אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפתעה: ועד עובדי חברת החשמל מתנגד להעלאת התעריף ב-10%

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
האסימון נפל לוועד-חב' החשמל היא תרנגולת שחוטה.
התיקרות המוצר שלהם כבר גרמה לאיזון עם מחירי החשמל הסולרי.גם מחירי תחנות החשמל הפרטיות יהיה זול יותר עקב שכר עבודה נמוך ושימוש בגז.די בקרוב הנכס היחיד של החברה יהיו קווי ההולכה - וגם זה לטווח בינוני של עשרים שנה - עד לפיתוח ''מצברים'' איכותיים לחשמל הסולרי. למפעל החדש שלי לא הזמנתי כלל חיבור לחברת החשמל עקב שימוש בחשמל סולרי בשעות היום בלבד. בעוד שנתיים רובם יעשו זאת.
רכס חיים | 10.03.13
14.
אם אי אפשר להעלות את החשמל
זה הפחד האמיתי של עובדי חברת חשמל-עלייה בתעריף תדחוף המונים לעשות מערכות סולריות ולהפסיק לשלם חשמל ולממן את גרעון החברה אם זה יקרה-מי שישלם את הגרעון יהיו אזרחי המדינה דרך קופת המדינה-גם אלו שיש להם חשמל סולרי ולאו דווקא צרכני החשמל.
חזי | 10.03.13
12.
ידידי, גירעון המדינה הוא רק של 2012, חוב חברת חשמל הוא בגין כל שנות קיומה.
סך החוב של מדינת ישראל גבוה בהרבה...למרות שסך החוב שלנו כמדינה במונחי תוצר נמצא עדיין בטווח הסביר במונחים בינ"ל. התגובות הקשות בגין הגירעון נבעו מכך שהממשלה העלתה הוצאות בכ- 7.1% כאשר הגביה ממסים עלתה רק ב- 3.7% וזאת כיוון שהאוצר פעל לפי תקציב הוצאות וגביה דו שנתי ולא עדכן אותו גם כאשר ראה שהצמיחה מאטה (זה לא אסון, פשוט יקצצו בשירותים לציבור ב- 2013 ויגבו ממנו עוד מיסים, שתי הפעולות במצב של האטה יביאו ככל הנראה למיתון של ממש). אגב, כיוון שחברת החשמל בבעלות המדינה והציבור ממן את כל הוצאות חברת חשמל (כולל ריביות, גירעונות וכו') וכיוון שהמדינה נתנה ערבויות להנפקות האג"ח של חברת החשמל, הרי שהגרעון השנתי של חברת חשמל אמור להיכלל בסך הגירעון הציבורי... לדעתי הגירעון השנתי של חברת חשמל ב- 2012 היה באזור ה- 2 מיליארד ש"ח בלבד.
מגיב ל- 9 | 10.03.13
11.
הופה! כל טוקבקיסט מבין פה הכל
הגירעון של חברת החשמל נוצר בעידוד ממשלות ישראל לדורותיהן, שדרשו ממנה לממן באופן עסקי את הקמת תשתית החשמל במדינה (תחנות כוח, כבלי הולכה). מה זה "באופן עסקי"? לקחת הלוואות בבנקים או באגרות חוב, להקים את תחנות הכוח וקווי ההולכה (כל תחנה כמו חדרה או אשקלון עולה כ-10 מיליארד שקלים) ולהחזיר את הכסף מרווחים עתידיים. אלא שהממשלה לא התירה לחברה לעדכן את תעריפי החשמל באופן כזה שיאפשר את החזרת החובות. ככה נצברו עם השנים חובות עצומים, והמכה של הפסקת הזרמת הגז המצרי הזול הוסיפה לצרות. את הטוקבקיסטים כל העניין הזה הרי לא מעניין, הם רואים רק דבר אחד מול העיניים - חשמל חינם שמקבלים העובדים. בשביל זה הם מוכנים לשרוף הכל. תראו למשל את מס' 8, שמוכן שיעלו לו את התעריף ב-100 אחוז העיקר שחברת המשמל תתמוטט. ומאיפה יהיה לו חשמל? מה אכפת לו...
רוני | 10.03.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת