אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עוד ניסיון של בנק ישראל לצינון שוק המשכנתאות: הגבלות על הבנקים

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
עודף הרגולציה יצר את בועת הנדל"ן והחור בתקציב. מוריד תוצר בין 1% ל2% שנתית!
הרגולטור ביד אחת יוצר את בועת הנדל"ן (שהוא לא מכיר בה...). ביד שניה - הוא מתערב בכל פסיק ופסיק. פלא שלא קם כאן בנק חדש זה מספר עשורים? עודף הרגולציה מונע תחרות אמיתית בתחום. עודף הרגולציה מקטין את צמיחת התוצר השנתית בין 1% ל2%. יש להקל במיידי הרגולציה המיותרת והמזיקה (80%) ולהשאיר רק מה שנחוץ. יש להקים ועדת חקירה ממלכתית לחקר מחדל עודף הרגולציה הפוגע בכלכלת ישראל.
מרוב רגולציה אין שוק | 19.02.13
3.
ושוב - מקשים על מי שאין לו
לשמחתי איני זקוק לדירה - לי יש - ולא רחוק היום שתהיה לי "דירת קבע" במקום שאין חוזרים ממנו. אבל כיצד יגיעו ילדי לדירה? וכל מי שרוצה להתחיל לגור בדירה משלו ורואה את מחירי הדירות ה"נפלאים" ומתפרסמים בסכומים של 7 ספרות לפחות והרבה מתחילות ב 2 - יותר משני מיליון שקל. נכון יש גם בפחות- בפריפריה ששם גם הכנסת הפרט קטנה וגם השגת אלפי שקלים בודדים כמימון עצמי היא משימה שאין יודעים כיצד להשיגה. מדוע שלא יבנו דירות שלושה חדרים זולות כבעבר? יתחיל זוג צעיר או יחיד דרכו בדירה זו. צר לי מר פישר - גם אתה המומחה הגדול חי ב"מגדל שן" ואינך מכיר את החיים בתחתית שחררו קרקעות- לבניה זולה ועזרו לעם.
סתם אזרח זקן | 19.02.13
2.
דרך מאוד פשוטה אע"פ שזה חריג בנוף של כלכלה חופשית.
לאסור הלוואות לרכישת דירות על דירות להשקעה. רק זוג צעיר או יחיד ללא דירה בעבר, יכולים לקבל משכנתא לדירה. דירות להשקעה רק למי שיש כסף משלו או במימון אחר שכבר יעשה את העסק ללא משתלם. כל מי שמלוה כספים במשק באופן חוקי לא יוכל לתת הלואה לצורך השקעה בדירה. קונים מח"ול שישתמשו בכספם האישי! נראה מה יקרה אז למחירים............ צניחה חופשית!!! וזה בריא לכווווווווולם פרט לבעלי האינטרסים שמצליחים להחזיק אותנו בוובוס.
ובא לציון גואל | 19.02.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת