אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ברוכים הבאים לעולם האג"ח מגובה שכירות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
לא לרחם עליהם
ואיפה האחריות של הציבור? האמריקאים לא אוהבים לחסוך. כל דולר שמרוויחים מופנה לצריכה. גם בקריסה בשנת 2008 הם לא הפסידו את הבתים שלהם. מרכיב ההון העצמי היה 5% או 10% והשאר הלוואות שלא נפרעו. הבנקים ״הרעים״ חטפו את המכה הגדולה. כמי שמצוי בנושא, עדיף לקנות בית טאבו ולא אג״חים..
דרור | 23.03.13
20.
ל-17
אורן, באמת? הסוציאליזם גורם לעליית המחירים ולבועה? אתה מתכוון ל-"סוציאליזם אליטיסטי", כלומר עזרה הדדית בין הממשלה לחברות מסחריות ולטייקונים כי אני זוכר שכמה מאות מלייארדי דולרים זרמו בין ממשלת ארה"ב ו-AIG בקריסה הקודמת אני לא זוכר שהיה כסף שזרם לעבר אלו שאיבדו את הבית שלהם זה היה חוסר ההתערבות של הממשלה שלא שמה רף לכמה כסף וירטואלי ניתן "לייצר" מחבילות המשכנתאות שהבנקים ובתי ההשקעות מכרו לציבור קפיטליזם זה דבר רע, מה הויכוח?
יואב | 21.03.13
17.
כמו תמיד, אנשים מתרעמים על וול סטריט, ומפספסים את הגורם האמיתי...
...הן לבועה הקודמת, והן לבועות החדשות אשר נוצרות בשוק. קוראים לזה ריבית נמוכה. ריבית נמוכה גורמת מצד אחד לכך שאין שום תשואה ריאלית על פקדונות קצרי מועד, על אג"ח מדינה - על כל אפיקי ההשקעה שפעם נחשבו לבטוחים. אז ברור שהכסף (וממשל אובמה מדפיס המון כסף), יזרום להיכן שהוא. הפעם זה נכסים לשכירות. אנשים אוהבים לצעוק קפיטליזם! אבל הם לא מבינים שמה שמניע את הכל זאת התערבות הממשלה בשוק - כלומר סוציאליזם. כן, הבנקים הגדולים מעורבים בזה עד הצוואר - אבל הם רק המבצעים, לא המתכננים. ואחר כך, כשהאזרחים יאבדו את כל כספם בהתמוטטות הבאה, הם שוב יזעקו לעזרה ויצפו שהממשלה תחלץ אותם - אותה ממשלה שהכניסה אותם לבוץ מלכתחילה. ובמצוקתם הם יסכימו לתת לה עוד כוח ועוד סמכויות, כדי שבסיבוב הבא היא תוכל להכניס אותם אפילו עוד יותר עמוק לבוץ.
אורן | 20.03.13
13.
השוד הגדול - ועוד לאור היום
מנפלאות השוק החופשי והקפיטליזם החזירי - קודם מעקלים את הבתים ומפנים את הדיירים. כך, מפסידים האזרחים את הקניין הכי משמעותי בחייהם שהוא נכס דיור. אח"כ באים בעלי הבתים החדשים ומשכירים אותם בדיוק לאותם דיירים שמהם עיקלו את הנכס רק אתמול. ועל זה נאמר - וואלה יופי. הרצחת וגם ירשת?
רוני | 20.03.13
4.
הכלכלנים הם האוייב מספר 1 של הציבור
ממציאים מגרשי משחקים כדי להרוויח כמה שיותר על חשבון הציבור. כלים פיננסיים משוכללים ("איגוח"), מינופים אן סופיים ועוד מרעין בישין די, לחזור לכלכלה הישנה. שיהיה לסחורות ערך נקוב ולא ערך דמיוני של משחקים פיננסיים אם אין לך כסף אל תקנה. חייבים להוציא את הכלכלה מידיהם של הכלכלנים!
יאיר | 20.03.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת