אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"מחלקים פרווה של דוב שעוד לא ניצוד"

42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
סיפור הגז
אז תנו לי להבין איך זה עובר - תשובה מוכר את הגז לרוסיה ומשלשל את הכסף לכיסו, טייקונים ברוסיה מוכרים את הגז לאירופה - ומשלשלים את הכסף לכיסם, אירופה לוחצת על ישראל לעבור לגז במקום לזהם בפחם - וטיקונים באירופה משלשלים את הכסף לכיסם, ישראל קונה את הגז (שלה) מאירופה, ומעלה את מחירי החשמל, מעלה את מחירי הגז למכוניות ובמקביל את מחירי הדלק, - ושוב תשובה מכניס את הכסף לכיסו , ושמעון פרס מכריז שלא ניתן להמשיך להשתמש בפחם ליצור חשמל כי זה מזהם - כדי להכשיר את העיסקה, - אני צודק? או שאני צודק?
חיים | 18.05.13
37.
למה יש ליצא?
1. ככל שהתפוקה דלה יותר יש עיכוב בגבית היטל שישינסקי. לא ייצאו, כספי היטל יגיעו בעוד 7 שנים, ייצאו - יגיעוט מוקדם יותר בכמה? תלוי בהיקף הייצוא. רווחת האזרח דוקא תתמקסם כאשר הייצוא יהיה גדות בהתחלה וילך וירד עם הזמן. 2. רוב ההלאות הם בחובות לבנקים בחו"ל, אם לא ייצאו יצטרכו להמיר להם שקלים לדולארים, והדולארים יגרעו מאפשרויות הייבוא. 3. לא ניתן כלל לחזות מחיר גז בעוד 15 שנה ויותר, הכל ניחושים. העולם הולך לקראת אנרגיה גרעינית. יש 160 בפעולה ועוד 40 בשלבי הקמה כאילו ואחרים. 4. יש עוד סיבות שממש לא קשורות לכך אם זה תשובה או כהן או מיסקר ג'ורג'טאון.
שומי | 17.05.13
33.
אז מה? הברוניצקים צודקים? לא בטוח...
הברוניצקים מביעים את דעתם מפוזיציה בדיוק כמו רבים וטובים אחרים... אמרו... אז אמרו. צריך לקחת בחשבון הרבה דברים שלא הוזכרו בכתבה וגם כסף הוא לא מילה גסה... אז יתכבדו הברוניצקים וישבו בצל קורתם. אמרו? יופי... מי שמחליט הם המנהיגים.
ניקל | 17.05.13
32.
הברוניצקים אינם מלח הארץ!!
במשך שנים הם בנו את האימפריה שלהם מתקציבי מדינה למיניהם, לבסוף הם העבירו את עיקר פעילותם לארה"ב ושם יושב אדון ברוניצקי הצעיר עם משפחתו ,אין לו זכות לדבר בשם ילדינו,משפחה של מיליונרים שעשו את כספם מתקציבי משלם המיסים הישראלי וברחו לחול, תבדקו ותיראו,אני יודע בדיוק מה אני אומר!
ישראלי | 17.05.13
30.
חשוב להקשיב וללמוד מתעשיינים כברוניצקי הצליחו בחו"ל הואכלו מרורים כשניסו להשתלב במשק האנרגיה בארץ
כנראה שה"רגולציה" הישראלית טובה לטייקונים אבל לא מעודדת ואף מבריחה יזמי אמת ותעשיינים. טייקונים יודעים אחך "להסתדר" עם רגולטורים בארץ - הרבי יזמי אמת ותעשיינים אוכלים חצץ ובורחים
מיתן | 17.05.13
27.
הבעיה: הפרטה. במקום להשקיע בחיפושים, המדינה נתנה רישיונות לפרטיים.
אז מה לעשות, משקיע פרטי חושב רק איך להוציא מהתגלית כמה שיותר רווחים וכמה שיותר מהר. האינטרס הלאומי אינו מהווה שיקול אצלו. עכשיו יש רק שתי אפשרות: להשאיר את ההחלטה בידי המשקיעים שגילו את הגז, או להפקיע את בארות הגז מהמשקיעים, תוך תשלום הוגן בתמורה להשקעותיהם + רווח סביר. במצב האוצר כיום, ספק רב אם האפשרות השנייה בכלל תישקל. ככה זה כשהנבחרים הם גם נבערים. אכלנו אותה...
יצחק | 17.05.13
22.
עידוד מכוניות על גז בישראל לפני שמייצאים ודואגים ללקוח הסיני. כנסו:
הצעת ייעול: הכנסה גבוהה למדינה ללא הוצאות מהאזרחים ובנוסף הגדלת התעסוקה ומעבר ל"ירוק" באוויר. מדוע לא מחליטים על רפורמה במעבר למכוניות על גז. לדוגמה: תהיה הקלה ברישוי רכב בגז ,תחבורה ציבורית על גז וכו' המדינה במקום לקנות דלק יקר מעבר לים תקנה גז מזכיין הגז (לא לשכוח שזה שלנו!) אם במדינת ישראל 50% מהמכוניות יהיו ממונעות בגז טבעי - הפחתה משמעותית בזיהום האוויר בערים הגדולות. כמו-כן תעסוקה מכיוון שיוקמו מוסכים בכל הארץ אם יעוד של "הסבת מכוניות לגז" ועוד תעסוקות נלוות בשל הרפורמה.... לפני שמחליטים לייצא לסינים ולאחרים בוא נחשוב על הבית
גבי | 17.05.13
21.
מאבק גלובלי על מקורות האנרגיה...!
מדוע חב' נובל ומר' תשובה חושבים שירוויחו בוכתות מיצוא של גז לאירופה ??? נכון -גם הצאר הרוסי פוטין חולם להחזיק את אירופה (מזרח+מערב) בביצים ע"י שליטה על שיבר הגז מרוסיה ,אך באופק מופיע שחקן חדש -ארה"ב !!! היום ארה"ב היא יצואנית הבנזין הגדולה בעולם והכל מהפקת גז מפצלי שמן בארה"ב !!!!! ולעינייננו : מחיר הגז בארה"ב הוא כ-שליש ממחירו באירופה !!!! זו הסיבה שפוטין משתולל מול ארה"ב !... במסגרת המאבק בין המעצמות ,יצוא גז מארה"ב לאירופה יתבצע הרבה יותר מוקדם משתשובה ונובל חולמים בחלומות הכי רעים שלהם.! גם הנשיא הרופס של ארה"ב יאלץ לפעול בכדי להוריד את פוטין מהעץ הגבוהה שעליו עלה בנושא הסורי במיוחד... מסקנה : תוך שנתיים -שלוש מחירי הגז באירופה ירדו תלולות ויצוא הגז יהפוך ללא כלכלי. שבת שלום לכולם.
יצחק | 17.05.13
20.
אכן ברוניצקי טעות יכולה להיות יקרה.אם אתה טועה זה יעלה למדינה 120 מיליארד שקל.
אם אתה לא טועה,יהיו בקופה 120 מיליארד שקל שאיתם נוכל לקנות את האנרגיה שנזדקק לה,בדיוק כפי שעשינו ב-65 השנים האחרונות. אז מספיק עם ההפחדות.ראינו בדיוק איזה אנשי עסקים אתם כאשר הפסדתם מאות מליונים בקנית מניות בבורסה וחשבתם שאתם חכמים גדולים.תתרכזו במה שאתם יודעים לעשות וזה תעשיה,ותעזבו אותנו מהרעיונות שלכם.
יאיר | 17.05.13
15.
עדות של מהנדס בכיר נורבגי
לפני מספר שנים יצא לי לעבוד בפרוייקט מחקר עם מהנדס נורבגי בכיר. כשהוא סיפר לי כיצד הממשלה הנורבגית עומדת מול ההמון שרוצה את כספי הנפט כאן ועכשיו - הייתי מלא התפעלות. בחשיבה שלהם לטווח ארוך , העדיפו הנורבגים לשפר את שרותי הבריאות והחינוך ( הכל בחינם) . את החשמל שלהם קונים הם מהסקנדינביות השכנות שמפיקות חשמל נקי (הידרואלקטרי). הכספים מהנפט מושקעים במחשבה על הדורות הבאים , ולא משמשים לסגירת ״בורות תקציביים״ שנוצרים ממדיניות מוניטרית חסרת אחריות.
שלמה ג. | 16.05.13
14.
למיטב ידיעתי התנגדותם של הברוניצקים נגועה במניעים זרים, וההתחסדותם אומרת דרשני,
.....מה גם שלא אלמן ישראל ועוד נכונו לנו מאגרי גז נוספים במעמקי הים עבור הדורות הבאים שהברוניצקים כל כך דואגים להם ברו התחסדותם, לכן מוטב לאפשר לכוחות שוק האנריה לפעול עצמאית בכוחםשלהם ללא התערבותם של בעלי עניין
שומר מסך | 16.05.13
13.
השאלה היא אם בכלל משתלם לנו לייצא
מצד אחד נקבל תמלוגים, וזה יפה, אבל נקבל אותם עוד איזה 10 שנים, אחרי שהיזמים יכסו הוצאות ב 280% ואחרי שיכנסו לקרן השקעות בינלאומית ויצאו משם אם בכלל. אבל מצד שני ייצוא גז טבעי הוא גם ייבוא של דלקים אחרים כמו נפט או סולר או גז טבעי נוזלי וכל הדלקים האלה יקרים בהרבה מאשר הגז הטבעי המקומי שלנו. ככה שנראה שייצוא הגז לאו דווקא משרת אותנו , בטח לא כאשר מחירי האנרגיה עולים , בינתיים ראיתי המון טענות בעד הייצוא אבל לא ניתוח מסודר של כמה נרוויח וכמה נפסיד על הייצוא
ירון | 16.05.13
10.
מוקדי ההשפעה הפוליטיים אינם מקשיבים להגיון ולעצות אזרחים טובות
הגישה היא לעמוד בפני אנשי הכוח ההשפעה,ההון- האינטרסנטים לשמוע דעתם,ללכת משם הלאה ולהתפשר איתם. חבל,בארץ אנשים נפלאים,אוהבי החברה והארץ בעלי מוחות מבריקים הבנה בדרכי עולם חברה,כלכלה ומדינה הזוכים לכתף קרה . בעלי אורמת מדברים ומקווים מליבם אך גם ממוחם.
רנד | 16.05.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת