אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אחת הסיבות למחאה היא שלא התקיים דיון ציבורי על התקציב"

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
תגובה למס' 1 , ובכלל
1. התפקיד של הממשלה זה לדאוג לאזרחיה, הווה אומר - דירות במחיר שפויי על מנת שצעירים יוכלו להמשיך ולבנות את עתידם במדינה הזו. 2. מנהל מקרקעי ישראל הוא הבעיה, כל הדורות הקודמים שהגיעו לכאן באו ליישב את הארץ, לא יאומן שהיום מי שמונע את יישובה אלה האנשים שחיים בה (מנהל מקרקעי ישראל), במקום לשחרר קרקעות על מנת שאנשים יוכלו להתיישב הם מחזיקים את הקרקע כדי להעלות את המחיר. 3. צריך הטבות מס גבוהות על מנת לשכנע אנשים לעבור לפרברים כדי שיהיה להם משתלם, תאר לך שבמקום X% מס , היית משלם חצי מזה והיית יכול לחיות ברמת חיים גבוהה יותר וגם לפתח ולקדם את הפריפריה.
רונן | 24.02.13
13.
ל-5 ו-1 הייתי ממליץ על שיעורי הבנת הנקרא
אתם ממשיכים בוויכוחים האדיוטיים על המחאה ("מפונקים", "רצו להפיל את הממשלה") ולא רואים את הפגר המדמם ששוכב בחדר. עפ"י הפרוטוקולים כאן המדיניות הכלכלית של ביבי "הגאון הכלכלי" נתניהו ושר האוצר שטייניץ הם הגורמים לגירעון העצום שלנו. לא רק זאת אלא שבלי המחאה ובלי טרכטנברג היינו היום במצב גרוע אף יותר. אז לא משנה מה היתה הסיבה למחאה - אתם צריכים ליפול אפיים ארצה ולהודות למוחים כי באמצעותם נחשף אסון ונמנע אסון גדול יותר בכלכלה שלנו. רק חבל שהציבור לא ידע זאת טרם הבחירות. אולי היה בזה כדי לחשוף את התדמית של ביבי כ"מבין בכלכלה" (לא שיש דבר כזה)
יא | 24.02.13
10.
ל-5 איפה אתה חי?
דירה באשדוד עולה יותר מדירה זהה במנהטן, זה נשמע לך הגיוני? ואשדוד היא יותר משעה נסיעה לתל אביב בפקקים או שאתה מתכוון שזוגות יגורו שעה נסיעה בלי פקקים ויסעו שעתיים עם פקקים לכל כיוון ויבלו את מיטב חייהם וישיבה וזיהום הארץ. ל-7 תגיד לי אתה בסדר? 40% ממתי? כמה היה המדד?(שגם הוא לא מודד במדויק הוצאות לעשירון התחתון כי זה שטלויזיות ו DVD ירדו ב-50 אחוז לא מזיז לו אבל עליה במחירי האוכל המים החשמל התחבורה מאוד מזיזים לו) והאם גם אתה מבין שהוסיפו יותר מס עקיף במקום ישיר, כך שאכלו לו את המשכורת במיסים. כך שכל העליה היא פיקציה. רצוי שתלמד כלכלה.
המגיב | 24.02.13
9.
תגובה ל-1
במרחק שעה נסיעה מהמרכז ,היום, דירה עולה מיליון. לא 600 אלף ובטח לא 70 אלף דולר. העולם מאד השתנה ב30 שנה האחרונות. היום קרוב לחצי מבני השלושים בעלי תארים אקדמיים, הווה אומר - למדו מספר שנים ומתחילים את החיים בגיל מאוחר יותר. כבר אין היום עבודות טובות, שניתן לפרנס משפחה איתן (בטח לא כמפרנס יחיד כבעבר) מבלי לעבור את התהליך שציינתי גם אז רבים נשארים מאחור. ודווקא ריכוז אכלוסיה במרכז טובה, שומרת על הריאות הירוקות ומאפשרת נתינת שירותים לאזרחים בעלויות נמוכות (פחות שינוע).
רני | 24.02.13
8.
גם אייל גבאי מנותק לגמרי. תקציב דו-שנתי או חד-שנתי זו לא הבעיה. האיזון הוא הבעיה.
נמאס לנו שהפוליטיקאים והשרות הציבורי מחלקים לעצמם כל כך הרבה מהקופה הציבורית שאמורה לשרת את כל הציבור. מילא אם הם היו ראויים לכך, אבל כמעט כולם אפסים שלא היו שורדים שניה בשוק הפרטי התחרותי (לא כבובות של איזה טייקון). נמאס לנו שהפוליטיקאים והשרות הציבורי מושחתים כל כך. נמאס לנו שהפוליטיקאים והשרות הציבורי נמצאים שם בשביל המשרה שלהם ולא על מנת לשרת את הציבור, לראות את העיוותים ולתקן אותם. נמאס לנ
הציבור הדפוק | 24.02.13
5.
צעירים מפונקים לא רוצים להתאמץ ודורשים שהמדינה תיתן להם דירה
במרחק של שעת נסיעה מתל אביב ,יש למכירה עשרות אלפי דירות במחירים מצחיקים ... נמאס מהצעירים הדורשים דירה בתל אביב .... רוצו לקנות דירה לפני שתאחרו את הרכבת תבינו .... בגלל המצב בעולם, בזמן הקרוב מאות אלפי יהודים יגיעו להתגורר בישראל ... העולים החדשים מגיעים בעיקר מאירופה ומארה"ב ... אלו יהודים שבאים עם הרבה כסף .... כבר עכשיו מאות אלפי יהודים מצרפת מחפשים דירה לקניה, צרפתים שיקנו דירה בישראל במהלך ה- 4 החודשים הקרובים .... במציאות שהמדינה לא אמורה ולא צריכה לבנות דירות ... במציאות שהבנקים לא יכולים לממן את הליווי הפיננסי לקבלנים ולכן הקבלנים לא בונים .... מחירי הדירות רק ינסקו לשמיים ...
נמאס ממגיע לי ...  | 24.02.13
1.
הסיבה למחאה, ניסיון להפיל ממשלה
לא היתה סיבה אמיתי למחאה. כל מי שמעוניין יודע שהשכר הממוצע במשק עלה כמו המדד בעשור האחרון והואיל והיה קיצוץ במיסים למעמד הביניים אז הנטו גדל. הסיבה האמיתית היא שלעיתונים היה כדאי לעשות רעש מבקיץ. נכון, יותר יקר כאן מאשר בחלק ממדינות העולם ואולם יותר זול פה מאשר במדינות אחרות. גם לאחר הגדלת הגירעון הנוכחית אנחנו במצב יותר טוב מרוב מדינות העולם כיום. הבעיה בדיור היא שכולם רוצים לגור בתל אביב. לפני 20 שנה לי לא היה כסף לדירה בגוש דן אז קניתי בבית שמש. לא היתה רכבת ואפילו אוטובוס נורמלי לא היה אבל דירה עלתה 70,000$. ולכן שינסתי מותניים ונסעתי כל יום שעה לכל כיוון כדי שתהיה לי דירה. זוג צעיר יכול לקנות היום דירות ב 600,000 ש"ח בהמון מקומות בארץ, לנסוע ברכבת לגוש דן או לעבוד במקום מגוריו. אגב, גם איזור חיפה זול יחסית עדיין. ההמון בגוש דן מסכן את המדינה. ריכוז אוכלוסיה כזה אינו טוב ביטחונית ובוודאי אינו טוב למשק. יש לעודד פיזור אוכלוסיה.
משה | 24.02.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת