אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

טבע ואינטל משקיעות מאמצים להצדקת הטבות הענק שקיבלו

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אינטל עשתה סיבוב על המדינה והעובדים בקרית גת, עכשיו הם צריכים לדאוג לעצמם
אינטל "מכרה" את המפעל הישן בקרית גת לנומוניקס (ממינה את ההלואה מכיסה ובעצם החזיקה במעל 40% מהמניות). כאשר הסתיימה ההלואה, כלומר ברגע שהיא סיימה לשלם לעצמה מעצמה הם מכרו את החברה לעוד חברה שעושה איתם עסקים: מיקרון. מיקרון קנתה את נומוניקס (עסקת מניות) כדי לקחת את הטכנולוגיה, הם מיד סגרו את המפעל בסיגפור ואת המפעל בקרית גת השאירו עד שיוכלו להעביר את הטכנולוגיה לסין. עכשיו הם רוצים למכור אותו או לסגור אותו. לסיכום? אינטל קיבלה מענקים להעסקת עובדים, עשתה סיבוב על המדינה והעובדים, מכרה את המפעל כדי שמישהו אחר יפטר את העובדים והם יוכלו במקביל לגייס עובדים חדשים עם עוד מענקים...
לא אינטל | 18.02.13
3.
1 - עובדי הפיתוח נגזלים מחברות ישראליות שצריכות אותם. הם בכל מקרה היו משלמים מיסים
אינטל גם לוקחת עובדים מחברות אחרות במשק, גם משלמת לעובדים שלקחה שכר נמוך מהמקובל בענף - מה שמביא לפחות מס הכנסה, גם מעלה את שער השקל ופוגעת ביצואנים אחרים, ולבסוף גם משלמת מס חברות בשיעור נמוך. לא משתלם שחברה כזו תהיה בישראל. תראה מה קרה באירלנד. התמ"ג האירי גבוה, אבל רוב הכסף הולך לכיסי החברות הגדולות ויוצא מהמדינה, והממשלה גובה רק מעט מיסים. התוצאה: הכלכלה האירית קרסה.
אינטל מנצלת את המדינה | 18.02.13
1.
מה ההכנסות העקיפות של האוצר,כגון מיסי עובדים רכישות בארץ יצוא ועוד?
מתיד מסתכלים על העבודה הטובה והיא מיסוי הרוחים. שוכחים שעקיף המדינה מקבלת הרבה יותר , מישהוא עשה חשבון מה טבע או אינטל עשו לפיתוח התעשיה בישראל.(אינני קשור לאף אחת מהחברות הללו ולא מחזיק ממניותיהן), מה שמפחיד אותי זה שהשקעות העתידיות ילכו למדינות אחרות ובעוד שנים מעטות נרגיש בכך. בארה"ב הטייקונים כמעט אינם משלמים מיסים. כמו שבאפט אמר הוא משלם פחות מהצזכירה על דרך ההלצה.
מנחם | 18.02.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת