אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה שמכתשים תשלם 24% מס בעולם ורק 10% בישראל?

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
אל תיתנו לסינים סיבה להעביר את החברה לסין ולפטר 600 עובדים בישראל
מכתשים אגן הינה בבעלות 60% כם-צ'יינה (בבעלות ממשלת סין!), אם לא יהיה להם כדאי להחזיק את החברה בישראל המטה יעבור להונג-קונג והמפעלים לסין והודו. בבקשה אל תיתנו להם סיבה לעשות זאת ולפטר 600 עובדים בישראל. מדינות מצליחות (וחכמות) מושכות חברות להשקיע ולהחזיק את המטות שלהם שם (לדוגמא שוויץ). עדיף 10% מ 3 מליארד דולר מאשר כלום. גם ככה אין הרבה חברות שרוצות ייצור או מטה במקום בו נופלים סקאדים/קסמים. אז קצת כבוד לסינים...
עובד מכתשים אגן | 11.04.13
22.
לקחת מס מחברות במקום מחלשים!!!
כל החברות הגדולות והמצליחות כמו טבע ,אינטל וכו' נמצאות פה לא בגלל העיניים היפות שלנו,הם צריכים וחייבים את המשאב הכי חשוב במדינת ישראל והוא המשאב האנושי. וכשחברות משתמשות במשאב האנושי שמדינת ישראל טיפחה ויצרה שנים רבות הם צריכים להחזיר לה מינימום בצורה של מיסים.. ושאף אחד לא יתבלבל לרגע חברות הגדולות צריכות אותנו יותר ממה שאנחנו צריכים אותם...
דור | 10.04.13
21.
לתגובות המתלהמות
תיקון טעות של חלק מהתגובות: מכתשים אגן איננה משתמשת במחצבים של ישראל, אלא פעילותה מבוססת על חומרי גלם שחלק ניכר מהם היא מייבאת מחו"ל. לא להתבלבל עם כי"ל. מאחר וחלק ניכר מהתוצרת שלה מיועד לייצוא, אז מבחינה זו דווקא קיימת כדאיות לייצר במדינות שמהם היא מייבאת את חומרי הגלם ולייצא כבר משם ובכך להקטין את העלויות הנלוות.
סתם מישהו | 10.04.13
13.
ל-4
מסכים עימך שיש לבטל את מס החברות, אבל עם שאר המסקנות שלך אני ממש לא מסכים. לחברה פה, בואו נבטל את מס החברות ובמקום זאת נחשיב את הרווחים ממכירת מניות, מדיבידנד ועוד כשווים ערך להכנסה ממשכורת. ככה יבוטל העיוות הרב-שני שמשתלם לעשירים להקים חברה ולמשוך מהם כסף כדיבידנד במקום כמשכורת. החריג היחיד לעניין צריך להיות מס חברות מיוחד על רווחים ממשאבי טבע.
אלי | 10.04.13
10.
טבע ומכתשים אגן
תסלחו לי, אבל שתי הענקיות האלו היו נשארות פה גם אם המס היה עומד על 20%. רק שאז מדינת ישראל הייתה מכניסה לכיסה עוד 15 מיליארד ש"ח בשנה - משתי החברות האלה בלבד! בסדר, אל תביאו 40% מס. אני מבין שאם משקיעה זרה מעוניינת לעשות עסקים בישראל כדאי לאפשר לה לשלם מס מופחת - אבל עשרה אחוזים? מה ההבדל בין מקלט מס לבין מה שקורה בישראל? אם כבר - להעלות את מס החברות (בוא נניח עוד 20 מיליארד ש"ח לכל 5%?), להוריד את המס במדרגות המס עד 30 אלף ש"ח, ובכך לא רק לסגור את הפער התקציבי אלא גם לאפשר חלחול של רמת חיים גבוהה יותר לעשירונים נמוכים יותר. ועדיין נשארו לנו כמה מיליארדים בתקציב כדי להציל את מערכת הבריאות הציבורית.
נועם | 10.04.13
9.
חברה שכורה מחצבים בארץ צריכה לשלם 60% מס. לא 10% ולא 25%
על הרווחים (היפים) שעושים מכריית המחצבים של כולנו (גז, פוספטים מהנגב או אשלגן מים המלח) צריך להחיל "מס מחצבים" שישלים את שיעור המס ל 60% מהרווח. בדומה למה שקבעה ועדת ששינסקי לגבי הגז. בניגוד לחברות הייטק או תרופות, חברות המחצבים לא יכולות להעתיק את פעילותן לחו"ל (אלא אם כן יקחו איתם את ים המלח לחול).
טול קורה | 10.04.13
4.
למה בכלל צריך מס חברות?
למה שלא יהיה 0% כמו בשוויץ? למה לא לעודד חברות לבוא לפה ולהביא תעסוקה? רק אדומים רוצים להרוויח מרווחים של אחרים. צריך לבטל את כל המיסים, צריך מס שטוח. לבטל את ביטוח לאומי וכל חברה מולאמת כלשהי. הקומוניזם מת בברית המועצות הגיע הזמן שגם פה.
ליאור | 10.04.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת