אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הציעו 10 שקלים על קרקע בחריש ויבקשו כמיליון לדירה

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
אבל נראה לי שביבי הוציא ג'וקר הוא שם את כחלון בראש מנהל מקרקעי ישראל
זה יסדר לנו את המדינה כן כן הטריפוליטאי הזה מנתניה זה שסידר לנו את הטלפונים בעבר שילמתי 500 ש"ח ללא גלישה באינטרנט היום אני אצל רמי לוי הכווול כלול ב89 ש"ח מה הוא יעשה לגבי הקרקעות ?
עדיין לא החלטתי במי להצביע | 21.01.13
14.
זה עיוות הנתונים, מה שחשוב בשורה התחתונה זה מחיר קרקע מפותחת. בכתבה לא הציגו את עלויות הפיתוח
בהרבה מכרזי מנהל תוכלו לראות זכיה במחיר מצחיק אבל אם תוסיפו את עלויות הפיתוח תקבלו מחיר דומה למחירי השוק ברוב המקרים. את הזוכה במכרז מעניין מחיר קרקע כולל פיתוח.(לא ניתן לרכוש את הקרקע ללא פיתוח) לגבי מרווח הקבלנים- אם ממוצע יחידת קרקע נרכש ב 260,000 ש"ח ומספר רוכשים קנו במחיר נמוך יותר אז הם כמובן יכולים להרוויח יותר אם כל הדירות ימכרו במחירים דומים. אם נקנו מספר רב של יחידות במחיר נמוך, רוב הסיכויים שמחירי הדירות ירדו.
שמאי מקרקעין | 21.01.13
11.
ל 1 - בעקרון אתה צודק, אבל כל זאת בהנחה שיש יותר הצע מביקוש
וכך מי שימכור במחיר נמוך "ימשוך" את הקונים. הבעיה בשוק היום היא שיש יותר ביקוש מהצע ולכן היזמים/קבלנים ימכרו את הנכס באותו מחיר (גבוה) ויגרפו את הרווח על הקרקע לכיסם, וככה גם המדינה מפסידה אבל יותר חשוב מזה, האזרח מפסיד!
 | 21.01.13
9.
האמת שלא הבנתי באמת איך עד עכשיו לא העלה באמת את הטענה שחלק מהמחירים המופרזים הם באשמת הקבלנים??
למה המנהל לא מוציא מכרזים שהזוכה בהם הוא שנותן את מחיר הדירה הנמוך???במיוחד בחריש, ישוב רפאים, באזור כושל עד כה, מריח ממפחמות...דירה במיליון שקל בחריש??? הקבלנים פה גוזרים קופונים מטורפים כבר שנים, זה אמנם חלק משוק תחרותי אבל גם לזה צריכה המדינה לתת את הדעת!!
איש קש | 21.01.13
4.
לא הבנתי את חישובי הרווח שלכם.
אם 72000 זה מחיר גבוהה מידי ליחידה, אז גם מי שזכה ביחידה חינם (לא היו כאלה) לא יכול להגדיל את הרווח שלו ליחידה ביותר מאותם 72000 ש"ח מוגזמים. תחלס מי יגור שם? החילונים לא רוצים לגור במקום שחונק אותם, לא מספק שרותים ובנוסף הם משלמים ארנונה על עצמם וגם על כל השכנים הפתורים מארנונה והחרדים לא רוצים לגור במקום שאין בו מספיק חמורים לממן אותם.
אבי | 21.01.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת