אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בדיקת "כלכליסט": רבע מבני ה־45 ומעלה שפוטרו נשארו מובטלים גם אחרי שנתיים

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
עבודה עברית
למה יש למעלה מ-2% עובדים זרים. גם בעבודות מקצועיות. כמו קידוח המנהרות לרכבת בירושלים. למה במפעלים לוקחים חרטים פועלי מתכת מחו"ל. למ ה פועלי מתכת בבנין מביאים מחו"ל? למה בהרבה מקצועות אחרים יש עובדים זרים. למה בחו"ל הישראלים מוכנים לשיר ברחובות להיות שלפרס סבליםו לעבוד במשק בית.? שמשהו יענה לי.
איטה | 12.09.12
41.
עבודה מעל גיל 60 ( לעומת 45 בכתבה).
אני כבר בן 63 ואין סיכוי שאמצא עבודה. (עבדתי עד 60). הייתי בהייטק כל חיי בתפקידים בכירים אך השוק הצטמק וחברות רבות נסגרו . היגיע הזמן שיכניסו אותנו לאחוזי האבטלה ויקדימו לנו בחזרה את גיל הפנסיה. ,להערכתי כ 50% מהסובבים אותי באותם גילאים לא עובדים. חלקם חי מהחסכונות וחלקם התחילו לפדות את הפנסיות בשערוכים הרבה יותר נמוכים מאשר היו מקבלים בגיל הפנסיה הפורמלי.
אבי | 11.09.12
36.
כל מילה על ייבוש תקציבי ההכשרההמיקצועית במקומה - מנסיון אישי
מי שהיה מהנדס מוצלח לא זקוק ל-3 שנות לימודים כדי לחזור לתעשייה. מספיק רענון של כ-3 חודשים או מקבץ של קורסים שאפשר יהיה לבחור בתקופת חיפוש העבודה כדי לחזור להיות רלוונטי. חוסר היעילות זועק לשמים ופה בדיוק תפיק הממשלה כי זה כשל שוק ברור ואף גורם בשוק הפרטי לא ישקיע פה (כי הפירות ייקצרו על ידי אחרים, במיוחד על ידי הממשלה במסי הכנסה וצריכה) עובד שחזר לעבוד ולשלם מסים מחזיר את ההשקעה בו בפחות מחודשיים (בהנחה שיקבל את השכר הממוצע בהייטק ולא מעבר לכך)
מצד אחד מהנדסים מובטלים ומצד שני מעסיקים שבוכים שחסרים אנשי מקצוע בהייטק | 11.09.12
34.
תגובה ל 3
ידידי, (אתה מנערי האוצר???) מה עוד אפשר להוריד למגזר הציבורי??? הנך יודע כי חלקם הגדול מקבל תוספת עפ"י חוק השכר כי הם לא מגיעים לגובה שכר המינימום הנהוג במדינה??הנך יודע שהפנסיה שלהם מחושבת לפי שכר יסוד ללא המרכיבים??? כמה שתוריד להם זה יהיה העברה מכיס לכיס של האוצר- תיקח מכאן ותוסיף לפי חוק שכר המינימום!! רוב עובדי המגזר הציבורי הנם עובדים טובים שעושים עבודתם נאמנה וכאחד שמכיר טוב את נושא מרכזי המידע, אראה נא את מרכז המידע של הנהלת בתי המשפט, אין במשק שום מרכז מידע אשר נותן מענה שכזה- כולל החברות הפרטיות הגדולות שלהן אנו משלמים הון. אמנם אותו מרכז מידע הנו "האוט סורסינג" אבל מנוהל ע"י עובדי מדינה מסורים שעושים רבות למען האזרח. אז בבקשה חברי, אל נא תכניס את עובדי המדינה לקטגוריה שכבוד ראש הממשלה מר נתניהו הכניס אותם. ואל נא תקנא ב"קביעות" שיש להם שכן ללא קביעות, הוודאי ובוודאי, היו מוצאים עבודה מכובדת יותר במשכורתה. שנה טובה לכל בית ישראל ושנשמע רק בשורות טובות
נ. c | 11.09.12
31.
בין השנים 2029-2035 יהיה פה ואולי יותר ממיליון או שניים אנשים עניים ללא פנסיה מינימלית.......
עם אפס אפשרות לעזור לילדים שיחיו באוהלים בחורשות ויערות קק"ל...עכשיו חי הדור האחרון שלהוריו פנסיה.הפצצה האמיתית לא באיראן אלה בכל דלת של בית בכל רחוב שהוא בעיר ובכפר.אנחנו סטטיסטיקה בלבד....23 שנות שרות כלוחם ומגוון עבודות ביטחון הובילו אותי לאבטלה כי מדינת ישראל מאלצת אותך לתת שירות דרך קבלני משנה בתנאים מינימליים (ראו מאבטחי השרים כדוגמא) שעם הגיל מדרדרים אותך לזנות ולעבודה בשכר מינימום במקרה הטוב.
אזרח מובטל בן 48 | 11.09.12
29.
הממשלה לא מבינה שנשבר לנו כבר מה הם רוצים שנשרוף פה הכל ?
או שנעבור לקנדה? אני מחפש עבודה כבר חצי שנה בתור מהנדס מעל גיל 30 ולא מוצא כלום . נשבר כבר ! העיקר שאם ביבי יעשה מלחמה הוא ישר יזמן אותי למילואים מחורבנים ואת הבנים שלו הוא ישמור בכור שאני משלם לו על ידי המיסים הכבדים שהוא מטיל עלי עד מתי ??????????????
יהונתן | 11.09.12
25.
תחזרו לקנות במכולת, תנו צ'נס לעסקים קטנים מחוץ לקניון, פנו לטכנאים עצמאיים
רק כך נחזיר את הכלכלה לידנו במקום לטייקוני הקניונים, המגה סופרים וחברות הגזל הלאומיות שמעסיקות רק צעירים כי אותם אפשר לעשוק ולנצל. בנקים - הקימו "מוקדי שירות" -או בעברית - במקום להעסיק בנקאים מקצועיים, נעסיק סטודנטים. סלולר- "שירות לקוחות" - כנ"ל - סטודנטים וצעירים שניתן להוציא מהם מאות שעות עבודה בשבוע בשביל נזיד עדשים וסמארט פון חינם. כך אצל כל החברות הללו, במקום להחזיר מהעושר וההצלחה שלהן לציבור הן מנצלות את העובדים ומרחיבות את הפער.
נמאס ומייאש | 11.09.12
24.
אין ברירה, אם אני לא מוצא עבודה בתוך שנה מהיום אני בהחלט מתחיל לשקול אופציות מעבר לים
ואז אחרי 10-12 שנה בחו"ל יבואו אלי נציגי משרד הקליטה, יתנו לי מענקים והנחות מופלגות כתושב חוזר אבל אז יצטרכו לחפש אותי.. הם יקבלו ממני אצבע משולשת, מי שירצה אותי בחזרה יצטרך לפצות אותי על כל השנים מרגע עזיבתי ולהבטיח לי ולאשתי ולילדי חוזה עד לגיל הפרישה! ולא, אני ממש לא מאיים, אם הפור יפול אין דרך חזרה מבחינתי. שתישרף המדינה מצידי
עידו | 11.09.12
16.
תפתחו מוסך, שם מרוויחים הכי טוב, יותר מרופא ויותר מהיי טק.
יש מלא עבודה בתחום הרכב תעריפי המוסך מרקיעים שחקים שעת עבודה עולה 280 ש"ח אבל המוסך יודע לקחת לך לא פחות מ 1,000 ש"ח על כל טיפול תחזוקה/ תיקון/ כניסה למוסך יש מחסור במכונאי רכב, ולא ברור למה כניראה שהישראלים רוצים לעבוד רק בצווארון לבן, אפילו שהיום מרוויחים בזה חצי מצווארון כחול. במוסך העבודה מסתיימת גג בארבע. אז.... תחשבו על זה.
סמי וסוסו | 11.09.12
13.
וכל שאר הכסף של ביטוח לאומי עובר לחרדים לקצבאות ילדים
חרדי בעל משפחה , מעולם לא עבד ולא שילם מס הכנסה שלא לדבר על ביטוח לאומי מס בריאות וכל מה שמשלמים אנשים עובדים. הוא מקבל מהממשלה הזו של של מר ביבי נתניהו בהנהלתם של חברי שס, כל חודש בחודשו, דמי קיצבת אברכים, סיוע במשכנתא או בשכר דירה, קצבאות לילדים המרובים שבחזקתו ועוד כל מיני פטורים שונים כמו פטור מארנונה וכו כו.. זה נראה לכם צודק??! ובאותה נשימה נביא דוגמא של בחור חרוץ, כבן 30-35, ששרת 3 שנים מהחיים שלו את המדינה הדפוקה הזו, שילם כל חייו מיסים על גבי מיסים, אם הוא מפוטר מעבודתו חלילה, הוא מקבל דמי אבטלה של פחות מ-100 ימים. ואחכ המדינה זורקת אותו לכלבים. איפה אתם אנשים למה אתם לא מתעוררים??!!!!!!?????????!!!!!!!!
 | 11.09.12
12.
ממשלת סינגפור משלמת מראש למעסיק 50% ממשכורתו של כל אזרח מעל גיל 45
בממשלת סינגפור למדו לדעת כי אדם שחצה את גיל 45, מצוי בבעיה גדולה למצוא עבודה במידה ויפוטר. במקום להיות אדישים לציבור שלם של אנשים, ולשלוח אותם ללשכת התעסוקה שם ייהפכו מבחינה תודעתית ל"אבק אדם" הממשלה משלמת מראש, לכל מעסיק שהעובד שלו הגיע לגיל 45 50% משכר המועסק ובכך היא חוסכת לעצמה לא רק תשלומי אבטלה, לאנשים שנפלטו ממעגל התעסוקה, אלא גם את המחיר הגבוה שעולה אזרח ממורמר בשירותי בריאות ושירותי נפש שירותי רווחה, משטרה וכיוצ"ב
שמואל | 11.09.12
3.
סקטור ציבורי
כמי שגם פוטר בגיל 45 אני מסכים לכל מילה בכתבה. ישנו צד נוסף שרציתי לדבר עליו והוא הסקטור הציבורי. כידוע בסקטוא רמת הפיטורים היא נמוכה ביותר ורמת הודאות להמשך עבודה עד הפנסיה היא גבוהה מאוד. פרמטר זה חייב להיות מגולם בשכר. בטחון תעסוקתי שווה כסף. יש להוריד את השכר בסקטור הציבורי ולהפנות יותר משאבים לסקטור הפרטי
רונן | 11.09.12
1.
אבלטה וגיל הפנסיה
הביטוח הלאומי מראה כי הסיכוי של בני 45 ומעלה למצוא עבודה מתאימה קטן מאד מאידך מעלים את גיל הפרישה לפנסיה ונמנעים מלשלם את הקצבה שנים נוספות . כמובן שלא מסוגלים לספק תעסוקה לאנשים המבוגרים. התוצאה: קבוצה נרחבת של אנשים בעלי נסיון לא עובדים ונמנעת מהם הכנסה. קבותה זו נדונה לעוני וחיי מסכנות וסבל בערוב ימיהם. אבוי לאזרחים שבחרו במנהיגים אכזריים שרק טובתם לנגד עיניהם. רבותי - אין לכם מה להפסיד . התחילו בהתנגדות פסיבית שתשבית את המדינה ותחליף את השלטון הארור . ויפה שעה אחת קודם
אבי | 11.09.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת