אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפתרון הקל והמסוכן של פישר לעליית השקל

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
ל-12 הכתב הסביר את זה כל כך בבירור
מה וירטואלי בהפסדים ? כל בנק מרכזי העולם מרויח כסף ומעביר את הרווחים לאוצר המדינה. בנק ישראל לא רק שלא מרויח - הוא מפסיד מיליארדים ומונע אותם מלהגיע לאוצר ומשם לתקציב המדינה. ללא הרכישות הבנק היה ברווחים וכל הקיצוץ שהאוצר שובר עליו את הראש לא היה נחוץ. להיפך - היה עודף.
חיים | 09.04.13
12.
הפסדי בנק ישראל וירטואליים בלבד
אין שום משמעות להפסדים האלו. מה המשמעות של הפסדי שקלים מבחינת בנק ישראל? הרי בנק ישראל יכול להדפיס שקלים כרצונו מפה עד לירח. ההפסד היחיד ששווה לדבר עליו הוא הפסד שחווה אזרח ישראלי שרוצה לקנות מוצר באמזון. בנק ישראל מוריד לאזרחי ישראל שצורכים מיוצרים מיובאים את רמת החיים.
בלוג תמריץ כלכלי | 09.04.13
9.
למספר שבע - בוודאי שיש תימוכין
תכנס לאתר בנק ישראל ותוכל לקרוא שם את המאזן של הבנק. פישר קיבל את הבנק עם גרעון של 25 מיליארד ש"ח ועכשיו הוא 42 מיליארד ש"ח. והסיבה ? גם היא מופיעה במאזן : פישר מקבל על המטח שברי אחוזים באג"ח חול קצר ומשלם קרוב ל-2 אחוז על המקמים שהנפיק כדי לממן את הרכישות. ההפרש מתבטא במיליארדי ש"ח הפסד כל שנה. חוץ מזה פישר קנה את רוב המטח בשערים של מעל 4 ש"ח לדולר וגם קנה אירו במעל 5 ש"ח. אבל ההפסד הגדול נובע מהפרש הריביות כאמור. ומה השגנו עם ההפסדים האלה ? כלום.
משה | 09.04.13
6.
ועדת חקירה ממלכתית דחופה - הפסדי בנק ישראל 40 מיליארד= גרעון מדינת ישראל
אני לא מבין מדוע נגיד בנק ישראל מוגן מפני ועדת חקירה ממלכתית בגין ההפסדים הלא נתפסים שהסב למדינת ישראל בעקבות מדיניות רכישת הדולרים שנכשלה בגדול. כאשר במקביל יש לא את החוצפה לבקש מהממשלה להעלות מיסים כדי לכסות את גרעון המדינה ששוה ל 40 מיליארד ש"ח ששוים לסה"כ ההפסדים של בנק ישראל בעקבות רכישת הדולרים. נגיד בנק ישראל מהמר ומפסיד מילארדי שקלים ואף אחד לא אומר מילה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
בן ציון  | 09.04.13
4.
כל עד הבנק מחליט האם למכור $ ובאיזה שער הרכישה כדאית ומועילה
אין ולא יהיה לבנק ישראל מחסור בשקלים . לא נראה גם שיש לו איזה מגבל בכמה $ יחזיק ולאיזה זמן . אם כך מה המשמעות של חשבונות ביניים של מה הפסד השער להיום אם הוא לא מוכר ורק ממשיך לקנות . אם ירכוש עוד 20 מיליארד $ או עף יותר הדבר יקל על קבלת החלטה להפוך את ה $ להילך חוקי בארץ ( דולריזציה . אם אכן יהיה מהלך כזה שער ההמרה יהיה משמעותית גבוהה ממה שהוא היום .
יחיאל | 09.04.13
3.
bite the bullet
yes my friends, you can buy as much as you like but the market will beat you in the end. At least the Swiss has the sense to drop their interest rate to zero. Here Fisher wants the cake and wants to eat it, but wtf does he care, he's out of here very soon. There is no alternative to dropping the rate to around zero. As for housing, here too, pull your finger out, let go of land, bring in foreign contractors to compete with the Israeli cartel and drop all duty on cement and building materialsl, alas
Mark | 09.04.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת