אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אג'יו: "הוריקן 3D יכה את המערב בשנים הקרובות"

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
מ'קלקלן' לכלכלן מתגובה 20
יש דבר קבוע שרץ עםהעולם המערבי כבר עשרות שנים: ירושות משמעותיות שעוברות מהורים לילדיהם. נכון. אבל, לדעתי זה נחשב לקבוע והוא ניטרל אותו. עובדה שהירושות שלך לא הצילו את העולם בזמן משבר הסאבפריים ב - 2008. ולמה בפועל צריך לנטרל אותן? מכיוון שהן לא ניתנות בקצב קבוע כלשהו אלא אקראי לחלוטין וטיפין טיפין. בוא נגיד, אי אפשר לבנות על זה.
אבי | 11.12.12
21.
אולי הוא צודק ואולי הוא טועה...
בכל מקרה אני לא יכול לעשות שום דבר בקשר לזה...אני שולט בחובות הממשלה? בגידול הדמוגרפי? בקצב הצמיחה?...אני יודע ללכת לעבודה ולנסות להרויח מספיק כדי לעמוד בהתחיבויות שלי...בכלל נראה לי שכדאי יותר להשקיע את האנרגיה והזמן שלך בדברים חשובים יותר בהם אתה גם משפיע יותר כמו זמן איכות עם המשפחה,שיחה טובה עם חברים,מוסיקה או סרט טוב..לפעמים שקוראים את הכתבות מהסוג הזה ישנה הרגשה כאילו וכל מצב הרוח שלי וכל עתידי וכל מה שיש קשור לכסף ואין דבר שרחוק יותר מהאמת....חוץ מזה על כל אחד שטוען משהו יש עשרה שטוענים אחרת,ובסוף בכלל קורה משהו אחר שאף חכם ומומחה לא חזה ואח"כ יש לנו אין ספור ראיונות עם מומחים בדיעבד שמסבירים למה אי אפשר היה לחזות את זה מראש...תמיד עדיף להנות ממה שיש לך במקום לדאוג למה שעוד לא קרה ואולי אף פעם גם לא יקרה...
יוסי אנטה | 09.12.12
20.
משהו "קטן" שהוא ודומיו שוכחים
אני אף פעם לא מגיב אבל... כל המודלים האלה לא מביאים בחשבון דבר אחד: את הצטברות העושר הבין דורית. הם מסתכלים על הכנסה בלבד ולא על עושר. ברור שאם האוכלוסיה קטנה בפועל נוצר אפקט עושר משמעותי כתוצאה מירושות. (זוג הורים מוריש את כל הרכוש לילד אחד או שניים- לעיתים ההכנסה מהירושה שוות ערך לשכר עבודה של עשור או שניים של הפרט ולפעמים אף יותר). (בהנחה לא חזקה שלא כל הכסף יורד לטמיון ואנשים חוסכים והולכים לעולמם עם איזה שהוא הון אלפא כלשהוא שאותו הם מעבירים לילדהם). בקיצור את החסכון במודלים האלה צריך להפוך לחסכון בין דורי (חסכון מתמשך ופרמננטי בין הדורות לעומת הכנסה מעבודה וכ' שהינה שוטפת). כשמביאים את זה בחשבון ניתן להבין שהמודלים האלה הם בעיתיים - כי סך הרווחה של הפרט בסופו של דבר עולה למרות שההכנסות מריבית קטנות. דרך אגב הכלכלן סולו קבע בזמנו את כלל הזהב שאומר ששיעור הריבית במשק = לשיעור הצמיחה של האוכלוסיה בטווח הארוך. גם המודל שלו מבוסס על הנחות לא חזקות במיוחד אז על מה בדיוק אנחנו מתפלאים שהריבית הולכת ושואפת לאפס במדינות מסוימות? ושוב זו לא בעיה בגלל אפקט הההורשה.
כלכלן לא נחשב | 09.12.12
17.
PASDX, PAUDX
זה הסימול של הקרנות הנל ב yahoo (קרנות של פימקו). דמי ניהול 1.23 אחוז. מינימום השקעה 1000 דולר. אלה קרנות של קרנות - הן מחזיקות קרנות של פימקו. אותם קרנות קיימות גם (בסימבולים שונים) למשקיעים פרטיים גדולים (מינימום השקעה 100 אלף $) ולמוסדיים (מינימום השקעה מיליון $) - אלה כמובן עם דמי ניהול נמוכים יותר ותןצאות קצת טובות יותר.
סטיב | 06.12.12
15.
11, ועוד איך שיש משמעות לגרעון-אין ואקום
אתה צריך להבין מה המושג גרעון אומר: הוא אומר ש א' קונה מב' מוצר בעבור שטר חוב או באמצעות מטבע כלשהוא אבל לא שטר החוב ולא המטבע שווים משהו. כלומר, שב' ניגש לפרוע את שטר החוב, הוא מגלה שאין לו שום דבר ביד. או במושגים אמריקניים עכשוויים-ארה"ב קונה וקונה מסין, אצל סין נצברים דולרים אמריקנים אבל היא לא יכולה לעשות איתם יותר מדי. אין לה מה לקנות מארה"ב ומה שנוצר בסופו של יום הוא חוב בגודל ערימת הדולרים ששוכבים בכספות בסין וביום שסין או המדינה שתקבל ממנה דולרים באמצעות סחר ייגשו לארה"ב ויבקשו ממנה לספק סחורה בעבור הדולרים האלו לא יהיה לארה"ב מה לספק ולכן היא גם לא תוכל לרכוש (בשל ירידה חדה בערך המטבע) ובעצם תיווצר אינפלציה אדירה. הדרך היחידה שארה"ב יכולה להתמודד עם החוב הזה היא באמצעות הדפסת כסף והזרמתו לשוק כדי לייצר מקומות עבודה ולהגדיל את התוצר הלאומי ובהכרח תוך כדי כך להגדיל את האינפלציה ולהוריד את רמת החיים בדיוק כמו אדם שלוקח משכנתא ענקית. בסופו של דבר ארה"ב תצטרך להחזיר לעצמה את הייצור המקומי, להפחית את הייבוא ולהגדיל את הייצוא והיוצרות יתהפכו-היבוא מסין יהפוך ליקר והייצוא אליה יהפוך לזול ובכך בעצם גם ייסתם הגולל על הדולר כאחד משני המטבעות החזקים בעולם וארה"ב תחזור לשלב הגולם בו הייתה לפני מלחמת העולם השניה, שבו ייצרה הכל לעצמה וכמעט לא ייבא או ייצאה דבר-היא יכולה לגדול מזה או להיעלם מההיסטוריה.
 | 06.12.12
10.
ההסבר הגיוני ותואם עובדות הבעיה שהשוק לא תמיד הגיוני וככה בהפוך הבורסה עולה!
הרבה מאלה ששמעו לאזהרות של גורואים שונים במשך השנה האחרונה בטח תפסו את הראש כאשר בניגוד לכל התחזיות והמצב הכלכלי הקורס לבורסה דווקא "התחשק" לעלות ואלה שלא הקשיבו הרוויחו בגדול !
החוקים השתנו  | 06.12.12
8.
לא צריך להיות נביא
ברור שאנשים רוצים להרויח יותר מהשקעות מאג"חים וקרנות נאמנות אבל המצב הכלכלי הכלל עולמי לא מאפשר זאת. עדיף להשקיע כמה שפחות באפיקים אילו וללכת לכיוון של קופות חסכון רגילות צמודות מדד. גם אם הריבית היא נמוכה הכסף בטוח וערכו לא ירד במשך השנים החולפות. פנסיה וקרנות השתלמות וקופות גמל זה כבר לא בידיים שלנו אז צריך לקוות לטוב ולהכתכונן לגרוע.
יפתח | 06.12.12
7.
are you familiar with vegas's golden rule?
"The house always wins". Same goes for stock market exchange trading. Yes, a single independent investor may hit a reasonable jackpot here and there - but with meaningless amounts in the grand scheme of things. Options and derivatives trade was invented BY the stock exchange traders and for their own good. What sane person would bet his money on options???? The only 2 tradable objects are stocks and bonds. Period. Every other “unique and yield promising finance tool” is a mathematically calculated bet that will keep the investor with minimum gains, much bigger losses and a nice, yearly commission. While some people may have nice gains, the majority of the investors loose. But the main winner is these same huge trading firms – they get their commission NO MATTER WHAT. The house always wins…
 | 06.12.12
5.
חכמה גדולה!
אבי, ז''ל, היה בעל השכלה יסודית של שבע שנות לימוד בלבד,אך ידע לראות תהליכי מקרו, כגדול הפרופסורים, וכמו שמרק טוויין כתב פעם '' בגיל 16 חשבתי שאבי אידיוט גמור, בגיל 25 לא הבנתי כיצד השכיל להפוך לכזה איש חכם, תוך שבע שנים בלבד''. הוא לימד אותי כלכלה נכונה : מתוך 10 לירות [דאז] שאתה מרוויח , צרוך 8 בלבד. ואני,בוגר הפקולטה לסטטיסיקה וכלכלה של האוניברסיטה העברית , נזקקתי לשלושים שנה להפנים את מה שמרק טוויין התכוון - ולאמץ את המשנה הכלכלית של אבי , שמן הסתם, אדבוק בה לשארית חיי.
אבי | 06.12.12
2.
לא מכיר אותו, אבל הוא מתאר תמונה ברורה ומאד ריאלית ככל שגם אני מסוגל לראות, אבל יש לזה פתרון:
מלחמות גדולות מאד עם כמויות גדולות של נפגעים, בעיקר אזרחים אוכלי חינם.... ומאחר ומלחמה זה בטבע האנושי, ומאחר והטבע תמיד דואג לתקן תקלות/עיוותים במהלכו, זה רק טבעי שזה אכן יקרה..... לאור המצב היפני, לאור הבעיות הסיניות (שהן דומות, אבל בכל זאת גם שונות), ולאור האנטגוניזם בין צפ' לדר' קוריאה, (וזה המתפתח בין הודו לסין...) הייתי מהמר על מז' אסיה כמוקד מלחמת העולם הבאה....
 | 06.12.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת