אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

טרכטנברג: "אם שכר הלימוד לא יעלה - לא יהיה בסיס להשכלה גבוהה בישראל"

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
שכר הלימוד לא כל כך גבוה
איכשהו שכר הלימוד האוניברסיטאי הפך להיות פרה קדושה, אוי ואבוי אם יעלה 12000 ולא 10000. חשבתם פעם על האבסורד שלשלוח ילד בן שנתיים למעון עולה 2500 שח בחודש? זה יוצא 30000 בשנה! כל שנת לימוד של ילד עולה כמו תואר ראשון שלם! יש לי שני ילדים, וכבר שילמתי להם עבור חמישה תארים עד כה...
הורה | 02.05.13
29.
סליחה מר טרכטנברג - האם טרחת לקרוא את דו"ח מבקר המדינה על ההשכלה הגבוהה?
בדו"ח נאמר בפירוש שחלק גדול מאוד מתקציב ההשכלה הגבוהה מופנה לפנסיה תקציבית לעובדי האוניברסיטאות. בדיקת המבקר מצאה שהמצב כל כך חמור עד שבעתיד סכום תשלומי הפנסיה התקציבית יהיה גדול יותר מכל התקציב!!! עכשיו אתה מציע שהסטודנטים ישלמו יותר ע"מ לכסות על השערוריה? תזכיר לי, פרופסור, מהיכן מגיעה הפנסיה שלך?
סנופקין | 02.05.13
27.
אולי אדון טרכטנברג צריך להבין שלא הכל צריך ליפול על הסטודנט
אם לממשלה היה חשוב שההשכלה הגבוהה תגיע רחוק היא הייתה מעלה את התקציב. אבל אם הכל יפול רק על הסטודנט, אז לא יהיו סטודנטים יותר וכלם ילכו ללמוד באירופה, שם אפשר ללמוד במחיר כמעט אפסי. בארה"ב יש כבר בועה עצומה בגלל ההלוואות שהסטודנטים לוקחים בגלל שכר הלימוד הגבוה. לא מפתיע בכלל שהם לא מצליחים להחזיר את ההלואות הללו. אז אם ישראל לא רוצה להגיע לאותו מצב, לא מומלץ שתעלה את שכר הלימוד. אפשר אחרת.
גדיאל | 02.05.13
25.
יש פתרון יעיל וצודק
הלוואות המכסות את כל שכר הלימוד לסטודנטים. החזרת ההלוואות תחל שלוש שנים לאחר סיום הלימודים. הרבית הראשונית תהיה גבוהה, אבל, סטודנטים שיסיימו את לימודיהם ולא יעזבו את הארץ - הריבית תמחק כולה או רובה בהתם למספר קריטריונים. כך יצא שלא תהיה בעיה להעלות את שכר הלימוד ובנוסף הדבר ימנע מבוגרים העוזבים את הארץ להנות מסבסוד.
 | 02.05.13
21.
מבוא לתורת ההמשחקים-כנסו ותלמדו
מה שמדינת ישראל עושה בעצם ה"משיכה באף" של הכוכבים -הלא הם החוקרים החוזרים זה מהלך פשוט של תורת המשחקים. שלב 1-המדינה תחזיר חוקר צעיר ומבטיח מחו"ל, תבטיח לו פה ושם הקלה במיסים ואולי איזו משרה זוטרה לכמה שנים עם הבטחה לקביעות-אבל לך תנסה להעיף הביתה את הסגל הזקן פה. שלב 2-החוקר הצעיר והמבטיח שחזר לארץ בעקבות ההבטחות יבזבז את מיטב שנותיו הפוריות בניסיון להתדפק על תקרות הזכוכית ובניסיון לא להדפק ע"י המדינה בשאר התחומים ובעוד שיעבור הזמן עד שיפול האסימון שחזר למדינה לשווא- יעבור כבר הזמן והשיא שלו. שלב 3- מה נשאר לחוקר הצעיר לעשות אחרי שבגיל 35 חזר, ואחרי גיל 45 הבין שחזר לשווא? האם הוא עוד פעם יעשה הגירה לחו"ל- כמעט בטוח שלא. וכך מדינת ישראל "משכה באף" אנשים סתם עם הבטחות שווא והרסה להם עתיד מבטיח שיכל להיות להם בחו"ל. עכשיו תלמידיי החכמים-מי יגיד לי איך קוראים לאסטרטגיה כזאת בתורת המשחקים?
GAME THEORY 101 | 02.05.13
11.
כבר היום העשירונים התחתונים לא יכולים לרכוש השלכה גבוהה
כבר היום העשירונים התחתונים בישראל לא יכולים להרשות לעצמים לעמוד בהוצאות של שכר דירה, הוצאות מחיה ושכר לימוד בתקופת הלימודים. שכר הלימוד צריך להיות דיפרנציאלי - והמעמדות הנמוכים לא צריכים לשלם אפילו שקל אחד לשכר לימוד. אחרת יחמיר המצב החברתי הקיים ויווצרו פה מעמדות ושוכונות עוני שיקח 2 דורות להחזיר לתלם.
הרס בלתי הפיך של החברת הישראלית | 02.05.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת