אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הממשלה זורה חול בעיניים - מחיר הדירה גבוה כי פועל סיני עולה אלף שקל ליום"

38 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
איזה שקר עלוב. תנו 1000 ש"ח ביום - וישראלים יעמדו בתור ע"מ להתקבל לעבודות בניין.
וכל מי שמתכוון לקפוץ ולצעוק שישראלים לא רוצים ולא מסוגלים לעבוד כעובדי בניין - שיחסוך את מאמצו. זה רק עניין של כסף, האזרח הישראלי לא מוכן לעבוד בבניין תמורת משכורת מינימום פלוס כמה שקל, וזה מה שקבלנים מציעים בפועל לעובדים ישראלים. תשלמו משכורות גבוהות יותר מאשר ברפואה או בהיי-טק (1000 ש"ח ביום זה בהחלט יהיה מספיק) - ותראו מתכנתים ורופאים העוזבים את עבודותיהם ועוברים בהמוניהם לעבוד באתרי בנייה.
ודים | 20.03.13
35.
להביא חברות קבלניות סיניות
רק בישראל לוקח לבנות בניין של 8 קומות שנתיים. וזה לא קשור לעלות הקרקע. בכל מוצר אחר יש תחרות אמיתית, רק בענף הבניה אין. יש ליבא חברות קבלניות מסין בשיטת turn key ותראו איך שכונה שלמה מתרוממת בחצי שנה. הבניה זה הענף היחידי שבו הקונה מקבל כל גזירה. צריך לשבור את המונופול הזה אחת ולתמיד
יונתן | 20.03.13
25.
מה שעצוב כאן היא העובדה שלא צריך לגמור אוניברסיטה כדי להוריד המחיר, ועדיין במשך שנים...
לא מצליחים לעשות כן...אגב המחאה הציבורית על יוקר המחיה צריכה להיות ממוקדת בדבר אחר, והוא מחיר דירה ממוצעת בישראל, לא קוטג' ולא גבינה על לבנה עם כל הכבוד! והעם שלנו, יותר נכון הצעירים במדינה פשוט פראיירים, הם צריכים היו לצאת להפגנות כמו ביוון לפני 3-4 שנים, והם עדיין רדומים, וחבל, כי יש מה לעשות והרבה, לממשלה לא צריכים לתת קרדיט של יום אחד...יש המון כשלים בנושא שלא טופלו, כגון המשך ספסור באדמות מדינה ע"י ממ"י, חסמים על יבוא עובדים זרים ועוד ועוד...בקיצור הסופר-טאנקר של ביבי לא עבד, עכשיו צריך מגה-טאנקר וכמה שיותר מהר...אני לא חושב שצריך לשאוף לירידת מחירים דרסטית משום שזה יטלטל את השוק ויגרום ללא מעט בעיות, אך עם זאת הייתי מצפה לירידה עקבית במחירים שטרם הגיעה, ופה הממשלה כושלת.
רן | 19.03.13
24.
הנושא היחיד בו צודקים הקבלנים הוא עניין הבירוקרטיה.
הבירוקרטיה היא אכן בלתי אפשרית, בעיקר במנהל מקרקעי יראל, אך גם בגופים אחרים. כל השאר - קישקוש מוחלט. נכון שהביקוש עולה, אבל אחת הסיבות לעליית הביקוש היא שהקבלנים מקבלים מהמדינה קרקע בזול ומחזיקים בה בלי לבנות כדי שהשוק לא יוצף. הם רק מרוויחים, ערך הקרקע עולה, לא משלמים עליה מס, וכאשר בונים אפשר למכור ביוקר. רק מס על אחזקת קרקע ללא בניה יתקן זאת. לגבי עלות עובד, אם עובד סיני היה עולה 1000 ש"ח ליום, היו כבר מזמן מעסיקים ישראלים (נכון שבנין זו עבודה קשה, אבל בשביל 800 ש"ח ליום הרבה אנשים היו מוכנים לעבוד קשה). אבל מלבד השטויות שמדברים הקבלנים, צריך להבין שיש בארץ מצב אבסורדי, שבו תל-אביב מלאה במהגרים זרים, שאת רובם אי אפשר להחזיר לארצות מוצאם, ואנחנו מייבאים עוד זרים מדרום מזרח אסיה כדי לעבוד בבנין. לא יותר פשוט לאפשר למהגרים מאפריקה לעבוד? הם צריכים את הכסף, המדינה תחסוך עלויות של רדיפה אחריהם וכליאה שלהם (שבדרך כלל ממילא לא מביאה לגירוש), הקבלנים יקבלו עובדים זולים, ויהיו פחות זרים בארץ (לא צריך ליבא עובדים מאסיה). לא יותר הגיוני?
ז'אק | 19.03.13
23.
להלן האמת אודות פועלים סינים
הפועלים מועסקים דרך תאגידי כ״א מורשים ודרכם בלבד, תאגידים אלה אחראים על שכר העובד ועל תנאי מחייה הולמים. חברה קבלנית המעסיקה עובד סיני משלמת לתאגיד כנגד חשבונית סך של. 52-60 ₪ לשעת עבודה. משעמ בסוף החודש הקבלן מקבל חשבונית שהיא מכפלת השעות שעבד הסיני (בהתאם לדיווח של הקבלן) במחיר שעת העבודה, בדרך כלל מדובר על כ 210-240 שעות. אין פועל סיני, אני חוזר אין פועל סיני המשתכר את המסכורת אותה מציין דימרי. ישנם קבלנים המתגמלים פועלים ייחודיים, רצפים בעיקר, במחיר קבלני בשל הספק גבוה יותר מהמקובל הם שיאני השכר. דרוש לאשר הכנסת 6000-8000 עובדים נוספים ואז נראה כאן בניה מהירה וזולה.
אלון | 19.03.13
21.
משקר בעזות מצח ! פןעל סיני 1000 ליום ?
איך היצור הזה מעז לשקר בעזות מצח ?!????!! מי משלם 1000 ש"ח ליום לפועל סיני ?????? בקושי הם מקבלים כ 300 ש"ח ועובדים בפרך ומלינים אותם בתת תנאי מגורים. שהקבלנים וחברות הבניה יסתפקו ברווח ברוטו עד 300 אלף ש"ח לדירה ולא ירויחו על דירה בין 500 אלף ל900 אלף ש"ח לפחות. אמר אחד הקבלנים שניתן למכור דירות לזוגות צעירים עם כל עלות הבניה ב מכסימום 1 מיליון ש"ח ועוד להרויח יפה מאוד.
דוד הרץ | 19.03.13
19.
אתה לא מתבייש לזרוק את סיבת יוקר הבניה על פועלים סינים?
כל קבלני הבניה בהיותם רוכשי חומרי בניה בסיטונות מרוכזת העלות שלהם מול הספקים היא באשראי וזולה יותר מבניה פרטית,תפסיקו להתבכיין כי גם ככה עלות המיסוי שלכם וההיתרים אתם מגלגלים זאת על קוני הדירות, הרווחים שלכם לכל דירה היא בשיעור של מאות רווחי אחוזים ממחיר הקרן שלכם.
שששש | 19.03.13
17.
תקראו על השכר של הפועלים
אחד פועל סיני מקבל ביד משהו כמו 500 ל 600 ש"ח ביחד עם כל העליות הקבלן משלם משהו סביב ה 900 - 1000 ש"ח כך שיגאל לא טועה בהרבה , גם הפועלים השטחים שיש די הרבה הגבלות המחיר העלות הקבלן לא יורדת מ 700 + אבל אף קבלן גדול בפרויקטים לא יוכל לקחת רק התחיבות רק על פועלי שטחים ,והמבין מבין , בנוסף כל ענפי המשק העלו את המחירים ,מה עם ספקים חומר הגלם ,הם לא נשארו מאחור, מלט, ברזל ,אבקות ,איטום שקשור למחירי הנפט,מחיר כלי העבודה ותחזוקתם, שכר יועצים ומתכננים הכל העלה, אני בטוח שגם יגאל היה שמח שהמחירים ירדו ,כי אז הוא יוכל למכור יותר דירות
yuval | 19.03.13
13.
תיעוש בניה
ניתן בהחלט לתעש בניה כפרויקט לאומי. זה חיב להתחיל מהתכנון, ויכול להביא לתעסוקת ישראלים במפעלים במקום סינים באתרי הבניה. יש מפעלים שיודעים לעשות את זה , גם בארץ, אבל צריך לתעדף את זה בתמריצים. זה לא רק יאפשר עבודת ישראלים במקום סינים, כאשר הישראלים במפעלים זולים יותר מהסינים באתר הבניה, אלא זה גם יצמצם אבטלה, והעיקר- הכסף ישאר כאן ולא ילך לסין.
יהושע | 19.03.13
10.
1000 ש"ח זו לא העלות של הפועל אלא השכר היומי שלו לפי הכתבה
בלי קשר, מעניין אותי כמה מרוויח מר דמרי ממכירת כל דירה שהוא אומר בכזו חד משמעיות שהכל על כתפיי הממשלה. ברור לי שזו חברה פרטית כלכלית בלה בלה, ונכון שאף אחד לא חייב להוריד מכירים אם לא בא לו, אבל שלא יתמם לנו.
ליאור | 19.03.13
4.
שקר! מחירי הדירות מנופחים בגלל מחירי הקרקעות!
אפילו בפריפריה - לדוגמא כרמיאל, מחיר הקרקע שקבלן משלם עבור יחידת דיור ברב קומות הוא 250 אלף שקל. שיבטלו עלות זו על ידי היצע מספיק גדול וכבר הורדתם 25 אחוז ממחיר דירה בפריפריה. עלות זאת לא קשורה לאף פועל סיני. אז שלא יעבדו עליכם!!
אביב | 19.03.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת