אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סטודנטים, היזהרו: 100 מסלולי לימוד פעילים באקדמיה עדיין לא אושרו

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
אבל למה לספר חצאי אמת...?
נכון יש מוסדות שאינם מוכרים, אבל תנאי הסף לכל תוכנית אקדמאית שנמצאת בבדיקת המל"ג היא שמוסד אחר מעניק חסות. כלומר, אם המוסד בתום התקופה לא עמד בדרישות ולא קיבל מעמד אז הסטודנטים בתוכנית לא מתחילים מ 0. פשוט הקורסים שהם עשו מקבלים הכרה במוסד החסות... והם יכולים להמשיך את לימודיהם שם.
רז | 01.06.13
7.
המל"ג האחראית הראשית על המחדל.
כרגולטור לכל הנושא האקדמי, המל"ג הינה נושאת האחריות הראשית על מחדלים מסוג זה. לא יכול להיות שבדיקת התכנים והסילבוס של המוסד מסכמים את הגדרת המל"ג כנותנת היתרים למכללות המתהוות. צריך לבקר את המוסד בהיבט הכלכלי , פיננסי. במקרה של המרכז האקדמי דן, עצמאות כלכלית היא זו שסגרה את המכללה. בנוסף, שקיפות התהליך. לא התקבל מהמל"ג כל מידע על המתרחש באף צורה שהיא.
שרון | 30.04.13
6.
שורת המחץ
"כיצד גוף שקיבל היתר ללמד לתואר ראשון ולפעול כמוסד להשכלה גבוהה קרס כבר בראשית השנה השנייה לקיומו, אף שהיה אמור להיות בפיקוח הדוק של המל"ג?". המל"ג הוא האחראי מספר אחד על המחדל. מעבר לכך, היה ניהול כושר של המוסד עצמו בכך שנכשל כלכלית ולא שיתף הסטודנטים. בקיצור, עשה אקזיט על גבם
שם | 30.04.13
5.
אצבע מאשימה ישירות למל"ג שמתנהל ומנהל עתידם של סטודנטים בזלזול
למרות הצהרותיו של פרפסור ניב אחיטוב , הוא והמנהל שלו נכשלו כישלון ענק בניהול המרכז האקדמי , חשוב לציין שמכללת דן אינה מבוססת על תרומות על על שיכור לימוד מהגבוהים שיש לכל סטודנט (כ 25 אלף לשנת לימוד) . על פי פרסומיו האחרונים של הנשיא המכהן , הוא התנהל וממשיך להתנהל בצורה יהירה ונרקסיסטית , אך ללא שום ביקורת של המל"ג !! האם זה בגלל שבעברו היה חלק מוועדות של המל"ג ? האם למל"ג לא אמורה להיות אחריות על התנהלתו של אדם שבעברו כבר נכשל כלכלית ? (אוניברסטית ת"א בכהונתו כמנכ"ל) איך המל"ג נותן יד לאשר מהלך שכזה בסוף סימסטר רגע לפני תקופת מבחנים ? מהלך אי וודאות אצל הסטודנטים ? בשורה התחתונה , באחריות המל"ג לדואג ולוודא שעתידם של 400 סטונדטים מובטח , באותה רמה לה הם נרשמו , שלמו והשקיעו שנתיים מחייהם. אסור לתת יד להתנהלות ברברית ואינטרסנטית של אדם אחד עם חזון, טוב ככל שיהיה , לא ייתכן שיהיה על גבם של כל כך הרבה סטודנטים. כבר שבועיים שאנחנו לא ישנים בלילה , מתוך דאגה ומאמצים, וממש לא כדי לספק את צרכיהם הכלכליים של חברת מטריקס או פרופ' ניב אחיטוב.
סטודנט | 30.04.13
4.
יש גם מכללות טובות
אני למדתי במכללה מעולה שאני ממליץ לכל אחד מכם. למדתי במכללה האקדמית ת"א יפו, לפי דעתי מכללה מעולה...למדתי שם לתואר ראשון במדעי המחשב. לא יכול להגיד שהיה לי קל, היה די קשה אבל בסוף כן הצלחתי. היום אני עובד בתיכנות בחברת אינטרנט גדולה מאוד בארץ.. בקיצור יש מכללות ויש מכללות...(טובות: האקדמית, הבנתחומי, המכללה למנהל..) השאר פחות...
הייטקיסט | 30.04.13
3.
הבעיה שרשת הביטחון הסטנדרטית מופעלת רק במצב מסויים! היא לא מלאה.
כמו שלמדנו על בשרנו במרכז אקדמי דן, הרשת הסטנדטרטית יכולה להיות מופעלת רק במצב שהסטודנטים הגיעו לסוף התואר, והוא לא מוכר ע"י המל"ג!!! בכל מצב אחר (קריסה כלכלית למשל) הרשת ביטחון לא תופסת! מצב זה אבסורדי, ולא ברור איך המל"ג מאפשרת ומקבלת רשת ביטחון מלאה חורים (ענקיים) המאפשרים למוסדות להתחמק מהתחייבויותיהם.
סטודנט | 30.04.13
2.
רוב המכללות מלמדות ברמה טובה והמרצים הם פורשי האוניברסיטאות
כל מי שבא בטענות למכללות על רמתן יואיל ויבדוק ואז יבין שרמתם האקדמית טובה כיוון שרוב המרצים באים מהאוניברסיטאות שנמצאות במצב כלכלי רע! מי שמנהל את גרעונות האוניברסיטאות(כוללגרעון אקטוארי ענק כמובן...) ראוי שילמד מחדש ניהול...אולי דווקא במכללות הפרטיות הבלתי מתוקצבות שחלקן ברמה אקדמית גבוהה.
אורי | 30.04.13
1.
הבלוף של המכללות!!!
גוזלות מהסטודנט התמים עשרות אלפי שקלים בשביל תואר נחות!!! דוגמאות בולטות לנחיתות שלהן מול האוניברסיטאות ניתן לראות בתוצאות מבחני הלשכה/מועצה השונים. מישהו צריך לשים לזה סוף, לא יכול להיות שכל שנה נפתח מוסד "אקדמאי" חדש שרק מגביר את ההצפה במשק ומוריד את שכר העבודה..
 | 30.04.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת