אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בתי הספר לאנגלית חוגגים על הסטודנטים שמתקשים להגיע לרמה הנדרשת

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
לא ממליצה על ברליץ!
עד היום אני מחכה להחזר כספי מברליץ. הקורס היה ברמה נמוכה מאוד, אין מעקב אחר התלמידים (לא ידעו לכמה שיעורים הגעתי). ובנוסף רמת התלמידים בכיתה שונה בצורה מהותית ולכן אין אפשרות ללמוד אנגלית כלל! שילמתי 5190₪ לקורס ואני דוברת אנגלית ברמה נמוכה כפי שהייתי טרם הגעתי לברליץ ת״א!!!! חבל על הכסף שלכם (עדיף לשלם למורה פרטי) ולא לבזבז את הכסף על בתי ספר לאנגלית. בהצלחה לכולם!
מעיין | 23.10.13
16.
אי אפשר ללמוד אנגלית בבי"ס וגם לא מסרטים, טלויזיה או האינטרנט
אולי אפשר לשפר אוצר מלים מסרט, טלויזיה או מהאינטרנט. בבי"ס יסודי ותיכון לומדים את הבסיס, הבעיה היא שחייבים מהיום הראשון לדבר רק אנגלית בכתה, אף מלה בעברית. בסיום תיכון האנגלית שאתם חושבים שהיא "פרפקט" היא שפה עלובה, עילגת, היבריש מתורגמת מעברית, Give me coffee upside down ! לדבר בטח לא מסוגלים, באים לארה"ב ונדמה לכם שהאמריקאים מדברים מהר... הדרך ללמוד אנגלית היא לחיות את השפה, אם זה בחו"ל, גם בארה"ב לרוב הישראלים אנגלית עילגת, צריך גם אוזן לשפה. בארץ חייבים לדבר עם מי ששפת אמו אנגלית, לקרוא ספרים, עתונים ומגזינים ללא עזרי לימוד, לשמוע תכניות מלל ברדיו באנגלית, עדיף בהרבה על טלויזיה, כי רק שומעים. כשתוכלו לכתוב ברמת מאמר במגזין אפשר לומר שהתקדמתם, לדבר זה ענין של פרקטיקה יום-יומית, אבל לא עם חבר ישראלי, רק עם מי שמדבר אנגלית בבית עם הורים מארה"ב למשל. לגבי דקדוק, בארה"ב כמעט לא מלמדים דקדוק בעממי או בתיכון, לא לומדים שום כללי דקדוק, תחביר או זמנים, פשוט מדברים וכותבים איך שנשמע נכון.
רוני | 11.09.12
15.
ל-1 - לזה קוראים בכיינות ועצלנות
בתי הספר מלמדים אנגלית ברמה בסיסית. לא יותר. זה נכון. אבל העולם היום רחב מספיק ומקושר מספיק, הרבה יותר ממה שהיה כשאני הייתי ילד. הרבה יותר קל למצוא ספרות מקור באנגלית (ולא את הזבל המתורגם לעברית שקוראים מתוך עצלנות גרידא), הרבה יותר קל להגיע לטקסטים מורכבים פשוט כי יש אינטרנט (כן, עדיין חיים כאן אנשים שלא היה להם אינטרנט בתור ילדים. האינטרנט הגיע לארץ רק אחרי שהשתחררתי מהצבא). יותר קל למצוא חומר נוסף, ללמוד אוצר מילים נרחב יותר, וללמוד איך להגות נכון מילים באמצעות בבילון או באמצעות יוטיוב. אתה רוצה להתאמן? קבע עם חבר/חברה שאתם מדברים בעיניכם רק אנגלית ותראה איך זה משפר את יכולת הדיבור שלך. בקיצור - לא צריך בתי ספר לאנגלית. צריך קצת רצון וזהו.
יאיר | 11.09.12
14.
לא קיימת שום שיטה בעולם העוזרת ללמוד לדבר בשפה זרה.
אפשר ללמוד לקרוא ולכתוב אנגלית. אפשר לשפר את אוצר המילים, אפשר להבין טקסטים בכל רמה ועל כל נושא, דיבור מתאפשר רק על ידי חשיפה יום-יומית: בארץ שמדברים את השפה ברחוב. כך למדתי את כל השפות שאני שולטת בהן. קריאה משפרת גם את הדיבור, אבל, רק תוך כדי שאתה נמצא באנגליה, למשל. אני פיתחתי הרבה שיטות להבנת הנקרא לכל הרמות וזה עובד מדהים. המכונים הם בהחלט עושים הרבה כסף על חשבון אנשים שיש להם חלום. וכן, זה נכון. כמו שמישהו כתב: בישראל אין שוויון. אנגלית אי אפשר ללמוד בבית הספר וכשיש פרוייקט לילדים עם קשיים למידה מורידים את התקציב והלך הפרוייקט. ההורה צריך לבחור בין לקנות אוכל או לתת לידלד ללמוד אנגלית.
דפנה אביב | 11.09.12
11.
המערכת על הפנים!
יש אנשים שמסוגלים לקלוט שפות ביתר קלות ויש כאלה שפחות. מערכת החינוך לא יודעת ללמד אנגלית, אנגלית למדתי מהטלויזיה, למדתי מהאינטרנט, למדתי Babylon כאשר לא ידעתי איך לבטא מילה בדקתי את מבטאים אותה בbabylon, למדתי מהתכתבות עם אנשים באינטרנט. אנגלית זו הבעיה? אנחנו לא יודעים לדבר עברית נכון, צפו בחדשות ותראו כאשר יש כתוביות אנשים ופוליטיקאים לא יודעים מתי להשתמש בזכר ובנקבה, לא יודעים ללמד בארץ שפות. לא יודעים ללמד כאן אנגלית פשוט, אנשים לא לומדים אנגלית מבית ספר הם לומדים מהטלויזיה והאינטרנט, משרד החינוך תקוע במאה ה20, כדי ללמד אנגלית היום צריך מחשבים ומצגות וסרטים ולהפוך את הלימוד לחוויה כאשר שומעים רק אנגלית ולא עברית בחלל הכיתה. צריך לקחת סרטים וללמד תוך כדי.
נתי | 11.09.12
10.
אזהרה - בית הספר האמריקאי!
שירות לקוחות מתחת לכל ביקורת, גררו אותי שלושה חודשים בטלפון, לא הסכימו להעביר את השיחות שלי לממונים, ובסופו של דבר הודיעו לי שהם לא מתכוונים לעזור לי וניתקו לי בפרצוף! מיותר לציין שהבקשה לא טופלה עד שמאסתי בלבזבז עליהם את הזמן שלי. המורים לא מקצועיים והצורה שבה השיעורים מועברים היא ברמה נמוכה ביותר (גם לדעתם של כל התלמידים שלמדו איתי). תעשו לעצמכם טובה - אל תכניסו את עצמכם לסרט הרע הזה.
ux2 | 11.09.12
7.
תקראו מאמרים/ספרים ותתחילו לחשוב באנגלית
בהתחלה יהיה לכם קשה עם האוצר מילים ,אבל תתרגלו לזה לאט לאט. תנסו משהו חדש-כל פעם(כמה שאפשר) שאתם חושבים על משפט בעברית תנסו לנסח אותו באנגלית. מאוד מאוד קשה ומסתכל בהתחלה,אבל ממש עזר לי לפתח את קישורי השפה שלי. אף פעם לא האמנתי בלשבת בכיתה ולהקשיב למישהו מדבר ,כתוב ושואל שאלות. אם אני רוצה לשמוע מישהו מדבר יש לי את YOUTUBE, אם אני רוצה לקרוא באנגלית יש לי ספר, ואם אני רוצה שמישהו ישאל אותי שאלות יש לי את עצמי.
Student | 11.09.12
4.
ל-1, אתה טועה
אני למדתי למבחן אמי"ר (לקבלת פטור מלימודי אנגלית באוניברסיטה). במהלך הלימודים כתבתי על פנקסים את כל המילים שלמדתי באותו יום ובחנתי את עצמי (לאחר שינון) את כל המילים שלמדתי באותו יום בנוסף למילים מהימים הקודמים. לשמחתי הגעתי ל-1500 מילים (תאמינו או לא, זה אפשרי, ותודה להארי פוטר). בסופו של דבר עברתי את המבחן בהצלחה (לא נדרשתי לשום חובות אנגלית במהלך התואר) ורמת קריאת האנגלית שלי גבוהה מאוד (קורא ספרים ואינטרנט), אלא שאני לא יודע לדבר אנגלית כמו שצריך, בטח לא לכתוב. יש בעיה עמוקה, חייבים לתת דגש על דיבור וכתיבה. קריאת ספרים אינה פיתרון.
יוניו | 11.09.12
3.
אפשר להגיד שהלימוד לא בסדר אבל אפשר להגיד גם דברים אחרים
אני בן 30, שיטת הלימוד המדוברת הייתה בטח כשאני למדתי, ואף הייתה גרועה יותר לעניות דעתי. למה רמת האנגלית שלי טובה יותר מהממוצע במדינה שלנו? 1. צריכה של יותר תכנים באנגלית, בין אם באינטרנט טלויזיה, או רחמנא ליצלן - ספרים. 2. בחו"ל, לא להידבק לדוברי עברית כל הזמן, לא לחפש את המסעדות שידברו איתי בעברית או שהתפריטים בעברית. 3. הרצון להכיר את האחר, ולא להתקע במטר הרבוע שנקרא ישראל, גם פיזית וגם מבחינה רעיונית.
א | 11.09.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת