אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

העובדים הזרים זכאים לפנסיה, אך המדינה לא אוכפת התשלום

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
אבא שלי בן 80 העסיק עובד זר 4 שנים
ועכשיו בחברת סיעוד הודיעו לו שהוא צריך לשלם 15 אלף שקל פנסיה מה זה המדינה הזאת? מאיפה נראה לכם יש לאבא שלי סכום כזה??? החבר׳ה שם בכנסת לא מבינים שהם הורסים לאנשים חיים שלמים עם חוקים כאלה תכבידו עוד על הזקנים והנכים כאילו חסר להם צרות
גיא | 10.02.13
10.
להעיף את כל הזרים החוצה-מה השטויות האלה שלכם, את העבודות שלהם תשאירו ל
לצעירים לפני גיוס, סטודנטים ופנסיונרים שרוצים לעבוד בחצאי משרות, ואנו כולנו נרוויח מזה שנהיה עסוקים ולא להתעסק בשטויות איך לעזור לזרים כל הזמן. קודם כל תעזרו למי שהוא ישראלי תושב ישראל באשר הוא דרוזי, יהודי, ומוסלמי, קודם כל תושבי המדינה ואחר כך אם ישאר אז לתושבי חוץ
אשקלוני | 09.02.13
6.
הפרשות לקרן פנסיה
ישנן מס' אי דיוקים לגבי ההפרשות לעובדים זרים. 1. לכל העובדים הזרים המועסקים ע"י חברות סיעוד מופרש סכום של 5% מעסיק ועוד 8.33% לפיצויים.כאשר העובד אינו מפריש כלל. לכן אין הפרשות אלו יכולות להיקרא קרן פנסיה. 2. כאשר עובד זר מסיים את עבודתו אצל מעסיקו הקשיש מכל סיבה שהיא הוא זכאי לקבל את כל הנצבר לזכותו בניכוי של 15% מס בלבד ולא כפי שצויין בכתבה 35%. 3. יש לציין כי העובד הזר מקבל את ההפרשות גם אם לא יצא את גבולות הארץ. וכדאי לכם להתעדכן אצל קו לעובד. 4. כדאי שתפסיקו לזרוק סתם מספרים באויר כאילו עושקים את העובדים הזרים נהפוך הוא הם מקבלים תנאים הרבה יותר טובים מכל אזרח ישראלי עיני אינה צרה אך לא לעשות מהם מסכנים.
אלי | 07.02.13
4.
התנהלות המדינה שערוריתית
מדינת ישראל החליטה כי מטפלים זרים בסיעוד זכאים להפרשות לחשבון אשר יפתח ע״י המדינה וינוהל על ידה. העיקרון מאחורי החלטה זו אולי נכון אך ברור לכולם כי העובד הזר לא יהיה בגיל פנסיה בישראל לקבל את זכאותו לפנסיה. המטרה בהחלטה ברורה והיא כי כספי המעסיק יגיעו לידי העובד הזר. היות ומסיבות הידועות רק למדינה לא הצליחה מדינת ישראל לפתוח חשבון בנק יעודי מזה כ 6 שנים .ההגיון הפשוט אומר כי כל עוד לא פתחה המדינה את החשבון בנק היעודי . המעסיק יעביר את הכספים אותם הוא היה אמור להפריש לפנסיה לידי העובד מידי חודש בחודשו כי. ובכך תושג המטרה של העברת הכספים לזכות העובד . והעובד יפתח חשבון יעודי על פי הבנתו. כידוע כספים המופרשים לחשבון שלא מוכר ע״ י האוצר חייבים במס. מי בדיוק ישלם את המס המעסיק או העובד .
דורון | 07.02.13
3.
בצי משפט מגבים עובדים זרים ללא אשרות חוקיות נגד מעסיקים
עובד זר בסיעוד אסור לו לעבוד בניקיון. חלקם עובדים בניקיון מהצד בניגוד לחוק. קו לעובד ועורכי דין ערבים מיצגים עובדים זרים לסחוט מעסיקים אחרי שהזרים יזרו לארצם. בצי משפט מגבים צשלום סוציאליות לעובד שאסטר לו חעבוד. חלם זה כאן.
כלכלן | 07.02.13
1.
החובה להפריש פנסיה לטובת עובדים זרים שערורייתית והדיוטית.
במדינת ישראל נותנים לעובדים זרים תנאי שכר, פנסיה וכו' כמו לעובדים ישראלים. מדוע לא לתת להם ולילדיהם גם חינוך חינם וכן דיור ציבורי? מדובר בחשיבה הידיוטית של מחוקקים שחיים מכסף ציבורי ללא הבנה כלכלית. בקרב הכלכלי הבן לאומי רק מי שזול ויעיל שורד. הכלכלה גלובלית. סחורה ומוצרים ישראלים צריכים להתמודד עם סחורה שעלוויות השכר בארצות יצורה נמוכה ב95 אחוז. למשל עלות שכר בחקלאות ובתעשיה במרוקו, בתוניס ובמצרים כ-2-5 דולר ביום. עלות השכר המגולמת לעובדים זרים בישראל שכוללת מתן מגורים, ביטוח רפואי, תנאים סוציאלים כ-75 דולר ליום. האם הלקוח האירופאי מוכן לשלם עבור פילפל ישראלי יותר מאשר הוא יכול לקבל פילפל מרוקני? לדעתי צריך לאפשר העסקת עובדים זרים היכן שהדבר מותר או הכרחי [חקלאות, בניין, סיעוד] במחירי שוק עולמי. אם הפועל ממולדביה כמשל, מוכן לעבוד תמורת 20 דולר ליום אין לחייב מעסיק ישראלי לשלם יותר.
תעשיין. | 07.02.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת