אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אנשי עסקים שרוצים להמשיך ולשגשג נרתעים מלגעת בנושאים רגישים"

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
הכי חשוב זה הכסף ולא הערבים
ביבי מפחיד הרבה אנשים עם הערבים וגונב להם את הכסף. מצב כלכלי קשה בשיתוף הפחדה בקשר לערבים יוצרים פחד כללי. לדעתי מה שימתן את הפחד זה מצב כלכלי טוב - את זה עושים ע"י שינוי השיטה הכלכלית שלא יהיה כמו בכל העולם(שבחובות) - שיהיה כסף ללא חוב. הגיע הזמן לתת דוגמה לגויים ולא לבלבל את המוח עם הערבים - במילא מתנתקים מהם במאוחר או במוקדם. ברור שהוא לא חושב שהכי חשוב זה הכסף כי יש לו טונה כסף...
אלדד | 18.12.12
16.
מי שאוחז במיליארד דולר ומעלה - לא יכול ולא רשאי לדבר על עניינים סוציאליים
אין הצדקה שאדם בודד בארץ או בעולם יאחוז סכום כזה. זה לא מוסרי . אין לסכום כזה שום תוחלת מלבד גרימת המשך דרדור כוכב הלכת שלנו מטה מטה מטה. לאורך זמן הון עצום שיושב בבנקים בשווייץ , במקום לקדם טיפול ברעב ובתמותה ובמחלות ובבורות - הון כזה יגרום להרס הכוכב שלנו :(
1 מיליארד הנורא | 18.12.12
15.
(בהמשך ל 5) הפתרון יגיע רק אם המדינה תתנה את המשך התקצוב בלימודי ליבה ותעמוד על כך.
מבלי להיכנע כהרגלה לעסקנים דוגמת דרעי, ליצמן וכו'. מי שרוצה קצבאות חייב לשרת בצבא און בשרות אזרחי, ולאפשר לילדיו ללמוד איך מתפרנסים במאה ה21 . מי שמתעקש שתורתו היא אומנותו, זכותו תכובד, אבל שיבקש קצבאות מהקב"ה או ממוחמד ויעזוב אותנו בשקט. רק כך נוכל לצמצם פערים. בבחירות הקרובות קיימת הזדמנות תאורטית לכך, לו רק יחימוביץ' לבני ולפיד יפסיקו כבר לקשקש על תהליכים מדיניים חסרי סיכוי ויצטרפו לנתניהו כדי לאפשר את השינוי החשוב הזה פעם אחת ולתמיד. זה הרבה הרבה יותר חשוב מהדמוגוגיה המטופשת שלהם על תהליך מדיני חסר תוחלת מול החמאס .
נועם | 18.12.12
14.
דברים כל כך נכונים שדורשים אומץ לצערי
הדברים שלו הם מדוייקים להפליא, ואמורים לפחות, להיות ברורים לכל אזרח במדינה. מדובר פה ממש בבסיס זכויות פרט, יחס לבני אדם, יחס של ממשלה לאזרחיה (הגוף שאמור לדאוג לאינטרסים של האזרח) - דברים שלצערי ממש לא מייחסים להם חשיבות בישראל. לצערי, הגענו לנקודה כל כך נמוכה, שהמצב הוא שדרוש ביטחון ואומץ רב לבן אדם ובטח לאדם מוכר במדינה במישור העסקי ,לבוא ולהגיד דברים כאלו. אני מצפה ממי שלא מחשיב את עצמו גזען, וממי שמבין את החיים ומקדש את חיי בני האדם, לעשות כל מה שביכולתו על מנת לגרום למדינה הזאת להיות מתוקנת. זאת המדינה שלנו, אנחנו אוהבים אותה, ורוצים לראות אותה מתייחסת לאזרחיה ביחס המקביל ליחס שמקבלים אזרחים במדינה מפותחת ומתקדמת, ולא כאל פראיירים שעושים מהם צחוק. זה צריך להיות האינטרס של כל אחד במדינה, ללא קשר לדתו, ואף לרמת דתו. למה? כי ההיסטוריה לימדה אותנו שעל מנת שמדינה תצליח היא חייבת לעשות את ההפרדה בין דת ומדינה ולדאוג שהממשל לא יתערב בעינייני דת הלו הם עניין אישי. ברגע שזה יקרה, גם לא יבואו אל החרדים בטענות ולפי דעתי זהו גם האינטרס שלהם.
אורי | 18.12.12
12.
מיהו המגזר השלישי?
חשוב לא להתעלם מכך שרוב המגזר השלישי, הזקוקים לתמיכה ע"י החברה, הם החרדים והערבים. שתי אוכלוסיות לא תורמות לחברה בשרות צבאי/לאומי, אוכלוסיות ברוכות ילדים ש"מגיע להם" יותר, אוכלוסיות לא יצרניות. ובנוסף לכך הערבים "יצרניים" בתחום הפשע. לתמוך בחרדים שלפחות נושאים על גבם את המסורת והיהדות זה עוד נסבל, אבל למה אנחנו צריכים לשאת על גבנו אוכלוסיה שמתנכלת לנו, שונאת אותנו, וגורמת צרות לסביבה בכל מובן?
רפי - eci | 18.12.12
10.
זה שהיה לך מזל ועשית הרבה כסף עוד לא עושה אותך החכם באדם
אני בספק אפילו אם אתה האדם המוכשר בתחומך, כי הרבה אנשים מבריקים נכשלו בגלל שלא היה להם מזל. אני חושב שביחס למדינות השכנות הערבים בישראל מקבלים מעל ומעבר, וראיה לכך היא התנגדותם לחילופי שטחים במסגרתם הם נשארים על אדמתם אבל הקו הירוק יעבור ממערב להם במקום ממזרח. כיום הם מקבלות את הזכויות האזרחיות המלאות אבל חיים בעוני, שהוא באשמתם הישירה. הוא תוצאה של ריבוי ילודה, חוסר השכלה ואי תשלום ארנונה. לא חושב שצריך לעשות "אפליות מתקנות" למען אוכלוסיה שנאמנותה למדינה מוטלת מאוד בספק, ושמתנגדת בתוקף לכל חובה אזרחית, אפילו במסגרת של שרות לאומי. אני מציע שתשב בשקט ולא תייעץ בדברים שאתה לא מבין בהם. זה שעשית "אקזיט" לא הופך אותך לחכם מאף אחד. זה בעיקר מעיד עליך כרודף בצע.
איציק | 18.12.12
5.
רוב העניים (חרדים וערבים) עניים בשל תרבותם הדוגלת בריבוי ילודה ומיעוט השכלה
ככל שההמשלה תגדיל את התמיכה כך יתרבו יותר, יגדילו את כוחם הפוליטי וידרשו יותר תקציבים. עד שיכריעו את המיעוט המפרנס. דוגמא קטנה - הבדואים הוא המגזר העני ביותר ועם ריבוי ילודה עצום (9 ילדים בממוצע) רוב פרנסתו היא קצבאות. הדבר היחיד שיכול לשנות זאת הוא מהפך תרבותי. אך לא ניתן לעשות זאת מבלי שיחפצו בכך (למה להם?). ספק אם הדבר אפשרי. לכן, ההתרסות על "צמצום פערים" מבלי להתייחס לשורש הבעיה הן טענות שטחיות על סף הדמגוגיה. מה תעזור הטיית התקציב אם הדבר רק יביא לעוד ועוד עניים? והרי זה בדיוק מה שקורה. הדבר היחיד שיכול לשנות זאת לטווח ארוך היא השקעה בחינוך מערבי שיוביל לשינוי תרבותי. הבעיה היא שהמגזרים הללו ברובם אינם מוכנים שמישהו יתערב להם בחינוך. כך שהבעיה נשארת כרגע ללא פתרונות מלבד נפנופי ידיים.
נועם | 18.12.12
2.
לא מסכים איתו-אבל לפחות יש לו רעיונות אופרטיביים
הוא לא נכנס לפוליטיקה כי המערכת רקובה וגם כי ההבדל בין מילים למעשים הוא ענק. אני ימני בהשקפותיי, ומאמין בכל ליבי(ושיכלי) שהוא טועה, אבל אני יכול להבין למה אנשים היו מצביעים בשבילולו הוא היה מתמודד. יש לו השקפות ברורות ולא מתמרכזות.
דניאל | 18.12.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת