אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כך הרוויח דן גרטלר מיליארדים על חשבון קונגו הענייה

70 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

70.
הפקרות ושחיתות
אם לא הייתי יהודי, הייתי נהפך לאנטישמי בגלל הגרטלר הזה. חברות אמריקאיות או קנדיות היו מוכנות לשלם פי מאה מגרטלר על הזכיונות שם. גרטלר קיבל שדה נפט בחצי מיליון דולר, כן כן חצי מליון דולר, ושנה אחרי זה הממשלה שמכרה לו את זה משלמת על הנפט שם (כלומר על חלקו בלבד) מאה חמישים מליון דולר. איך אתם קוראים לזה? נו שוין, גויים ועוד שחורים למי אכפת. אבל אם גרטלר עושה מיליארדים בעסקים כאלה, למה שלא יתן חלק למשפחות בבני ברק שמתחננות "אמא אבל הבטחת לנו עוף לשבת"? בני ברק נראית מפותחת כמו קונגו עם כל קופות הצדקה שתקועות בכל מקום בעיר, והבליונר הזה בטח זורק כמה גרושים פה ושם. גרטלר יש ה' בשמים, ועוד נראה לאן תגיע. גלגל מסתובב בעולם יקירי.
שלמה | 23.01.14
69.
הבריטים שכבשו עשרות ארצות, טבחו בתושבים, שדדו את המשאבים והשאירו אותם לעצמם גם שהצטרכו לסגת
אלה שייצאו למלחמה אם יקחו מ"חוואים" שלהם את השטחים העצומים שקנו בגרושים, או מחברה בריטית את הזיכיון שקיבלה אז בגרושים? הבריטים שיצרו מלחמות בין מקומיים (פה, בסרי לנקה...) כדי להרחיק מעצמם את המחאה. הם מתנגדים למישהו שקנה את הזיכיון? צפוי.
קורא ותיק | 11.12.12
64.
נשמע שפשוט חברות בריטיות וכו' התעצבנו על שאיבדו נתח שוק
אז לכן פתאום מעקמים חוקים ודורשים ממנו הצהרות והוכחות וכו'. מה שחשוב זה שאפריקה היא בעלת פוטנציאל אדיר וממשלת ישראל צריכה להחזיר אותנו לימים הטובים שבהם התחברנו עם מנהיגים שם ויצרנו שיתופי פעולה אדירים. חשוב לסייע למדינות באפריקה להפוך לדמוקרטיות ומתקדמות, בעזרת טכנולוגיה ישראלית ומאמנים ישראלים. זה WIN WIN לישראל ולכל מדינה באפריקה.
...... | 09.12.12
63.
מה היה קורה אילו בישראל היו כעת מוצאים יותר נפט ממה שחשבו?
מי היה המרוויח העיקרי ? כולנו מכירים את המשפט "כגודל הסיכון- כך גודל הרווח" וכך צריך להתיחס לזה אילו היה מפסיד את כל כספו - היו קופצים ואומרים "שם כספו על קרן הצבי" או "איזה טיפש-למה הוא עשה זאת" "אמא אחת לכשלון- והרבה שהיו רוצים להיות אבות להצלחה" אילו ממשלת קונגו (הנבחרת) מושחתת - סופה ליפול - ואיתה גם עסקים הקשורים לה אך אם זו נתפשת כעוזרת ומושיעה של העם (שמעטי מעט לאורך ההסטוריה תרמו לאפריקה) (קולוניליזם חזירי) תמשיך להתקיים משוואה זו כל המרבה מעוט- הרי זה משובח..
אביב | 10.12.12
59.
95% מהתגובות כאן (כולל ה"פלוסים") הם של מקורביו
מדהים כמה מילארדים אדם צריך והוא לא שובע. רוצה עוד ועוד כמו חזיר שאין לו גבולות. ועל חשבון מי? על חשבון מדינת עולם שלישי (וזה אנדרסטיימנט). אני גם בטוח שמצפונו נקי - לאנשים מסוגו אין באמת מצפון, העיקר שהם גורפים לביתם מיליארדים על גבי מיליארדים מחלשים.
דן | 09.12.12
45.
מכיר אישית את דן גרטלר. נפגשנו מספר פעמים בבית כנסת בחו"ל. בן אדם צנוע, שקט ומאוד סימפטי
מאוד סימפטי. מדבר עם כולם בגובה העיניים. כשיצא, סיפרתי לחברים שהבן אדם שווה מיליארדים... הם גיחכו. לא האמינו. אחד מהם אמר לי שהוא חשב שהצעיר הזה (גרטלר) מתרים למוסד... הוא עמד לתת לו שטר לצדקה... לבוש פשוט. מתנהג פשוט. הלואי על כל עשירי תבל התנהגות כזו!
אורי | 06.12.12
44.
לא ברור למה משמיצים אותו שמי שעושה רע לתושבי קונגו הוא הממשלות המושחתות שלהם
קונגו, כמו רוב מדינות אפריקה, נתונות כבר עשורים רבים של שנים למלחמות אזרחים, ושחיתות שילטונית מזעזעת. מי שסובל כמובן זה האזרחים. אין להם גם את החינוך והידע ובעיקר רוח הלחימה להילחם בשלטון המושחת שכל פעם מתחלף שם. אם זה לא היה אותו דן גרטלר (מי שזה לא יהיה) אז זה היה מישהו אחר. ברגע שהשלטון לא דואג לאזרחים אלא כל אחד דואג לכיסו הוא - תמיד יהיו קונים. אפריקה זו יבשת עשירה במחצבי טבע ולכן תמיד כל העולם המערבי פזל אליה. גם המיצרים הקדמונים שדדו את הזהב שבו הם עטפו את המומיות שלהם - מאפריקה. כך שלמרבה הצער ההיסטוריה חוזרת על עצמה שוב ושוב. מי שסובל זה העם עצמו. וכל אלו שרוצים לחקור מה קורה - הם בעצמם מושחתים ומשתמשים בשחיתות השילטונית של מדינות אפריקה - למטרותיהם. כל מדינות המערב קנו שטחים ביבשת אפריקה וזורקות שם את הזבל שלהם (פלסטיק וכ"ו) , ומאז ומתמיד המירוץ אחרי היהלומים ומכרות הברזל, נחושת וכגון אלו היה עמוד האש של מדינות המערב. אז שלא יתממו. מסכנים האזרחים
אין חדש תחת השמש | 06.12.12
41.
לאפריקה יש מסורת של אי מיצוי וגרטלר לא אשם בה
מה ציפיתם, שמחר בבוקר האפריקנים יתעוררו, ידפקו על המצח ויגידו "יואו, איך זה שאנחנו לא מוכרים את היהלומים בעצמנו...איך זה שאנחנו נותנים אותם לזרים...למה לעזאזל שלא נחלק אותם לכולנו ונבנה אוניברסיטאות טובות, בתי ספר טובים, תשתית ביוב תקינה, דיור איכותי בר השגה וכ"ו". אז זהו, שלא. לא לחינם אפריקה היא היבשת הכי עניה בעולם, לא לחינם מעצמות רבות ניסו להפוך אותה למשהו אחר (בשעות שלא ניצלו אותה בבוטות) וכשלו: באפריקה יש את הפוטנציאל הכי גדול בעולם לעסקים רק משום שכל אוצרות הטבע שלה מופקרים למדינות שאין להם מושג איך לנצל אותם ומשום שכל דבר שתביאו לשם הוא חידוש. כמובן, בגלל שאפריקה מושחתת עד העצם (ואני מכיר מיליארדר ישראלי אנונימי שהוא האיש הכי קרוב למלך קונגו וגם הוא עמוק בעסקי המכרות) לא תצליחו אם לא תכירו מישהו, אבל אם אתם מכירים ויש לכם רעיון ויכולת בסיסית ליישם אותו-השמיים הם הגבול. הסינים עושים זאת עכשיו, למגינת הלב של כולנו-הסינים, בניגוד לאחרים, לא ישאירו מאפריקה דבר. הם כרגע "מפתחים" אותו, אבל מה שהם יותירו אחריהם זה שוב, אפריקנים עניים ואדמה מזוהמת וחרוכה, הרי את זה הם עשו גם לסין עצמה.. אין לאפריקנים את הידע הבסיסי על מכירת יהלומים. אני מכיר סיפור אמיתי של איש עסקים ישראלי שטס לאפריקה עם 100 אלף דולר וקנה יהלומים בשווי 10 מיליון דולר. וזה לא סיפור בודד. הם פשוט לא מבינים וגם לא ממש איכפת להם. מישהו ממכם יודע שרוב מדינות אפריקה לא מצליחות להחזיק ציי תעופה כי גם מטוס בואינג 777 שמגיע חדש ישר מהמפעל בארה"ב פשוט הופך למסוכן לחלוטין לטיסה אחרי חודשיים כי רמת התחזוקה שלהם שואפת לאפס משום שהם לא מצליחים להטמיע ידע טכנולוגי בסיסי ושחוץ מחברת התעופה הלאומית האתיופית ואולי גם הדרום אפריקנית (לא בטוח) אין אף חברת תעופה באפריקה השחורה שעומדת בסטנדרטים בין לאומיים? אתם יודעים שנשק שהם קונים מישראל או רכבים שהם קונים ממדינות אחרות בד"כ שובקים חיים אחרי הפעם הראשונה שהם צריכים תיקון רציני כי באפריקה לא יודעים לעשות דברים כאלו? זאת יבשת חסרת שמפגרת הרבה מאחורי שאר העולם, יבשת שרוב מוחלט של מדינות העולם השלישי נראות עולם ראשון לעומתה, והרי בסופו של יום מה איש עסקים מצוי מחפש: למקסם רווחים. אז נכון, לא צריך לעשות זאת על הגב של אחרים-אבל במקרה של האפריקנים, אין להם שמץ של מושג וממילא כספי היהלומים לא יילכו אליהם. אם מדובר ביהלומי קימברלי, שאינם יהלומי דם, זה בסדר. תכלס, אל תצפו מאיש עסקים זר לרצות לפטור לאפריקנים את הבעיות שלהם. אותו דבר קורה כאן מתחת לאף שלכם ואתם לא מצליחים לראות: חברות אמריקניות קונות ידע ומהנדסים ישראלים בגרושים ביחס למה שהם מרוויחים על הגב שלהם. תראו את אינטל. אז זאת בעיה שלנו או של החברות האמריקניות?
גלעד | 06.12.12
31.
איזה מין טענה דבילית זאת
עשה מיליארדים על חשבון התושבים של קונגו הרי זה נכון לכל אחד אפשר להגיד שביל גיטס עשה מיליארדים על חשבון תושבי ארצות הברית והעולם כולו ואפשר לאמר שתשובה עשה מיליארדים על חשבון תושבי מדינת ישראל כל איש עסקים באשר הוא עשה את הונו על חשבון אחרים הרי הוא לא הדפיס כסף הטענה הזאת שוללת את עיקר המהות של הקפיטליזם זו דעה פוליטית ולא פרשנות עיתונאית ברור שחלק גדול מהאנשים מתנגדים לקפיטליזם שלי יחימוביץ למשל אבל אי אפשר לבוא בטענות לקפיטליסט מסויים באופן אישי הוא לא שונה באופן מהותי מבעל קיוסק
קפיטליסט | 06.12.12
27.
תכלס קונגו תרויח מהמוח היהודי
תפסיקו לאכול את הלב, כולכם מדברים מקינאה כאילו אם הוא לא היה מרויח אז אתם הייתם לוקחים את הכסף הזה !! תפסיקו לחלום בטח היה בא איזה אחד שאין לו בכלל סנטימנטים לקונגו ועושה לו הרבה כסף על חשבונם ולמדינה שלו אז עדיף שהכסף ישאר אצלנו היהודים ומדינת קונגו תתפתח תחת מוח יהודי שגם משקיע שם בחקלאות שלהם כמו שתמיד במוח היהודי פיתח ותרם למדע ולכלכלה העולמית
יהודי | 06.12.12
21.
האמת שאני לא מכיר אותו אישית,מכיר טיפה את המשפחה(את האחת האחיות (ע).
ואני חייב להגיד שיש לו אחלה משפחה,צנועה אכפתית ,עם טוב לב שחסר להרבה מיליונרים.. ואני לא יודע מה הוא עשה בקונגו ואיך הוא הרוויח ..אני רק יכול להעיד על המשפחה ובמיוחד על אחותו(ע) שהם משפה מדהימה,ויש אנשים שאתה אומר שמגיע להם כל העושר הזה..הם מסוג המשפחות.. אז אני מאמין שגם הוא בסופו של דבר בחור טוב עם לב זהב..ואל תשכחו משהו חשוב,הוא איש עסקים..ואם מוכרים לו בזול,זאת בעיה של זה שמכר לו. קיצר חפרתי לכם..שיהיה אחלה סופ"ש ושבת שלום!!
יוסי | 06.12.12
16.
ימותו הקנאים!!!!
לכל הקנאים! צר לי להודיע לכם, אבל במגזר החרדי, רובם מרוויחים פי שתיים ושלוש מהנהוג במגזר הכללי, מה אפשר לעשות ואנחנו יותר מוצלחים וחכמים מכם... תקלטו, התורה מחכימה!!! וגרטלר הוא תוצאה של לימוד תורה!!! תשבו גם אתם ללמוד תורה, והמוח שלכם יתפתח, ותוכלו גם אתם להרוויח, במקום לשבת ולטבק!!!!
אפי | 06.12.12
13.
אני עובד בחברה שהוא מכר..כנסו לשמוע
קודם כל דן גרטלר הוא בראש ובראשונה איש עסקים , ואיש עסקים שמפסיד זה מצביע על זה שהוא איש עסקים גרוע , אז בוא נתחיל מיזה שהבחור יודע לעשות עסקים וכמו שמלמדים אותך בקורס הכנה לאזרחות שאתה מסיים את הצבא - 70% ממה שיביא לך עבודה זה קשרים . אתה זה יסכימו איתי כל החיילים המשוחררים לומדים שניה לפני שבוקעים לביצת האזרחות. הכל טוב ויפה שכולם רושמים מושחת מושחת וכל מיני דברים כאלה אבל באפריקה במיוחד בשונה מכל עסק אתה לא יודע מה יקרה מחר . וכאשר דן גרטלר השקיע בקונגו מעבר להון העצום שהוא שם בסיכון (הרי בתור אחד שגר פה אתה בעצם לא יודע מי יהיה השליט מחר ואת מי הוא יחליט להכניס לעסקים) מוחלט , כעת מה שקרה שקונגו ממדינה כושלת לגמרי פתאום מתחילה לפתח עוד מקומות עבודה, תעשייה , מכרות , ובעצם המדינה מתחילה להתפתח, מי שמעורה בפוליטיקה הבינלאומית יודע שהיו קבוצת מורדים בשם M23 , אותם מורדים ניסו להשתלט על העיר סאקה שבמחוז קיבו במזרח המדינה, אך הממשלה לא התרגשה מיזה ובמקום להגרר למלחמה (מי כמונו יודע איזה הפסדים ואיזה נזקים עצומים היא גורמת בכל התחומים) ממשלת קונגו נמנעה מפעולה צבאית והחליטה ללכת למשא ומתן עם המורדים והפעולה נגמרה בהצלחה. כמו שאומרים בקיצור, לכל מטבע יש שני צדדים , ומי שרוצה לעשות עסקים ומסכן ממש כך מסכן את הכסף שלו ובעצם את רוב הכסף שלו , זכותו להרוויח ולהנות , זה שאתם אומרים על חשבון אחרים זה ממש לא נכון מכיון שאם דן גרטלר לא היה משקיע בקונגו אני לא בטוח שרוב העולם היה רוצה להשקיע פה, אך מכיוון שהבחור חכם ונועז ועשה עסקים מוצלחים כאן פתאום כולם כמו תמעים רוצים לאכול מהעוגה ! תפסיקו להסתכל בצלחת של אנשים בסופו של דבר הבן אדם פיתח את המדינה, ואם הקונגולזים עצמם אומרים את זה ופתאום ניתן לראות כבישים שגדלים כאן שלהזכירכם במשך 30 שנה שמובוטו היה בשלטון היו כאן רק מלחמות זאת אומרת שהמדינה מתחילה להתאושש ולקבל צורה , נכון שיש שחיתות אבל איך אומרים למטבע יש שתי צדדים - או במילים אחרות פעם השחיתות הייתה במימדים הרבה הרבה יותר עצומים ועדיין הקונגולזים סבלו הרבה יותר ממה שהם סובלים היום.
עובד ENRC | 06.12.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת