אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בנק ישראל הפתיע: הפחית את הריבית ל-2%

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
תרגיעו! שום בועה לא עומדת להתפוצץ
מחירי הנדל״ן בת״א וסביבותיה מתאימים ואף נמוכים ממחירי נדל״ן דומה בכרכים מבוקשים אחרים בעולם. וכך זה צריך להיות. זוג צעיר שמבקש לקנות דירה ראשונה לגידול ילדים לא אמור להתעניין במרכז העיר היקרה (אלא אם כן אבותיהם טיקונים). בכל מקום נורמלי יוצאים לפריפריה משביחים אותה ובערוב ימיהם יזכו אותם זוגות למכור אותו נדל״ן ברווח ניכר. אין יותר מקום בין חדרה לגדרה ולכן המחירים ישארו גבוהים. תחשבו חיפה. עיר מדהימה ובמרחק 45 דקות מת״א ברכבת ישירה. מה רע?
 | 30.10.12
7.
אם למרות בועת הנדל"ן בנק ישראל מוריד את הריבית
זה אומר שהמצב הכלכלי של מדינת ישראל בקנטים! בגלל הבחירות, ביבי, פישר ושות` מנשימים את הכלכלה הישראלית הנשמה מלאכותית כדי שלא תתפגר. החגיגה האמיתית תתחיל יום לאחר הבחירות, ואז כל הדרעק יצוף על פני המים. היום, כולנו חייבים לנהוג במשנה זהירות ולחשוב קדימה עשר פעמים לפני שעושים צעד אחד. אסור להשקיע בנדל"ן כי הוא לפני ירידה, אסור להשקיע בבורסה כי זה מסוכן אש, אסור להשקיע באג"ח מדינה מחשש לחדלות פרעון בעתיד הקרוב או הרחוק... רק בדבר אחד כדאי להשקיע - בדולר!!! כשהכלכלה והשקל ייפלו ולקראת האביב האיראני, מי שיחזיק בדולר יהיה מלך!
שאול | 29.10.12
6.
עסקים קטנים נסגרים עסקים גדולים מעלים מחירים
תנובה, אוסם , עילית שטראוס מעלים מחירים כי הם יודעים שלא משנה מה יעשו . הלמ"ס יראה אינפלציה אפס שתתמוך בריבית נמוכה של פישר. השכר ימשיך להשחק נוכח יוקר המחייה. הפנסיות ימשיכו לא להניב רווחים נוכח הריבית הנמוכה. שטראוס, , אוסם ותנובה יוכלו לייצא בזול ולסבסד את היצוא הזול בעליית מחירים בישראל. והליכוד ביתינו
דודו | 29.10.12
5.
הורדת הריבית היתה צעד מחוייב המציאות
בנק ישראל היה חייב להוריד את הריבית כדי לעודד את הייצוא ואת הצמיחה, ועל מנת להשוות את גובה הריבית בישראל לריביות הנהוגות במדינות אירופה וארה"ב. הסיבה העיקרית שמנעה עד עכשיו מבנק ישראל מלהוריד את הריבית, היו המדדים הגבוהים יחסית שהיו לנו בחודשים האחרונים. אך עניין הורדת הריבית הפך להיות מחוייב המציאות, והוא התאפשר עכשיו בגלל מדד אפס שראינו החודש (רמז לכך נתן פישר לפני כשבועיים כשדיבר על המשבר העולמי שעדיין לא הסתיים ושעלול להתחדש ביתר עוצמה). הורדת הריבית תביא לעלייה בשער הדולר - וזה יקל על התעשיינים והיצואנים, יאפשר להם לקלוט עובדים חדשים, ויצמצם את נתוני האבטלה לקראת הבחירות המתקרבות (זה טוב למפלגת השלטון). גם בועת הנדל"ן שהולכת ומתנפחת מציקה לפישר, מעיקה על הכלכלה, ויכולה לגרום בעתיד הלא רחוק למשבר פיננסי. לכן, ההגבלות הנוספות שהטיל היום בנק ישראל על מתן משכנתאות, אינן מספיקות! הצעד הבא של בנק ישראל יהיה קביעת שני שערי ריבית: 1) ריבית נמוכה לכלל המשק 2) ריבית גבוהה יותר לשוק המשכנתאות כדי לרסן אותו ולהוציא אויר מבועת הנדל"ן המתנפחת. קביעת שני שערי ריבית תיתן לבנק ישראל יתר חופש פעולה בנושא הריבית, ותאפשר הורדות ריבית נוספות של 0.5% עד 0.75% במהלך שנת 2013.
כלכלן | 29.10.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת