אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אריאל מייסלוס: "באפל אתה חייב לרוץ כדי להשאר במקום"

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
מדוע איני ממליץ לעבוד באפל, ותגובה ל#13
אני מגיב 6. 1) אכן הגבתי תגובה דומה בכתבה על עובד אפל שלדבריו פוטר לא כחוק. גם אתה, לו היית מפוטר כך, היית ממורמר. 2) לידיעתך, כל(!) המנהלים הבכירים עזבו בעקבות הרכישה (אפילו את מייסלוס אינך סופר?). בדבר התפרסם גם באתר זה אני עצמי כיהנתי כמנהל לא בכיר וצברתי וותק של שנים באנוביט טרם הרכישה, כך שאני מכיר היטב את המקום. 3) אין לי צורך להכפיש, אך אני חושב שמחובתי להזהיר אנשים השוקלים לעבוד שם מפני הצפוי להם. איני ממליץ לעבוד באפל. ברצינות. 4) העבודה אכן לא מאתגרת. חלק רב בהתעסקות היומיומית הוא בפוליטיקה ארגונית, רכיל ושמועות. זוהי בהחלט אינה נחלתם של המנהלים בלבד והדבר מחלחל גם למהנדסים. לא לי ולא לסובבים אותי היה אתגר בעבודתנו. האתגר היחיד שאולי היה קיים הוא שמירה על המשרה ובמקרה הטוב לקידום - למשרה מאתגרת במידה שווה. 5) הטכנולוגיה אינה מתקדמת. בניגוד לאנוביט שהתבססה על טכנולוגיה מקורית, אפל של התקופה האחרונה מתבססת על טכנולוגיה לא מקורית. אני מעדיף לא לפרט כדי להימנע מלשון הרע. ראה כתבות קודמות באתר זה. 6) מה שלי מפריע יותר מכל הוא הזלזול לכאורה בזכויות העובדים, והייתי מצפה שכך יהיה גם אצלך. אבל איש איש ודעתו. אני מבקש ממערכת כלכליסט לא לצנזר תגובות הוגנות גם אם אינן נושאות חן. בהצלחה לכולם.
מנהל לשעבר באפל ובאנוביט (מגיב מס' 6) | 26.12.12
12.
ל - 7 אנחנו אמורים לסגוד לך כי אתה מבריק במתמטיקה ?
אתה חושב שהרבה אנשים מבינים את התורה של איינשטיין או יודעים מה הייתה השפעתו על הבנתנו את העולם. ולמרות זאת הוא שם נרדף לגאונות והערצה. למה? כי איינשטיין, בלי קשר לתורה שלו, נגע בהרבה אנשים בהבנות שלו. הוא גרם לאנשים לחשוב. לפני כל דבר אחר, איינשטיין היה אנושי חם ורגיש. הוא היה אדם. ולמה צריך לסגוד לאנשים האלה ? הם עושים את מה שהם עושים כי זה מה שהם טובים בו ו/או מה שהם נהנים לעשות ו/או מה שהם מקבלים עליו הרבה כסף. אין כאן מניע אלטרואיסטי אלא אגואיסטי.
א | 25.12.12
7.
יפה מאוד !
אילו רוב המדינה היתה מבינה את הסיבוכיות, ורמת המשכל הכלכך גבוהה הדרושה לעיסוק בנושאים האלו , אנשים היו מתייחסים למהנדסים הטובים כאן-כזהב . חבל שזה לא המצב- זה עבד רק בכיפת ברזל-כי רק את זה אדם פשוט יכול להעריך. אם היה לכם מושג כמה מסובכת העברת מידע בסיב אופטי במהירות של עשרות גיגה, והעיבוד שלה , או אלגוריתמים שונים של זמן אמת , הייתם סוגדים לאנשים כאלו .
 | 25.12.12
6.
גם אני התפטרתי מהחברה הזאת
גם אני לא יכולתי לקום בבקרים לעבוד שם. הייתי מנהל עם זכויות וותק, מראשוני אנוביט. לעבודתי הייתה משמעות בהצלחת החברה. לצערי ראיתי כיצד מידרדרת החברה מטה. לעבוד באפל זה המון כסף במניות ובאופציות. כסף שלא באמת תזכו לראות... העבודה עצמה לא מאתגרת. הטכנולוגיות לא מתקדמות, הביורוקרטיה רבה, זכויות עובדים לא תמיד מקוימות ואנשים עוסקים בעיקר בשער המנייה היומי, ובכמה ה"חברים" מרוויחים. באווירה כזו לעובדים יש המון זמן לשטויות, מאבקים ואינטריגות וחבל כי חלקם באמת באו כאנשים מוכשרים וישרים שרוצים לעבוד. ראיתי לא מעט אנשים משתנים לרעה בעקבות התרבות הזו. כשהתפטרתי מצאתי מיד עבודה טובה יותר ולמרות שכסף לא היה השיקול שלי לעזוב כיום משכורתי אמיתית וגבוהה בהרבה. אני היום ממליץ לא ללכת לעבוד שם. נקודה. בהצלחה לכולם.
 | 25.12.12
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת