אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ביטקוין כחול לבן: המטבע הווירטואלי צובר משתמשים בישראל

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

29.
תשובות לתוהים, גם אני לא מומחה ביטקוין אבל כמה תשובות אני יכול לתת
ל-7. יש שני יתרונות כשהאחד הוא הגנה מתנודות מטבע והשני הוא הצהרה אידיאולוגית. אל תזלזל בזה, יש ציבור גדול ששונא את הבנקים ודרך אפקטיבית להפגין את זה יכולה לדבר אל ציבור גדול. עוד דבר, גם לזהב אין ערך, יש לו את הנדירות שלו ואת העובדה שאנשים נותנים לו ערך. ביטקוין הוא נדיר - יש כ 11 מליון בעולם ועד 2140 יהיו 21 מליון. כלומר הוא יהיה יותר ויותר נדיר והשאלה היא רק אם הוא יתפוס כמטבע חליפין לגיטימי או שלא יהיה לו ביקוש. גורמים שרוצים להימנע מרגולציה כמובן ישתמשו בו כך שעשוי להוייצר ביקוש מובנה. יחד עם זאת גם אנשים מהשורה שבטחונם במטבעות שכן עומדת מאחוריהן מדינה ומניפולציותיה (הדפסת כסף, חדלות פרעון, אינפלציה וכו') ועדיין מחפשים גמישות גבוהה יותר מאשר זהב בנוגע לקנייה ומכירה. ברגע שעסקים רבים יסכימו לקבל את זה כבר אי אפשר יהיה לעצור את הגלגל הזה. האם זה יקרה? כאן לדעתי הספקולציה
ניר | 07.05.13
25.
ל24
בבנק ילחצו לך את היד ואח"כ תבדוק כמה אצבעות נשארו לך.... איזה ביטוח יש לך בבנק אם הכל יקרוס פתאום (כמו שקרה כבר בישראל בשנות ה80 ) מה יקרה אם יסגרו לך את דלת הבנק בפרצוף שתרצה למשוך כסף (כמו שקרה בארגנטינה וכמו שקרה לפני חודש בקפריסין). הבנקים משמשים להלבנת כספים ולעסקאות לא כשרות ( למשל הלוואה לטייקונים על חשבון פנסיות וחוסכים תמימים שמשלמים על הימורי הטייקונים) בקיצר - כל השאלות ששאלת רלוונטיות למצב בו אתה נמצא היום. בביטקוין לפחות יש לך פרטיות. לא נכנסים לך לכיס ולוקחים...
ar | 01.05.13
24.
אני מאמין שמה שלא מובן לי(גם אחרי שניסית להבין)אני לא מתעסק בו
וכל הסיפור הזה ממש לא מובן.איזה מדינה או ממסד עומדים מאחורי זה?.איזה ביטוח יש פה למקרה של עקיצות?.מה אם הכל יקרוס יהיה לי הוכחות חוץ מאפלקציה בטלפון או אתר שפתאום נעלם?.יש מישהו שבאמת יכול לשבת מולי ללחוץ לי את היד ולעזור לי שיש בעיה?.
רפי | 01.05.13
20.
הערך העיקרי של הביטקוין לטעמי הוא חסינות ממניפולציות של בנקים מרכזיים (הדפסות)
אני מקווה שהמטבע יצליח על אפם וחמתם של הרגולטורים אף רגולטור לא מגן עלי מההונאה הקרויה הדפסת נייר ("כסף" כמו שאנחנו מכירים). השאלה הגדולה האם מספיק אנשים יקבלו אותו כאמצעי חליפין כי אז יהיה לו מעמד כמו כסף של מדינה עם הייתרונות של אנונימיות ובטיחות לעומת כסף מזומן.
אם אנשים יקבלו אותו באמצעי תשלום וחלפין הוא יצליח | 01.05.13
18.
ביטקוין הומצא בכדי לשמש בקנייה של דברים לא כשרים.
יש דבר שנקרא האינטרנט השחור\העמוק. ושם יש דברים שחלק מהאנשים לא מסוגלים לתפוס במוחם (בלי לרדת לפרטים). אדם שרוכש ביטקוין ומשתמש בכסף זה למטרות לא כשרות מתחמק מעיני הרגולציה כי לא ניתן לעקוב אחרי הוצאות כספו. אני בהכרח לא חושב שהמטבע הזה יאבד מערכו אי פעם ואם אכן כך יהיה תימצא לו חלופה טובה יותר ואמינה יותר. מאות אלפי ואף מליוני אנשים משתמשים בשירותים לא חוקיים והמטבע הזה הפך את כל הסחר הלא חוקי לדבר פשוט יותר. פשוט תקראו ותלמדו קצת זה אולי לא מועיל אבל בטח לא מזיק.
yaya | 01.05.13
16.
מטבע שבנקים מרכזיים לא משתמשים בו לעולם לא ימשוך אנשי עסקים רציניים
על מנת שעסקים ישתמשו במטבע כזה או אחר צריך שיהיה בנק מרכזי וגורמים אחרים שיווסתו את ערכו, מטבע תנודתי שאין שום חוק שיכול למנוע היווצרות של מטבעות מתחרים לא יכול למשוך אף אחד למעט ספקולנטים, מלביני הון וארגוני טרור שיכולים להשתמש במטבע הזה ללא מעקב. תארו לעצמכם שיקומו מתחרים למטבע, המטבע הזה יתרסק כי אין שום גורם משפטי חזק שיעניק לו הגנה מפני כל מיני איומים כמו היווצרות מתחרים ותנודות וגם אין צבא שישמור על המנגנון המשפטי
דניאל | 01.05.13
15.
טיפשות זאת מחמאה למה שקורה עם זה
אין לי בעיה עם מטבעות חדשים, אבל מאחורי מטבע צריכה להיות כלכלה מסודרת ואת זה אין אלא רק שערי המרה שמתעדכנים לפני קניה מחירה עם ערך ראשוני נקוב שנקבע ע"י המפתחים - אם תשימו לב בשנתיים האחרונות קיימת דה-אינפלציה מגזמת "במטבע" הזה שהח בערך של כמה סנטים וכיום מסתכם במאות דולרים. לא רוצה לכתוב שהמפתחים עושים כאן סוג של עוקץ אבל לא הייתי סומך על הכסף הזה כדי לתכנן את העתיד. לדעתי צריך לחסום שת השימוש ב"מטבע" הזה בישראל - בדיוק כמו שלא סוחרים כאן בטבעות של קזינו (שגם אותם ניתן להמיר)
יוסי | 01.05.13
13.
לא מבין
זה מטבע שאין מאחוריו אף גוף רציני ובכל רגע נתון ארה"ב יכולה להחליט כי הוא לא חוקי לצורך העניין (בכדי למנוע העלמות מס ושימוש לרעה בכסף שאינו נמצא תחת פיקוח). חוץ מזה, הכסף שלי היום נמצא בבנק, באג"ח במטח וכו' ויש לי ביטוח לפחות על הפקדונות והחסכונות בבנק. אם מחר הבנקים קורסים יש לי איזשהו סיכוי שאוכל לראות את הכסף שלי מאחר והממשלה תערוב לו, אבל מה לגבי ביטקויין? מה אני מפספס, אני לא מבין למה אנשים קונים את זה.
מתעניין | 01.05.13
11.
אתם מכירים את המושג ארביטראג' ?
כאשר הביטקוין נסחר באתרים בנלאומים וכל אחד יכול למכור שם ביטקוין תמורת דולרים אמיתיים די בקלות אז למה שבעל עסק לא יסכים לקבל ביטקוין תמורת מוצר או שירות ? כל מה שהוא צריך זה לנקוב בשער המרה שמשאיר לו רוח של נניח 10 או 20 אחוז ודקה אחרי שהוא מקבל את הביטקוין הוא מוכר אותו באותו אתר שמחליף אותו לדולרים המוזר הוא שדי סביר שמי שיש לו כבר ביטקוין רכש אותו באותם אתרים ומודע לאפשרות של הסחר בו אז למה להתאמץ ולשלם איתו בבית עסק כשאפשר בקלות רבה יותר להמיר אותו באתר בקיצור איך שלא מסתכלים על זה מדובר בחירטוט לשמו בסיוע התקשורת
וורלדבלוף | 01.05.13
8.
ביט קוין מוגבל מבחינה מספרית. כלומר הוא לא אין סופי. ע"י "קרייה " אפשר לייצר ביטקויין.
עכשיו. ביטקוין קשור ישירות לערכו הכספי. כלומר, אנשים משתמשים בו לרכישה ולקבל רווח בין אם השקעה ולבין עם לשימוש שותף. דמיינו לרגע מצב שזהו. קיימים רק 100 ביטקויין.. לא יותר . אבל הכלכה גדלה.. מה לעשות אנשים נולדים יותר ממתים. הערך של הטבע לא ייצג כלום בסופו של דבר (גם היום הוא לא מייצג). המטבע נועד מלתחילה לספקולציה מסיימת. חברות אינטרנט שעסקיהם לא "כשרים" צריכות מטבע חלופי שהחוק לא מגביל ואפשרי להחלפה במטבע ריאלי. כלומר. עם עסקי מנוהלים בביטקויין. אז איך אני משלם מס? העברה כספית? שטיות. העלמה? הלבנה? עובר כל גבול. משחקים על רגשות האנשים המתוסכלים כלכלית ואנטי ממשלתית. לצערי זה רגע נפלא להרוויח . לאשנים שיודעים איך עובד מטבע פיזי. ויודעים איך עובד הביטקוין. ירויחו מאוד בתקופה.
BITCOIN | 01.05.13
7.
ל-5. אין שום הגיון לבעל עסק לקבל תשלום בביטקוין ובאותו הרגע להמיר לשקל או דולר
אלא אם כן הוא מצליח לגזור קופון קטן על שערי חליפין.... כרגע הביטקוין הוא כמו מניה של חברה ללא נכסים, ללא לקוחות ועם אפס מאזן כספי. אנשים שסוחרים בביטקוין "מאמינים" שיש לו ערך - בסופו של דבר הכל יתפוצץ כשלשוק יכנסו הספקולנטים הגדולים ו"ישחקו" בקלות בשערי ההמרה ללא רגולטורים וללא איזונים ובלמים.
 | 01.05.13
5.
תגובה ל 3
אין סיכון נוסף בקבלת תשלומים בביטקוין - שום דבר לא מונע ממך להמיר אותם במקום למטבע אחר. כאשר מקבלים תשלומים בביטקוין יש פתרונות המאפשרים לך להמיר בצורה מיידית ואוטמטית לדולרים אחרי כל רכישה (לדוגמא bitpay) כאשר מחיר המוצר שמופיע באתר הוא מחיר המתעדכן אוטמטית בהתאם לשער הנוכחי. בקיצור מי שלא רוצה להחשף לתנודות במטבע יכול לאפשר ללקוחות שלו לרכוש בביטקוין בלי שום חשיפה מהצד שלו לתנודות המטבע ומצד שני להנות מכל יתרונות הביטקויין עבור המשתמשים.
מישהו | 01.05.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת