה, אנו בוחרים לתפוס אותם כשיוצאים לעבודה והתוצאה היא שהם אינם יוצאים ובכך דפקנו שוב רק. את עצמנו.
ירושלמי | 22.07.12
14.
טרוף מושלם שמממשלות הסכימו לתןפעה הזו
אם אין קמח אין תורה העולם עומד על התורה על העבודה ועל גמילות חסדים כל עוד משה הרים את לוחות הברית עם ישראל ניצח שהוא הוריד עם ישראל הפסיד כוהנים ולויים שרתו את בית המקדש כל שאר השבטים עבדו ומה יש לנו היום דחוף להציל את עם ישראל אני מאמין שגם אלוהים מכוון אותנו סיפור החרדים במתקונתו הנוכחית הסתיים
הברבור הירוק | 22.07.12
12.
גיבוב של שטויות....
הבעייה הכלכלית העיקרית של מדינת ישראל שעליה אף אחד לא מעז לדבר היא לא החרדים ולא הערבים - הבעייה היא הפנסיות השמנות של עובדי ופורשי מערכת הבטחון שיוצאים לפנסיה בגיל 42 ומקבלים פנסיות של בין 6 ל12 מיליון שקל ליחיד לתקופת הפנסיה!!! וזו לא טעות חשבונאית, זה מה שמעמיס על הכלכלה את רוב העומס ונעלם כסעיף תקציבי שחבוי בתוך תקציב הבטחון - הגיע הזמן שזה יצוף
אופק | 22.07.12
9.
החישוב לדעתי לא סופי
1. צריך להוסיף את עלויות הלימודים + תחזוקה. החל מגנים וכלה בכוללים וישיבות. 2. הוצאות בריאותיות לא מבוטלות גם כן מאחר ומדובר בכמעט 1000000 איש בציבור החרדים ואחוזי התחלואה צריכים להיות דומים למגזרים האחרים באוכלוסיה לעומת תשלומים שמשלם מגזר זה. 3. בנוסף המדינה מעסיקה לא מעט פרזיטים כגון רבני עיר וכו' שהצורך בהם תמוהה מאחר וכל קהילה בטח מתייעצת עם הרבנים שלה. 4. לדעתי ישנם עוד סעיפי תקציב כאלה ואחרים בהם הכסף מופנה לציבור החרדי במסווה של עזרה לציבור החלש. כדי לפתור צריך קודם כל לחתוך במקום הרגיש ביותר - הכסף. ברגע שלא תהיה הכנסה מבטלה/לימודי תורה אנשים יתחילו לצאת לעבודה. אני כישראלי אשמח להעסיק עובדים על פי חוק ולא להעסיק מהגרים וכו' שמוציאים את הכסף מהמדינה.
ישראל ישראלוב | 22.07.12
7.
תגובה לשמעיה
קודם כל, יש חרדים שמצהירים שהם נגד המדינה ולכן מן הסתם אינם מתפללים עבורה. יש לשלול מהם כל קצבה וזכות כל עוד הם מסרבים לשוויון בנטל. ובקשר למתפללים עבור שלום המדינה שכמוך, אני חושב שעליך לרכז את התפילות בעצמך ובמשפחתך, אנחנו נסתדר בלעדיהן. הרבה יותר חשוב לי שתבוא תעזור לי בנטל הכבד כי קשה לי ובנוסף לכך חצי מהלחם שאני מביא הביתה בזיעת אפי לוקחים לי ונותנים לך. אם אתה באמתך רוצה לדאוג לשלום עם ישראל, בוא ותיקח את חלקך השווה בנטל, ובסופו של יום תרגיש יותר טוב ויותר יהודי.
יוס | 22.07.12
6.
קצת לחשוב קדימה
חרדי שיוצא לעבודה יעבוד בשביל חצי מהשכר של חילוני וזה אומר שאת מקום העבודה שלי ושלך יקח חרדי גם ככה אין עבודה אתם רוצים לוותר על מה שיש בשביל כמה גורשים חוץ מזה בהרבה חברות הבינו שיותר משתלם להעסיק חרדים יש חברות הי טק שמעסיקות מרכזי פיתוח חרדים בחצי מחיר יותר משתלם מהודו או ערבים
אלי | 22.07.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת