אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עתירה: קרקע שרכשה אשה שנספתה בשואה מיהושע חנקין לא הועברה לידי יורשיה

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
בעניין "החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה"
למגיבים 3 ו -5: ההתלהמות שלכם כנגד "החברה להשבת נכסים" ממש מיותרת, וגם, איך לומר בעדינות, מגוחכת. החברה להשבת נכסים הוקמה על פי חוק. לפני שאתם מתנפלים, כדאי אולי לקרוא את החוק. על פי החוק, תפקיד החברה הוא ראשית, לאתר נכסים השייכים לנספי שואה ולהעביר אותם לבעלותה !! על פי החוק, כל גורם המחזיק בנכס השייך לנספה שואה חייב להעביר אותו לבעלות "החברה להשבת נכסים". כך נהגו האפוטרופוס הכללי, "הקרן הקיימת לישראל", בנק לאומי, (לאחר שהוגשה נגדו תביעת ענק), ועוד ועוד. כך אמורה לנהוג גם "חברת נחלת יהודה". אין שום סיבה שהנכס יישאר בידי חברה זו שהיא חברה פרטית, ואין שום סיבה שמי שייהנה מהנכס יהיו צאצאיו של חנקין. על פי החוק, לאחר שהנכס יועבר לבעלות "החברה להשבת נכסים" יהא עליה לעשות מאמצים, ולנסות לאתר יורשים. ככל שיימצאו כאלה, על החברה להעביר את הנכס לידיהם. כמובן לאחר תהליך לא קצר של בדיקה, בקשה להצהרת מוות של המנוחה, והוצאת צווי ירושה. ככל שלא יימצאו יורשיה של המנוחה תוך פרק הזמן הקבוע בחוק, יימכר הנכס ותמורתו אמורה לשמש לרווחתם של ניצולי השואה. על פי החוק, החברה עומדת לביקורת של מבקר המדינה. אם ידוע למי מכם על מעשים לא ראויים שנעשו בחברה כדאי ואף רצוי לשלוח תלונה למשרד מבקר המדינה. אני מניחה שמידע כזה אינו מצוי בידיכם. לכן אציין רק שהפרחת האשמות סתמיות היא מעשה בזוי ומיותר.
דפנה | 01.05.13
5.
רגע מצאתם יורשים ?
תמצאו יורשים ואז תעזרו להם (על פי חוק) לקבל את הקרקע כמו שאר היורשים שלפי דבריכם דרשו וקיבלו נחלת יהודה שמרה על הקרקע 70 שנה אני סומך עליה יותר מאשר עליכם עובדה שנחלת יהודה דוקא כן החזירה קרקעות לאחרים מה שאומר שהם בסדר ואילו אתם מעין פרזיטים שמתפרנסים מספסרות בקרקעות של ניצולי שואה עדיף היה לקחת את הכסף שמשלמים לכם (אתם הרי לא עובדים בחינם) ולתת אותו לניצולי שואה שזוקוקים לו יש איפה שהוא נתונים מדויקים על מה הצלחתם להשיב לניצולי שואה עד היום וכמה כסף קיבלתם עד היום על עבודתכם הנאמנה ?
לפרק את החברה | 30.04.13
4.
לעדי - פיצויים על קרקע
ניתן למצוא פרטים על שטחים בבעלות היסטורית של משפחה באתרים כמו "המורשת שלי" . כמו כן ישנם עורכי דין המתעסקים בנושא של פיצויים בגין הפקעות.כאשר נזקקתי לעזרה בהשבת זכויות ופיצויים בשל הפקעת קרקע שהייתה ברשות המשפחה שלי נעזרתי בשירותיו של עו"ד משה קמר.
שולמית | 30.04.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת