אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בונים לכל הכיוונים: מבול של הצעות חוק בתחום הדיור

66 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

66.
השוק החופשי ניכשל,בונה מעט ומאוד יקר,המדינה חייבת להתחיל לבנות בעצמה
ללא בנייה על ידי הממשלה לא ירדו מחירי הדירות .על הממשלה לבנות מאתיים אלף דירות ולמכור אותן בשוק החופשי ."הזרקה" של כמות כזאת של דירות באזורי הביקוש תוריד את מחירי הדיור ,כל אמצעי אחר לא יצליח לעשות דבר. אפשר לבצע זאת ומהר ,לא צריך לפחד,יש לנו שר בינוי במדינה.אני מציע שקבלנים מחו"ל יבצעו את הבניה כדי לא להפריע ולא להקטין את יכולת ייצור הדירות של הקבלנים הישראלים.
יוסי | 06.04.13
65.
3 פתרונות חשובים מאוד!!
1. לחייב בחוק את העיריות - בניית מגדלי חניות במרכזי ערים בשטחים ציבוריים מוזנחים ולא מנוצלים שלצערנו קיימים רבים כאלה. בעיית התחבורה צריכה להיפטר ע"י רכבת קלה ומעבר לרכבים קלים או דו-גלגלים אבל עדיין התושבים והמבקרים צריכים חניות. בנוסף, אדם יוכל לקנות דירה וחנייה בנפרד וככה תיפטר הבעיה של הוספת דירות ובניה לגובה (שמחייבת 2 חניות לכל דירה) ויותר מבנים יעברו תמ"א 38. 2. כל חייל משוחרר זכאי לחלקת אדמה או לשווי של חלקת אדמה (בעת קנייה של דירה או בית). 3. בניית עיר חדשה ליד קריית גת או באזור חדרה כמו שבנו את מודיעין או את מזרח ראש- העין
ארז | 04.04.13
64.
דיור בר השגה
כל המומחים בכתבה וכן כל המגיבים צריכים לעשות דבר מאד פשוט לנסוע לבית שאן לשאול השר לשעבר מר לוי דוד :כיצד התגברת על בעיית דיור (אמתית) שנוצרה בגלל עליית למעלה ממיליון רוסים בפרק זמן קצר? הבעיה היום היא לא אמתית ולכן גם לא תיפתר ע"י כוחות השוק כפי שמצופה בכלכלה חופשית, אלא יש צורך להמתין עד שמי שמטפל בענין יחליט שהשאה הוגדשה, או לחכות לבחירות הבאות (רחוק מאד) ואז להחליף אותו, מה שיבוא קודם, ובא לציון גואל
 | 04.04.13
56.
כרגיל בעיקר הצעות פופוליסטיות טיפשיות,
ושוב השטות של "בר השגה" כמו "בדירה ששטחה עולה על 55 מ"ר דמי השכירות יגיעו לכ־30% מהשכר הממוצע במשק. " כלומר, כל דירה מחוץ לכמה הערים היקרות במדינה? הרי דירת 55מ' בפתח תקווה, חדרה או רחובות מושכרת היום בממוצע בהרבה פחות מ30% השכר הממוצע במשק (כ3000ש"ח). ואם מישהו יכול לממן שכירות בפתח תקווה, למה שמשלם המיסים יממן לו הפרש כדי שיגור במרכז ת"א? איך היותו נשוי X זמן או בעל Y ילדים מגדיל את הזכות שלו לגור באחת השכונות הכי יקרות בארץ דווקא?
הייטקיסט | 03.04.13
51.
הפתרון ישנו בנמצא אך מישהו צריך להרימו ושישבו ביחד על מנת להתיר את החסמים.
הכנסות של מיליארדי שקלים לאוצר לעיריית תל אביב והרצליה נמנעות בגלל חוסר תפקוד יעיל ונבון. מדובר בניצול הקרקעות לבנייה משדה דב ועד למרינה הרצליה. ניתן לבנות כ-100 אלף יח"ד בבניה ירוקה וגבוה עם רצף תכנוני יפה גרנדיוזי עכשווי ומרגש. היצע גדול בשטחי ביקוש ישחרר לחץ על ידי משפרי דיור יגדיל את ההיצע ויכניס כסף רב ממסים שאותם ניתן לנתב להטבות לרוכשי דירה ראשונה. לא צריך לחסום ולהקשות על אחינו היהודים שחלומם בית בישראל. אל לנו לשכוח שמדינת ישראל היא ביתם של כל יהודי העולם, המדינה והארגונים הציונים השקיע ומשקיעה משאבים רבים להביאם ארצה (בדיוק כמו שהביאו את הורינו ) ואת המשקיעים שחלומם לקנות בית בארץ ישראל אנו צריכים לחבק. בכל מקום בעולם לא היו נותנים להזדמנות התפתחותית בסדר גודל ענק כזה לחמוק .
קול קורא | 03.04.13
45.
לא רוצים כוכים מפוצלים, בדירת 100 מטר שתחולק ל- 3
יופי. בעל דירה של 105 מטר יפצלה ל- 3 דירות של 35 מטר. הפיצול כמובן יעשה בקירות גבס. יקח את השיפוצניק הזול ביותר שיבצע, כי הרי יש מצוקת דיור. הדירות יהיו עם כיוון אוויר אחד, וללא איוורור למטבח ולשירותים. במקום זה צריך לבנות דירות קטנות, בסטנדרט של בניית דירה נורמלית אמיתית ומראש. במצב כזה אפשר גם לתכנן דירה נחמדה ליחיד ב-40 מטר, ודירה סימפטית לזוג ב- 45 מטר. אבל בשביל זה צריך תכנון מוקדם!!!
אלא צריך מראש לבנות  | 03.04.13
42.
1000 דירות זה מה שמשרד השכון דריך לבנות ולמכור לזכאים
משרד השכון צריך לקחת קרקע שיש לו בשפע ולבנות 1000 דירות ולא 20000 ולא 150000 ולא מליון דירות דבר שכולם יודעים של יקרה 1000 דירות במחירי עלו דהיינו 1000 דולר למר עי הקבלנים הישראלים או 1000 דירות עי קבלנים זרים וסינים במחיר של פחות מ500 דולר למר אין צורך בכל החוקים בעד וחוקים נגד אין צורך בסיבסוד משכנתאות ואין צורך במשכנתאות מנופחות כלל רק 1000 דירות שימכרו במחירי עלות לזכאים באיזורי הבקוש זה יתן דוגמה לכך שמחירי הדיור היו מנופחים זה יוריד את מחירי הדיור לשווי האמיתי ולא לכל ניפוח המחירים המחריד והספסרות בנדלן זה צורך תקציבים מנופחים כי הרוכשים ישלמו את המחיר אנשים יבינו שזה מחיר הדירה והמחירי יירדו בין ליילה כפי ששר השכון היה רוצה ולא יכל בהצלחה
אורי | 03.04.13
41.
לישראלים. כל עוד הבנקים שולטים במדינה לא יהיה פיתרון דיור.
היות והציבור משכן עצמו לדעת , כלומר המדינה כולה הפכה עצמה לעבד של הבנקים בשווי של 270 מליארד אף אחד לא באמת יסתכן בהורדה אמיתית של המחירים. הורדה של המחירים תוביל לאי יכולת של החזרת משכנתאות ותוביל לקריסה המערכת הפיננסית. לכן , שוב אל תאמינו לפוליטיקאים...
יפה | 03.04.13
40.
רוב ההצעות האלה פשוט יעלו את מחירי הדירות עוד והבנקים ירוויחו עוד
אין שום סיבה שמחיר דירה 4 חדרים בב"ש יהיה 800 אלף שקל חוץ מזה שאנשים מוכנים לשלם (יש לרובם הון עצמי של 0 והם לוקחים הלוואות לפני המשכנתא). אם תיתן להם עוד הנחות והחזרי מס הם יוכלו לשלם יותר וישלמו יותר.
רפי | 03.04.13
39.
פתרונות מעשיים
א. למסות הכנסות מדירה שניה ב. לבנות בסביבות האוניברסיטאות יחידות להשכרה במימון מי שרוצה להשקיע. פתרון מעשי ומיידי ולהוריד שוכרים מהערים. ג. לתת אפשרות לכל בנין קיים להקים עוד 2 קומות ללא צורך ברשיון והתנאי העיקרי 1. שיעמדו בתנאים הנדסיים 2. להוסיף מעלית לכל בנין. שלא יצטרכו להגיע להוציא רשיון במקביל להקים חברות שיפקחו שהכל נעשה לפי התנאים הנ"ל הדבר יתרום לכל בניין רווח סביר ופתרון לדיור מעשי ומיידי. ד. להקים שכונות של קרוונים להשכרה זמניות ליד כל עיר ועל ידי זה להוריד שוכרים מהערים ולזרוק דירות לשוק שלא ישתלם להחזיקם. ה. להכריז על מצב חירום בנושאי דיור (ללא התנגדויות ומעצורים) ולהכין תשתיות לבניה רוויה ליד הערים. וכל 16 רוכשים יקבלו קרקע ויקימו בנין במימונם. מי שיצר את הבירוקרטיה בנושאי בניה זה השלטון הם יכולים למחוק זאת ביום אחד, את האזרחים לא צריך למעוך בגלל זה.
צבי | 03.04.13
33.
יש פיתרון מהיר למצוקת הדיור-שמישהו כבר ירים את הכפפה!!!
חוק שיאפשר לשכור דירה עם יציבות, יקטין את הרצון לקפוץ מעל הפופיק ע"מ לרכוש דירה למשל: יחייב את המשכיר לאפשר אופציה של לפחות 3 שנים, כשהשכ"ד יכול לעלות רק לפי המדד בתקופה במקרה שהמשכיר מפר את החוק ומנצל את מצוקת הדיור, לאפשר לתבוע רטרואקטיבית 5 שנים אחורה.
 | 03.04.13
32.
יש לי הצעה בשבילכם-תפסיקו להתתקשקש ותתחילו לדאוג שתהיה בניה בכמויות-תוציאו את
מונופול הבנייה מיידי קבלנים ישראלים ותאפשרו לחברות מחו"ל להתמודד על מכרזי בנייה-תנסו להפשיט את הליכי הבנייה כך שניתן יהיה לבנות דירה בישראל תוך 3 שנים ולא תוך 15 שנים-תבטלו את הועדות המחוזיות -אם יהיו מספיק דירות לא יהיה צורך בכל ההצעות הללו שבליו אכי אף אחת מהן לא תעבור את משרד האוצר-תדאגו שההיצע יהיה לפחות שווה לביקוש והמחירים יסתדרו מעצמם-אז אנא להפסיק עם הפופוליזם ולהתחיל לעבוד
אבי | 03.04.13
30.
למה הפטור ממע"מ מוגבל לעשר שנות נישואין?
אשתי ואני חוסכים שקל לשקל כדי להגיע לדירה, נדפקנו עם כל העליות מחירים של השנים האחרונות, ממשיכים לחסוך ובינתיים כבר נשואים ושוכרים יותר מעשר שנים עם שני ילדים (מזל שעצרנו בזמן גם את זה, אה?) מעולם לא קנינו דירה, לא כבודדיםולא כזוג, אז למה שאם נגיע ליום המיוחל הזה ויהיה פטור ממע"מ על דירה ראשונה, אנחנו עדיין נשלם סכום עתק של 17%?
דני | 03.04.13
28.
משום מה לא מפרסמים את הטוקבק שלי שהוא פתרון אמיתי
תמ"א 38 ע"י המדינה. המימון ממכירת הדירות. ויתחילו בפריפריה. מהכספים שיתקבלו ניתן יהיה לשפר את התחבורה (רכבות, רכבות קלות, תחתיות, כבישים מהירים ומחלפים (למשל גשרים וחציבת מנהרות, אוטובוסים באיכות גבוהה). זה ישפר את משק המדינה בכללותו, יוזיל את הדיור וישפר את איכות החיים.
טל עו"ד | 03.04.13
24.
אפשר להסב שטחי של איזורי תעשיה ריקים - לשכונות מגורים
כל מי שיחפש משרד בטרית הכרמל או המת"מ יראה שיש קומות שלמות ריקות - והשטחים להשכרה הם מ-100 מטר ומעלה. בניינים עומדים ריקים - אבל בונים עוד איזור תעשיה שיעמוד ריק. כל איזור שמן ומהפרץ לא מנוצל כמו שצריך 0- וועדות התכנון נכשלו בתפקידן - ואין מחליפים את היושבים בהם. הגיע הזמן שמי שיושב בוועדות התכנון לא יהיה שייך לעשירון העליון - ואז התכנון יהיה עבור האזרחים - ולא עבור בעלי הממון החזיריים.
אפי | 03.04.13
23.
אני משלם לחברי הכנסת כרטיס טיסה לברלין...
שם תלמדו על המחירון, כן כן מחירון של השכרת דירות, לא כל אחד מעלה את המחיר מתי שבא לו, לא כל אחד רושם "דירה משופצת מהיסוד" שרק העביר עליה שטיפה וקצת צבע, מחירון בכל הארץ או מספיק רק בת"א, ואז תראו ירידה במחירי הדירות כי אנשים לא ירצו להשקיע בהן כי הערך פתאום לא תיהייה תשואה של 300% לשנה , תקבעו מחירון שנמוך ב50% ממה שהשוק היום מציע, ומי שלא רוצה שלא ישכיר וימכור אותה. חוק נוסף, לכל אזרח מותר להחזיק דירת נופש אחת בלבד וחובה על בעל הנכס לאכלס אותה כחודש בשנה ולא בתנאי השכרה, למה אתם שואלים כי זה יכול לעזור לחוק הבא שאני מציע, אסור להחזיק דירות ריקות יותר מ3 חודשים בשנה אחרת צריך לשלם קנסות גבוהים, אלה אם זו דירת נופש ראו הצעת קודמת, זהו לא צריך יותר שטיקים. דבר נוסף לבדוק ולפרסם את הרווחים על הדירות בעשור האחרון.....כי מעניין שכולם הרוויחו העוגה התחלקה בין כמה אנשים, והאזהרות עם השוק בארץ יפול יפגע קודם כל בציבור הכללי? למה כי שהרוויחו הון זה גם התחלק עם הציבור...נקודה למחשבה.
יובל | 03.04.13
19.
פתרונות מסובכים לבעיה פשוטה...
לא ברור לי למה מחפשים פתרונות מסובכים, מורכבים ועקיפים, לבעיה שהיא בעיקרון פשוטה, וכך גם הפתרון שלה. אם המדינה תקצר את ההליכים הבירוקרטים ותשחרר הרבה קרקעות לבניה במחירים סבירים - תהיינה פה הרבה דירות במחיר נורמלי ומחירי הדירות ירדו. והופ - נפתרה הבעיה... ה"טריק" הוא לא לתת למספר קטן של אנשים דירה זולה, אלא לדאוג לכך שיהיו דירות במחיר סביר לכל דורש. כדי למנוע מהקבלנים לשים רגל למהלך, המדינה יכולה להיות בעצמה היזם (ולהביא קבלנים אפילו מחו"ל אם צריך) וכך לדאוג שמחיר השוק יהיה לשביעות רצון מקבלי ההחלטות. המשמעות של מהלך כזה היא גם ברורה - ירידה בהכנסות המדינה ממכירת קרקעות וממיסים. למעשה, כל הוזלה של מחירי הדירות היא בעלת המשמעות הזו, ולכן אם קברניטי המדינה יחליטו שהם מוכנים לוויתור הזה אז אין שום בעיה. הבעיה מתחילה בכך שרוצים להראות כאילו עושים משהו, אבל בעצם לא מוכנים לוותר על ההכנסות שנלוות למחירי דירות גבוהים...
 | 03.04.13
18.
להטיל מס 30%-40% על מי שקונה דירה שניה שלישית רביעית....
מתי תבינו שרק זה הפתרון נגד תופעת המשקיעים שהכנסותיהם נקיות ממיסים ונכנסות ישר לכיסם! בכל חודש עובר כסף נקי מאנשים שאין להם (שוכרים פשוטים, סטודנטים, וחסרי דיור) לאנשים בעלי הון שמחזיקים ברשותם מספר רב של דירות מושכרות. לא ייתכן שהמדינה מאפשרת לזה לקרות! לא ייתכן שבעבור כמה מליונים בבנק הם היו צריכים לשלם מס, אבל אם המיליונים הללו מושקעים בצורת נדל"ן הרי שהם פטורים מאותו המס. בעיית הנדל"ן נגרמת אך ורק בכלל משקיעים שמונעים מזוגות צעירים לקנות את הדירות הפשוטות (סביב 1M-1.2M) ובכך מעלים את רף המחירים. שר האוצר - לטיפולך
 | 03.04.13
12.
החזרי מס על המשכנתא ועוד שלל "הטבות" רק מעלות את מחירי הדירות
ברגע שנותנים הטבות, בעצם מעלים את כח הקניה של רוכשי הדירות, והקבלנים כמובן יגיבו בהתאם, ויעלו את המחירים בהתאם לכח הקניה של הציבור, כך שמי שירוויח מזה בסופו של דבר זה רק הקבלנים, בעלי קרקעות ושאר העוסקים (והעושקים) בנדל"ן.
ניר | 03.04.13
10.
אף אחת מההצעות לא מסייעת למצוקת הדיור
היום, כשזוג צעיר נדרש ל 40% הון עצמי, על מחיר ממוצע של 1 מיליון שקל - אף זוג צעיר לא יכול להרשות לעצמו לרכוש דירה, בלי עזרה של ההורים. כל ההטבות למינהן, יתגלגלו לנדלניסטים, שיכולים לקחת עוד ועוד משכנתאות על בסיס הדירות שכבר יש להם, הם רק יצטרכו לרשום את הדירה על שם של קרובים משפחה צעירים (ילדים ונכדים) - והופ! ישלשלו עוד כספים לכיסם, על חשבון הכנסות המדינה. הדרך היחידה להתגבר על מצוקת הדיור, ועליית המחירים המתפרעת - לעלות כבר את הריבית, להחיל רפורמות מס הגיוניות (שלוקחות יותר ממי שיש להם, כדי שאפשר יהיה להשקיע בתשתיות - ולהתחיל לבנות בפריפרייה).
אחת העם | 03.04.13
5.
הצעות נוספות שיועילו.. כנסו
שיפסיקו לבנות מגדלי יוקרה, אלא בניינים רגילים, כמו שבנו עד מלפני כ 5 שנים, כך המחיר גם יהיה בהתאם, ולא מחיר של דירת יוקרה. כמו כן, להטיל מסים גבוהים, לתושבי חוץ, שמחזיקים בדירות בארץ, אך חיים בחו"ל. גם הטלת מסים גבוהים, לאלה המחזיקים דירה להשקעה.
שרון | 03.04.13
4.
אף אחד לא הזכיר נושא שנקרא - חיבור פריפרייה למרכז עם תחבורה ציבורית איכותית!!! בושה!
דמיינו רכבות מהירות שמגיעות מאיזורים נידחים בצפון ובדרום למרכז הארץ ובחזרה, מסלולי תחבורה ציבורית שנאכפים ביד חזקה ע"י המשטרה ופרוסים לאורך כמעט כל כביש ראשי. דמיינו מסלולים יעודיים לאופנוענים, מופרדים באופן כלשהו מיתר המסלולים. המחירים הגבוהים במרכז הם בגלל שכולם רוצים לגור במרכז. מרכז הכוונה גם למרכז חיפה, איפה שיש עבודה. למה? כי לגור רחוק לוקח הרבה מאוד זמן בהלוך ובחזור ואנשים לא אוהבים לבזבז זמן. זמן שווה לכסף אצל כולם. אם הייתי יודע שאני יכול לגור בחור בדרום ולהגיע ב 40 דקות למרכז ברכבת מהירה, אני בטוח שהיו עוד כמוני שהיו חושבים ככה ואז היו מגיעים קבלנים שמבינים את הצורך ובונים שם ופתאום - יישוב חדש נולד. למה? כי הייתה תחבורה ציבורית למקום. אין פתרונות קסם.
יניב | 03.04.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת