אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחברים את הפוליטיקאים למציאות: שלי יחימוביץ'

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ועוד משהו לגבי הוועדים
בקיצור, זכויותיהם של עובדי הקבלן בישראל נרמסות עד עפר לא בגלל אופן העסקתם המופרט המשרת את האינטרס של קומץ בעלי הון, ולא עקב חלוקת השכר הבלתי שוויונית באורח קיצוני בינם לבין הבכירים במקומות עבודתם - אלא בגלל מעט העובדים שעדיין נותרו מאורגנים והצליחו להשיג משכורות הוגנות. לא בעל ההון החולש על חלק עצום מהמשק, ממשאבי הטבע ומההון במדינת ישראל ושממונו נאמד במאות מיליארדים, ולא המנכ"ל בחברות שלו המשתכר מאות מיליונים אף הוא, משקפים לשיטתך את 'שוד הקופה הציבורית' - אלא עובד מאורגן המרוויח למרבה החוצפה משכורת שאשכרה מאפשרת לו להתקיים בכבוד. לדעתי הפיתרון הוא להפריט את הנמלים, את חברת חשמל ואת הרכבת, לשבור את כוחם של הועדים הגדולים ולהעסיק במקומם עובדי קבלן. כך, במקום להמשיך ולרמוס מעמדם של עובדי הקבלן הישנים, יהיו עוד עובדי קבלן חדשים לרמוס והנטל יחולק ביניהם באופן שוויוני. בעצם, יהיו רק עובדי קבלן.
ניר | 11.11.12
3.
אז העובדים מרוויחים 12-13% ולא 10%! ללא ספק, זו הבעיה של המשק!
כדאי להגיד בתגובה למאמר המגמתי הזה ש- 1. מי שגורף את הרווחים הגדולים במשק אינם העובדים המאורגנים - אפילו לא עובדי חברת חשמל והמלגזנים בנמל - אלא בעלי ההון החולשים על המשק הישראלי והבכירים בחברותיהם ששכרם מנופח ללא כל פרופורציות ביחס לזה של עובדיהם. 2. ההבדל בין 12-13 % לבין 10 % הוא זניח. הביקורת על יחימוביץ' בנושא הזה אינה רצינית. 3. הניסיון לקשור בין פנסיה וזכויות סוציאליות לעובדים לבין שכר, בתואנה כי תנאי התעסוקה הטובים להם זוכים עובדי חברת חשמל מוריד את קרנה של החברה בבורסה, הוא דמגוגיה צרופה. אני מניח שהכותב היה מעדיף שהעובדים יועסקו באופן קבלני ותוך רמיסת זכויותיהם ובלבד שהדבר יעודד השקעות. זהו טיעון תועלתני מנוכר ובלתי מוסרי שאינו קשור לנושא הכתבה. 4. ניתן וחשוב לבצע רפורמות התייעלות בחברת החשמל. רפורמות אלו אינן תלויות בשום אופן בהפרטתה ובפגיעה בתנאי ההעסקה של עובדיה. כפי ששלי אמרה בתגובה, הביקורת בדו"ח המבקר מופנית לרגולטורים ולהנהלת חברת חשמל ולא לארגון העובדים. 5. וכדאי להזכיר שוב לכל מי שמזדעזע מתנאי ההעסקה של עובדי קבלן אבל תומך ב'שבירת כוחם של הועדים הגדולים', שאותם ועדים הם בסך הכול הדוגמאות הספורות לעובדים שהתארגנו והצליחו להשיג תנאי עבודה ומשכורות שאשכרה מאפשרים להם קיום בכבוד. האלטרנטיבה היא שכולם יהיו עובדי קבלן.
ניר רייזלר | 11.11.12
1.
קבלי תיקון
מדוחו"ת חברת החשמל עולה כי ההוצאה לשכר ב-2011 היא 4400 (4 מיליארד וארבע מאות מיליון) - ביאור 31 לדוחות. וההכנסות הן 24 מיליארד, קרי 18.3 אחוז. יש 12,700 עובדים, בהנחה ש-3,000 מפוטרים וליתר מפחיתים שכר ב-25% על רקע מצב החברה - אפשר להקטין את תעריף החשמל ב-9%. בחברות כמו סלקום ופרטנר, עם מערך שירות לקוחות ענק - יש 6,000 עובדים בלבד. מתוך השכר - 533 הם בגין הוצאות מכירה ושיווק. חברת החשמל צריכה מנגנון מכירה ושיווק? על מי מנסים לעבוד?
המגיב האלקטרוני | 11.11.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת