אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ארה"ב: האשה היא המפרנסת הראשית ב־40% ממשקי הבית

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
יש הבדל גדול בין אקדמיה למציאות בשטח
האקדמאית קים פרקר ממכון PEW, אמרה שהציבור לא בשל לשינוי. מנסיון אישי וגם מנתוני הסקר מראים שחלק גדול מיציאת הנשים לשוק העבודה בהקפים הללו (מפרנסת עקרית דהיינו הרבה שעות ואתייחס רק לזוגות נשואים כרגע) הינו אילוץ של הצורך לעמוד בנטל הפרנסה וקיום הבית ולא מתוך רצון. אני מכיר לא מעט בתים בישראל של חבריי שהאשה אומרת לי בפירוש שהיא הייתה רוצה לעבוד פחות ולהיות עם הילדים יותר,אבל בעלה והמצב הכלכלי מכריח אותה לצאת לעבוד בהקפי צשרה גבוהים משרצתה. אגב גם הגברים היו מעדיפם לעבוד פחות שעות, אבל הם לא מעיזים להתלונן על כך. כלומר מה שהסקר/מחקר הזה בעצם מגלה הוא שלעומת העבר אנחנו נאלצים להקריב יותר את הבית שלנו והמשפחה בעבור הפרנסה ועכשיו גם הנשים נפגעות מכך. אורי
אורי | 30.05.13
16.
מעניין
63% מהמפרנסות העיקריות הן אמהות יחידניות. מחצית מהאמריקאים עדיין סבורים שעל אמהות להישאר בבית. מעניין כמה מה-63% הן גם כאלה שחושבות שעל אמהות להישאר בבית... אם אני הייתי אמא יחידנית, הייתי מעדיפה להשאר בבית עם הילדים ולא לצאת לעבוד. זה בהנחה שהייתי מקבלת קצבה שתאפשר לי חיים בכבוד.
 | 30.05.13
13.
גבר- זן בסכנת הכחדה!
אני נשואה ואמא לשני ילדים. לפני שנולדו ילדיי עבדתי במשרה מלאה, ולאחר בואם עבדתי חצי או 3/4 משרה. אף אחד לא יוכל לתת לילדיי את מה שאני נותנת להם. אהבה, תשומת לב, כתף, אוכל ביתי מצוין, וגם בעלי אינו חסר. בעלי לא צריך לעסוק בעבודות בית וכו', אלא להתעסק בעבודה בלבד ולדאוג לעיקר פרנסתנו. אני דואגת שיאכל כמו שצריך, שבגדיו תמיד יהיו נקיים ומגוהצים, אני דואגת שכל חשבונותינו ישולמו בזמן, אני עורכת קניות, מבשלת, ו...אפילו יש לי זמן לכושר ופעם בשבוע פגישה עם חברות/ אחיות. כמה זוגות כאלו אני מכירה? לא הרבה! היום נשים הפכו להיות סופר-וומן. היום נשים יותר מתוסכלות, יותר חולות, יותר סובלות ממתח ועצבים. יותר מדי נשים לא התחתנו (הרכבת כבר לא תעצור בתחנה של רווקה בת 45) יותר מדי גרושות וגרושים. ומאידך, היום אישה לא חייבת גבר ולא צריכה להיות כפופה לו. וגם הוא מצידו, לא ממש צריך אותה. הגבר הקלאסי, הגבר-גבר הולך ונעלם, ובמקומו צצו גברים מטרוסקסואלים שממלאים את חדרי הכושר, מתוכחים על דאודורנטים, לא יודעים להתקין מדף, ואין להם מושג ירוק טכני, הם לא יודעים לתקן צינור בבית, ולא ממש יעילים. זה דור מדהים שיודע לבעוט לעצמו בישבן.
שירי | 30.05.13
11.
הכול קשור לגוף האישה אני מכירה אישה שעובדת כמו גבר ומרוויחה הרבה יותר מבעלה גם הוא מרוויח טוב
אבל לה יש מחזור ווסת יומים כול 30 יום בעוד שיש נשים עם ווסת קשה וארוך עם 18 יום מחזור ,שקשה לעבוד הרבה ,אותה אישה שאני מכירה עובדת יותר מגבר ויש לה כוחות סוס והיא מרוויחה המון ,גם מבנה גופה נראה גברי וילדיה במעון מיגיל שלוש חודשים,היום ילדיה בתיכון , בקיצור יש אישה שבניוה פזיולוגית ופסיכולוגית גברית ויש אישה נשית פזיולוגית ופסיכולוגית ויש קשר חזק בגנטיקה וזה תורשתי .
רחל | 30.05.13
9.
זה שטויות
כל הנשים "היחידניות" האלה מקבלות אחרי הגירושים גם את הדירה שהבעל קנה לבדו וגם 70% מהמשכורת שלו בתור מזונות. שלא לדבר על כל מיני הטבות של המדינה להורים עם ילדים ובפרט הורים יחידים. כמובן שגבר שמשמש בתור הורה יחיד לא מקבל שום דבר מאף אחד. גם בארץ זה ככה. אפליה מזעזעת נגד גברים. מרוב פמיניזם חולני גם ארה"ב וגם ישראל מתנוונים חברתית, נפשית, רגשית וגם פוליטית וכלכלית. בעשורים האחרונים פרצה פה מגפה של בעיות נפשיות, בעיקר בקרב הצביעים, ומרבית החוקרים אומרים שזה בגלל הרס התא המשפחתי המסורתי והרס הזוגיות.
אירופאי | 30.05.13
7.
אצל החרדים בישראל זה פחות
מחצית מהגברים החרדים עובדים. נשותיהם של החצי השני רובן עובדות, אבל בד"כ מעט שעות (בגלל הילדים) ובשכר זעום שלא תמיד עולה על ההקצבה לאברך, כך שאז הבעל הוא המפרנס העיקרי. אברך = תלמיד ישיבה שתורתו אומנותו. אברך שמקבל קצבה = אברך נשוי + 2 ילדים לפחות.
 | 30.05.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת