אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הוכרזו נמלי התעופה הטובים בעולם: בן גוריון במקום ה-100

50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

46.
ל26
ברלין (שונפלד9, ז'נבה, איסטנבול מעפאנים ליד נתב"ג. איסטנבול - אוכל ושתיה במחירי שחיטה, שירותים מטונפים ורועש לחריד. ברלין, ישן ומתפרק, חנויות לא משהו. ז'נבה - נקי ודיוטי פרי יקר מאוד, לא נעים להתקע שם אם מתעכבת טיסה, חסרים מקומות לשים תראש.. נתב"ג חייב להשתפר בתחום התחבורה הציבורית - נוסף על הרכבת צריך יותר אוטובוסים מתוך השדה ליעדים ראשיים כמו ת"א, ירושלים, ב"ש וחיפה. סך הכל המחירים בנתב"ג סבירים לעומת שדות אחרים, כמו כן מס נמל נמוך מאוד ביחס לשדות אחרים בהם מס נמל עובר את ה50$(יש כאלה גם 70$).
אבי | 18.04.13
45.
התב"ג הפך להיות מכונת כסף שהיא גם שדה תעופה
יכלו לעשות דברים הרבה יותר יפים מאשר קניון. גובים מהחנויות מחירי שכירות מטורפים, מה שגורם לחנויות להרוויח 90% מהמכס ומה שנשאר לצרכן זה 10% הנחה. קניתי בקבוק טקילה ב- 100$ (התפנקתי), בשביל לראות אותו אחרי 14 שעות ב- 50 דולר על המדף בתוך סופר בארה"ב. יש שדות תעופה גרועים הרבה יותר, אבל תבדקו את כל אלו הגרועים מאיתנו ותמצאו שאף אחד מהם לא נבנה לפני 10 שנים! אלא כולם מיושנים. אם כבר בנו חדש, חבל שלא עשו אותו באמת כמו שצריך, ולא בתור קניון עם הרבה תורים, ואולם בידוק שקורס מעומס.
אלון | 18.04.13
43.
שטויות, הייתי סחיפול כבר כמה פעמים
בן גוריון עולה על מרבית שדות התעופה בכמה רמות. ומי שחושב שזה לא נכון - זה או שהוא לא מרבה לנסוע לחו"ל או שהוא לא דובר אמת. המזוודות בבן גוריון מגיעות הכי מהר, הדיוטי פרי בישראל פי עשרות מונים יותר מגוון ומושך (לא שהייתי קונה שם משהו - כי בחנויות בארץ אפשר למצוא יותר בזול), האוכל פה נורמלי וטעים ויש פה שמש רוב ימות השנה , יש פה חיים - Israel is lively place לעומת זאת סחיפול - שדה של שנות ה70 שעבר שיפוצים - יכולת התמצאות של שקל וחצי. איזור המסעדות והדיוטי פרי נראה כמו קניון שלקוח משנות ה 80 ורוב נותני השירות שם אנטיפטים! ישנה בעיה אחת בנתבג- זה ילדים מתלהבים בגיל 21 שרק עתה השתחררו ונותנים להם סמכויות גדולות מידי בשביל לתחקר ולעתים להציק (ואני יודע מה החשיבות כי עבדתי בתפקיד הזה לפני עשור) - גם אם מדובר בנוסע בעייתי/ערבי/מוזר/חשוד - יש צורך לכבד אותו ולשמור את פרטיותו ולא לפתוח לו מזוודה ולפרק אותה מול עשרות אנשים.
 | 17.04.13
42.
הייתי גם בטוקמן פנמה וגם בלימה שקיבלו מקומות ראשונים...
והם פשוט פח אשפה לעומת נתבג החדש... טוקמן פנמה סיטי נראה כמו נבתבג הישן והאבטחה שם שואפת לאפס- עלייתי לטיסה עם בקבוק גדול מהבית ובלימה הייתי גם בנכנסים וגם ביוצאים והדיוטי שלהם פיצפון ויקר... מה לעשות אנשים שם לא טסים כול שני וחמישי כמו פה...
עששת | 17.04.13
38.
חלק ניכר מהנמכת הדירוג הוא העדר טרנזיטים
בתנאי שלום, נתב"ג יכול להפוך להיות אחד משדות התעופה המרכזיים בעולם לצורך טיסות המשך. המיקום כידוע אידאלי - צומת בין אסיה, אפריקה ואירופה. נכון להיום בגלל המצב, יש אפס טרנזיטים, וזה אחד השיקולים המרכזיים בדירוג (עם כל הכבוד לבירה מהחבית).
סתם אחד | 17.04.13
35.
נתב"ג "הרתיח" אותי לאחרונה....
בסוף אוקטובר הצטרפתי כהורה מלווה לבתי, במסע בית ספרה לפולין. הגענו בשעה 3:30 בבוקר לנתב"ג, עברנו יחסית מהר את הבידוק הבטחוני (כ- 20 דקות) ואז המתנו במשך כשעתיים וחצי למסירת המזוודות וקבלת כרטיסי העלייה למטוס. כן כן, זו לא טעות - במשך כשעתיים וחצי. זו פשוט שערוריה. 4 דלפקים בלבד עבור מאות נוסעים (מטוס ג'מבו של "אל-על" שטס בשירות חב' "ישראאייר"). למרות ההגעה המוקדמת לנמל התעופה (הטיסה היתה אמורה להמריא בשעה 07:30 לערך, נותרו לנו רק כ- 10-15 דקות ב"דיוטי-פרי". הטיסה היתה מצויינת, על האוכל לא נרחיב את הדיבור ועל חוויות המסע, נספר בהזדמנות אחרת. נהינתי מהמסע למרות שכאמור, נפתח ברגל שמאל. חבל שמאמץ כספי ושיווקי גדול שמושקע בנתב"ג, מבוזבז בגלל קומץ חסרי אחריות.
עפר | 17.04.13
32.
תגובה עניינית לכתבה - ומה הבעיות בנתב"ג
אחרי ביקור בכמה עשרות שדות תעופה בעולם, אני חושב שנתב"ג בנוי יפה מבחינה פיזית, נקי, עם חנויות נחמדות, אינטרנט חינם, מרחקים נוחים לשערים, ואוכל סביר. יש שני ליקויים משמעותיים בחוויית שדה התעופה - * אין תורים מובנים - ברבים משדות התעופה שבהם הייתי, יש מסלולי עמידה בתור שבהם ברור לך איפה אתה עומד, ושגם אם אתה רוצה לעקוף או ליצור "תור רוחבי" אתה לא יכול. משום מה, דווקא בישראל, מקום שלא נתפס במעצמה בתחום עמידה מסודרת בתור, אין את זה באולם הכניסה - ביטחון וצ'ק אין. מה הבעיה לשים כמה מוטות עם חבלים שיראו בדיוק איפה התור? זה יכול להפוך את חוויית שדה התעופה לפחות מעצבנת כשאתה רואה איך אנשים נדחפים מסביבך ועוקפים אותך. * יחס הביטחון לתיירים / לא ישראלים - בתור ישראלי, במשך שנים לא ידעתי איך מתייחסים אנשי הביטחון לזרים. הביטחון בשדה התעופה הסתכם מבחינתי בשאלות "ארזת לבד". עד ש...הגעתי לביקור מולדת עם בת הזוג שלי שאינה ישראלית. קשה להסביר את התחושה של תיירים שעולים על מטוס בנתב"ג, איזה תחקירים הם עוברים ואיזה יחס הם מקבלים. וזה לא ששדות תעופה אחרים לא נתונים לסיכונים - אבל אין שם את אותו היחס המזעזע לתיירים. אם נתב"ג ישתפר בשני אלה, זה יהיה לדעתי אחד משדות התעופה הכי טובים שאני מכיר.
A | 17.04.13
31.
סחיפול???
גהנום עברנו שם! ג'וקים באזור בתי הקפה - לא היה איפה להניח את הראש. הטיסה חזרה לישראל התעכבה ונאלצנו להמתין באזור מבודד של הטרמינל - משפחות עם ילדים קטנים. בחצות הלילה החליטו שם שאין ברירה ובמסגרת עבודות תחזוקה הכרחיות חייבים לקדוח!!! הילדים האומללים התעוררו ולא יכלו לישון. כלום לא עזר לנו!! הביאו לנו שוטרים הולנדים... בהמות! אין מה להגיד... מקום שלישי בעולם??? הצחקתם אותי... אחרי הסתובבות בשדות תעופה באירופה ובארה"ב - נתב"ג הוא אחד הטובים! בנתב"ג לעומת זאת - הכל מתקתק וכשלא - הם הופכים עולמות בשביל הנוסע! תפסיקו להיות ישראלים קוטרים ולהתבכיין על כל דבר!
 | 17.04.13
15.
מזל שיש רק 6 נמלי תעופה בכל המזרח התיכון....
ככה שהצלחנו לתפוס מקום מכובד... תכל'ס נתב"ג נמל בינוני מאוד, עם תורים בלתי נסבלים ולא מאורגנים לביטחון ולצ'ק אין, עם זמן המתנה ממושך למזוודות כשחוזרים, עם בעיה חמורה בשבתות וחגים (כמעט כל בתי האוכל סגורים !!! שערורייה!) , עם אזור חנייה לטווח ארוך מרוחק וסידורי הסעה בעייתיים ממנו, ועם יחס נוראי לתיירים. ותנסו גם לקחת מכונית מסוכנות השכרה או להחזיר, תראו איזו בירוקרטיה, איך מגיעים למכונית ואיך חוזרים ממנה.
גדי | 17.04.13
14.
דירוג שדות התעופה/נמל התעופה בן-גוריון
לטעמי נמל התעופה בן-גוריון, הבידוק הבטחוני בו, עיצובו, והאוירה בו - ממש במקום הראשון. אין מקום אחר בעולם בו אני מרגיש בטוח ונינוח כמו אצלינו בארץ הנפלאה שלנו. בלי שום הגזמה. כאן הכל שלנו, כאן איננו אורחים לא קרואים - כאן ה ב י ת. ואין כמו בבית.
יוסי זוהר | 17.04.13
8.
אצלנו זה לא הפך למקצוע וחבל
אנחנו תמיד טסים מישראל לחו"ל בין העונות כלומר לא בימי חג. לכן זה לא כל כך עמוס בימים אלה שאנחנו פוקדים את שדה התעופה. אז למה בכל זאת, יש תמיד תור ענק ליד כל דבר? אין מספיק קופאי/ מלצרים? או שהם איטיים במיוחד, לא יעילים? זה ממש לא קורה במקום אחר. אני תמיד אומרת שאצלנו זה כאילו פחות כבוד לשרת מישהו, ולא הופכים את זה למקצוע: אלה העוסקים בעבודה זו, הם תמיד סטודנטים בחופשה, ל- 3 או 4 חודשים. הכל זמני. איך ילמדו איך לשרת?
אילנה | 17.04.13
5.
נתב"ג יכול היה להיות טוב ללא הניהול המזלזל שלו - אולם שיקוף נוסעים כמו בסרט הודי גרוע
במרבית שדות התעופה אני תוך 5 דקות מחוץ לשדה, בארץ זה לוקח שעה וחצי (ותמיד צריך לחכות למזוודות). זלזול מוחלט גם ביוצאים - תורים עצומים לכל דבר (מזל שיש את התירוץ של הבידוק הבטחוני), הליכה ארוכה בתוך השדה (ולנוסעי העסקים לאונג' עלוב).
מרחקים ארוכים לכל דבר | 17.04.13
3.
משהו על נתב"ג
אחרי 25 שנה של טיסות סביב העולם אני תמיד מופתע כאן. למרות ועד אגרסיבי נפוטיזם בירוקרטיה שחיתות לכאורה וכו וכו וכו, אני חייב ללא שום היסוס להגיד- נתב"ג שלנו הוא אחד מ 3~2 השדות הטובים בעולם. ללא שום ספק. נוח יעיל נקי פרקטי קומפקטי דיוטי סבבה קפה לאונג'ים הגיוני נגיש אסטטי ביותר ועוד קומפלימנטים. תענוג לטוס תענוג לנחות. מצדיע למתכננים למקימים ולמתחזקים !!!!! וכדברי הגאון: אכן גאווה לאומית !
מתמיד | 17.04.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת