אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפיתרון להוזלת שוק הדירות? בונים יחידות דיור בחצרות בתים ובמרתפים

28 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
פיצול דירות בעיר לא מגדיל צפיפות
איני מצליחה להבין מדוע דירה של 3 חדרים מפוצלת לשתי דירות קטנות מגדילה את העומס. במקום זוג עם 2-3 ילדים שזה 5 אנשים יגורו בדירה 2 רווקים. להפך העומס בבניין פוחת. מדוע צריך לגור בדירות עם שותפים? רווקים אינם מקבלים סיוע מהמדינה. כל הזמן רק מסתכלים על זוגות צעירם. מה אשמים אלו שלא התחתנו? הם משלמים מיסים כמו כולם.
אניה | 05.06.13
24.
רוצים פתרון כנסו לתגובה
הפתרון היחידי להוזלת הדיור, זה לגרום למחזיקי הדירות להשקעה, להפתר מהדירות, עי״ מיסויי כבד ומיידי, ממס רכוש , מס מלא על השכרת דירה, והגבלת דמיי השכירות ל1% מערך הדירה לשנה, לשלש את הארנונה על דירות ריקות,ולחייבם לעשות הצהרת הון, אז כל הדירות כ300 אלף דירות ישוחררו לשוק, זה פתרון מיידי.
כלכלן | 04.06.13
23.
המנגנון של הרשויות מייקר,כולל המינהל
תנו לאנשים לגור במחיר זול ובבית מתאים,גם כך יוקר המחיה גבוהה ,ארנונה שממנה הולכים כ70-80% לשכר והשאר דלק,רכב,חשמל ,מים טלפונים(ראה מועצה אזורית גלבוע 120000 מעל המיכסה) ומה שנישאר זה אשפה באמצעות קבלנים,תאורה -קבלנים,ניקוי מדרכות ,בקיצור עושקים את האזרחים,הנשיא מזמין מרצה ב500000 $ ,מעניין כמה עולה השאר ,ע"ח הציבור.ההתנהלות שערוריתית ,משכורות מיגזרים חזקים מאות מליונים בשנה.
בירוקטיה | 04.06.13
21.
בוקר טוב, השנה היא 2013
סעו למושבי השרון ותראו כמה מושבניקים כבר "גילו את אמריקה" ופיצלו את הבית הישן ליחידות דיור; בנוסף לקוטג' שלהם, וליחידת הדיור של הילדים מאחורה- שבעוד כמה שנים תושכר גם היא. יש הבדל גדול בין הצפיפות בישראל ובארה"ב; שם הבתים זולים, גדולים, ומרוחקים זה מזה. בארץ, רוב הבתים קטנים למדי (כי גם כך הם יקרים מאוד) וקשה לפצל מהם יחידת דיור. הם גם בנוים על מגרש של רבע-שליש-חצי דונם, ותוספת חדר כבר תפריע לשכן (שגם ככה קרוב לחלונות).
בארשבעי | 04.06.13
12.
שכיח מאד בארץ - קוטג' ענק שפרחו ממנו הילדים ונשארו בו זוג מבוגר או אלמנה
והמבנה גדול בהרבה מאשר צריך באמת, ניתן לפיצול ויש בו במקרים רבים עוד יחידת דיור שהייתה פעם של אחד הילדים \ משרד ביתי \ סטודיו. זה ממש לא יעיק על שכונה מתבגרת אם היחידות האלה יאוכלסו. הבעיה היא שהרשות המקומית לא תגבה יותר ארנונה אבל תיאלץ להמשיך ולא לסגור שירותים יקרים כמו גנים ובתי ספר. סוד עירוני קטן - רשויות מעדיפות בנינני משרדים חוסכי שטח ומפיקי הררי ארנונה ודמי חניה מאשר מגורים, בייחוד צמודי קרקע.
 | 04.06.13
1.
מחשבה נכונה
ישנן המון דירות ענקיות (מעל 120 מטר רבוע) שרווקים ורווקות קיבלו בירושה ואין להם צורך במרחב הענק הזה. רוב העיריות לא מאפשרות פיצול, ובמקום 2 דירות של 60 מטר רבוע ומעלה לזוגות צעירים להשכרה ובמחיר שפוי, נאלצים להשכיר למשפחות. ככה נוצר מחזור בדירות ועליות מחירים.
 | 04.06.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת