אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדוע מכונת הזמן האיראנית לא תיקח אף אחד לעתיד?

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לא מבין על מה לעזאזל הכתבה
זה ערימת בלה בלה בלה והכותב אפילו לא הבין מה האיראני מדמיין שהוא המציא. לפי התיאור הנורא קצר של הבחור האיראני מה שהוא המציא זה קוראת בכף יד אוטומטית, דהיינו אם אתה מאמין שיש דבר כזה מגדת עתידות שחוזה את העתיד באמת, אז גם תאמין למכונה שהיא מגדת עתידות אוטומטית. ממש הישג מרשים לאיראנים, יחליף כל גריזלדה באשר היא. כל מה שעכשיו הוא צריך לעשות זה להפוך את זה לאפליקציה ויהיו מספיק משעוממים שיקנו את זה, ממש כמו פותחי קלפי טארוט אוטומטיים. בשביל מה כל הכתבה המפגרת וחסרת הערך הזאת? לא יכלת להגיד פשוט "הדביל מאיראן המציא מגדת עתידות אוטומטית, איזה צחוקים איזה דאחקות הם באמת מאמינים שמגדת עתידות יכולה לגלות להם את העתיד, חה חה חה"? זה יכל לחסוך הרבה קריאה מיותרת.
אבסורד | 12.04.13
5.
ל-3. הסתכלות אחורה בזמן זה לא מסע בו וזה סיפור אחר לגמרי. הוא בהחלט אפשרי מבחינה מדעית.
למעשה זה מה שקורה כשאנחנו מסתכלים על כוכבים רחוקים. כיוון שלקרני האור שהם פולטים לוקח זמן להגיע לכדור הארץ, ישנן מערכות שלמות שהמידע שאנו קולטים עכשיו בכדור הארץ- התרחש אצלן לפני מליוני שנים. תאורטית, אם ניתן ליצור חורי תולעת, ניתן להציב טלסקופים בקצה השני של היקום ולצפות כל מה שקרה אצלנו בכוכב לפני הרבה הרבה זמן.
 | 12.04.13
3.
נסיעה אחורה בזמן היא לא בהכרח נסיעה פיזית
יש טענה שכשימציאו מכונת זמן אז יהיה ניתן ל"נסוע" אחורה בזמן רק עד לאותו נקודת זמן שבה המכונה הומצאה ולא אחורה מזה. העניין הוא שנסיעה בזמן לא חייבת להיות פיזית אלא רק הסתכלות אחורה בזמן, רבים לא שמים לב אבל בשנים האחרונות התפתחה סוג כזה של הסתכלות אחורה בזמן. קל להתייחס להסתכלות אחורה בזמן כמשהו מובן מאליו עד שמשנים קצת את דפוסי החשיבה ומבינים משהו מעניין. כבר כיום ישנם מסדי נתונים ענקיים, ערים מרושתות במצלמות, סרטונים, ותמונות שמאפשרים הסתכלות אחורה בזמן. בעתיד הרחוק יותר נוכל לקבוע נקודה פיזית ונקודת זמן כלשהי ולראות מה התרחש שם באותו היום בשל ריבוי הטכנולוגיה והפיכתה למוצר בסיסי שנפוץ מהר כל כך. גם אם לא ידעת איפה היית בנקודת זמן מסויימת תוכל להשתמש בעתיד במנוע חיפוש שיראה לך סרטון שמציג את מה שעשית באותו היום. אם היה משתלם לגוגל לצלם באופן חד פעמי את הרחובות של רוב הערים המערביות ובניהן גם ישראל - אז יהיו חברות אחרות שיהיה להן משתלם לנטר 24\7 מקומות רבים על פני כדור הארץ. במיוחד לאור העובדה שהטכנולוגיה הופכת לזולה יותר וקלה יותר להשגה.
ירון | 12.04.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת