אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חמישה סעיפים שאתם חייבים לקרוא בדו"ח הפנסיה השנתי שלכם

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
סעיף 4 חסר עוד ש...
רווק לא צריך לשלם עבור שאירים, כמובן גם גרוש/ה שהילדים שלו מעל גיל 21. יש לבקש להוריד את תשלום הפרמיה הזו שהולכת לטמיון במקרה ואין לך שארים (בן זוג, ילדים קטנים) ולהפנות את הכסף לנכות וזקנה. יש כמובן להקפיד כל שנתיים לחתום שוב על בקשה אם אין שינוי במצב המשפחתי.
ריבה | 09.05.13
9.
ל-8 מה שנצבר לזכותך בקרן הפנסיה שלך הוא שלך ! זה לא משנה שהתפטרת מיוזמתך,
נהוג לומר שלא כדאי לפדות את רכיב הפיצויים כי הוא פוגע בסכום הכולל שממנו תחושב הקיצבה בעת פרישה,אבל בהחלט ניתן לפדות את הכסף .צריך לפנות לקופה ולבקש פדיון . גם אני במצב דומה ויש לי אפשרות פידיון.
רן | 10.04.13
8.
שאלה למבינים בבקשה
עבדתי בבית חולים בתור מזכירה ונצברו לי כ20000 בשורת הפיצויים. אחרי כמה שנות עבודה התפטרתי ועברתי לחו"ל לצורך לימודים. האם מגיעים הפיצויים האלה שנצברו בפנסייה,איך אפשר לקבל אותם? האם מגיעים לי פיצויי פיטורין?הרי אם הייתי עבורת למשל מהצפון לדרום,הרי הייתי זכאית לפיצויי פיטורין לא,האם זה לא מצב דומה? הם לא הסכימו לשלם לי אגורה. האם יש התיישנות על המקרה? תודה רבה לכולם!
רחל | 07.04.13
6.
תשובות
למספר 1 - כיסוי לאכע קיים בכל קרן פנסיה חדשה מקיפה, לא ניתן לוותר על הכיסוי אלא מעל גיל 60. למי שלא מעוניין בכיסוי הנ"ל ניתן לחסוך בקופות גמל (שבהם אין כיסוי לאכע) או בקרן פנסיה כללית משלימה במסלול יסוד ללא ביטוח, אבל יש לקופות אלו חסרונות על הקרן המקיפה ולכן כדאי להתייעץ עם בעל רישיון. למספר 2 - כיסוי לשארים כולל אלמנה, יתום עד גיל 21 והורי זכאי -אביו או אימו של מבוטח שהיו סמוכים על שולחנו ואין להם הכנסה אחרת פרט לקצבת ביטוח לאומי הכוללת הבטחת/השלמת הכנסה. אף אחד לא עובד עליך, זהו חלק מהכיסוי של השארים בקרנות הפנסיה.
פנסיה | 06.04.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת