אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלל ביטוח מודיעה: הפנסיה החודשית תיחתך עד 10%

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תגובה מקצועית ולא מתלהמת
לידיעת המגיבים, מיטבית מיישרת קו עם הקרנות היותר גדולות (מבטחים ומקפת), כך שכל מבוטח בברירת המחדל יבוטח בכיסוי המירבי במקרה של נכות - 75% משכרו הקובע. למגיב מס' 4 - גם בכלל יש מנגנון אקטוארי כפי שקיים ביתר הקרנות הגדולות, מוזמן/נת לעיין בתקנון בכל עת. כל עמית בקרן רשאי לבחור את הקרן בו הוא מעוניין להיות, ואת מסלול הביטוח בהתאם לצרכיו - האם לתת משקל גבוה יותר לכיסוי לזקנה או חס וחלילה למקרים של נכות ושאירים. שנה טובה
מקצוען | 10.09.12
4.
פרשנות
עמיתי מיטבית, עליכם לראות בהודעה של כלל כבקשה ממכם לעבור לאחת מקרנות הפנסיה הגדולות (מבטחים/מקפת). בניגוד לקרנות הפנסיה הגדולות, מיטבית באמת רוכשת עבורכם פוליסת בטוח. כלומר תשלומים עבור בטוח לעולם לא יחזרו אליכם. מאידך קרנות הפנסיה הגדולות לא רוכשות בטוחים עבור עמיתיה אלא מעמידה להם pool (מכספי העמיתים) אשר מכסה על תשלומי הבטוח ובכל שנה העודפים שנשארים ב-pool מוחזרים לעמיתים דרך מנגנון האזון האקטוארי. אתם מוזמנים לבדוק את הדוחות הכספיים של מקפת ומבטחים ולראות שעלויות הבטוח בסופו של דבר הם ממש מזעריים. כלומר עמיתי קרנות הפנסיה הגדולות נושאים בעלויות הבטוח האמיתיות (והנמוכות ביותר האפשריות) ואילו אתם מממנים אחרים (מי שכלל חפצה ביקרו...). אין שום סיבה להעדיף את קרן הפנסיה מיטבית על פני קרנות הפנסיה הגדולות. במיוחד לא אחרי שהיא מגדילה את הוצאות הבטוח שלה. דרך אגב, החוק קובע מפורשות שאתם רשאים להעביר את כספי הפנסיה שלכם לאיזה קרן שתחפצו בה (ולאף אחד אסור להתנגד לבקשתכם). אם אתם שואלים את דעתי, כלל עושה את זה כדי לפצות על אובדן הכנסות מבטוחי המנהלים שלה אשר עתידים להפוך החל משנת 2013 למוצרים לא רלוונטים בעליל.
רוח בדימוס | 10.09.12
2.
עוד בלוף מבית היוצר של המפקח על הבטוח .
מדוע לא לאפשר לרוצים בכך לרכוש השלמה לאובדן כושר בנפרד ובזול מבלי לשדוד את הפנסייה? האמת, הדרך שנבחרה מאפשרת שוד הפנסיה ללא שקיפות ללקוח לבצע החלטה ביחס לאלטרנטיבות על בסיס כלכלי. בסופו של דבר אובדן הכושר ה"זול" הופך להיות יקר. הקומבינה של בכירי האוצר היושבים בהנהלת "כלל בטוח" עם בכירי האוצר שמחכים לתורם להתיישב על כורסאות המנהלים בחברה.
דוד | 10.09.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת