אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה כדאי ללמוד מאנשים כריזמטיים

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
כריזמה אמיתית
כריזמה היא דבר שהוא כמו מולד..אלא אם כן הבנאדם עצמו מפתח תכונה זאת, אבל בזמן שהוא מפתח אותה יכול להיות מצב שאפילו הוא לא מודע לזה שהוא בעצם מתנהג כריזמטי כי הכל כבר מטבעו ומרצונו בלי לשים לב לכל מהלך שהוא עושה. ברגע שבנאדם מתחיל ללמוד איך להיות כריזמטי עם כמה תרגילים שהוא קרא בספראו מכמה מאמרי אינטרנט וזה לא בא מעצמו מתוך תוכו,סביר להניח שהכל יראה כמו הצגה ויהיה לבסוף גם הצגה אחת גדולה!
מוטי | 27.10.13
32.
כריזמה מגיעה ממודעות עצמית וחיבור שלך ליכולות ולאישיות שלך ,לביטחון העצמי שלך.....
כריזמה היא היכולת שלך לקחת את כל אלו ולהפעיל אותם במודע במפגש עם קהל. באופן גורף ,בהעדר מנהיג, הקהל ישמח לתת את ה״מושכות״ לראשון שיהיה מוכן ,ויפגין כריזמה . האנרגיות שאדם כריזמתי מפעיל, הם שעושות ההבדל בין סתם אישיות עם פוטנציאל למנהיג.  
 | 05.10.12
31.
בארה"ב יש הרבה ....למרות שהחיוך לרוב מזויף בכל זאת נעים בסביבתם.......
חבל שבארץ כמעט ואין אנשים כריזמטים.......כריזמה שבשם האמיתי זה יכולות משחק מדהימות בסביבה של אנשים מוכרים ומוכרים פחות רוב השחקנים המוצלחים בעלי יכולות כריזמה זה דברים בסיסיים שלומדים בשנה ראשונה בלימודי משחק בארה"ב בכל מקרה אולי גם בארץ וזה בולט שם כמעט לרוב השחקנים ופוליטיקאם יש אותה הבעת פנים אותו חיוך אותה הבעה על אותם משפטים באמת משעשע איך המורים שם מחדירים בהם את אותם הכללים אנשים שונים שמה שמאחד אותם זה אותם תגובות על אותם משפטים ששואלים אותם בראיונות וכאלו ......די קל ללמוד את זה אפילו מהמסך כשמסתכלים על הבעות הפנים שלהם רואים אפילו אם הם סתם אומרים דברים או באמת מתכוונים לפחות לאיזה חלק חחחחחח יש תורה שלמה של לימודי הבעות פנים של אנשים כשלומדים את זה ומישמים הופכים לכריזמתיים חחחחחח
בימינו הכל ללמוד זה לא בעיה..... | 04.10.12
30.
יש לא מעט אי דיוקים בכתבה
קשה לתמצת בכתבה קצרה את נושא הכריזמה, נושא נחקר במשך שנים וכל מחקר מגיע למסקנות מעט שונות. דבר אחד יש להבהיר: כריזמה היא תכונה שעלולה לתעתע. אנשים נוטים לייחס לבעלי כריזמה תכונות חיוביות נוספות, אשר בפועל אינן קיימות. זה מסביר למה מנהיגים / מנהלים כריזמטיים נכשלים לעתים בביצועים. נטו לייחס להם תכונות ויכולות שאינן קיימות בהם רק בגלל שהם כריזמטיים.
יועצת ארגונית | 03.10.12
29.
כריזמה זה שילוב של מראה חיצוני +ביטחון עצמי+ חלקלקות/ממזריות/ ערמומיות+ שאפתנות.
אתה לא חייב להיות חכם בשביל להיות כריזמטי. מספיק שתהיה בממוצע, אפילו ממוצע ומטה. אתה לא חייב להיות איש הקשבה מדהים או איש שיחה מדהים. ממש לא. אבל אתה חייב שיהיה לך משהו בהופעה החיצונית שמושך אנשים, גם אם אתה גבוה וגם אם אתה נמוך (ראו שמיר לדוגמה). אתה חייב לשדר חיוך גם אם הוא מזוייף. אתה צריך להיות נינוח ובטוח בעצמך וכך גם תשדר רוגע וביטחון לסביבה. אתה צריך שיהיה לך קצת פלפל, לזרוק איזו בדיחה, לדעת לאלתר, להיות קצת ערמומי אבל לא רמאי. וגם לשאוף להוביל. בקיצור זה קומפלקס מורכב של תכונות, סוג של אנשים שגם אם האדמה תחתם רועדת ויש מתחתם בור ענק, חובות ענק, צרות מפה עד הודעה חדשה, הם תמיד ימרחו על פניהם את החיוך שמשדר "עסקים כרגיל" ואת ההבעה שהכל יהיה בסדר. לפעמים אנשים כאלה פשוט מעולים בזיוף ומעולים בהכחשה, עד שהם לא רואים את האמת והמציאות כפי שהיא באמת.
שרית | 02.10.12
28.
לא סתם תגובה 12 מודגשת
העצות הללו אולי נראות לכותב, אך מי שאין לו כריזמה וישתמש בהם לא יהפוך לכוכב נערץ. מקסימום יהיה פחות גולם בחברה. הסוד האמיתי של הכריזמה עדיין לא פוענח. צריך לעשות מחקר על ההבדלים בין רומני ואובאמה. ראיתי תוכנית בה שואלים כל אחד מהם את אותה השאלה. אובאמה כריזמטי, אין מה לעשות, רומני יבש.
מזכיר המדינה | 02.10.12
27.
מזמן לא קראתי כתבה כל כך מדויקת...
ממש נכון. מא' ועד ת'. רק טיפ נוסף, אל תפרגנו יותר מידי ובטח שלא בדברים שאתם יודעים שהחבר יודע שהוא לא נכון. ככה גם תיצרו רושם לא אמין וגם ברגע שאתם מחמיאים יותר מידי, המחמאה שלכם, כמה שזה עצוב, מאבדת מערכה... אבל חשוב להחמיא וכן לקחת לצומת הלב כל אחד מהכללים החשובים שיש פה. לא קשור לכריזמה, פשוט להיות בן אדם שלא מרוכז רק בעצמו ומסוגל גם להקשיב ובעיקר לעזור לחבריו.
דני | 02.10.12
26.
כריזמה ניתן ללמוד
כרזימה היא מתאם בין הדמות החיובית שאתה משדר כלפי חוץ ובין התכונות החיוביות שלך. לכאורה, "תכונות" הן האישיות שלך/שלי ונראה כי היא לא ניתנת לשינוי. אולם לא כך היא - לכל אחד מאיתנו סט של תכונות חיוביות, בכל אחד מאיתנו יש איכויות ואת אלה ניתן ללמוד להכיר טוב יותר ולהחצין. אפשר לעשות את זה, למשל, בסמינרים ובסדנאות למודעות עצמית בהם אנו לומדים להכיר את אותן תכונות ולומדים גם איך להראות אותן לעולם. בסמינרים הטובים יותר גם מלמדים אותך איך לא להפוך לשחצן. אבל הצעד הראשון הוא Fake it until you make it - תתחילו להתנהג "כאילו" אתם אנשים חיוביים, תפרגנו לאחרים, תקשיבו להם, תראו להם שאתם שמים-לב לקיומם ותנו מבלי לצפות לתמורה.
ענבל | 02.10.12
25.
כוחה של ההקשבה
למס' 20- לא האבולוציה יצרה אותנו אלא הבחירות שלנו. לא כל הבחירות שלנו נכונות (בלשון המעטה) רק הבט על העולם סביבך כדי להשוות את כמות הבחירות הטובות לעומת הבחירות הלא טובות- לא טובות לכדור הארץ, לא טובות לחברה וכ'. לענין הכתבה- אדם שמקשיב ברמה של נתינה (ולא בנסיון למשוך תשומת לב) הוא אכן אטרקטיבי וזו סגולה. יש אנשים כריזמטים שצריך להזהר מהם משום שכריזמה זה סוג של כוח חברתי ולא תמיד מתועלת למקום חיובי. אדם כריזמטי ניחן ביכולת השפעה על ההמונים ולא רק במצב של אחד על אחד. בכל מקרה העיצות שבכתבה יועילו לשיפור האינטרקציה החברתית בין כולנו בין אם באירועים ובין עם חברים ובני סוג ובעבודה. להקשיב באמת זו יכולת גבוהה.
נטע | 02.10.12
9.
ההבדל בין כריזמה לאישיות
לכאורה שני מושגים אלו חופפים, אך לצורך הדיון אנסה להפריד בינהם. כריזמה - משמעותה מתנת אל לאדם, הניחן בכישרון לרתק אליו אנשים. זה קורה בגלל שלל תכונות שונות - הופעה, קול, מבנה גוף, יכולת ורבלית וכו. אישיות - תכונות שלא תמיד מוקרנות כלפי חוץ. מאחר וכריזמה נוצרת מסיבות שונות אצל כל אדם כריזמטי, לפעמים היא נוצרת מצירוף שנקרא לה "כריזמה ריקה" כלומר היא נוצרת מתכונות חיצוניות, כאשר אינה נתמכת בתכונות אינטלקטואליות או מוסריות מקבילות, . זה קורה לא פעם עם ראשי פשע - הם מסוגלים לרתק את החיילים שלהם סביבם בכוח בכרזימה הריקה שלהם. היו גם מנהיגים שריתקו את ההמונים סביב רעיונות מרושעים והובילו את העולם לאסון. אפשר לפתח עוד את הנושא. המסקנה שלי - כאשר נתקלים באדם כריזמטי חובה לבדוק גם מה עומד מאחוריו, מהם עקרונות המוסר שלו ומה היכולת האינטלקטואלית שלו.
טוביה | 28.09.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת