אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חשד: עשרות אלפי ישראלים נפלו קורבן להונאת פונזי באינטרנט

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
לפחות יעשה עם העומד בראש הקנוניה באר"הב דין
האיש צפוי לכנראה 50 שנה בכלא כי האמריקאים נוהגים בפושעים כלכליים באופן חמור. אצלנו הם הם "הטייקונים הם חברים כמובן של הפולטיקאים הם גם חברים של השופטים לכן מותר להם לעשות כמעט כל דבר מבלי שיבואו על עונשם. כמו כן כל רודפי הבצע ששלחו את ידם בדומן מצחינים בדיוק כמו אלה שאצלם השקיעו את ממונם. לכן איני חש כל השתתפות בצער נהפוך הוא.
דוד | 21.08.12
36.
רבותיי ההסטוריה חוזרת
מי שמצטרף לדבר כזה צריך לדעת שאם הוא ירוויח זה רק בהתחלה, ועל חשבון אנשים שיצטרפו בהמשך וש"יאבדו את המכנסיים". מי שהמצפון שלו שקט ומוכן לצרף לשם כך חברים וגם בני משפחה רק כדי להרוויח כי הוא נכנס לפניהם - צריך להתבייש. במיוחד אלו שמעוניינים להרוויח על חשבון חברים ומכרים שלהם. כולם יודעים שאין ארוחות חינם. איך זה חוזר על עצמו? למה כ"כ הרבה גברים במיוחד נשאבים לזה? איפה כולם היו כשפורסמו פרשות כמו של מיידוף?
ש | 21.08.12
35.
תגובה ל 31
זה נכון מה שאמרת לגבי זה שלא כל שיווק רשתי הוא פירמידה אני בעצמי נמצא בחברת שיווק רשתי לגיטימית לגמרי שגם מכניסה לי לא קצת כסף.. אבל על בסיס מה שאתה אמרת.. אין מוצר.. אפשר להבין שזיק ריוורדס היא לא (או אולי אפשר להגיד כבר "לא הייתה") חברת שיווק רשתי לגיטימית אלא למעשה תרמית פונזי קלאסית.. שמעתי עליה לא פעם ולא פעמיים והסיבה שבחרתי לא להיות מעורב בה היא בגלל שזה יותר מידי היה נראה לי כמו פונזי.. עכשיו אני מאוד שמח על ההחלטה שלי אבל חבל לי על החברים שסיפרו לי על זה וכל העבודה שלהם ירדה לטמיון.. בסופו של יום.. כשאין מוצר.. זה מתישהו יפול.. גם אם יעמידו פנים שיש מוצר אבל הוא אינטרנטי או דמי מנוי על כלום ויש לא קצת חברות כאלה.. צריך לדעת כשנכנסים לחברת שיווק רשתי שהיא יציבה, שאתה מקבל מוצר בתמורה להשקעה שלך, שהמוצר אכן שווה את הכסף ושאתה יכול לצרף לחברה גם לקוחות ולא רק מפיצים.. אם אחד מהגורמים חסר.. זה קלאסי לתרמית פירמידה או במקרה הזה.. פונזי..
עמית | 19.08.12
33.
חבל לי שהעסק הזה נעצר..
מי שהשקיע כסף אפילו לפני מספר חודשים ראה את הרווחים היפים ויכל למשוך את הכסף. אני כבר לא מדברת על אלה שנכנסו לזה לפני כשנה- כיום הם ממש התעשרו.. אני השקעתי קצת רק 100 $ ותוך חודשיים וחצי הגעתי ל 1000$. חבל לי שהעסק הזה נעצר... זאת הייתה תקופה של חוויה :(
 | 19.08.12
31.
לכל החכמים שקוראים לכל דבר פרמידה ,
תבדילו יש פרמידיה ויש שיווק רשתי תקין , ישנם אלפי חברות בעולם שעובדות בשיטת השיווק הרשתי ותעשיית השיווק הרשתי היא התעשייה שייצרה הכי הרבה מליונרים בשנים האחרונות בזמן כו קצר , אבל גם פה אין לחם חינם צריך לעבוד ולהשקיע כמו בעבודה רגילה , פרמידה היא חברה ללא מוצר ! או מוצר נחות בשביל שהכסף יתגלגל למעלה , ... עם תקראו לשיווק רשתי פרמידה אתם יכולים לקרוא לעבודה שלכם גם פרמידה , הרי מעלייכם יש את הבוס שעושה יותר ומעליו את המנכל שעושה יותר ומעליו את הבעלים שעושה יותר לא ככה ? מקווה שלמדתם משהו
א.א | 19.08.12
27.
תגובה ל-26: חד משמעית: שיווק רשתי הוא כן פירמידה!
רק המצטרפים ל"דור הראשון" (ואולי גם השני) של השיווק הרשתי יכולים להרוויח. המצטרפים מאוחר יותר הם פריירים, שאם יעבדו קשה מאד אולי יצליחו להחזיר לעצמם את ההשקעה. בדרך כלל רוב המצטרפים לשכבה השלישית והלאה מפסידים לא רק את המכנסיים אלא גם את התחתונים.
אבי ג., הרצליה | 19.08.12
26.
מס 20 אתה טועה ומטעה
המקרה הנדון הוא אכן פירמידה קלאסית שצריך לברוח ממנה כמו אש, תבדוק שוב, ותראה ששיווק רשתי לא קשורה לפירמידה, מדובר בחברות הגונות שבחרו לשווק מוצרים אמיתיים אך במקום לקחת תקציב של איקס שקלים (כמו רוב החברות במשק) ולתת אותו לשרשרת שיווקים שכוללת את רשתות המאמר שימוע מוצרים לנקודות המכירה וכו, לת
רונן | 19.08.12
25.
פשוט לא להאמין לתגובות...
אני חשדן מאוד מטבעי, בודק תמיד דברים והפעם גם אני כמעט שנפלתי לבלוף, למזלי התעכבתי עם זה ובסוף לא העברתי. וכן בהשקעות יכולים ליפול ולפעמים קשה לדעת עד שנופלים.. אבל לכל אלה שקופצים משמחה ורוקדים כאן על הדם ועל הפצעים של אלה שנפלו, תתביישו לכם!! התנהגות מכוערת... תמיד תחשבו איך הייתם מרגישים אם זה היה קורה לכם. ועוד נקודה למחשבה, זוכרים את כספי הפנסיה והגמל, מבחינתי ב-2008 צחקו על כולנו כשהשקיעו את הכסף בניירות ערך מסוכנים למרות שהיה ברור לכולנו שהשווקים במשבר כלכלי חמור. זו בהחלט רמאות והונאה, העניין שההונאה הזאת היא חוקית. על גבינו מרוויחים הטפילים הכבדים שנקראים בתי ההשקעות ומנהלי התיקים בגופים הגדולים. אל תתפלאו שמחר תשמעו על הונאה חדשה ונקווה שאתם לא תיפלו בה..
מלח על הפצעים | 18.08.12
24.
האם מישהו יכול להסביר לי מה בדיוק הייתה ההונאה?
חיפשתי עכשיו בגוגל אבל נראה שרוב הלינקים הוסרו... מעולם לא שמעתי על ZEEKREWARDS עד לכתבה הזו, אבל מהגיגול שעשיתי הבנתי שהם מציעים דבר כזה: יש להם אתר מכירות פומביות מסוג של PENNY AUCTION). תמורת קניה התחלתית של מוצר אתה מקבל אחוזים ממכיר המכירה הסופית שלו (1.5%). אם תפרסם את המוצר יבואו יותר אנשים שירצו לקנות אותו וככה יעלה מחיר המוצר ובהתאם הכסף שתקבל. איך לעזאזל זה שונה מהמודל של גוגל, ששם יש לך מוצר, אתה מפרסם אותו, יבואו אנשים שיקנו אותו- אתה תקבל יותר כסף...? גם אמאזון משלמת עבור מוצרים שקונים כשנכנסים דרכך... תודה לעונים.
 | 18.08.12
20.
לא הספיק לכם פירמידות במצרים?
בשביל מה יצאתם מבית עבדים בשביל מה? בשביל לבנות לעוד פרעה אחד פירמידות? כול רגע ממציאים שיווק רשתי חדש או תוכנית חבר מביא חברים וכל החברים נופלים בפח. זה הכלל: לפירמידה לא נכנסים. סימן היכר לפרמידה זה שהם מסבירים שהם לא פירמידה. פרמידות שלא נחשבות לפרמידה לפי החוק הם הכי מסוכנות כי אין מי שיגן עליכם.
משה | 18.08.12
17.
אין כסף חינם!
גם אותי ניסו לשכנע, חבר קרוב של חבר טוב שיש לו חבר שכבר הרוויח והחזיר את ההשקעה ן..... כל החרטה הזה. אם היו אומרים לכם שתמורת מינימום 400$ תוכלו לקנות עץ, תשתלו אותו בגינה, פעם ביום תשקו אותו (3 דקות עבודה, זה הכל!) והוא יניב לכם כסף במקום פירות, וככל שתקנו עץ יקר יותר הוא יניב יותר "פירות", הייתם קונים? מניסיון אישי, בעולם האינטרנט בשביל כסף צריך לעבוד וקשה ואם תתמיד תוכל להרוויח ואפילו להרוויח טוב. כואב לי על אותם אנשים, במיוחד אלא שאני מכיר באופן אישי ואני מקווה שזה היה לכם שיעור חשוב בחיים. שבוע טוב!
 | 18.08.12
13.
מה ההבדל בינם לבין כל בנק מסחרי?! קרנות פנסיה? קרנות השתלמות? חברות ביטוח?
התשובה: אין שום הבדל מלבד הגודל, והעובדה שהם העיזו לתת הון לציבור הרחב ולשבור את הקונספט שבעזרתו הבנקים וחברות הביטוח משטות בציבור על בסיס יום-יומי. הונאת הפונזי הגדולה ביותר היא כל השיטה המוניטרית בכל העולם, ואנשים כבר מבינים זאת.
ג'ון | 18.08.12
10.
אכלתי אותה
זה היה בלוף רציני שלא בדקתי לעומק וככה הלכו להם 10,721 שקלים לפח!!! לא יאומן.... נפלתי קורבן וזה עצוב מאד.... אין דבר כזה כסף קל... זיקריוורדס תודה לכם על השיעור שנתתם לי לחיים...! ושכל מה שלקחתם שיהיה לכם לתרופות ואני מאחל ולכל הנוכלים שיש להם יד בדבר שיקבלו את המגיע להם..!
אדיר | 18.08.12
2.
כל הכבוד לכלכליסט
עלו והצליחו, באמת כתבה לעניין, הכתבה באה להזהיר מנוכלים מסוכנים שמטרתם לעשוק את הציבור. זה חשוב שזה מפורסם למען כלל הציבור למען יראו וייראו. מעבר לכך, כלכליסט הוא כלי חשוב מאוד בתקשורת להעברת אינפורמציה חשובה וגאווה ישראלית. שתהיה לכולנו שבת שלום
אלי דהן | 18.08.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת