אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

4 דרכים: איך דנקנר יצלח את 2013?

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
כתבה טובה
למרות הניתוח המעולה יש לי מספר תהיות , והבהרות מדוע בחר אלשטיין להשקיע באידיבי אחזקות לפי שווי של כ-2 מליארד מדובר באיש עסקים ממולח ? הדוח האחרון של אחזקות ללא נכסים רעילים הוא לא רע בכלל , לכן יש מקום לשיפור גדול ברבעונים הבאים . לסיכום ההשקעה של אדלשטיין באה ממקום של ניתוח , וכנראה אינפורמציה שאנחנו עדיין לא יודעים .מדובר באיש עסקים ממולח לכן להשקעה שלו יש ערך רב .. עד היום שילמה אידיבי את החובות שלה למחזיקי האג"ח המסקנה : יש סבירות גבוהה שעוד זמן ישפר משמעותית את אידיבי אחזקות
ראובן | 05.12.12
10.
לא למהר להספיד את דנקנר!!- קרדיט סוויס
ניתן לראות שיפור בשווי של האחזקות בקרדיט סוויס ביחס למועד הדוחות (הרבה מן ההפסד הוא בעקבות של ירידה בשווי של מניה זו) 30.23 מיליון מניות * 2.5 פרנק שוויצי*4.0975 שווי פרנק בש"ח = 309,668,562 מהן מחזיקה פיתוח 41% - 120,000,000 (גם אחזקות- שמחזיקה 100% מפיתוח) דסקש מחזיקה 70% מכור ולכן 210,000,000 ( פיתוח מחזיקה 13% מכור באופן ישיר ועוד 74% מדסק"ש שמחזיקה 70 מכור )
אורית | 05.12.12
9.
תשובות
ראשית, הבהרתי שהסיכוי להצלחת כל אחת מארבע האפשרויות הוא או נמוך או נמוך מאוד. אכן מצבה של אידיבי אחזקות מאתגר ביותר ולהערכתי הסיכוי שיעמדו בכל התחייבויותיהם נמוך בהרבה מהסיכוי שיגיעו להסדר חוב. לגבי השווי נכסי נקי של אידיבי פיתוח. אכן הערך המצרפי של האחזקה בכלל ביטוח, דיסקונט השקעות, האחזקה הישירה בכור ושארית האחזקה בכלל תעשיות עומד על כ 3 מיליארד ₪. לסכום זה צריך להוסיף את התקבול הכספי לאחר המאזן של 509 מיליון ₪ ממכירת כלל תעשיות, מזומנים של כ 735 מיליון ₪, דיבידנד שהתקבל מכלל ביטוח (99 מיליון) ועוד פיקדון משועבד (51 מיליון) ואת הנכסים הלא סחירים שהעיקרי בו היא הלוואות הבעלים שנתנו לחברות הפרויקטים בלאס וגאס, ובנוסף יש נכסי גז ונפט, אידיבי תיירות וקרן המחזיקה בזכויות לתמלוגים מקיורטק – הכל יחד כ 800 מיליון ₪. מכך מתקבל ערך של 5.16 מיליארד ₪ לנכסי אידיבי פיתוח, ולאידיבי פיתוח התתחייבויות של כ 6.1 מיליארד ₪. נמנעתי מלהיכנס לפרטים אלו בטקסט זה כיוון ודנתי בהם בטקסטים קודמים. הבהרתי שאני לא מצליח להבין את הכדאיות בהשקעה הראשונה של אלשטיין בגנדן. ולכן אני לא מתיימר לדעת אם יבצע השקעות נוספות בחברה. במסגרת ההתניות הפיננסיות של אידיבי פיתוח החברה התחייבה לבנקים שלא לרכוש אג"חים של עצמה. לכן היא לא יכולה לנצל את התמחור הנמוך של האג"חים לצמצום החוב. לכל אחת מארבע חברות המטה הפסדים צבורים אדירים, ולכן הן לא יכולות להעביר דיבידנדים כלפי מעלה. נכסים ובניין משערכת באופן שוטף את ערך נכסיה, ולכן לא סביר שתשיג רווח מהותי בעת מכירת נכס מעל ערכו בספרי החברה. גם אם כן היא תוכל לכל היותר להעביר את הדיבידנד לדיסקונט השקעות (חברת האם הישירה) אך האחרונה לא תוכל להעביר אותו הלאה. כך ששילוב ההפסדים הצבורים המונעים דיבידנד, הנזילות המוגבלת, וההפרש בין ערך הנכסים להתחייבויות אצל אידיבי אחזקות (בעיקר) הופכים את מצב החברה למאתגר ביותר.
אורי טל-טנא | 05.12.12
8.
אורי, תודה על הניתוח הכרגיל מלא ומצוין, ושאלה לי אלייך:
האם ישנם מגבלות להעביר את הכסף למעלה? נניח נכסים ובנין (בת של דסק"ש) מוכרת נכס נדל"ן עם רווח של מאות מליוני (ש"ח!) ואצלה האג"חים נסחרים סביב הפארי, האם יש אפשרות במימוש מעין זה לגלגל את הכסף כדיבידנד לראש הפירמידה, שם צריכים את הכסף?! הרי לדוג' בשל ההתחייבויות לבנקים לא יכלו לנצל יתרות המזומן ממכירת כלל תעשיות לרכישת אג"חים של אידיבי פיתוח, כאן יורק ניצלה מצב זה ורכשה ב-40 עד 50 אג'. אודה על תשובתך. נכנס לאתר זה במחיוד לקרוא את ניתוחיך.
רם | 05.12.12
7.
הסיכוי למימוש האופציות שהצעת שואף לאפס
יש מספר סיבות לכך שאופציות החילוץ לא יתממשו העיקריות שבהן: 1. האגו המנופח (שלא לאמר מגלומניה) של דנקנר. 2. דנקנר אף פעם לא פעל בכיוון של החזרת חובות, למה פתאום יתחיל ? 3. במצב השוק אין סיכוי שיכניסו כ"כ הרבה כסף בחצי שנה, שנה. 4. יהיה ל IDB קשה מאוד למחזר התחייבויות כי מי יתן להם כסף ? 5. YORK יתמכו בכל מהלך שיעזור להם ויטרפדו כל מהלך משמעותי להצלת IDB.
חיים | 05.12.12
6.
מה הם עושים
אגחים, הנפקות, בלבולי מוח. מה בדיוק הם עושים חוץ מלקחת כסף מכל מי שמוכן לתת בלי אפשרות להחזיר. איך הם מתכוונים להחזיר איפה התוכניות העסקיות מה החברות האלה בדיוק עושות שכל הזמן הם צריכות עוד ועוד כסף. לא מבין מה הולך פה. אם חברה לא רווחית כל כך הרבה זמן או מפסידה כל כך הרבה הגיע הזמן לסגור את העסק.
סתם | 05.12.12
5.
כתבה מקצועית ברם אולם....
מר טל טנא הוא ללא ספק אחד ממנתחי הדוחות הכספיים הטובים ביותר (נהנה לקרוא וללמוד מכתבותיו) והאלטרנטיבות שהציג אכן קיימות באופן תאורטי אלא שסיכויי מימושן הוא נמוך מקטנטן. אלשטיין הבין, באיחור לצערו, שהוא פספס את העניין ובכך נפרד מ 100 מיליון ש"ח, שבחסרונם ירגיש היטב, שכן גם בארגנטינה מינופים גבוהים הם רעילים מאוד בימים אלו. מינוף כור לנוכח בעייתיות מצבו של בעל השליטה הוא חלום באספמיה, ראו את נסיגתה של KKR ואת המארב שהציבה יורק קפיטל לפתחה של קבוצת השליטה. המדובר בפיננסיירים מאוד מקצועיים ולא פחות מנוסים, שאינם קונים סיפורים אלא מתמקדים במספרים. לכן, זמנה של קבוצת השליטה אזל, סיכויי החלצותה אפסו וסיכויי השתלטות עויינת של נושים או של בעלי הון ציידי חברות בקשיים גבוהים מאוד. אלו הם מקורות ישועתה של הקבוצה וחיסולה העסקי של קבוצת השליטה הנוכחית.
עשוקי | 05.12.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת