אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

20% מהעובדים נהנים מ-62% מהפטורים בקרנות ההשתלמות

65 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

64.
עולם כמנהגו נוהג
שוב אנו עדים לתחילתו של מסע אל עבר הגזירות הרצויות לאוצר באמת. מתחילים גבוה ויורים לכל הכיוונים על כל מה שזז וזאת רק כדי לקבל את מה שבאמת רוצים- מע"מ, סיגריות ואלכוהול, דלק,שירותים ציבוריים ותשתיות, הקפאת שכר וכיו"ב. לא ייגעו שוב בקצבאות, לא יגעו בקרנות, לא יטילו מע"מ על פירות וירקות ולא יבטלו פטורים לאילת ולאזורי פיתוח. השיטה עבדה עובדת ותעבוד..........הציבור ימשיך להצביע לביבי כמו אידיוט כאילו שנת 2003 מעבר להרי החושך. מי שנושא בנטל ימשיך ביתר שאת. אגב, האם פעם מישהו בדק כמה באמת מרוויחים העשירונים הנמוכים??????????כמה מרוויחים באופן לא רשמי.?????????????מספיק עם החארטה הזאת.
אבי רוטנברג  | 05.02.13
63.
ל-61: בתור אחד שכבר עשה רילוקיישן, אני יכול להגיד לך שכמעט כל מה שכתבת נכון.
אבל, למשפחה, לחברים ולאנשים בישראל אין תחליף, בטח לא בארה"ב. ועוד דבר, אף פעם לא יפסיק להיות אכפת לך ממה שקורה בארץ (אתה עוד תראה). כמו שאומרים, אפשר להוציא ישראלי מישראל, אבל אי אפשר להוציא ישראל מישראלי.
ירון | 05.02.13
61.
אני מה איכפת לי.
התחלתי לחפש רלוקיישן כשהעלו את המס על הליסינג לפני שנתיים וקצת. כשכל המדינה מחאה כפיים בטוקבקים על זה ששוב דופקים את האוכלי חינם מההי טק. החלטתי שאם לא רוציפ אותי פה אני הולך. עוד חודש אני בארה"ב. מצאנו עבודה בסאן דיאגו, גם אני וגם אשתי, לוקחים את הילדים, אולי הם יחזרו לעשות צבא אולי לא. מכרנו את הדירה ברייספלד ואחרי מה שנשאר מהמשכנתא וקרנות ההשתלמות שפדינו בשבוע שעבר נשאר לנו ביד 700 אלף דולר. אז עכשיו יהיה לנו 4X4 ובית פרטי עם בריכה ואני אשלם רבע מהמס שאני משלם היום וארויח 30% יותר ואתם תתקעו עם הקופסה שחורה באוטו שלוקחת לכם שקל וחצי לקילומטר כי ביבי צריך לשלם עוד כסף בשביל אלוהים יודע מה. עכשיו שיעלו מה שרוצים, מס על הליסינג, מחירי הדירות, דלק, קוטג' לא איכפת לי. אני כבר לא בלופ הזה. חוץ מזה, אני שולח כל חודש רשימה מעודכנת של משרות פנויות לכל מי שחבר שלי בפייסבוק וחי יבשראל. אולי אני אצליח להציל עוד כמה אנשים טובים....
הי טק | 05.02.13
59.
טוב מה לעשות - כרגע אני צובר ניסיון תעסוקתי...
יגיע הרגע בו אני עוזב את הארץ אוכלת תושביה... אני בנאדם שעשה צבא - נתתי מעצמי 3 שנים מלאות + מילואים. עובד כמו חמור - אני מרוויח טוב כרגע וכנראה ירוויח יותר בעתיד...למדתי לתואר ראשון! אני בדרך לתואר שני! עובד לומד ומתאמץ...ולא בגלל שאני חייב, בגלל שאני רוצה. אבל חלאס...אי אפשר לחיות כאן יותר. אני בן 27 חולם על דירה שלא תהיה לי. אבל כן אני רוצה להנות מהחיים..כמה עוד נשאר לי...???? 50? 60?? 80 שנים לחיות??? רוצה להנות מהם ולא להשתעבד חצי מהחיים שלי. רוצה לקנות דירה - מעוניין לשלם משכנתא של עד 3 אלף שקל ( עם כל התוספות!!! חשמל מים ארנונה ) רוצה לנסוע ברכב שנת 2008 ולא 2000 ( כן 12 שנים על הכביש ) ויש כאלה שיותר - אני מודע לזה. לא רוצה לשלם על דלק 8 שקל לליטר! כן רוצה לשלם מיסים סבירים ואם אני כבר משלם מיסים אדירים אז לפחות שיחזור אלי בהטבות כאלו או אחרות. ( ברמת חיים טובה יותר ) וכן אני רוצה לטוס לחופשה פעם בשנה. מגיע לי ! אני עובד קשה. אני רוצה להפסיק לשלם אגרה על ערוץ שאני לא רואה! אני רוצה שיפסיקו לזהם לי את הים!! המקום היחיד ששם אני מרגיש בנאדם שלם ורגוע! אני פשוט רוצה לחיות ..וכן..אני רוצה לחיות טוב!!! אני תומך בעבודה ובעבודה קשה..תומך בלשמור על המדינה שלי.. אבל בסופו של דבר אני רוצה לחיות טוב! לא לפחד ללכת לסופר ולהוציא את האשראי. רוצה לחיות טוב!
אני | 05.02.13
57.
אני לא מבין מה הבעיה?
תמונת המס של העשירונים העליונים היא כזו שהם משלמים יותר מידי מס. מס הכנסה גבוה, וביטוח לאומי גבוה ומסבסדים במס הבריאות שלהם את שאר המדינה ויש להם פטור על חסכון לטווח ארוך. סך כל המס שהם משלמים הוא יותר מידי, הרבה יותר מידי. אפילו שיש פטור, זה עדיין יותר מידי. אם צריך זה להוריד את סך כל המס שהם משלמים ולא להעלות אותו. רוצים לעשות את זה נורמאלי? סבבה, אני מוותר מחר על פטור ממס על קרן השתלמות אם אני מקבל בתמורה תשלום ביטוח לאומי רק עד גובה ההכנסה שהביטוח מכסה. אם נורמאלי והגיוני אז שהכל יהיה נורמאלי והגיוני.
h/ | 05.02.13
55.
שודדי האוצר היקרים, נא להחזיר את ה אג"ח המיועדות בריבית מובטחת לפני הוספת מס.
לא שהפקירו את כספי הפנסיה שלנו לתנודתיות של שוק המניות והאג"חים הקונצרנים הם עכשיו רוצים למסות\לשדוד את קרנות ההשתלמות שלנו? למה להגדיל את הפטור ל20 אלף ולהגדיל את המיסוי להכנסה שנתית של 500 אלף עד 800 אלף? למה אין הגדלת מיסוי בטווח ההכנסות הזה? אולי זה טווח ההכנסות של נערי האוצר?
צפצפ | 05.02.13
52.
4 - אין מיסים על "עניים", מתחת לעשירון 6 בכלל לא משלמים מס הכנסה
95 אחוז מנטל המס נופל על שני העשירונים העליונים. אז מה אם יש להם הטבה קטנה. אדם המרוויח 20,000 ברוטו משלם 7,000 שקל למס הכנסה, ביטוח לאומי ובטיוח בריאות, ומקבל בנטו 13,000, אז נותנים לו 150 שקל הטבה על החיסכון. אז מה?
אדר | 05.02.13
51.
לזמבר את השכירים עד הסוף אה? אני הולך להירשם לחברות בהסתדרות!
מי שמרוויח עד 15700 נהנה מהפטור מי שמעל כבר לא נהנה מפטור על הכנסה גבוהה מזו. המוני שכירים כולל מורים גננות פקידות שמרוויחים עד 10000 שח נהנות מההטבה הזו הכמעט יחידה שעוד נוצתרה. מי שיגע בקרן ההשתלמות שלי לעולם לא יקבל את הקול שלי. זו הבטחה!
שכיר מעשירון 7 | 05.02.13
45.
רק תגידו מתי אתם הולכים לבטל הפטור מקרן ההשתלמות ומייד אני מושכת הכסף.
נכון, לא יהיה לי איפה לשים אותו כי בעו"ש זה עושק ודירות לעולם לא יהיו הבנק שלי, מה שיש לי כבר לא שווה יותר אפילו לא בשביל דלת כניסה, אבל נראה לי עדיף למשוך מייד הכסף לפני שינגסו לי בו באיזה מס לא מוצדק בעליל. אולי אשים אותו מתחת לבלטות. אולי אבזבז אותו. דווקא חשבתי להשאיר עוד כמה שנים כדי להגיע למשהו בעתיד אבל נו, לך תחסוך פה. אין סיכוי. נשאר רק לחיות מהיום להיום ושהמחר ידאג לעצמו. האמת? התחלתי להתרגל שלכסף אין יותר ערך כשכל יום בערך לוקחים לך ממנו בקלות עפ"י חוק.
אלונה | 05.02.13
43.
לתת החזר מע"מ לשכירים כולל בונוס של 0.5%
לאנשי האוצר על מנת להעשיר את קופת המדינה יש להלחם בעלמות מס שכיר איש חייב לרכוש דבר כול שהוה כולל פאלפל חייב לבקש חשבונית מס על מנת לעודד זאת שכיר יגיש פעם בשנה דוח להחזר מע"מ על פי חוק האוצר יחזיר לשכיר את החזר כולל תוספת של 0.5% כבונוס בחישוב גס ההכנסה לקופת האוצר כ- 10 מיליארד שקל בשנה בממוצע קו למחשבה לנציגי האוצר ולא לגזור עוד גזירות על משלמי המס המוגדר שכבות הבניים
המרענן הלאומי | 05.02.13
42.
כמה אחוז מהעובדים בכלל משלם מס הכנסה ?
אם 50 אחוז בכלל לא עוברים שכר מינימום, 25% עובדים בעבודות שגורמות להם לשלם מעט מס ו25% הנותרים משלמים את שאר המס, אז מתוך כל כח העבודה מרויחים את ההטבה מי שבאמת משלם מיסים, זה מאוד הגיוני, לא ? או שאולי צריכים לתת הטבות מס לאלו שלא משלמים מס ? זה הרבה יותר הגיוני...
נעם | 05.02.13
39.
זה בדיוק התרגיל עמית מ 32
אם לא תחסוך בכלל אתה תוציא את כל הכסף שלך היום , תקדם את הכלכלה מאוד וכשתהיה זקן וכחס כל ותתקיים מקצבת זקנה שלא מספיקה לאוכל ותרופות גם תמות מהר בלי להיות לעול על המערכת. בשנה הבאה חוק חדש , מי שזקן ואין לא כסף ישימו אותו על קרחון וישיטו במורד מפל גבוה.
פשוט אי אפשר להאמין יותר | 05.02.13
30.
מס על קרנות הנאמנות יגרום לביטולן
אם אני צריך לשלם מס על החיסכון הזה, אז תודה רבה, אני מוותר על החיסכון אני אקח את הכסף ואשתמש בו כרצוני. הכסף בקרנות הנאמנות הוא בהרבה מקרים חמצן שמשמש את מעמד הביניים כדי לשרוד, חיסכון קצר טווח יחסית שמאפשר לעבור תקופות קשות, ביטול ההטבה יגרור ביטול החיסכון ע"י רבים כי הסיבה היחידה שהחיסכון הזה מתקיים היא ההטבה במס, אז על תעשו חישוב של מליארדים הסכום בפועל יהיה ברבה פחות גבוה. דבר נוסף הוא שרוב אלו שנהנים כיום מההטבה הזו הם אלו שגם כך נוסעים ברוב נטל המס, ולמסות אותם עוד זו חזירות.
רמי | 05.02.13
29.
אני מקווה מאד שההסתדרות לא תוותר - עיני צודק 100%
זה אפיק החסכון היחיד שיש בו הטבת מס למעמד הביניים. יותר מזה - להרבה שכירים , זהו החסכון היחיד נקודה. רוב מעמד הבינים בישראל לא מצליח לגמור את החודש ובטח שלא חוסך - לכן פעם ב 6 שנים יש חסכון שאפשר לנצל וטיפה להרים את הראש. לבטל את היתרון של קרנות ההשתלמות תהיה פגיעה קשה וכל הדמגוגיה של מעמד עליון היא "מצחיקה" שהרי זה המעמד שנושא את רוב נטל המס על גבו.
מ | 05.02.13
28.
לא הבנתי, אני משלם חצי משכורת מס, ועוד לא מספיק?
למה רק קרנות השתלמות? אני משלם לא מספיק מס, בואו תוסיפו לברוטו שלי גם מס על חניה שאני מקבל מעבודה, קפה ועוגיות שאני אוכל בחינם, וחשמל שאני צורך לסלולר בעבודה. אז מה אני אעשה? תנו לי לחשוב.. בעצם כן, אני אתחיל "לתכנן" מס, או לעבוד בחו"ל... אם לא מיד, אז עוד שנה, המדינה בטוח תרוויח. החברה באוצר מסרבים להבין שאחרי רמה מסויימת של מיסים, העלאה הבאה כבר לא מביאה הכנסות.
 | 05.02.13
25.
אפשר היה לקחת 27 מיליארד
מכמה חברות טובעות בכסף שויתרו להן. במקום זה רוצים לקחת 5.6 מיליארד מהציבור שאין לו. ניקח לדוגמא עובד הייטק שאשתו לא עובדת בהייטק והשכר שלה נגמר על גנים לילדים ורכב לתזז ביניהם. בשביל לקחת משכנתא הם יאספו שקל לשקל וגם קרן השתלמות זה חיסכון שיצטרכו לנצל אותו. עכשיו תבוא המדינה המזדיינת ומתוך ה-100K של קרן ההשתלמות תיקח את ה-20K שהיו צריכים להספיק להם לשכ"ט לעו"ד ולמס רכישה והם ימשיכו לגור בשכירות, בהמשך אולי ברחוב. וכל חטאם שהם רצו לגור באיזור שיש תעסוקה ותרבות, אפילו לא בת"א או ליד ההורים, שלפחות יהיה להם סוג של חיים. גם את זה לקחו להם העיקר שלמערכת הביטחון יהיה ולטייקונים יהיה. אז נכון יש יותר מסכנים מובטלים בפריפריה, ובקצב הזה כולנו נהיה כאלה. לפחות אז תהיה נקמה במדינה, כי לא יהיה לה יותר ממי לקחת כסף.
באג | 05.02.13
22.
עוד לא הבנתם שהבעיה היא לא אלה שמשלמים
מחפשים 5.6 מיליארד ? למה לחשוב בקטן ? רוצים אולי 10 או אפילו 15 ? רק מלחמה אמיתית במעלימי המס העובדים ב"שחור" יכולה להביא לצדק חברתי אמיתי ולמקורות לכל צרכי הממשלה. אי אפשר למסות עוד את אלה שמשלמים. גם אם מרוויחים 20 אלף או אפילו 30 - בנטו לא נשאר כלום יחסית לשכן האינסטלטור שעובד בשחור אז תדרשו חשבונית על כל מוצר או שרות ותפסיקו לשלם במזומן - בעיקר לא לשיפוצניקים אינסטלטורים וכו' אחרת יקחו לכם עוד ועוד מס.
משלם המיסים הפראייר | 05.02.13
19.
אם מדובר במיסוי על חלק המעביד בקרן ההשתלמות - ניחא
אילו המיסוי יחול גם על חלק העובד, הרי שחלק גדול מן העובדים אכן יוותרו על החיסכון, או ישתמשו באפיקי השקעה אחרים. לעומת זאת, אם המסוי חל רק על חלק המעביד - הרי שהדבר רק מקטין את גודל ההטבה, אך לא מבטל אותה. אם במקום לקבל הטבה של עד 1178.40 ש"ח יקבלו השכירים "רק" הטבה של 600-700 ש"ח (לפי המס השולי), אינני מאמין שיש הרבה שיוותרו גם על ההטבה הקטנה יותר.
דניאל פפר | 05.02.13
16.
הנה רעיון לפתרון הבעיה הסבוכה הזו
אם משרד האוצר ימסה את רווחי קרנות ההשתלמות, למעשה הוא מטיל מס על אחת מההטבות שהעובדים מקבלים. המעסיקים למעשה מפרישים את הכסף לקרן ההשתלמות כהטבה לעובד וכך העובד גם מקבל סכום יפה כל 6 שנים וגם לא משלם מס. אם נטיל מס אך נשלם לעובד את אותו סכום אשר מופרש לו לקרן ההשתלמות (כ 7.5 אחוזים) ישירות למשכורת. העובד יוכל לבחור האם להמשיך להפקיד בקרן ההשתלמות או לא. מי שיפקיד ישלם מס כמו כולם על רווחי הון ומי שלא ישלם מס במשכורת על תוספת של 7.5 אחוזים. התוצאה כמובן תהייה קריסה של כל קרנות ההשתלמות והעלמות שלהן מהשוק. בל נשכח שהסכומים שקרנות הוא גדול וכסף זה למעשה יצא מהבורסה.
ישראלי | 05.02.13
15.
עדיף להסתכל על "גמול השתלמות" עבור כל מיני השתלמויות מוזרות.
עדיף להסתכל על "גמול השתלמות" עבור כל מיני השתלמויות שלא מקדמות את הידע של העובד בתחום הרלבנטי לעבודתו.אנשים לומדים בכל מיני קורסים מוזרים רק כדי לקבל עוד כסף עד הפנסיה ופנסיה מוגדלת. בהרבה מקרים אין שום קשר בין מקצועו ותפקידו של העובד לבין נושא ההשתלמות. למה זה עוזר?
ci | 05.02.13
7.
שכחו משהו חשוב במשרד האוצר
מטרת קרן ההשתלמות היא לעודד עובדים לצאת להשתלמות. מטרת המדינה היא לעודד עובדים חכמים ומנוסים יותר שמעלים את מוקורות הידע בחברות ומעלים את הפריון. בגלל שלאחרונה חשיבה קצרת טווח היא אופנה במשרדי הממשלה (ובמיוחד באוצר שפשוט כבר לא זוכרים מה זה תכנון לט"א) עכשיו יכסחו גם קרן ההשתלמות וכל מי שאי פעם רצה לצאת ללימודים לארים מתקדמים בעיקר ירד מזה. אחלה.
קובי | 05.02.13
6.
גם האוצר וגם ההסתדרות צודקים
ההסתדרות אומרת שזה הטבה למעמד הביניים, האוצר טוען שזה הטבה לעשירון התשיעי והעשירי. מי צודק? שניהם. כי מעמד הביניים היום זה עשירון 9 ו-10. כל מי שמתחת לזה לא גומר את החודש. המעמד העליון זה מי שנמצא במאיון העליון, אולי אפילו רק מספר אלפיונים עליונים.
מעמד נמוך | 05.02.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת