אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

משלמות מיליארד שקל מס, ומקבלות 4 מיליארד בהטבות

147 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

143.
הגרעון
ראשית ידוע כי הון ושלטון הולכים יחד .וזה לא משנה מי יושב בראש השולחן וזה גם מסביר מאיפה באה הכמיהה לתפקיד הנחשק להיות ראש ממשלה.לאור זאת בואו נראה לאן יקח אותנו אדון שר האוצר הנוכחי ,אשר לעת עתה לא רק שאמור לדאוג לצמצום הגרעון אלא תחת זאת כבר המציא בצורה גאונית נוסחא להגדלת הגרעון לכדי 4.65 אחוז .עצתי אליו שילך ללמוד ממר זליכה את רזי הכלכלה הישראלית ואולי אחרי זה יוכל להמציא את הנוסחא האמיתית לשיקום הכלכלה והמשק הישראלי ועדיף שעה אחת קודם
מוריס  | 05.05.13
142.
תתחילו לתת את ההטבות לעסקים הקטנים !!!
עצוב ! עצוב ! לקרוא ולבכות ! אני מעסיק כמה עובדים בשכר יותר גבוה מהחברות האפסיות הללו . כמותי ישנם עוד עשרות אלפי עסקים קטנים ובינוניים בישראל . אנחנו משלמים מיסים של כחמישים אחוזים !!! מה שלא מאפשר לנו בכלל לסגור את החודש ! אני לווה לעיתים כסף מהשוק האפור בריבית אסטרונומית - רק בשביל שהצ'קים למע"מ ולמס הכנסה לא יחזרו !!! ובזמן שאני משלם לעיתים יותר מ- 50% מיסים על עסק שבקושי מתקיים - חברת טבע שמרוויחה מיליארדים משלמת 0.6 אחוז מס ????????? לפטר את פקידי האוצר שנתנו ונותנים יד לביזיון הזה ! אמר פה מישהו חכם - הם לא משלמים מיסים כי הם גדולים - אלא הם גדולים בגלל שהם לא משלמים מיסים !!! עשיתי חישוב שאם אני לא אשלם מיסים כמותם - תוך חמישה חודשים שלא אהיה יותר במינוס בבנק ! אם אמשיך לא לשלם מיסים כמותם - תוך שנה אהפוך לעסק יציב כלכלית ! אם אשלם 0.6% מס כפי שטבע משלמת - תוך שנתיים אני רוכש דירה בישראל !! כיום - אחרי 18 שנות עבודה מפרכות - אני חי כמו כלב בשכירות - ובמינוס תמידי !!! בסכום ששילמתי ב-18 השנים הללו יכולתי לרכוש 5 דירות - ולהעסיק עוד עשרות עובדים . במקום זה אני עדיין עובד 14 שעות ביממה - המינוס בבנק עצום - אני חי כרווק בדירה שכורה (אין זמן להתחתן כשאתה במלחמת הישרדות עיסקית במדינת ישראל ) - ובינתיים העשירים שלא משלמים מיסים נהיים עשירים עוד יותר - על גם העבדים העצמאיים הקטנים :-(
בעל עסק קטן שקורס :-( | 05.05.13
140.
ל-109 ושאר הגאונים שחושבים שאין משמעות למס המשולם ע"י העובדים
המהנדסים בחברות כמו אינטל וצ'ק פוינט מקבלים משכורות נאות מאד (שעבורן הם קורעים את התחת), זה כסף זר שנכנס לארץ - רווח נקי! כל מהנדס כזה משלם מעל 10k בחודש רק במיסים ישירים, וזה עוד בלי לדבר על שאר המשכורת שלו שיוצאת על צריכה בארץ, על נותני שירות וכו', ובלי לדבר על שאר המועסקים העקיפים בחברה. מי עוד ישקיע כאלה כספים בארץ? או שאתם חושבים שכל חברה קטנה במשק מצליחה לייצא ולייצר הכנסות שמגיעות לפרומיל מהרווחים האלה? ללא חברות זרות כאלו לא היתה כזו כמות של מהנדסים. אולי אותם אנשים היו מועסקים לשיטתכם (או ליתר דיוק לשטותכם), במקומות אחרים וקטנים יותר ואז או שמשכורותיהם היו קטנות ובהתאם המס (אדם שמשתכר את השכר החציוני היום לא משלם מס בכלל, ובעל שכר כממוצע במשק משלם במקרה הטוב חמישית מס ממהנדס היי-טק ממוצע!), או שהיו עובדים במעט חברות סטארט-אפ מקומיות, שעפ"י כל סטטיסטיקה קורסות ברובן אחרי שנים ספורות ומחזירות את העובדים שלהן למעגל האבטלה (ומי בדיוק מממו דמי אבטלה?) אז במקום שתסתמו ותגידו תודה שמישהו משלם את המיסים בשבילכם, אתם רוצים לסגור את כל החברות הזרות בארץ? אין בעיה, אני עובר לאקדמיה, אם אתם כל כך רוצים לשלם אתם יכולים לממן לי את המלגות ואת השכר שם.
 | 05.05.13
136.
לחנה מתגובה 113
לא חסרות חברות גדולות בארץ שמספקות אלפי מקומות עבודה בשוק (חלקן ישראליות, חלק בינלאומיות) שלא מקבלות הטבות כאלה. כך שלא צריך להיסחף ולהגן על התאגידים האלו שרק חושבים על הכיס שלהם ולא על העובדים או אזרחי המדינה. אה, כן, ונקודה נוספת שלא קשורה לחנה - הכי אבסורדי, זו החשיפה מלפני זמן מה שחלק מהחברות האלו היו מוכנות לשלם יותר מיסים (כפי שנחשף מהדוחות הכספיים של טבע)... ומי שם רגל? האוצר! לא פחות... גאונים גדולים יושבים שם.
אנה | 05.05.13
134.
שוד הקופה הציבורית '' חברות משלמות מכיס אחד ומבלות פי כמה בכיס שני
5.05.5013 תחת המטריה של ראש הממשלה שהיה שר אוצר על ושל מיני שר האוצר שטיינץ 'שדדו '' את הקופה הציבורית החברות הגדולות במשק . השכירים מבקשים בסך הכל לחיות בכבוד לשלם מיסים בכבוד. למפלגתם של מר נתניהו ומר שטייניץ היה מזל שלא פירסמו את הנתון המבהיל לפני הבחירות , אז באמת היתה נשאלת השאלה ''איפה הכסף'' ואז מר לפיד היה מקבל 30 מנדטים והיה שולח את הליכוד וחבר מרעיו לתהום הנשייה ולחקר ההיסטוריה של מפלגתם . אם לשר האוצר מר לפיד יש לו אומץ שיקים ועדת בדיקה להתנהלות נערי האוצר ובראשם שטייניץ על הביזיון . אני רוצה לראות כיצד יטילו מע''מ על פירות וירקות לאחר הגילוי המזעזע. יקומו כל הכתבים הכלכליים ויקימו זעקת אמת על ה''שוד'' של החברות באמצעות שר האוצר לשעבר. ביזיון
נחום עמישדי | 05.05.13
133.
המדינה מסיטה את האזרחים נגד מעלימי המס הקטנים ופוטרת חברות ענק ממס
צריך לתעד את ביקורות מס הכנסה בחברות קטנות ולראות איזה סעיפים הם בודקים ולאיזה דקויות הם נכנסים ולהבין שבחברות ענק לא רק נהנים מפטורים גורפים לרשויות פשוט אין אפשרות להכנס לרזולוצית בדיקה כזו
כל העומס במדינה הוא על העצמאים והחברות הקטנות | 05.05.13
132.
...העיקר הוא לצמצם במשק את אי השוויון בשכר.יש לקשור את מס החברות לשכר הבכירים..
...וגם להטיל מס שולי כזה שיהפוך את השכר והבונוסים לבכירים לבלתי משתלם לחברות. ...נוצר במדינה מצב שבו חבר בדירקטוריון מאשר גובה שכר מתוך הנחה שבשלב הבא יאושר גובה שכר לאותו חבר בדירקטוריון לפי אותם קריטריונים.לאמור "אשר לי ואאשר לך " וכולנו משלמים את מחיר ההפקרות. ...לבכיר בחברה אין יותר כישורים מאשר לחוקר בכיר במכון וויצמן או למפקד בכיר בצבא. ...לענין הוועדים הגדולים מצבו של עובד מוגן עדיף בהרבה על מצבו של עובד בהייטק שמקבל אותו שכר מאחר ומקום העבודה של האחרון אינו מובטח כמו מקום העבודה בנמל או בחברת חשמל. וגם עיוות זה חייב להיות מתוקן.
aviril | 05.05.13
131.
לא רק שהם לא משלמים מס הם עוד לוקחים כסף מקופת המדינה ומאלו שמשלמים מיסים
הם משלמים לעצמם משכורות עתק ודיבידנדים על חשבון המיסים שאנחנו משלמים! הסבר: 1 מיליארד הם מיסים שהם משלמים 4 מיליארד הם הטבות שהם מקבלים מהמדינה (=מיסים עקיפים וישירים ששילמנו) === 3 מיליארד ש"ח הכנסות שהם כספים ששולמו מכספינו, כספי משלמי המיסים! כספים שיכלו להגיע לחינוך, לבריאות לרווחה! פשוט תראו לאן הכסף הזה הולך... החברות האלה חיות על חשבוננו! צריך לשים לזה סוף
 | 05.05.13
130.
יש קריטריונים נוספים חשובים:
1.יש לקחת בחשבון את התרומה הרבה למשק בגין מספר המועסקים וסך המיסים שהם משלמים. מיסים אלה מקורם בהכנסות מחו"ל הינה הכנסה נטו! לעומת זאת הכנסות ממיסים שמשלמים אלפי עובדי הארגון והמעסיק האזרחי מהגדולים בארץ מפלגת ש"ס המסובסדת על מכלול פעיולותיה ומפרנסת את משפחת עובדיה והנהגת ש"ס ( על מוסדותיה ומערכות החנוך, הכשרות, העמותות קבלני המשנה הבניה ביגוד ,,). אלפי עובדיה משלמים שהכל מגיע ממשלמי המיסים בארץ. 2.סך הידע הנצבר בארץ המביא להפעלת מכוני מחקר אוניברסיטאות , כוח אדם מקצועי וכך מונעים ירירה מהארץ ומשפרת את כושר התחרות והמוניטין. 3. מוצרי טבע למשל המיוצרים בארץ חוסכים יבוא של תרופות.
ראובן גרפיט | 05.05.13
129.
ל-114: קוואלקום ו-ARM עובדים על זה
ואפילו מצליחים. במקום מחשב אישי אנשים מעדיפים לשלם $50 עבור "מקל אינטרנט" סיני, או קצת יותר עבור טבלט / טלפון בעלי יכולת דומה. שווקים מתפתחים שאינם מכורים ל"חלונות" עוברים בקלות (ואפילו המכורים מגלים, לאט לאט, שממש לא צריך "אופיס" בשביל מסמכים - ואולי גם לא צריך כל כך הרבה מסמכים).
ברבעון שעבר - על כל PC | 05.05.13
127.
סדריי עדיפויות לקויים ואינטרסים זרים
כל המחקרים בתחום מראים שעסקים קטנים ובינוניים הם מנועי צמיחה משמעותיים פי כמה ממגה-חברות. תנו לצעירים לפתוח עסקים, תנו ביטחון לעצמאיים-מילומואימנקים, טפלו בפקקי המימון שעומדים בפני עסקים קטנים - הדיבידנדים על אלו יהיו פי כמה וכמה משמעותיים יותר ויפזרו את הרווחה גם לפריפריה.
אלון | 05.05.13
126.
ידע טכנוליגי שווה הרבה מאוד כסף, ולא רק המס שהמדינה מקבלת.
הרבה בוגרי אינטל ומפעלים עתירי ידע , מקימים חברות קנות של סטארט-אפ על סמך ידע שאותו רכשו במפעלים הגדולים, ןלכן קשה מאוד לקמט כמה כסף המדינה מקבלת בחזרה . יש הבדל גדול בין ידע של חברה ביופארמה כמו טבע, שהידע לא ממשיך קדימה לפתיחה של חברות חדשות לבין ידע טכנולוגי שבו הידע ממשיך קדימה ומגלגל תעשיה שלמה וחשובה. חייבים למשוך חברות טכנולוגיה בסדר גודל של אינטל לפתוח עוד ועוד מפעלים גם בהפסד של הכנסה במס והטבות . זה הבסיס של הפרמידה שעליה בונים את שאר חברות הטכנולוגיה.
 | 05.05.13
124.
זו הסיבה לגרעון העצום, זו הסיבה מדוע מכבידים את נטל המס על מעמד הביניים !
העסקים הקטנים הם אלו שאצלם מועסקים רב העובדים במשק אבל הם לא זוכים להנחות כאלה. מי שרוצה להשקיע לא משנה במה, משלם מס כבד גם אם אלו כל החסכונות שיש לו, אבל לחברות הגדולות ביותר יש כמעט פטור מתשלום מיסים - עיוות. זה קורה בדיוק מאותה סיבה שהלוואות ניתנו לטייקונים ללא ביטחונות - יש פה קשרי הון-שלטון ברמת ריכוזיות מהגבוהות בעולם. יש צורך בתיקון דחוף של המצב לכיוון השוויון בגביית המיסים, שום שיקול אחר כבר אינו רלוונטי היום, החברות לא משקיעות במפעלים בארץ בגלל מיסים נמוכים אלא בשל היזמות של האנשים, מה שנקרא כוח המוח.
פה קבור הכסף | 05.05.13
120.
פשוט תקראו את הספר שכתב זליכה ב2008 -הגווארדיה השחורה. כל השחיתות מתוארת שם.
הספר הוא למעשה עדות מפורטת מאוד של מי שהיה חשב המדינה בין השנים 2003-2007 . הספר מתאר לפרוטרוט את חבורת השודדים המושחתים ששולטת בכלכלת ישראל, והתיאור קשה מאוד,מדויק מאוד, וכואב מאוד. זליכה,בסיוע פעיל של עובדי החשב הכללי, הצליח לצמצם את מימדי השחיתות וההפקרות, אבל מאז שסיים את תפקידו- אין מי ש"לקח את השרביט" לידיו!!!! המצב רע, חבריי מהמעמד הבינוני. ולפיד לא הולך לעזור באמת. מי יודע- אולי בנט יקח את השרביט מתישהוא.
ארז | 05.05.13
113.
מה שחשוב זה כמה מקומות עבודה יוצרות החברות הללו
מה שקובע זה כמה מקומות עבודה מייצרות החברות הללו, כמה הן מוציאות בישראל על החזקת המפעלים שלהן. ומי שחושב שהן מקבלות הטבות רבות מדי, יואיל לספק נתונים כמה החברות הללו היו מקבלות אילו הלכו עם המפעלים לאירלנד או למקומות אחרים
חנה | 05.05.13
111.
יש שתי שאלות שצריך לשאול:
1) האם ברגע שנקטין את ההטבות החברות הללו יצמצמו פעילות בארץ או יעבירו את כל עסקיהן לחו"ל? 2)אם התשובה לשאלה 1 היא כן, אז חשוב לשאול האם יש חברות אחרות שיבואו במקומן? כאן קבור הכלב, כרגע אין מי שיחליף את טבע או אינטל וכו'. כיום כשהכלכלה העולמית במשבר השוק נהיה שוק של מעסיקים כך שהעובדים רבים על מקומות עבודה ולכן המעסיקים יכולים לעשות מה שבא להם. בקרוב המצב יתהפך ונחזור לשוק של עובדים או שוק מאוזן, אז ניתן לדבר על ההטבות של החברות הגדולות כי אז הן יתחרו על העובדים ולא להפך.
מהנדס חשמל | 05.05.13
109.
זו שטות להגיד"מה עם המיסים של העובדים" וכי מה עם המיסים של כל עובדי העסקים הקטנים?
סך כל העובדים בעסקים קטנים ובינונים + קבלנים שמתפרנסים מהם גדול הרבה יותר מעובדי החברות ה'גדולות' האמורות. שכירים ישלמו מס בכל מקרה , לא משנה באיזו חברה יעבדו, אז מה הטעם לפטור את חברות הענק? למה לא לתמוך בעסקים קטנים, זה אפילו עדיף כי זה פיזור סיכונים והכנסה כוללת גבוהה יותר ממיסים .
לעסקים קטנים לא מגיע תמיכה? | 05.05.13
106.
כבר דיברו על זה בארה"ב
אובמה דיבר על זה שמבחינה מספרית הרבה יותר משתלם לתמוך בעסקים הקטנים מאשר בעסקים הגדולים, מאחר ולעסק גדול עולה המון כסף להעסיק עובד נוסף, בעוד שעסק קטן עם תמיכה כלכלית ממשלתית יכול להעסיק 3-4 עובדים באותו מחיר של התאגיד. במשך שנים פוליטיקאים שלא יודעים כלום בכלכלה מאכילים אותנו לוקשים על זה שאם לא נעשה הטבות לתאגידים, הם יברחו מפה. אבל ראינו שכששאלו את יו"ר טבע מה הוא חושב על ההטבת מס שטבע מקבלת (טבע משלמת 0.7% מס על הרווחים שלה) והוא אמר שהם היו מוכנים גם לשלם הרבה יותר מזה. בקיצור, הכל פופוליזם, והפתרון האמיתי צריך להיות תמיכה בעסקים הקטנים, וטוב שמעלים את מס החברות באחוז. אולי היה צריך אפילו להעלות בשני אחוז.
טל | 05.05.13
104.
לכל הניאו ליברליים
שמאיימים שהחברות יילכו לפה ויילכו לשם: א. זה לא קורה כל כך בקלות כמו שאתם מנסים לתאר. ב. זו מגמה כלל עולמית להפסיק לתת מתנות לעשירים. יש להם מספיק. לכן, לא רק בישראל בודקים איך יכול להיות שחברות ענק כאלה לא משלמות למעשה שום מס. מדינות אחרות, שהיוו מקלטי מס עוברות רפורמות גם הן. קיצורו של דבר, לבעלי ההון לא כל כך קל היום להסתיר את ההון שלהם מעיניי החברה הזכאית למס בגינו.
מלכישוע סס | 05.05.13
103.
הוכח שמה שמקד את הכלכלה זה חברות קטנות
ולכן בהרבה מדינות של הOECD נותנים את הטבות המס דווקא לחברות קטנות. לתת הטבות כאלה לחברות גדולות זה גם לשים את כל הביצים בסל אחד, בתקווה שהם לא יעזבו החברות האלה כל הזמן מאימות שהם יעזבו, אבל אם הכסף זה מה שמשחק אצלם תפקיד, יום אחד הם יחליטו שלמרות הטבות המס, בחשבון הכללי בהודו לדוגמה הם יקבלו עובדים יותר בזול
אחד | 05.05.13
101.
ל-58
טבע, היא חברה נצלנית, עבדתי 5 שנים עם משכורות מינימום, נותנים תנאים חלקיים לעובדיה, הגדירה את עצמה " חברת מזון" לכן העובדים שם, שמתעסקים עם הכימיכלים הכי מסוכנים בתעשיה,לא מקבלים תוספת על סיכון לבריאות. הייתי שם גם חובש חירום, וראיתי מה קורה לאנשים שעובדים עם "המזון" שטבע מייצרת.
פועל | 05.05.13
93.
זו חלם - שהרשות לעסקים קטנים או חברות קטנות ידאגו ויגישו בג"ץ
זו פשוט מחיקה של החברות הקטנות שבסה"כ מחזיקות הרבה יותר עובדים מאשר ארבעת החברות הגדולות במשק. לא יתכן שעסקים קטנים שבקושי שורדים ומעסיקים מאות אלפי אנשים ישלמו 25% מס בעוד החברות הכי עשירות פשוט יהיו פטורות.
יניב | 05.05.13
91.
הטבות מס לחברות כגון אינטל
מה שלא הביאו בחשבון בכתבה ,זה התרומוה של חברה כגון אינטל לפיתוח הדרום ,מתן משרות לאלפי עובדים בישראל (סדר גודל של עשרת אלפים משפחות) ,כל אותם עובדים משלמים במשך שנים מיסים כדת וכדין באלפי שקלים בחודש ,אם תעשו את המתמטיקה יוצא בוודאות שגם המדינה מרוויחה ,יש גם את הנושא העקיף שבזכות המשכורות שאותן חברות משלמות לעובדים נוצר כח קניה משמעותי שחוזר ומזין עסקים נוספים ,שכולם משלמים מע"מ,צא ולמד שהכתבה מאוד מוטה לכיון אחד,נכון צריך לעזור גם לעסקים קטנים ,אבל הצרות עיין הזו יכולה להוביל לכך שנחזור להיות מדינה שמייצאת תפוזים ולא הייטק ,זה מה שכותב הכתבה מציע? מיכאל
מיכאל | 05.05.13
87.
תחזירו את ההסתדרות (חברת העובדים) להיות בעלי המפעלים?
ותגיעו מהר מאוד לפשיטת רגל. הסתיים עידן הסוציאליזם שהיה עשרות שנים במדינת ישראל. אני זוכר עדיין את מפעלי ההסתדרות שפשטו את הרגל למרות הרווחים המונופוליסטיים שהיו להם. המפעלים המצויינים בכתבה מייצרים עבודה לעשרות אלפי עובדים בשכר גבוה ובנוסף לעוד מאות קבלני משנה ונותני שרותים. על אלו משלמים העובדים והקבלנים מס כחוק. די לצרות העין! למפעלים האלו יש אלטרנטיבות להתרחב גם במקומות אחרים בעולם המתחננים אליהם להגיע ולהשקיע שם ולשלם מס בשיעור 0% למדינה ובלבד שיספקו מקומות עבודה. ראו מקרה אינטל שהעדיפה להקים את המפעל באירלנד. צרות העין תבריח משקיעים והבכיה שלנו תהיה לדורות רבים.
 | 05.05.13
80.
היגיע הזמן ליישר את המדינה הזו
יושר הוא בחירה שלנו התושבים. אנחנו בוחרים במנהיגים עם יושר מפוקפק ברמה האישית, לכן אין פלא שהם משמנים אחד את השני. כשהיושר יהיה שאיפה של כולנו נוכל לשנות את העיוותים של וועדי עובדים, טיקונים וחבר מרעים אחר שגונבים אותנו בשם החוק.
יעקב גבאי | 05.05.13
70.
למעט כי"ל שתלויה בים המלח אותו לא ניתן להעביר לחו"ל-התחרות מול מדינות אחרות...
את ים המלח לא ניתן להעביר לסינגפור ולכן ההטבות שמקבלת כי"ל הן שערוריה! אבל, מנהלי חברת תוכנה יכולים להחליט לעובר לפעול לדוגמא מסינגפור שם משלמים 0% על הכנסות שנעשו מחו"ל...להשאיר בארץ מרכז פיתוח, כמו שיש למיקרוסופט או גוגל - ואת כל העסקים והמכירות לנהל מחו"ל. במקרה כזה המדינה תקבל רק התא המיסים שמשלמים העובדים, מינוס אלו שיעברו לחו"ל... זה הסיפור האמיתי - לחבורת גדולות שיכולות לעבור לחו"ל פשוט יש כוח מול רשויות המס בארץ, שנאלצות להתפשר.
האמת המרה | 05.05.13
69.
חומר למחשבה!
לא יודע אם החשבון שעושים כאן נכון, צריך להתעמק בכל הנתונים כדי להבין את הרווח של המדינה וכל אחד מאיתנו האזרחים, אבל אני יכול להוסיף לדיון שיש מדינות שמתחרות ברמה אסטרטגית על החברות הללו בחבילות הטבות מיני הטבות רק כדי שיפתחו מפעלי פיתוח במדינתם, חומר למחשבה!
אנזו | 05.05.13
66.
מתי תבינו שיש מטרה לתת למי שיש ולא ולמי שאין
כל עוד נמשיך להתנהג כמו עם גולה ולא נמרוד הכל ימשיך כמו שהוא יש לנו כוח לבצע שינוי ללא כל צורך להיות בממשלה , תבינו את זה שלטון זה כוח משחית ואנחנו לא רוצים להיות שם היום יש כלים לכל עצמאי ומנהל חברה שאינו מקבל הטבות מהמדינה לגרום למדינה שתביט בו וזאת רק אם נלך יחד כקבוצה , הדרך שלהם היא לבודד אותנו והם עושים זאת יפה עד היום
לא עוד | 05.05.13
63.
ל-43 ושאר החוכמולוגים
אינטל מעסיקה 8600 עובדים ישירים ועוד עשרות אלפים במעגל עובדים משני. אין לה שום בעיה לקחת את עצמה לאירלנד למשל שם יתנו לה הטבות הרבה יותר גדולות ולהשאיר פה רק מרכזי פיתוח ואלפי משפחות ללא תעסוקה. הגיע הזמן שנלמד איך להתנהל כמו אינטל במקום להתלונן עליה. רק נתון אחד נוסף 2.8 אחוז מתל"ג ישראל!!!
אלון | 05.05.13
62.
אי-שיוויון חמור בפני החוק
מס החברות הכללי הקיים הוא גבוהה מדיי (והכוונה להעלות אותו עוד היא בכלל טירוף), ומצד שני המס האפקטיבי על חברות ענק בודדות הוא כמעט אפסי. זה מצב שהוא בלתי נסבל מבחינה אזרחית, וגם יוצר עיוותים בכלכלה. מס החברות צריך להיות אחיד לכולם, ובגובה של 20% - בלי הטבות ובלי משחקים.
יבגני | 05.05.13
56.
זה שהחברות מספקות מיסים באופן עקיף
לא אמור להיות חלק מהשיקול. גם העובדים שלהם צריכים להכניס למדינה מיסים וגם החברות. זה כמו שתגידו ששכיר לא צריך לשלם מס כי הוא משלם אלפי שקלים מס בחודש\שנה על קניות בסופר, ביגוד, בילויים ועוד. בהחלט הגיוני להגיע לקראת מפעלים שיכולים להעתיק את מקום מושבם לארצות אחרות, אבל גם זה צריך להיות באופן מושכל.
אפרת | 05.05.13
53.
אני מקווה שרק ברור לכולם דבר אחד
המדינה לא יכולה גם להעלות את המס לחברות האלה וגם לגרום להן להישאר כאן. היא כן יכולה לגרום להן להעביר את הפעילות למקום אחר בעולם. השאלה מה עדיף למדינת ישראל... (ונקודה שניה: כל המשכורות, ומס הכנסה על המשכורות של העובדים בחברות האלו, זה מטבע זר שנכנס לשוק המקומי ולקופת המדינה)
גל | 05.05.13
52.
עדיף ככה
משיקולי מס אינטל ביטלה הקמת מפעל בישראל שהיה אמור לפרנס אלפי משפחות והקימה אותו באירלנד. עדיף לתת הטבות מס לחברות מניבות מס מאשר לשלם קצבאות אבטלה וכל נגזרות האבטלה (פשיעה וכו'). זה שאינטל משלמת פחות מס חברות לא אומר שאלפי עובדיה לא משלמים מס הכנסה ושאר מיסים.
נ.פ. | 05.05.13
44.
לגיטמי לתת הטבות לטבע אינטל וצק פוינט אבל למה לכי"ל ?
טבע אינטל וצק פוינט יכולות להעביר את פס היצור למקום אחר לכן לגיטמי לתת להם הטבות (לא יודע מה צריך להיות ההטבה) אבל כי"ל לא יכולה להעביר את פס היצור למקום אחר (יעבירו את ים המלח לסין? ואת רותם דשנים לבנגלדש?) לכן לא צריך לתת לכי"ל שום הטבה אלה אם כן זה במסגרת שיטת השקשוקה
רווח והפסד | 05.05.13
43.
זה היה ידוע אבל...
קחו לדוגמא את אינטל, אינטל בנתה בישראל 4 מרכזי פיתוח (מרכזיים - יש להם עוד) חיפה קרית גת ירושלים פתח תקווה כל אחד כזה בעלות הקמה גבוהה במיוחד - כסף למי שבנה - מיסים למדינה. אינטל ישראל מעסיקה 6000 עובדים, אם נגיד שהמשכורות הממוצעת היא 9000 שקל (משכורת ממוצעת בישראל - אין לי ספק שבאינטל המשכורת הממוצע יותר גבוהה) זה אומר 650 מיליון שקל בשנה. וזאת רק אינטל.
רון מילר | 05.05.13
42.
אני חושב שהדו"ח לא מלא
1. מה סכומי המסים שעובדי החברות משלמים? 2. מה הם סכומי המס שמשלמים קבלני המשנה שמספקים שירותים לחברות האלו? החל בקייטרינג וחלה ברכבי הליסינג שמסקפים הכנסה נא למדינה ממס ישיר ועקיף על הדלק)? 3. מה סך הכנסות המדינה מהיצוא שהחברות מייצרות. ארבעת החברות שהוזכרו (אינטל כיל טבע וצר פוינט) מעסיקות בארץ להערכתי כ 20אלף עובדים במשכורת ממוצעת של 15 אלף ש"ח? שמשלמים כ-25 אחוז מזה מס הכנסה? כלומר רק מס ההכנסה של העובדים - מייצר בערך 80 מיליון דולר בחודש - כמעט מליארד שקל בשנה!
רגע אחד | 05.05.13
41.
אנשים רואים את זה ואומרים למה שאני אשלם מס? אני אעבוד בשחור
אם כולם היו משלמים פחות זה היה הגיוני, אבל בגלל שהן מעסיקות כל כך קצת מכלל המועסקים במדינה, לא ברור איך זה כל כך תורם לכלכלה - במיוחד שזה מעודד את כל האזרחים לעבוד בשחור ולעשות משחקים כשהם רואים עיוותים כאלה.
אסף | 05.05.13
38.
רק מ-4 החברות האלה מדובר ב- 12 מיליארד שקל מתקציב המדינה!
מה עם כל שאר הטייקונים, הדנקנרים, התשובות, העופרים דן פרופר ואחרים שבנוסף גם משתמשים במשאבי טבע של מדינת ישראל ומשלמים 0% תמלוגים ו- 0% מס! אם היו גובים כחוק מהחברות היתה הכנסה למדינה בסך של מעל 150 מיליארד שקל, לא רק שלא היה צריך להעלות מיסים בשקל אחד! אלא היו מורידים מיסים עקיפים וישירים! והיה הרבה יותר כסף לשירותים הציבוריים כדוגמת חינוך, רווחה, בריאות וכו' תחשבו על זה...
 | 05.05.13
30.
המדינה חייבת לייצר מקומות עבודה - וזו אחת הדרכים!
אינטל למשל מעסיקה יותר מ8000 עובדים 2% מהיצוא של ישראל הוא בזכות אינטל לאחרונה רצו לפתוח בישראל מפעל נוסף של אינטל אבל בגלל שישראל לא העמידה תנאים מספיק אטרקטיביים במשא ומתן , המפעל יוקם באירלנד. לדעתי זה הפסד עצום. אז הקלות במס? גם אם המדינה היתהמשלמת עבור הקמת המפעל, זה אולי היה לגיטימי. צריך להסתכל על הדברים בראיה טיפה פחות צרה
קרן | 05.05.13
29.
כרגיל מגמתיות
תעשו כתבה רצינית ולא מגמתית רק של צד אחד והמקום הזה יהיה קצת יותר איכותי. בדרך כלל שמביאים רק צד אחד של המשוואה כנראה זה בגלל שהצד השני לא רק מאזן אותה אלה גם יותר גדול . בלי החוקים האלה חברות ענק יצרניות ולא מפתחות לא היו מגיעים לכאן ואלפי מקומות עבודה איכותים לא היו קיימים. נכון אולי יש מקום לשינוי המינון אבל זה תמיד ככה ויכול להיות שבשנים הקודמות הן שילמו הרבה יותר מס ,זה המשמעות של תכנון מס .
עדי | 05.05.13
5.
פאודליזם בחסות המדינה
כאשר המדינה הופכת לכלי ניגוח של האזרח בידי העשירים זה בדיוק הזמן בו המדינה מעלה בתפקידה!! ממתי נהיינו מקום בו השוע מכתיב את סדר היום למיליונים? התורה של ביבי שצריך לטפח את האייקונים על חשבון האדם העובד, היזם, ובעלי העסקים הקטנים לא עובדת דה פקטו כאשר חברות הענק מתחמקות מתשלום מס. בואו נראה את כל הגאונים מנהלים את עסקיהם כאשר הם צריכים לשלם מס כמו כולם. חצופים שאחר כך זועקים חמס כשיש מחאה על החזירות שלהם וכל זאת כאשר אין הם נושאים בנטל המיסים. רק בישראל הדברים עובדים הפוך, תרוויח מליונים לא תשלם מס, תרוויח אלפים תשאיר רבע למדינה. זאת המדינה שלנו, יאיר לטיפולך
 | 05.05.13
4.
תומך בהטבות לחברות ענק, אבל
הטבות המס האלו צריכות להינתן לעסקים קטנים, כדי שיצליחו. 25% צהחברות לא שורד את השנה הראשונה ומעל 55% אחוז לא שורדים את השנה החמישית. אם המדינה היתה מעניקה פטור מלא ממס חברות לאותם עסקים עד השנה החמישית, לא הייתה מפסידה כלום ואולי הייתה מרוויחה הרבה יותר. זה שווה ערך לאולי חצי מיליארד הפסד ורווח בהכנסות ממס יחיד של פי שניים
יוסי | 05.05.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת