אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סודות האליטה הפיננסית הגלובלית נחשפים: 120 אלף משתמשים במקלטי מס

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
הנושא ידוע ואף נלמד בקולג'ים בארה"ב כבר הרבה שנים (אני למדתי זאת בפירוש ממרצה)
העשירים (בליונרים וגם מליונרים כבדים) עשו את הונם בעיקר מהעלמות מס. לפני עשרים שנה יצא הספר (ובעיקבותיו הסרט) "הפירמה" שהראה איך איי קיימן הם מקלט מס אחד גדול. ולא רק למאפייה אלא לכל מי שמחפש איך לא לשלם מיסים. כך שאין כאן שום סוד סמוי. מיקלטי מס יש רבים ובעיקר האיים בכל העולם. היום איראן מוכרת מטילי זהב לכל מי שבא עם מזומן ואנשים יוצאים משם עם שקים מלאים מטילי זהב, ללא כל רישום ופיקוח, שוק שחור למהדרין. אך שוויץ היתה מאז ומתמיד מקלט מס וכך עשתה את הונה, כנ"ל מונקו.... אדוארדו סברין ממייסדי פייסבוק (הברזיאלי) ויתר על אזרחותו האמריקאית ועבר לסינגפור רק כדי לא לשלם מס. כך שזה לא חדש למרבה הצער שעשירים מחזיקים בהון גדול בגלל העלמות מס.
אין חדש תחת השמש | 08.04.13
11.
ל-2: "שיתביישו" ? זה לא בושה לשלם פחות מס
כשאתה עובד קשה ובסוף החודש המדינה מכניסה לך יד לכיס ולוקחת 80% (מס הכנסה ישיר, ואח"כ גם מע"מ על מה שנשאר) ממה שהרווחת, זה לא בושה לנסות להתנגד לסחיטה. וחוץ מזה, צריך להבדיל בין העלמת מס לבין תכנון מס. תכנון מס זה לגיטימי, גם אם זה נראה מסריח זה עדיין חוקי, ואת הטענות יש להפנות לממציאיי חוקי המשחק, הממשלה שלכם, ולא לאנשים שמשחקים עפ"י הכללים.
 | 06.04.13
10.
מקבלי ההחלטות לא יחשפו את עצמם והשחיתות תמשך .
כל האמור הכתבה ידוע לכל תינוק בעולם . אם שרותי המודיעין של ארה"ב או ישראל ( מודיעין כלכלי ) היו רוצים לחשוף את המידע לא הייתה להם בעיה . הבעיה היינה שמקבלי ההחלטות לא יחשפו את עצמם . האם אתם תמימים לחשוב שהאילטה במדינה תפליל את עצמה ?? לכן דרושה מהפכה .
מנהיג המהפכה | 06.04.13
4.
מס' נקודות
העלמת מס' בלתי חוקית או ע''י שימוש במבני הון מורכבים הינה פסולה ופוגעת בחברה עם זאת, השגת מידע תוך עבירה על החוק (פריצה למאגר ממוחשב?) הינה פסולה גם כן ופוגעת באמינות המידע המוצג. לדעתי על הבנק שנפרץ לתבוע את כל המעורבים (שנטלו אחריות) בסכומים גבוהים. עם זאת, ממשלות ארה''ב והאיחוד האירופי צריכות לדרוש ממדינות איים למיניהם לפעול לכינון אמנות דיווח הפקדות ע''י אזרחים זרים במדינות הנ''ל על מנת להעלות את אחוזי גביית המס והורדת נטל המס על הציבור ע''י כך.
סמיילי | 05.04.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת