אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ביהמ"ש קבע: טיפים הם הכנסה של המלצרים ולא של בית הקפה

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
הבעיה האמיתית
למה לא מדברים על זה שלמעסיקים יוצא מצב די יומיומי שהם כלל לא משלמים לעובדים(כי הכל מנהול מהטיפים) אבל כן מכירים בהוצאות שכר של מלצרים וכך מרוויחים פעמיים. ובנוסף מצד הלקוח שרוצה לתת טיפ למלצר, יכול לצאת מצב שהוא מממן את שכר המעסיק והכסף לא הולך למלצר כלל.
אייל | 04.06.13
6.
רשות המסים בתגובה: "אנחנו לומדים את הנושא".
הצחיקו אותי. גזילה כזאת קיימת בארץ כבר שנים וכולם יודעים על זה ושותקים. לפני 10 שנים בערך אשתי הייתה מלצרית ואז מלצריות קיבלו תלוש משכורת, שכר מינימום והטיפים ישר לכיסן. כמו שצריך להיות. גם מלצרים התפרנסו בכבוד ללא הגזל של בעלי המסעדות, בתי הקפה והפאבים. שוד לאור היום.
ליאור פורת  | 04.06.13
5.
הדרך הנכונה
הנכון לעשות הוא: במידה ורוצה המעסיק להשתמש בטיפים כשר הוא חייב!!! להדפיס אותם בקופה או להוציא חשבונית מס על החלק היחסי (בסוף יום) שבו הוא רוצה להשתמש ( שכר המינימום) ולהוציא תלוש כחוק כולל ניכויי מיסים למינהם, את היתרה של הטיפים מעל שכר המינימום יחלקו בניהם המלצרים. כך יהיה חוקי למעסיק ולמלצר (בית משפט קבע כי יתרת הטיפים תחשב להכנסה לצורך ביטוח לאומי.) זו הדרך הנכונה חוקית ואם היו שואלים אותי הייתי מחוקק שהטיפים יודפסו כתקבול ללא חיוב במע"מ שכן זה לצרכי שכר.
עו"ד מומחה | 04.06.13
4.
שהמחיר בתפריט יהיה "כולל שירות"
אם העסק בוחר לכלול את הטיפ בשכר שירשום בספרים כתקבול לכל דבר אם הטיפ שיך למלצרים (כפי שיועד מלכתחילה, כעידוד והוקרה על השירות), שייכנס ישירות לכיס המלצר והעסק ישלם למלצר משכורת עפ"י חוק. בעקרון נוהג הטיפים הוא מקור לכסף שחור שבעלי העסק נוהגים להלבין. ואם כבר נוהגים בדמי שירות ("טיפ") - שהמחיר בתפריט יהיה "כולל שירות" ובא שלום על ישראל.
רון | 04.06.13
3.
אכן התנהלות בעייתית לכאורה של בית הקפה אם הם לא משלמים משכורת ככל שהטיפים
גבוהים מהמשכורות. אבל מה שקבע מגיב 2 כעובדה זה לא בדוק. אם בית הקפה משלם לעובדים בכל זאת את מלוא זכויותיהם אז בעניין זה הם לא עבריינים. אבל ההגיון הבריא אומר שבכל זאת זה הכנסה של העסק שבעזרתה הם משלמים לעובדים כמו כל הכנסה אחרת. אלא אם זה היה סכום מעבר למשכורות מלאות. מצד שני עוה"ד של הקפה צודקים שאם אין הנחיות ברורות אז העסק לא צריך להבין לבד כי יש שינוי במדיניות (אם בחקיקה או בפסיקה או לפחות בהנחיות ברורות ומפורשות לציבור מקום בו החוק אינו ברור והפסיקה שותקת). מעניין אם יערערו על כך ומה ייקבע בעליון או אם ייעשה תיקון בחקיקה.
טל | 04.06.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת