אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה גם כשיורד גשם מחיר המים ממשיך לעלות

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

40.
עובדים עלינו בעיניים- לא היו 7 שנים שחונות
3 השנים האחרונות היו בסדר מבחינת המישקעים, שנה אחרונה טובה והשנתיים הקודמות ממוצעות. השנה הזו תהיה טובה.(מקווה).פשוט מוצאים תירוצים לקחת מאיתנו עוד כסף במיסים. מה שמדהים זה שמוצר שעולה פחות משקל למ"ק(35% מ-2 ש"ח +65% של 40אגורות שזה העלות של מ"ק מים מהכנרת) מגיעים ל10 ש"ח למ"ק. ניתן לחסוך בכל המקומות, ובמיוחד בתאגידים המופקרים.(כמעט חצי מהתעריף הולך אליהם), אך גם במקורות ובטיפול בשפכים.
אבי | 10.01.13
38.
לחוקק חוק שקיפות
נמאס כבר כל פעם מההסברים הלא משכנעים לאן הכסף שלנו הולך , בכל המונופולים צריך לחוקק חוק שקיפות שכל מונופול שאנחנו משלמים עליו ,יציג כל סוף שנה את המאזן השנתי שלו , מה התקציב שלו ,לאן ולמי הכסף שלנו הולך , וזה כולל גם את משרדי הממשלה רק ככה נוכל לדעת איפה הכסף??????
ליאור | 10.01.13
35.
זה נקרה ג'ובים הכסף הולך לג'ובים היה צריך מזמן לעשות תאגיד אחד...
המדינה תמיד יכולה לשנות החלטות בשביל זה היא מדינה כל קניית המים ממפעלי התפלות המים זה שחיתות רק לחשוב שאלה שמנהלים את המפעלים יצעו מהאוצר הכל ג'ובים ושחיתות המדינה צריכה למזער את הנזקים ולפטר את כל מי שלא צריך ואם צריך פחות מים מהמפעלים להוריד את הכמות כמו אם דברים אחרים שהמדינה יותר נכון עובדי המדינה טעו צריך להחזיר את הגלגל אחורה
רמי | 10.01.13
34.
צריך לומר את האמת הממשלה הנוכחית הפריטה גם את מערכת המים במדינה
.וחילקה את האפשרות להתפיל מים לטיקונים בנוסף קבעה מחיר גבוהה והיתחייבה בשם הציבור לקנות את המים במחיר המטרה שנקבע מראש . כך שהורדת מחיר המים בלתי אפשרי ונהפוך הוא המחיר ילך ויגדל כי המים של מדינת ישראל הופכים למוצר רווחי בידי הטיקונים
אזרח  | 10.01.13
33.
מספר דברים
מכיוון שירדו הרגה גשמים +המסת השלגים תגרום לעליית המפלס של הכנרת לא יהיה חשש להעלמות מיי הכנרת ויוכלו שוב לשאוב מים מן הכנרת ולא יצטרכו להפעיל מתקני התפלה יותר יקרים השנה ... - דבר שאמור להוזיל את מחירי המים ... דבר שני - בניה ירוקה : יש כבר תקנים לכל מיני סוגי בניה ירוקה בארץ ... אם ככה למה לא לבנות מתחת לבניינים חדשים או בתים פרטיים מיכלים תת קרקעים שיתמלאו בעונת החורף והמים משם ישאבו לצורכי אותו בניין או בית בחודשי הקיץ ? דבר שלישי - העם באמת נהיה יותר עני ויש צורך להעלות את רמת החיים שלא יווצר מצב שבו הרבה אנשים מתחת לקו העוני !
אנונימי | 10.01.13
31.
רק בישראל
רק בארץ תמצאו מודלים, הסברים מפולפלים מכל מיני "מומחים" שיבואו ויסבירו לנו למה גם הפעם ימשיכו לעשוק אותנו. אנא ממכם לפחות אל תזלזלו באינטליגנציה של האנשים. אנחנו מבינים לגמרי שמאז שהקימו את תאגידי המים, יש הרבה משכורות שמנות לשלם, לבעלי אינטרסים. עליית מפלס הכנרת לא קשורה לעניין, כי מים לא משלמים כסף. אנחנו לעומת זאת - כן.
אני | 10.01.13
30.
מקומם במיוחד לראות את מי גשם הזורמים במורד הרחוב במקום לחלחל לקרקע!
והאשימו את מהנדסי הכבישים שלנו. איך אפשר לתכנן תשתית, בלי להטמיע במפגש שפת המדרכה והכביש פתחי ניקוז שיאפשרו למים לחלחל למי התהום במקום ללכת לאיבוד? שהרי כרגע המים זורמים על פני משטח אטום. וזו דוגמה אחת. ידעתם שיש אספלט שגם מאפשר למים לחלחל לקרקע? http://www.pavingexpert.com/drain06.htm שווה גם להציץ בלינק הבא (PDF) לדוגמאות. http://www.dep.state.pa.us/dep/subject/advcoun/stormwater/Manual_DraftJan05/Section06-StructuralBMPs-part1.pdf
 | 10.01.13
29.
זה מחיר ההפרטה, ואותו דבר קורה אוטוטו בחשמל! תמשיכו לתלונן על מונופולים
החל מ 2013 תפעלנה 3 תחנות כוח פרטיות אשר מדינת ישראל *מחוייבת* לקנות מהן את *כל* תפוקת החשמל גם אם אינה צריכה וגם אם לחברת החשמל יש רזרבה. מי ישלם ? ניחשתם נכון --- הצרכן הביתי יכסה ! באוצר אמרו שזה כי מדובר בפרוייקטים חשובים שאסור שייכשלו. ליכודניקים עלובים תמשיכו לפמפם נגד 'מונופולים ממשלתיים' ו-"קומוניזם".. בקרוב תופרט גם הרכבת ואז בכלל יהיה שמח. (אגב ברור שצריך שם ייעול במונופולים אבל בחיאת, ההפרטה לחלוטין עושקת אותנו).
א.ד. | 10.01.13
25.
"במסגרת הרפורמה ב־2010 שונה מחיר המים"
רגע, מי היה ראש הממשלה ב-2010 וקצת לפניכן גם? אה כן, ביבי. טוב, עכשיו הכל ברור. תודה. נ.ב.: תמיד אמרו שזה לא עולה כסף להצביע וכי זכות הבחירה הינה זכות חופשית (וחינמית). אבל שלא יהיו טעויות: מי שמצביע עבור ביבי בעצם משלם עשרות אחוזים מכיסו (דלק, אוכל, מים, חשמל, ביטחון ועוד ועוד). אני לא אומר שהאחרים יוזילו בהכרח את המחיר, אבל בגלל שהם כל כך מודעים לזה הם לפחות ינסו. ביבי כלל לא מודע לזה ולא חושב על זה. אני לא חושב שהוא ראה חשבון חשמל או מים כבר יותר מעשור.
דביר | 10.01.13
24.
לא צריך להיות קשר ישיר בין כמות הגשם למחיר המים.
חשוב שירד הרבה גשם שימלא את המאגרים, חשוב להפסיק לשאוב מים מהכנרת ולהשאיר אותה כאתר לאומי. צריך לשנות את מבנה מחיר המים. חלק סגור לשיפור תשתיות ותחזוקה שלא ניתן לעשות בו שימוש אחר. וכל השאר על פי העלות בפועל. צריך לזכור שהשלטון המקומי שמערכות המים היו ברשותו במשך שנים כשל, ולקח את הכסף לשימושים פוליטיים. עכשיו יש מערכת שמחוייבת לתשתיות, יש מה לעשות בה. צריך להפסיק את הבזבוז הגדול של התאגידים אבל מחיר המים צריך להיות קשור למחיר ההפקה, תחזוקת המערכות, ושיפור תשיות במחשבה רב שנתית. לא צריך להיות השפעה קצרת טווח על מחיר המים מגשם עונתי, עליית מחיר החשמל מעלה את המחיר יותר מכמות הגשם, מאחר ועלות ההובלה וההתפלה עולות.
צביקה | 10.01.13
23.
איך לא יעלו את מחיר המים
כשיש 700 תאגידי מים 700 מנכ"לים, 700 סגנים ועוד 5000 אוכלי חינם שלא עושים כלום. או במקרה הטוב עושים עבודה שמצריכה מקסימיום 100 עובדים. אז איך לא יעלו לנו את מחיר המים. אין שום קשר בין כמויות המים שיש במאגרים לבין המחירים . מה שמכתיב את המחירים זה ההוצאות של אוכלי החינם הבטלנים.
רפי  | 10.01.13
22.
צריך לבטל את תאגידי המים
מאחר ואין תחרות בתחום הולכת המים ומחיר המים בכל מקרה נקבע ברמה ארצית, אין צורך בכלל בתאגידי מים , י לבטלם ולאחדם לחברה ממשלתית אחת. יש לשקול הפרדה בין מחיר המים עצמם שמשולם בהתאם לצריכה לבין עלויות תחזוקת הצנרת הפנים יישובית. החלק הפנים יישובי, יגה בדומה לתעריף הארנונה לפי מטר בנוי וסוג השימוש ולא לפי כמות המים הנצרכת. מתוך הכסף הנגבה לצורך תחזוקת הצנרת הפנים ישובית ישוריין אחוז קבוע לצורך תיקון תקלות שוטפות והיתר יושקע בתוכניות פיתוח וחידוש צנרת מתוכננות מראש, כאשר העובדות יבוצעו ע"י חברות קבלניות לפי מכרזים. ככל שהמלצות המומחים בישובים מסוימים (בעיקר חדשים שגמרו את שלב האכלוס) שבשנים הקרובות אין צורך בבנייה וחידוש של תשתיות יוקטן התעריף המקומי לתחזוקת הצנרת, אך יישמרו עודפים לצורכי תחזוקה עתידית. יש לנצל את עודפי המים הנוצרים משילוב של שנים גשומות ומתקני התפלה לצורך ניקוי נחלים שזוהמו וחידוש ההזרמה הטבעית בהם.
ראש יהודי | 10.01.13
13.
למה מחירי המים עולים? כי אנחנו עם של פריירים.
כי הממשלה עושקת אותנו בכל דבר ואנחנו לא עושים כלום. כי מצביעי ביבי שהכי סובלים ימשיכו להצביע לו למרות שהמצב במדינה בכל התחומים הוא על הפנים. כי עד שלא תהיה פה מחאה אלימה שום דבר לא ישתנה - העשירים יהיו יותר עשירים והעניים יותר עניים.
ציפורה | 10.01.13
6.
אין קשר בין הדברים עליית המחירים בגלל תאגידי המים
מחיר המים כול בתוכו מרכיב גדול של כיסוי תפעול תאגידי המים . אם תראו באתר רשות המים , עלות ההתפלה מהווה רק 11% מהמחיר שנגבה מהציבור ו-48% מהווה למעשה תפעול תאגידי המים. עוד ניתן לראות כי מקורות מוכרת מים בהקצבה לתאגדי המים ב-1 ש"ח בממוצע ואילו תאגדי המים מוכרים את המים בכ-8 ש"ח (כמות בהקצבה). ההפרש הולך לכיסוי הוצאות התאגיד . לדעתי, ניתן להוריד את מחיר המים לצרכן אם כל התהליך יעשה ישירות ע"י מקורות ללא תיווך של תאגידי המים. מקורות יכולה למכור את המים לצרכן ב-5 ש"ח והרווח הנוסף של 4 ש"ח לקוב ילך לקרן שיפור תשתיות.
כלכלן | 10.01.13
3.
נערי האוצר, חשפתם את הקומבינה שלכם בכתבה
"גורמים באוצר מסרו כי "לא קיימים מסים מיוחדים על משק המים. במחיר המים תמיד היה מגולם המע"מ, אך לא היה מרכיב מע"מ נפרד כפי שמופיע כיום בחשבון." עד 2010 המע"מ היה מגולם במחיר המים(הזול). לאחר הרפורמה ו"ההתייעלות" נוספו למחיר המים(שכאמור המע"מ כבר גולם בתוכו) מרכיבי עלות ההתפלה, עלות המשכורות המנופחות בתאגידים ועוד הפעם מע"מ. ז"א משלמים מע"מ כפול!!
כלכלני | 10.01.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת