אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המפעל שיהפוך לדירה

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
בבעלותי מספר דירות להשקעה
אם יתחילו לאשר לבעלי קרקעות לבנות דירות זה עלול לגרום לירידת מחירים ולפגוע בי. לפיכך, אני מבקש מכל מי שיכול להתנגד, שיתנגד - ולא אכפת לי מאיזו סיבה. (האמת שלא כל כך הבנתי את הטענה לגבי צדק חלוקתי, כי האינטואיציה שלי אומרת שכדי שגם לאחרים יהיו דירות צריך דווקא לאפשר בניה ולא לטרפד אותה, אבל מה אכפת לי - מצידי שיפסיקו את הבניה בישראל ל-20 שנה).
איציק | 30.05.13
6.
רגע רגע... אז במקום להעלות מס חברות, עוד יצ'פרו את "משפחות ההון" הגדולות שוב?
אוקיי.... אז במסגרת המאמץ העקר וחסר התוצאות לטפל במשבר הדיור יש הזדמנות לצ'פר שוב את בעלי ההון, ולהשביח עשרות דונמים של קרקע שניתנה להם בתנאים מועדפים גם ככה, מתעשייה למגורים? אוקיי, בסדר. אז הם ישלמו היטל השבחה. ישלמו. וכמה מיליארדים של רווח יישארו להם אח"כ? כנראה שאין מה לדאוג להם... אם הם חשים באיום ציבורי לקצץ להם במקום אחד, בדרכים "נסתרות" תימצא האפשרות להחזיר להם את ההפסדים מהדלת האחורית. הרי מישהו צריך לסבסד את ההפסדים של בטר פלייס, לא ככה?
Elad | 30.05.13
4.
מדינה בהפרעה, קודם בונים ואח"כ בוכים
אחרי שבונים בשטח חקלאי, לא יהיה ניתן לעבד אותו. אם נצטרך אי פעם (ויכול להיות שנצטרך) לייצר לעצמינו את מוצרי המזון הבסיסיים שלנו. השימוש באיזורי תעשיה, למגורים, יכול להיות אלטרנטיבה, רק אם יש מצב שבו איזורים אלו לא יקומו לתחיה, וכן אם תיקבע תקרה. אם מדובר בחברות ממשלתיות לשעבר שקיבלו את הקרקע בחינם מהמדינה, אין סיבה שיקנו מהם, אלא המדינה צריכה להפקיע מהם את הקרקע חזרה לידיה. וכמובן, עדיפות לבניה מסיבית צריכה להעשות באיזורי הטרשים של יהודה, שומרון ובנימין - לאורך צירי התחבורה הראשיים. זו הזדמנות פז לסגור את הסוגיה המטופשת הזאת אחת ולתמיד. אין סיבה לחנוק את ערי המרכז, והישובים החקלאיים ולהשאיר כמות גדולה מאוד של קרקע עזובה לבניה פיראטית של אבו מאזן, משעל וחבריהם.
סתם אחד | 30.05.13
3.
תחשבו גם על תחלואה בין מי שגר בתוך איזור התעשייה של ממש
ממחקר שבוצע בחיפה, הגרים בפחות מ50 מ' מכביש עמוס מגבירים את הסיכוי לליקמיה בילדים פי 4, מה יקרה למי שיגור דלת בדלת למפעל כימי? מן הסתם שכבות בעלות מודעות ואמצעים שמאפשרים ברירה יתרחקו מהמקומות כאלה, בסוף הקבלנים יגרפו רווח, העניים יחלו וימותו, כל השאר ישלמו את ההוצאות הרפואיות.
א_הינתן | 30.05.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת