אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סטנלי פישר מתריע בפני הממשלה: לבנק ישראל נגמרו הכלים להשפיע על שוק הנדל"ן

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
קשה לבוא לפישר בטענות? הוא ניפח את הבועה בעזרת הריבית הנמוכה
גם כשהוא ראה את המחירים מזנקים בעשרות אחוזים - הוא המשיך במדיניות הריבית הנמוכה. השיעבוד הכלכלי של האזרחים הקטנים לא מעניין אותו (שלרוב לא מבינים כרגע לאיזה בעיה כלכלית של 30 שנה הם הכניסו את עצמם). רק לנסות להריץ עוד קצת את קטר הנדלן כדי לשמר חזות של משק "צומח" ודאגה ליציבות הבנקים (שיספגו הפסדי ענק כשהבועה תתפוצץ בסוף). הכל כדי שהבועה לא תתפוצץ במשמרת שלו.
מה שיקר לא קונים | 30.10.12
12.
עד היום כל פעולות הממשלה רק הקפיצו את הביקוש למשכנתאות.
הודיעו על העאלת מע"מ ואז, דחו אותה בחודש כדי שעוד לווים יספיקו לקחת משכנתאות. מורידים את הריבית על המשכנתאות ובמקביל גם את הריבית על פקדונות. מטילים מגבלות לא אפקטיביות על הנדל"ן. כל ה"מגבלות" הן רק למראית עין. בפועל, הנגיד מאושר מהמשך פימפום הנדל"ן.
פישר=אסון כלכלי | 30.10.12
11.
פייגלין מהליכוד ובנט מהבית היהודי, קוראים לתת מגרש חינם כמענק שחרור...
שניים מהשותפים הטבעיים של ביבי, פייגלין ומחנהו מתוך הליכוד ובנט מהבית היהודי-שניהם קפיטליסטים מושבעים המאמינים כמו ביבי בכלכלה חופשית, קוראים לפתור את בעית הדיור ע"י מתן מגרש חינם כמענק שיחרור לכל חייל משוחרר, משוהא בסגנון חלוקת אדמות הארץ לשבטי ישראל ע"י יהושוע בן נון... ומכיון שקיימת אפשרות שביבי יאלץ להכנע לדרישה הזו כדי שתהיה לו קואליציה יציבה, תחשבו מה זה יעשה לבועת הנדל"ן ולמחירי הדיור ומה זה יעשה לבנקים, ותבינו מאין נובע צעדו של פישר שחושש שאנשים במינוף גבוה על הדירות שקנו בזמן הבועה, לא ישלמו את המשכנתא והבנק לא יוכל לממש את הנכס בסכום ההלוואה.
ניתוח פוליטי פשוט | 29.10.12
9.
הפתרון הנכון הוא ליצור תעסוקה שווה בפריפריה הרחוקה!
את בעיית העבודה בפריפריה הרחוקה ניתן לפתור ע"י כך שהממשלה תקבל החלטה שאת כל השירותים שהשירות הציבורי צורך וניתנים לאספקה מרחוק (לדוגמה ייעוץ משפטי, מחשבים - פיתוח מערכות מידע וכ"ו..) היא תקבל אך ורק מהפריפריה הרחוקה, מדובר בפוטנציאל של מאות אלפי מקומות עבודה על רמה שיכולים להיגרע מהמרכז ולהתווסף לפריפריה הרחוקה.
איש עקרונות | 29.10.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת