אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האוצר מציע לצמצם את הטבות המס בקרנות ההשתלמות

78 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

77.
הצעתו של שטייניץ מלפני 4 שנים היא הצודקת ביותר - מס על קרנות השתלמות רק למי שמרוויח יותר מ- 24 אלף
כך מעמד הביניים שיש לו קרנות השתלמות לא נפגעים - אלא רק המעמד הגבוה (למי שלא יודע הכנסה של 24 אלף לאדם בודד כבר נמצאת בעשירון העליון) שאין כל סיבה שלא ישלם מס על רווח הון (לא מדובר ברווח מעבודה, תעסוקה, תעשיה, ייצור וכו'). מדוע ההסתדרות התנגדה לזה?? כנראה כדי לרצות את ילדי השמנת המגודלים בחברת החשמל, מקורות, הנמלים וכו' - שמהווים את בסיס הכח של ההסתדרות. והרי ברור שאם לא לוקחים את הכסף משם - ייקחו אותו ממעמד הביניים האמיתי (אלו שמרוויחים 7-10 אלף ש"ח בחודש). פשוט בושה וחרפה!
אברי | 08.04.13
75.
למה לפיד לא יגבה מס מהטייקונים בשיעורים סבירים
הסיבה היא פשוטה מאוד-לפי הטענות חלק נרחב מהמימון שלו בבחירות הגיע מכמה מהטייקונים הגדולים במשק. אין שום סיכוי שהוא יגמול להם בהכפלת שיעור התמלוגים שלהם לשיעור המקובל שגבוה בכמה עשרות מהאחוז אותו הם משלמים כיום. ואידך זיל גמור.
 | 07.04.13
74.
למגיב 52
ראשית- גם אם מחברים את המספרים שכתבת- אתה עדיין חוסך 2000 ש"ח בחודש. זה לא מצבו האמיתי של מעמד הביניים הישראלי משום שהוא לא מצליח בכלל לחסוך. שנית- אם אתה משלם חשבון מים דו חודשי של 500 ש"ח-יוצא מזה שאתה לבד שותה את הכנרת. עדיף לך לעשות כביסה עם הקולה שאתה קונה בסופר...
הזרקור | 07.04.13
73.
"רק 37% מהשכירים נהנים מהטבת המס "-ברור זה בערך האחוז שמשלם מס
מה בדיוק רוצים באוצר שמעמד הביניים (שמרוויח לזוג 20 אלף שח,זה לא עשירים,יאיר אל תירתע) ישלם 80% מהמס (בקירוב) הנגבה בישראל, אבל ימשיכו ויטילו עליו עוד מס ??? או שהגיוני יותר שמי שמשלם כל כך הרבה מס ,לפחות יהנה גם מהטבות במס
אני | 07.04.13
72.
למגיבה 65 - איזה מיסוי יש על דירות מגורים?
מיסוי של 10% בלבד, נמוך יותר מכל מס אחר. חוץ מזה, את מכירה מישהו שבאמת משלם אותו? את מכירה בעל בית שמוציא קבלות? אני לא ואני שוכר דירות כבר 15 שנה. צריך לחייב כל מי שיש בבעלותו או בבעלות משפחתו יותר מדירה אחת בהצהרת הון שנתית למס הכנסה (המידע קיים ברשות המדינה, אין בעיה לברר אילו משפחות בעלות יותר מדירה אחת). כל מי שגובה מעל תיקרה של 4000 שקלים יחויב במס. התוצאה תהייה אחת מהשתיים: 1. רמת השכירות תתקבע על 4000 שקלים מקסימום - כך המדינה תעזור למנוע חזירות של אנשים שיש להם כוך שקיבלו בירושה מסבתא שלהם שלא שופץ מאז מאי 1948 והם לוקחים עליו 6500 שח. מי שרוצה להשכיר את דירתו ביותר כסף ישלם מיסים. 2. אנשים שלא ירצו את כאב הראש של תשלום מס על דירה ימכרו את הדירה וכך יזריקו עוד דירות לשוק - יגדילו את ההיצע. ההערה שלך שהמשכירים יגלגלו את העלויות לשוכרים תהיה נכונה רק אם המדינה לא תשכיל לעשות את החיים קשים לשוכרים. אם יתנו מספיק מקל ומספיק גזר העלויות לא תתגלגנה לשוכר. לדוגמה אם נכיר בהוצאות שיפוץ דירה להחזר מס, יהיה תמריץ לבעל הבית לשפץ את הדירה. הוא יצטרך לעשות זאת מול קבלות - יהיה תמריץ לשיפוצניק להוציא קבלה וכך נעודד יותר תשלומי מיסים. הצעה זו לא תעבור כי כל מצביעי לפיד משכירים את הדירות של סבתא שלהם ולא משלמים עליהן מס - הון שחור פאר אקסלנס
סטודנט | 07.04.13
71.
קרן השתלמות היא הטבה למעמד הביניים
כשאומרים מעמד ביניים מתכוונים לאלו שהטבת המס על קרן ההשתלמות חשובה להם. למאיון העליון לא אכפת מקרן השתלמות הפטור הוא רק עד 16 אלף ש"ח וזה כסף קטן בשבילם. למעמד הנמוך אין בכלל קרן השתלמות. לריקי כהן של יאיר לפיד קרן ההשתלמות מאוד חשובה וכך גם לרביo המרוויחים פחות ממנה. עשירונים 6-10 זה מעמד הביניים ובדיוק בו רוצים לפגוע. העיקר לא לגעת בעשירים.
מאיר | 07.04.13
68.
מחאה חברתית מספר 2 בדרך, מסתבר שלפיד חושב בדיוק כמו ביבי, שום דבר לא השתנה !
כמו ביבי גם לפיד שומר על חבריו העשירים כמו ביבי גם לפיד ימשיך לשדוד את מעמד הביניים כמו ביבי גם לפיד יגיד שאין ברירה. אכלנו אותה והפעם בגדול והכי חזק שאפשר. תוך 4 שנים אין מעמד ביניים בכלל יהיו כמה עשירים שינהלו 5 מיליון עניים.
רמי | 07.04.13
66.
אני לא יודע איפה מעמד הביניים של לפיד מתחיל...
האדם העובד שהוא מדבר עליו זה החברים שגדלו איתו ברמת אביב. כאלו שמשתכרים 20 נטו במינימום של המינימום. אני לא צוחק, אני חושב שזה באמת מה שעובר לו בראש. כשאדם חי כל חייו ברווחה כלכלית גדולה ושהסביבה שלו כולה כזאת וכשיש לו אבא כמו טומי לפיד המנוח שהיה קפיטליסט בכל נימי נפשו והאמין שמי שאין לו זה באשמתו בלבד -אז האדם העובד הוא זה שלדידו של לפיד הוא רק מי שאמור להיות מבוסס כלכלית-מי שנמצא ב2-3 העשירונים העליונים במינימום.
 | 07.04.13
62.
האוצר הרג את החיסכון לטווח ארוך עכשיו יהרוג את החיסכון לטווח בינוני
יש לי קופות גמל שונות, מאז שחסמו אותם עד גיל הפרישה לא הפקדתי בהם אף שקל. יש לי קרנות השתלמות פתוחות שיכולתי למשוך ואני מחזיק בהם ולא מושך. ברגע שיטילו מס אני ואחרים נמשוך את כל הכספים הפתוחים. האוצר מעדיף שנבזבז ולא נחסוך
אל תיגעו בקרנות ההשתלמות | 07.04.13
58.
איפה המס על השכרת דירה ???
מדוע לא להטיל מס על משכירי הדירות? מי שיש לו דירה נוספת הרשומה על שמו צריך לשלם מס רווחים!! כפי שאנו משלמים על תוכניות חיסכון. הוא עם כסף רב משקיע בדירה ובינתיים אינו משלם מס. אנו הקטנים שאין לנו כסף אלא מספר קטן של חסכונות צריכים לשלם מס גם על חסכונות אלו. לדעתי בצורה זו גם יפסיקו אנשים לקנות דירה להשקעה כאפיק יחידי הפטור עדיין ממס ויכול להיות שכך גם נוריד את מחירי הדיור.
מסכיר | 07.04.13
56.
הפטור ממס על קרנות השתלמות ניתן תמורת וויתור על תוספת שכר
רוצים לבטל את הפטור? תחזירו את התוספת שלא ניתנה. חוץ מזה, אני לא מבין את האוצר: מחד לפיד טוען שצריך להקל את הנטל על מעמד הביניים ומאידך בא האוצר וטוען כי צריך לבטל את הפטור כי ממנו נהנה בעיקר מעמד הביניים ?! תחליטו כבר.
ללא שם | 07.04.13
54.
למה אין שכל, למה?
כל הזמן מתקיפים את האזרח שהוא לא חוסך אלא צורך. ואז לוקחים את אפיק החיסכון הטוב ביותר (הלא ממוסה) וממסים אותו. כל הכבוד. רוצים להיות רק חכמים ולא רק לראות מאיפה מגרדים את הגרוש וחצי (בעוד שבחוץ משתוללים מליארדים, ואתם יודעים בדיוק לאיזה כיס הם נופלים?). תגדירו שאף אחד לא יכול לגעת בקרן ההשתלמות 15 שנה ולא 6.
מישו | 07.04.13
53.
יאיר, שכחת מי בחר בך.
לפרה החולבת הייתה הטבה אחת ויחידה, וגם אותה תקח. אנחנו ממנים את כל מה שקורה במדינה הזאת, ולאיכשהו הכל הולך למקורות שלא מחזירים תמורה. חשבנו שאתה תהיה שונה, אבל כנראה שגורלך כגורל כל המפלגות ה"צצות". אתה לא תעבור את אחוז החסימה כבר בבחיריות הקרובות. שכחת שאנחנו היחידים שנוכל גם לעובד מחוץ למדינה. ושם נלך... וכמו כדור שלג תאלץ לקחת עוד מאותם אנשים, עד שהכל יתפוצץ לכולם בפנים. הציונות מזמן לא פה עם כל האוכלי חינם. כף המאזניים של ההחלטה להגר קרובה מתמיד. לא יהיו פה אליטות. אולי אז המשיח יבוא ויסגור לך לה את הגרעון.
אייל | 07.04.13
51.
ביטול הפטור מוצדק מוסרית
למרות שאני נהנה ממלוא הפטור, וזו אכן הטבה יפה מאוד - מאחר שלא כולם יכולים להינות מ"מתנה" זו של האוצר אין לתת אותה לאף אחד. ומכאן העיקרון: מתנות מהמדינה או נותנים לכולם או לא נותנים בכלל (למשל מחשמל חינם לא כולם נהנים ולכן לא יינתן), החריג הוא לתת מתנות ספציפיות לאוכלוסיות הנצרכות להן רק אם ניתן לזהות אוכלוסיות אלה (למשל אפשר לחשוב על מענק ילדים מביטוח לאומי דיפרנציאלי ).
ירון | 07.04.13
50.
הגיע הזמן להחזיר את מס הנסיעות
מעמד הביניים עניים עשירים ,הכל שטויות מי שנוסע לחו"ל יש לו כסף גם למס נסיעות ום נוסע יותר מפעם אחת בשנה ,בטוח שיש לו עם מה לגמור את החודש מס נסיעות זה הזמן להטילו ,שיבלו בארץ שיניעו את גלגלי המשק לא להעשיר את התורכים ולא את היוונים אז יאיר -הבנת זאת ??? נראה אותך קולט ומבצע
עמוס | 07.04.13
46.
תעזבו כבר את קרנות ההשתלמות יא פחדנים !!! זה אפיק החיסכון היחיד שיש !!!
כל שנה מתעורר מישהו ורוצה לבטל את הפטור ממס על קרנות ההשתלמות - הכסף היחיד שמעמד הביניים יכול לחסוך בלי שישלחו לשם יד. יש פטורים ממס בהיקף של מאה מיליארד שקל ודווקא ל-4 מיליארד האלה אתם נטפלים. פחדנים - הולכים לאן שקל ולא לאן שצריך.
אחד | 07.04.13
43.
למגיב 1, אתה לא מבין שחותכים לנו בבשר במשך עשרות שנים לאט לאט
למעשה רוקנו אותנו,המעמד הבינוני,והעשירו את הטייקונים. הם לא משלמים מיסים,ואותנו חולבים ללא סוף. זו אידיאולוגיה של הקפיטליזים,שפשוט רואה בנו עלוקות. בתחילת שנות התשעים שילמנו ביטוח בריאות של מאות בודדות למשפחה,היום עם כל הביטוחים המשלימים,משפחה משלמת בין 2000-3000 ש"ח,יש משפחות שמשלמות יותר,אבל זה עושים לאט לאט,שלא נרגיש את השטרונגול נכנס לנו לבפנים. ישנה הצעה לפגוע לנו בקיצבה של ביטוח לאומי,היות ויש לנו מקורות הכנסה אחרים, אתה לא מבין שגונבים לנו את הכסף,מייצרים גירעון כדי שיוכלו לקצץ לנו בהטבות הקטנות שלנו?זו אידיאולוגיה.
אורי | 07.04.13
39.
לכפר סבאי הצדיק מתגובה 1
אולי נער אוצר היית, אחרת אולי תסביר לי בבית ולצופים באולפן, למה צריך לשלם מס שלוש פעמים, על המשכורת מס הכנסה מס בריאות מס ביטוח לאומי. השני על הנטו מע"מ בכל קניה וקבלת שירות ובשלישית אם חלילה נותרו לך כמה שקלים ושמת בפק"מ שלם מס למדינה. כל הנ"ל ללא כל הניקנוקים האיזוטרים כמו מס רכישה מס מכירה מס חברות קנסות וכו. פשוט אושר גדול...
 | 07.04.13
33.
שאלה מקצועית
מדוע לא פועלים לשינוי חוק הרווחים הכלואים. מדוע מתנות חינם? מדוע לא ממסים 99% דיוידנדים במס מופחת של טיקונים שעושים לנו תספורת. מדוע לא מטפלים בעובדי נמל אשדוד. כלומר מפטרים את כולם ומביאים פועלי נמל מחו"ל. שם יש חוסר עבודה. יד ברזל עם ביריוני הוועדים המושחתים. מדוע הפתרון תמיד על מעמד הביניים. כן קרנות השתלמות הנן אפיק חסכון שלנו מעמד הביניים. רציתם לפיד קיבלתם לפיד שלא מאיר כלל אלא שורף
אזרח | 07.04.13
31.
הגדלת תמלוגי המדינה מהכנסות מפעלי ים המלח? מחברות המים המינרליים?
כי כרגע התמלוגים עומדים על 2-3% ומהווים את האחוז הנמוך ביותר בעולם בהפרש שלא יאומן. הנמוך ביותר אחרינו הוא -תחזיקו חזק,70% תמלוגים למדינה. הרמת מסך וגביית 1.4 מיליארד ש"ח מרווחיו האישיים של תשובה? גביית מס של 25% מרווחיה הכלואים של אינטל (אלתדאגו, למרות שבניגוד לאחרים כאן היא יכולה לברוח היא לא תברח ואם תברח לא נפסיד דבר)? כמובן שלא-לפיד הולך על מה שקל-לקחת מאלו שאין להם-עוד.
 | 07.04.13
30.
אחרי שימסו את הקרנות - הציבור ימשוך את הכסף!
החיסכון ייפגע, מחירי הדיור (אלטרניטיבת ההשקעה היחידה שאינה ממוסה לעייפה) יעלו עוד יותר, הציבור יעמיק את ההפחתה בצריכה שכבר היום יוצרת מיתון (בשל אווירת הרדיפה הכלכלית ואי הוודאות) והמשק רק יסבול. כמה תראה מזה המדינה? אולי 20% ממה שהפקידונים מצפים...
מפגרים שם?? | 07.04.13
25.
מה עם ריקי מחדרה????????????????
אתם רציניים באמת ? לא אמרתם שלא תפגעו בריקי מחדרה ? מה זה היה ? חנופה לפני שאתם דופקים אותנו שוב ? זה הדבר היחידי במדינה המקולקלת הזו שאני לא משלם בעבורה אלפי שקלים מס ועכשיו גם את זה אתם לוקחים לי ????????? ברור לכם שהכל ישפיע על בריחת מוחות
אתם רציניים ??? | 07.04.13
16.
אולי לצמצם את משכורות הבכירים בחברות הממשלתיים והבנקים!!!!!
לא נתפס גודל במשכורות של הנ"ל.פשוט דואגים לקבלנים שבונים דירות יוקרה למקבלי המשכורות הגבוהים . כי מה יעשו עם הכסף ,הכי כדאי לקנות דירות. וזאת על חשבון מעוטי יכולת,על החינוך, על הבריאות. יש לקצץ את ההטבות לחברי הכנסת והשרים,שעובדים כ8 חודשים בשנה.
קליינר פאולה | 07.04.13
11.
הנהנים העיקריים מהטבת מס זו הם שלושת העשירונים העליונים בקרב השכירים, בעיקר עובדי המגזר הציבורי
איך יוצא שעובדי המגזר הציבורי הם הנהנים העיקריים? כסף המיסים שלנו הולך למשכורות שלהם ועליהן משלמים שוב מס... מישהו אמר להוציא מכיס אחד ולהכניס לשני? עכשיו צריך לשאול מדוע שאר העובדים במשק לא מסוגלים לממש הטבה זו?
אאא | 07.04.13
9.
שר אוצר בא ושר אוצר הולך, רק מעמד הביניים ממשיך להיות הפרה החולבת...
למה לא להעלות את המס על דיבידנד לבעלי שליטה ? את מס החברות ? את המס על רווחי הון לבעלי הכנסות נוספות ? את המס על רכבי יוקרה (שאיכשהו נמכרים יותר ויותר ב"משבר" הזה) ? למה תמיד כשצריך לקצץ גזרות האוצר הממוחזרות מתייחסות אך ורק לאלה שגם ככה משלמים ומחזיקים כאן את המדינה הזו ?
נתי | 07.04.13
1.
פטור ממס בגין קרנות ההשתלמות
נער הייתי וגם זקנתי ואת ההגיון וההצדקה שבפטור ממס בגין קרנות ההשתלמות, טרם הבנתי. אתן רק דוגמא אחת בלבד לתמהוני בגין נושא זה. קרן השתלמות, מעצם שמה, פרושה שזו קרן למימון השתלמות - ואני מניח השתלמות מקצועית ולא השתלמות ביזארית כלשהיא - של האזרח. יואילו נא חכמי ישראל להסביר לי באיזו השתלמות מדובר במקרה של בעל פנצ'ריה??? ומי וכיצד אכן מפקחים על כך שקרנות אלה תשמשנה לתשלום ההשתלמויות??? כולנו יודעים כי קרנות ההשלמות הן "שם בלבד" וכסוי לסחיטה חסרת הגיון מהאוצר. במקום הטבות מס בגין קרנות השתלמות, אם האוצר מוכן להיות נדיב, שיגדילו את ההטבות בגין חסכונות ארוכי טווח כל שהם.
כפר סבאי | 07.04.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת