אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גדעון סער חתם על תקנות לגביית ארנונה כפולה מדירות הרפאים

39 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
12 ו 34 - אתם טועים,בגץ לא יתערב
ארנונה היא אמנם מס בגין שירותים מוניציפלים, אולם מדוע עיריית ת"א גובה ארנונה גבוהה יותר בצפון העיר מאשר בדרום העיר או ביפו? פשוט - כי היא יכולה. השירותים המוניציפלים הניתנים בשכונת כוכב הצפון בצפון ת"א פחותים מאלה הניתנים בשכונת התקווה בדרום ת"א או ביפו. למשל - בשכונת כוכב הצפון אין בית ספר יסודי ואין מתנ"ס. בשכונת התקווה יש. אז למה בכוכב הצפון משלמים פי 5 ארנונה מאשר בשכונת התקווה? פשוט - כי ככה העיריה החליטה. עיריית ת"א גם גובה ארנונה גבוהה יותר על דירה חדשה למול דירה ישנה. למה? פשוט - כי היא יכולה. מכאן שאין שום בעיה לקבוע שארנונה על דירה ריקה תהיה כפולה.
תל אביבי | 21.05.13
37.
אתם קולטים את המספר של דירות הרפאים ? 46,855 !!!!!
אני הייתי אפילו משלש ומרבע ארנונה לדירות רפאים+מס שנתי. אולי אפילו הייתי אוסר עליו לקנות כאן דירה אם הוא לא גר בה לפחות 8 חודשים בשנה, או מביא הוכחה שהדירה מושכרת. לא יתכן שאנשים פה נאנקים תחת עול המחירים והמיסים, עושים צבא, מסכנים את התחת והחיים שלהם, כדי לחיות פה, ובא איזה פשוש עם סטיפה מחו"ל, מסתלבט ונהנה על הגב שלנו, גורם כאן לעליית מחירים ואנשים כמונו צריכים לשמש להם מגן חי ומקלט בעת צרה אם האנטישמים עושים לו בלאגאן בחו"ל. עם כל הכבוד, ויש הרבה כבוד לאחים שלנו מחו"ל, ככה זה לא יכול להמשיך אחים יקרים.
שימי | 20.05.13
34.
עוד החלטה הזויה
תקנה כזו מראה שוב שהממשלה הזו, כמו קודמתה עובדת על פי לחצים מקומיים וללא שכל. יש לקוות שבג"ץ לא יאשר תקנה מפלה כזו. כמו שנאמר קודם, ארנונה משלמים על צריכת שירותים עירוניים. בדירה סגורה שאף אחד לא גר בה משתמשים בפחות שירותים עירוניים. בנוסף לכך, בן אדם שלא מצליח להשכיר את הדירה, למרות שהוא מנסה נואשות ומוריד במחיר (או בגלל מיקום או בגלל מצב הדירה או משהו אחר) ייענש פעם נוספת על ידי הארנונה הכפולה. זה נשמע הוגן? זה נשמע הומאני? בג"ץ ישלח את גדעון לעשות שיעורי בית. כנראה שהיה סהרורי מהחתונה שלו.
מיקי | 20.05.13
33.
הצעה הזויה שחושפת את אוזלת ידה של הממשלה
הרי הפיתרון ידוע. צריך לבנות עוד דירות ולמכור אותן בשוק החופשי. זה יוריד את המחירים, יכניס כסף לקופת המדינה ויספק מקומות עבודה. אם משקיעים מחו"ל רוצים לקנות דירות בישראל זה הרי מבורך. כסף זר ייכנס לישראל ורובו יגיע לקופת המדינה. אך במקום לנצל את ההזדמנות ולעשות את הדבר הנכון מתברר שהמדינה לא מסוגלת לבצע שני דברים: 1. לשחרר קרקעות ואישורי תוכנייות על מנת להזניק את היצע הדירות. 2. לזרוק את העובדים הזרים ולהחליפם בעובדים ישראלים שייהנו משכר גבוה. כל מה שנותר עכשיו זה לקושש הצעות הזויות שלא יפתרו שום בעיה ואפילו ייצרו בעיות חדשות.
כלכלן | 20.05.13
26.
מתואם מול שר האוצר
שיקח מיסים על כל דירה מהשקל הראשון ותראו פלאים אף דירה לא תושכר כל הדירות יראו כמתנהלות עם אנשים חיים בתוכן וכלום לא יתרחש אז מה יעשו? מעניין מר סער לפיד וביבי במקום להוזיל דירות תטפלו בשכירויות כי דירות להוזיל יפגע בכל אחד מכם באופן ישיר. אז באמת מספיק.
אבי | 19.05.13
17.
תקנה הזויה ומיותרת
מי שיש באפשרותו לקנות בית נוסף במחיר ממוצע של כ 2 מליון שקל , ממש מזיז לו עוד 10,000 שח ארנונה בשנה. אולי ילכו על דרך החיוב במקום כל דרך השלילה: יעלו קמפיין ציוני ( מתורגם לאנגלית וצרפתית כמובן) שידבר אל לב בעלי הדירות שיכשירו הדירות לזוגות צעירים תוך התחייבות זוגות אחו לפנות את הדירה האזור ה Hugh holidays
אורי פלד | 19.05.13
16.
איך יאכפו? יפתחו עוד מלשינון?
הדירה הצמודה אלי היא דירה כזו. מדי פעם מגיעים "אורחים", ואז כמובן שיש צריכת מים וחשמל. ה"אורחים" הללו הם בעצם תיירים ששוכרים את הדירה לתקופות קצרות. כך שהדירה עדיין ריקה ברוב ימות השנה, אף אחד לא יכול להגיד שצריכת החשמל נמוכה מ-10%, והם עדיין לא משלמים מיסים על ההכנסות כי הכסף מועבר ישירות במזומן, או בחו"ל.
 | 19.05.13
15.
...וזה מה שיגרום לבעלי הדירות להשכיר אותם????
ממשלה חסרת אונים וחסרת ישע! ממציאים כל מיני טלאי טלאים בניסיון חסר תוחלת לשנות את שוק הדירות... כל ההמצאות הללו רק משגעות את השכל ומוסיפות לביורוקרטיה, אך פתרון אמיתי - אין. הפתרון האמיתי הוא הורדה דרמטית במחירי הקרקעות - כסף שהולך כולו לאוצר. קובעים תכנית קשיחה ובלתי ניתנת להפרה: מחיר הקרקעות ייקבע מידי שנה ע"י השמאי הממשלתי. כל שנה יוריד המינהל 5% ממחיר הקרקעות שהוא מוכר. כך יעשה במשך 10 שנים. מחירי הקרקעות יירדו בהדרגה ל- 50% מערכם כיום, ללא רעידת אדמה בתחום המשכנתאות. את הפסד ההכנסות - תכסה המדינה מכספי תמלוגי הגז.
אלי בר-נס | 19.05.13
13.
המדינה מרוויחה 46% מס על מכירת דירה מקבלן (=לעומת כ-4% בארה"ב), כך קראתי.
כך שעיסקי הנדל"ן דוקא עושים טוב לאוצר המדינה, וידוע גם שכשוק הנדל"ן פורח..זה עושה טוב לכלכלה (=ציוד, אביזרים, חומרים, עבודה ועוד). ברור גם שאנשים פשוטים לא יהיו מסוגלים לשלם שכר דירה הנדרש מדירת פאר...ולכן, זה לא ממש ישפיע על שוק השכירות. אולי פחות משקיעים זרים יבואו להשקיע בארץ..אבל זה תלוי גם במצב הנדל"ן בחו"ל...או ברצון של יהודים טובים ועשירים שתהיה להם דירה בארץ הקודש (=ליום אפור בגולה...או לזמנים של קדושה או לעת זקנה). אז לא מומלץ לרדוף את המשקיעים הזרים, שלא באו לעשוק צעירים חסרי מנוח....רק לקחת מהם עוד קצת כסף בחיוך ובקריצה.."תבינו אותנו, הבטחון עולה לנו הון..ואנו חייבים לשנורר ממי שאפשר".
טוב לראות התמונה הכוללת... | 19.05.13
8.
צעד מבורך אבל כפי שמציינים בסוף הכתבה, קשה מאוד לאכוף.
לדעתי יותר כדאי להפעיל קשיים בירוקרטיים על תושבי חוץ לרכוש נדל"ן בארץ בלי קשר לשימוש שנעשה בנדל"ן. יש מדינות בהן זה קיים - יש אפלייה לרעת תושבי חוץ בזכויות לרכישת נדל"ן. יש לנו מדינה קטנה מאוד עם שיער גבוה של גידול באוכלוסייה עם מצוקת נדל"ן קשה ואין מקום לתת לתושבי חוץ לתפוס נתח משוק הנדל"ן.
טל | 19.05.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת