אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"המערב צריך ללמוד להזדקן בחן"

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
סין והמערב
המערב ישן בעמידה ב 50 השנים האחרונות , בהתחלה היו היפנים שהעתיקו מוצרים מהמערב ומכרו סחורות באיכות ירודה במחירי היצף ודפקו את המערב, הסינים העתיקו את היפנים בדיוק רב אם כי בממדים ענקיים בהתאם ליחסי גודל האוכלוסיות - 120 מיליון יפנים מול 1.3 מיליארד , המערב העיוור והטיפש נפל שוב למלכודת הסינית שמשכה מקומות עבודה על חשבונו, משכה הון פיננסי אדיר וידע טכנולוגי מתקדם בחינם , התוצאה - מאות מיליוני מקומות עבודה חדשים שעברו לסין על חשבון מאות מיליוני המובטלים במערב , המערב בשקיעה אלא אם כן ימצא פתרונות לתעסוקת המובטלים , קרי להחזיר את התעשייה (התעסוקה) למערב
מאיר | 01.03.13
12.
מיליארד סינים לא ינצחו מיליארדי רובוטים
המהפכה התעשיתית של רובוטים יצאה לדרך ולתימחור הזול של עובד סיני אין יתרון מול רובוטים. הסינים אינם אמינים ומי שקונה מוצר סיני משלם כנראה פחות אך מקבל עוד פחות, ממה שהוא חושב. סין הפכה לאזור תעשיה עולמי ללא תקני זיהום האויר, קרקע ומים ונפגעה קשות, ובלתי הפיך, באיכות החיים.
cleareye | 27.02.13
10.
האמת על סין...
האמת על סין שסוף סוף אחרי 25 שנה של צמיחה מטורפת התוצר הסיני עקף את היפני. היות ובסין יש פי עשר יותר אנשים מביפן - המשמעות היא שסוף סוף הסיני הממוצע מרויח עשירית מהיפני הממוצע! התחזיות אומרות שאם הצמיחה הסינית המטורפת תמשיך עוד 15 שנה סין תעקוף את ארה"ב וסוף סוף הסיני הממוצע ירויח רבע מהאמריקאי הממוצע. אין על ארה"ב אף אחד לא יעקוף אותה ב100 השנה הקרובות! מי שמסיים דוקטורט בהצלחה בפולין בהודו או בברזיל יוצא לפוסט דוקטורט בארה"ב. מי שמוכשר בהיטק מקבל הצעות עבודה בארה"ב. ארה"ב שואבת את מוכשרי העולם! בארה"ב יש דוקטורנטים מצטיינים מכל העולם. יש בה ילדים של דוקטורנטים (עם גנטיקה מצויינת). וגם שאר האמריקנים זוכים לחינוך מצויין ועוקפים את העולם בסיבוב.
אביזו | 27.02.13
9.
מה שהכותב לא לקח בחשבון שהסינים צריכים למכור את המוצרים שלהם למישהו
וכאשר העולם המערבי נמצא במשבר, אין מי שייקנה את המוצרים מסין ואז מה שייקרה הוא השהצמיחה המטורפת בסין תיגמר באחת. כבר היום רואים שיש דברים שמפסיקים "לעבוד" בסין, כמו אזורי מגורים שנמכרו בעלות גבוהה (יחסית לסין) אבל היום נמכרי במחירי הפסד. וזה לא נגמר רק שם. סים מגיעה לנקודה שבה עלות העבודה מתחילה לעלות ואיתה מחירי המוצרים וירידה ברווח. בעולם שלנו כרגע יש חוסר איזון כלכלי תהומי. רבל מאחר והקצב שבו הדברים קורים היום הולך ומתגבר, תהליכים שהיו קורים בשמך שנים קורים עכשיו במשך חודשים והזמן מתקצר עוד יותר ככל שהעולם מתחבר יותר ויותר לעצמו. וכמה זמן סין עצמה תוכל להחזיק הבדלים תהומיים בתוכה?
אליהו | 27.02.13
2.
אבל זו בדיוק הבעיה של סין. האנשים נהיו מערביים...
הם אוכלים יותר בשר, רוצים משכורות גבוהות יותר, דירות ופנסיה. פתאום כבר אי אפשר לשנע 50 מיליון איש כי בא לשלטון להזיז אותם. מה שהביא את סין לצמיחה מהירה גם יהרוס אותה. עוד מעט כבר לא נוכל לקבל מוצרים זולים מפלסטיק מסין, כי לא יהיה מי שייצר בזול.
אייל | 27.02.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת