אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"המחאה לא עזרה ומחירי הדירות רק ימשיכו לעלות"

70 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

68.
נמאס ממדינת ישראל ומהשרים בממשלה ....
אני מת על מדינת ישראל ועשיתי צבא ואני עושה מילואים והייתי מת להשאר פה כי אני חולה על מדינת ישראל אבל אני מתחיל הגירה שיהיה לכם בהצלחה .... בלתי אפשרי לחיות פה אני לא יכול לעמוד בזה בחיים לא יהיה לי פה בית ואם לי יהיה אז לילדה שלי עוד 20 שנה בטוח לא יהיה ... לא ניתן להגיע להון עצמי כזה בתקופת חיי ... ועד שיהיה לי אני יהיה בן 40 ואז אני אשלם משכנתא עד גיל 70 אם אני יחיה עד אז ...
משה עזורי | 24.09.12
67.
תפתחו עיניים
המדיניות של ביבי גורמת לנו לשפוט זוגות צעירים שעובדים קשה למחייתם וכן רוצים לבלות טיפה, ולנוח פעם בשנה במלון ואפילו או ואבוי להחזיק רכב או שניים וגם רחמנא לצלן לקנות דירה נוחה ואני שואל למה לא?? למה וגות צעירים שקורעים את הישבן צריכים להתנצל על רצונם במותרות וגם בדירה למה אי אפשר במדנתנו קטנטנת להנות גם מזה וגם מזה ?? ולמה להסכים למציאות שבה זוגות צעיים מוותרים על הנאות על מנת להשתעבד לבית ובעניי רבים זה בסדר!! תתעוררו יש לדרוש חיים איכותים ללא השתעבדויות למעמד הביניים זו לא בושה!! כל הכבוד לזוג הזה שמצהיר שכל רצונו לחיות חים איכותיים כראוי לו בלי להתפשר על דירת 3 חדרים או על חיים נטולי הנאות עובדים קשה ומגיע להם!!
אורן מ | 24.09.12
64.
אתם חיים בסרט
פתחתי עכשיו יד 2 לדירות של 4 חדרים בבאר שבע, ורוב מחירים מסתובבים סביב ה600 אלף. לקחת משכנתא של400 אלף על הון עצמי של 200 זה סבבה לגמרי ואפשר לגמור אותה תוך 10 שנים. כנראה שאתם כמו הרבה אנשים במדינה הזאת שחושבים שישר על ההתחלה צריך לקבל 4-5, משופצת, חדשה, באיזור הכי טוב שיש, ועם קרמיקה שעולה אלף שקל לריבוע. אתם יכולים לקנות 3 חדרים בשכונות שליד האוניברסיטה ב300-400 אלף, וחלק מהדירות שם משופצות ונראות ממש טוב, ואחרי 5 שנים לעבור לדירה גדולה יותר.
פרקליטת השטן | 23.09.12
62.
תגובה ל57 ו17
מדבריכם כנראה ברור שאתם מכירים את אורח חייהם של הזוג מקרוב , אולע תדרשו מהם גם פרוט חשבון בנק של העשור האחרון האם חשבתם שאולי ההכנסות הנ"ל הן לא של העשור האחרון הן אוןי רק מהתקופה האחרונה האם חשבת שאולי הם נאבק במקביל גם להגיע למצב כלכלי הולם?? אולי עברו עוד משברים בחייהם , מה זה עניינכם מה עשו עם כספם ?? אולי תכנסו להם לתחתונים וזהו!!
רונית | 23.09.12
61.
אל תהיו פתיים - כתבה ממומנת.
כתבה על זוג צעיר, שנשארת כל כך הרבה זמן באתר הראשי של כלכליסט! שמספרת עליהם, ורשום בכתבה במפורש, שצריך לקנות עכשיו דירה, כי מי שחיכה קודם, המחירים עלו.. וכו'... אל תהיו טיפשים. מוכרים לכם פרסומת בדמות כתבה. יחסי ציבור. ומי שלא מאמין.. תמים..
ע"י הקבלנים וחבריהם.. | 23.09.12
60.
תגובה ל 57 ול 17
אני אגיד לכם לאן הכסף הלך, המדינה רוצה שנעשה צבא, 3 שנים ללא משכורת, לימודים אקדמאים 4 שנים שעלות הלימודים 100 אשח, מרויחים משכורות מינימום שפשוט צריך להתבייש בנוסף כל הקיום והמחייה עולה ועולה מחודש לחודש. לא כולם נולדים להורים עשירים או עם כפית זהב בפה אז תפסיקו להפריח הפרחות.
רוני | 23.09.12
59.
אני לדוגמא מצטער שלא עזבתי את המדינה אחרי הצבא
זה היה חוסך לי הרבה כאב כסף עלבון ועליבות שעוד מחכים לי ולרובנו בסוף הדרך. כשיזרקו אותכם לקרשים בגיל 40 פלוס תראו שכל החיסכון לפנסיה - ביטוח לאומי - שווה לת*ת ! ודירה ? מישהו חכם אמר שמחיר הדירה שלו זינק ולכן הוא עשה עיסקה טובה...ובכן זאת בועה לא בגלל שמישהו רוצה לפוצץ אותה , אלא ככל בועה היא מגיעה לנקודת הרוויון שלה - צעירים לא יכולים לקנות דירה ללא ההורים וגם אז הם משועובדים בשוק שלא רק שאין בו ביטחון אלא הוא יזרוק אתכם כשתהיו באמצע - ונחשו מה ? זה רוב המדינה ! כל השווי התאורטי הזה שווה הרבה לפני הפיצוץ - שווה הרבה פחות אחריו ! וזה שני גרפים מנוגדים שנעים זה מול זה - מתישהו הם יצטלבו, אין אפשרות אחרת - והמדינה שלנו שיודעת את זה נכנעת לעסקנים במקום לפתור את הבעיה. במקום לרוקן את הבועה - למיתון הם מחכים עד שיתפוצץ - להיפר אינפלציה ומיתון קשה הרבה יותר.
שגיא | 23.09.12
57.
תגובה ל-17
בוא אני אסביר לך לאן הכסף שלהם הלך במהלך השנים: נסיעות לחו"ל פעמיים בשנה חופשה באילת פעמיים בשנה 4 בילויים כל שבוע במסעדות עם חשבון של לפחות 200 ש"ח בכל פעם שני סמארטפונים אייפון 4 כלי איפור של MAC (עולה המון כסף) 2 מכוניות בזבוז כסף בלי הכרה על שופינג 35 זוגות נעליים (לעיתים יותר..) להמשיך??
אחד | 23.09.12
56.
אני לפני שלוש שנים הייתי במצב דומה להם
אבל אני עשיתי הפוך וקניתי דירה ונראה לי שאם הייתי ממשיך לחכות עוד קצת אז לא הייתי מצטער מאוד על כך. קניתי דירה ב 1065000 שעכשיו השווי שלה כבר קפץ לקרוב ל 1300000 והמשכנתא בינתיים בשלוש שנים האלה עלתה בפחות מ100 שח בלבד . גם אנחנו בערך מרויחים ביחד 11000 + רכב ומצליחים להסתדר עם ילד. זה אומנם קשה אבל אפשרי .
שי | 23.09.12
55.
מי קבע שהמחירים עולים-הם יורדים.....
אני עוסק בנדלן וקשור למספר מתווכים באיזור המרכז.בכללי השוק בקיפאון מוחלט קונים דירות אצל מי שמוריד מחירים היתר על המדף.אומנם המוכרים מתחכמים מנפחים מחירים אולם מתפשרים על פחות כלומר מה שדורשים הוא לא מה שמקבלים.ישנם מיקומים שבפירוש המחיר צנח ב-10 אחוז ועדיין ממתין לקונים.מי שסבור שיעשה רוח הון על דירה טועה ומטעה שכן המחירים לדעתי לא יעלו בשנתיים הבאות ואולי ירדו בגלל ירידת כוח הקנייה של הציבור ומצב כלכלי לא ברור וזה בכל העולם.מי שלא זקוק לדירה למגורים שלא יקנה אלא ישמור על כספו בהשקעה שמרנית. אני סבור שרמת החיים תרד משמעותית והמסלול לקנית דירה בזול מותנה בשיחרור קרקעות מנהל ובניית דירות למשתכן במחיר של 700000 שח לדירת 3 חדרים זה כבר נמצא בתהליך במספר מקומות [עיין פירסומי משרד השיכון] ויאפשר דיור בר השגה ולא דירות 5 חדרים יקרות.
איתמר בן יוסף | 23.09.12
54.
ל-3 אתה מוכן בבקשה להסביר לי איך סוכני הנדל"ן אשמים בעליות המחירים בדיוק???!!!
אתה בור ועם הארץ ולא מבין כלום.בתור אחד כזה אני יכול לומר לך שהמחירים ניקבעים אך ורק ע"י בעלי הנכס וחס וחלילה אם נומר להם שהם חיים בסרט והם לא יקבלו את המחירים שהם דורשים.מה ניראה לך שאנחנו קוסמים והקונים שלנו משלמים כל מחיר?אלינו באים רק מי שמחפש מחירים ריאליים או מציאות.אז תבדוק את עמצך לפני שאתה כותב שטויות בפעם הבאה.
יועץ נדל"ן | 23.09.12
53.
כל כתבה כזאת מראה כמה הקבלנים בלחץ !!! מי שחיכה עד עכשיו שווה לחכות כי כל הסימנים
מראים כי המחירים נעצרו ומתחילים לרדת הקבלנים לחוצים ונותנים הנחות של מאות אפי שקלים 10-12 אחוז ממחיר הדירה מלפני חצי שנה בפסגת אונו רצו 2.16 מליון לפני חצי שנה ועכשיו הסכימו גם ל 1.9 מליון ש"ח ועוד הטבות נוספות כמו שידרוג פנימי, מזגן, חניה נוספת. היה שווה לחכות ואני מתכוונת להמשיך לחכות
נטלי | 23.09.12
52.
אני ממליצה לכולם באמת לצמצם הוצאות
אין דרך אחרת לחסוך, לצמצם את כל מה שאפשר בשנות ה-20 לחיי חסכתי כל שקל שהרווחתי, לא חייתי בצמצום אבל רחוק מפאר, היה לי גם קצת מזל בהשקעות כלכליות בגיל 28 רכשתי דירה בבניה ברמת גן, היה לי 75% מהסכום ביד. אמנם המחירים היו נמוכים יותר, אבל עדיין אין חלופה לחסכון צריך לחסוך במשך שנים, אי-אפשר להתחיל לחסוך בגיל 30 כשכבר יש הוצאות גדולות של המשפחה
אני | 23.09.12
50.
למה לא לגור בשכירות??
למה לא לגור בשכירות פרק זמן ארוך בחיים? כאשר מדובר במגורים בפריפריה ושכר הדירה לא מנופח ללא פרופורציה אלא סביר, עדיף לגור בשכירות ולאסוף הון עצמי גדול יותר כדי לקחת בעתיד משכנתא קטנה ככל האפשר, אם בכלל. הטירוף של לרוץ לקנות דירה של 4 חדרים לזוג צעיר הוא חסר הגיון כלכלי לחלוטין ואופייני למדינת ישראל משום מה. מה רע לשלם 2000 שח שכירות ולאסוף בינתיים הון עצמי מושקע שיגדל עוד ועוד?
לעשות שינוי מחשבתי | 23.09.12
45.
התנהלות כלכלית שגויה
פשוט כך. על התנהלותכם הכלכלית הלא נכונה בעבר (חו"ל, פלאפונים יקרים, מסעדות וכו') אתם משלמים היום. בנוסף לא יכול להיות שזוג שרק התחתן יקנה בית של 4 חדרים. מה יש 2 חדרים לא טוב? שלושה חדרים לא מספיק? קצת צניעות. אבל לא, לכול זוג שהתחתן והעליתי בפניו את הטיעון הזה אמר לי שיש לו "שיקולים" שגברו על הכול. אז כולם רוצים לגור קרוב להורים וכולם צריכים להשוויץ לחברים עם דירת 4 החדרים שהם קנו אבל כולם שוכחים שאחרי חנוכת הבית אתם העבדים שנשארים עם המשכנתה.
אמיר | 23.09.12
44.
הלוואי והיתה דירה במחיר כזה במרכז הארץ, הבעיה שבמרכז זה עולה כמעט כפול.
800,000 ש"ח לדירת 4 חדרים זה מחיר שניתן לעמוד בו, אם יש לכם לפחות 400,000 ש"ח ולוקחים עוד משכנתא של 400,000 ש"ח אז זה לא כזה נורא, ואפשר לעמוד בזה ולשלם כל חודש 2,000 ש"ח משכנתא לבנק. הבעיה שבאזור המרכז אין מחירים כאלה ולעבור לבאר שבע למי שאין שם משפחה וחברים זה קצת בעיה אבל במחיר כזה, כדאי לקנות נכון שפעם זה עלה 500,000 ש"ח אבל עדיין יחסית למרכז המחיר סביר.
שרית | 23.09.12
42.
סוף סוף זוג נורמלי משכיל עצמאי בלי גדוד של ילדים שכר נורמלי גרים
בפריפריה - ועדיין לא יכולים לקנות בית.. הזויי הם לא מתבכיינים עובדים קשה מנהלים כלכלה נכונה גם בנוגע להבאת ילדים לעולם יש להם חיסכון והם מאוד רוצים דירה אבל לא הבנתי א ת הנושא של 30 אלף משכנתא....למה???
דנההה | 23.09.12
39.
דירה בבעלות
אנחנו בני 75\76 נישאנו ב1959 היו לנו דירות בבעלותינו אך לא יכולנו לעמוד בתשלומי המשכנתאות לכן החלטנו שאנחנו לא מוכנים להיות משועבדים לבנקים ועברנו לגור בדירה בדמי מפתח נוחים. נכון שאנחנו מוגבלים ותלויים בבעלי הבית בכל דבר שאנחנו רוצים לעשות, אפילו דודשמש או צלחת טלויזיה אבל במקום להעשיר את הבנקים אנחנו יכולים להרשות לעצמנו פחנוקים אחרים כמו טיסות לחו:ל וכו'. איפה כתוב שזוג מתחתן צריך דירת 4 או 5 חדרים וליילל על הקושי להשיג אותה. קצת צניעות לא תזיק.
כרמלה | 23.09.12
34.
המחירים אולי לא ירדו אבל פשוט אין להם לאן לעלות. המחירים נופחו בגלל משקיעים שקנו דירות
בלי לחשוב פעמיים. המשקיעים הללו כבר לא במשחק כי הם יודעים שהמחירים גבוהים מדי והם כבר לא יעשו תשואות מטורפות כמו אחרי 2009. לזוגות הצעירים אין גם ככה מאיפה להביא יותר כסף אז ממה יעלו המחירים? בנתיים יש בדרך מלחמה עם אירן ובחירות. חכו תראו מה יקרה למחירים למה להחליט להיות עבד של הבנת לכל החיים? אחר כך תצטערו על זה
גרשון | 23.09.12
31.
זו שירת הברבור של הליכוד.
הצעירים עוזבים את הארץ מחוסר דיור ,ואלו שנשארו לא יצביעו לליכוד. עם כל האהדה שלי למר נתניהו(אחד האנשים היותר טובים ,הציוניים והנאמנים לשליחותם שבין מנהיגי המדינה)אני מעריך שבמצב יוקר הדיור הנוכחי ,מר נתניהו יהיה ראש האופוזיציה.
לא פוליטיקאי | 23.09.12
28.
לא גברת יש גם דירות בבאר שבע 3 חדרים ב350000 ש"ח אבל לא את אלכסיס
ואני אמרתי לכולם שהמחירים יעלו ...תקנו ... וכל החכמים והטוקבקסטים ... " לא המחיר ירד.. עוד שנה שנתיים והנה אכלתם אותה.... ולזוג הצעיר ידידיי יש דירות 5 דקות הלכיה מהאונברסיטה בבלוקים הישנים .. כן בבלוקים הישנים דירות ב 350000 ש"ח ..... אבללאא את אלכסיס ואתה זנגלר ....רוצים דירה ב750000 ... אז תמשיכו ככה ותשארו ללא דירה גם עוד עשרים שנה ותחייו עם ההורים ..
זנגר | 23.09.12
24.
גם אני קצת התבלטתי אבל...
אבל משום מה מרגיש לי נכון יותר לשמור את הכסף בדולרים בחשבון בחו"ל בשלב זה. לא יודע למה אבל אני יודע רגוע לעתיד שלי ושל ילדי כאשר אני יודע שהמיליון וחצי שקל שלי מפוזרים במספר חשבונות בנק בארץ אבל בעיקר בחו"ל ולא ביחידת דיור בבניין מגורים בישראל. אני אמשיך לשכור בשלב זה ולשלם כ 60 אלף שקל בשנה. אשוב להתלבט בעוד שנתיים. בנתיים אני אפילו לא מתעניין. אולי אפילו אצא לשנתיים שלש חופש עם הכסף הזה ואגשים מספר חלומות.
שוכר | 23.09.12
16.
אם כולםםםם היו מגיעים למחאה וממשיכים לבוא ,אז היו תוצאות,אך כל אחד ישב בביתו בסלון לראות
בטלוויזיה כמה אנשים מגיעים ולא הזיז את התחת שלו, במדינה שלנו הבעיה שכל אחד רוצה שיעשו בשבילו את העבודה הגיע הזמן להתאחד ורק כך נשיג תוצאות אמרו לא לקנות דירות ובאמת לא קנו והם החלו לרדת,זה לוקח זמן וצריך סבלנות הבעיה שלאנשים כאן אין סבלנות רוצים מהר ועכשיו ולכן משלמים ביוקר מסקנה:או שמשלבים ידיים יחדיו יוצאים למחאה ענקית ומחרימים את הקבלנים ובעלי הדירות ורק אז יקח זמן אך יירד משמעותית או שכמו עכשיו כל אחד דואג לתחת שלו רץ לקחת משכנתא בסכומים מטורפים ושיפול יבוא לבכות,אז אך תבואו כי לא שמעתם לנו.
ערן | 23.09.12
14.
השקעה בדירה בבאר שבע משתלמת מאוד !!!!
ההשקעה בבאר שבע משתלמת מאוד ותמשיך להשתלם. המחירים רק עולים ועולים כל רבעון. מחירי דירות להשקעה סביב האוניברסיטה מרקיעים שחקים. דירה שניתן היה לרכוש לפני שלוש-ארבע שנים ב200,000 ש״ח כעת שווה 700,000-800,000 ש״ח תשואה נהדרת להשכרה. עם פתיחת קוי רכבת מהירה לבאר שבע המחירים רק יעלו עוד.
אזרח | 23.09.12
10.
אני סוכן נדלן ולדעתי המחאה עזרה וכבר רואים מחירי דירות יורדים
דירה ישנה בלב רמת גן בת 4 חדרים בלי חניה ומעלית שבשלהי 2009 נמכרה ב 2 מיליון שקל עולה היום בערך 1.5-1.6 מיליון שקל. בב"ש אני לא יודע אם היתה ירידה בסדר גודל כזה, כי אני עובד בעיקר ברמת גן-גבעתיים, אבל סביר להניח שגם שם חלה ירידה רצינית במחירים במהלך השנים האחרונות. ואגב, אני שוכר דירה בתל אביב, כי המחירים עדיין גבוהים בגוש דן (לפחות בשבילי).
סוכן נדלן אחר | 23.09.12
8.
בני 36 עם ילד בן חודש
בני 36 עם ילד בן חודש וחסכו עד עכשיו כ-100,000 ש"ח? מה עשיתם כל השנים האלו? הוא סוכן נדל"ן, זה לא שהיתה לו התמחות בבית חולים של שש שנים וגם היה להם שכר דירה נמוך לפי עדותם מוזר מוזר מוזר וילד ראשון בגיל מאוחר יחסית הם היו צריכים לחסוך עד היום ביחד כמעט חצי מיליון שקל, גם עם המשכורות שלהם וגם עם טיול שאחרי צבא (שהיה לפני 15 שנה, כן?) לא ברור מה הם עשו עם הכסף
לא הגיוני | 23.09.12
4.
יגדל פה דור חילוני שיסרב לחיות בעוני
והתוצאה תהיה חתונה והקמת משפחה בגיל מאוד מאוחר (אם בכלל), הפסקת הולדת ילדים (הסתפקות בילד אחד). באירן שעור הילודה היום הוא פחות מ 2 ילדים - וכך בהרבה ממדינות מערב אירופה. זה יחלחל גם לארץ. אנשים יסרבו לגזור את גורלם לחיי עוני. החיים לא אמורים להיות מלחמת הישרדות כלכלית. Iran Total fertility rate 1.87 children born/woman (2011 est.)
ארז | 23.09.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת