אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התאחדות הסטודנטים לא צריכה לקבוע את תקציב ההשכלה הגבוהה

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל פועלת ביעילות ומתוך איכות בגלל תורמים
האוניברסיטאות בארץ נחשבות לאיכותיות ויש להם תורמים רבים מחו"ל ומישראל והמכללות הפרטיות מלמדות ברמה סבירה בגלל שחלק מהמרצים מלמדים באוניברסיטאות מחד ושכר הלימוד גבוה מאידך. הממשלה מעולם לא תקצבה את האקדמיה בכסף גדול באמת מעבר לדיבורים חסרי כיסוי.
נורית | 20.04.13
8.
מערכת ההשכלה הגבוהה לא זקוקה לכסף אלה למדיניות לטווח ארוך ולמיקוד
תקציב יש כיום להשכלה הגבוהה במיוחד לאור קיומן המוצדק של המכללות הפרטיות.המערכת זקוקה למדיניות קבועה לטווח ארוך ולא לכזו שמשתנה חדשות לבקרים בשל שיקולים זרים או זמניים. במדינות מערביות רבות,אנגליה לדוגמה, לא משנים מדיניות השכלה גבוהה כל כמה שנים .מעת לעת מעדיפים שם, לאור שינויים כלכליים-חברתיים, להעדיף מקצועות שונים כמו טכנולוגיה או מערכות מידע בהתאם לדרישות העבודה כאשר יתר מערכות הלימוד ממשיכות לפעול כרגיל. כדאי לאמץ שיטה זהה גם בארץ.
ד"ר אליהו לוי | 19.04.13
5.
הממשלה אינה מבינה מזה שנות דור את חשיבות ההשכלה הגבוהה והטכנולוגית
לאחר שנים רבות ברור לרבים כי הממשלה מתקשה להבין, מחוץ להפרכת סיסמאות ריקות מתוכן, את חשיבות ההשכלה הגבוהה במיוחד במקצועות טכנולוגיים שמובילים את תחומי ההתפתחות בעולם העסקי כיום. יש בארץ מיעוט מוסדות טכנולוגיים מובילים (מכון ויצמן, הטכניון) לעומת מוסדות מכובדים שמלמדים מקצועות מסורתיים (משפטים, חינוך) בהם לא תושג פריצה או יזמות טכנולוגית. איני מזלזל חס וחלילה בלימוד צועות מסורתיים למען הפרנסה אבל לממשלה יש יכולת לכוון ולתת דגש לכיוון מקצועות טכנולוגיים או כאלה בתחום הרפואה והביומד שיובילו את התעשיה והכלכלה. צריך לקוות שאנשי החינוך והתעשייה יתנו כתף משותפת לשינויים אפשריים ונדרשים בנושא.
אילן הירש | 19.04.13
4.
תקיבי ההשכלה הגבוהה קוצצו במשך שנים וכך נפגעה המדינה והסטודנטים
אין בקיצוצים כל דבר חדש להוציא את משמעות הפגיעה הקשה במחקר ובאיכות הלמידה שפוגעת בסטודנטים בכל מוסד. הגיע הזמן לעשות רביזיה במערכת שכ"כ חשובה לנו כמדינה המושתת על המשאב שנקרא-יזמות ויכולת אישית גבוהה הבאה גם כפרי מחינוך גבוה.
ד"ר אילן שרר | 19.04.13
1.
האקדמיה איבדה שנות מחקר רבות בגלל תקציבים מעטים וחוסר יחס
שנות מחקר אקדמי רבות ירדו לטמיון בחלק מהאוניברסיטאות בהן לא נמצא מספיק מימון למחקר ברמות שונות החל משנת 2002 והלאה. אלה היו שנים קשות למחקר האוניברסיטאי שפגעו ביכולת הלימוד ובהתפתחות האישית של חוקרים רבים. גם עכשיו לא נראה שהאקדמיה תקבל הון חדש למחקר והבעיה תמשך לפחות בשנים הקרובות לאור הקיצוצים הצפויים בתקציב המדינה.
ד"ר אשר ברוידא | 19.04.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת