אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כמה עוד אפשר לתגמל את המתוגמלים

102 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

102.
מעט מאוד סגן \ סרן מרווחים את המשכורות הללו
בתור אחד שהשתחרר לא מזמן מקצונה ראשונית בצהל הסגנים היחידים שמרווחים את המשכורות האלו הם קצינים שנמצאים ביחידות לוחמות....זה הרוב? זה האנשים שמגיע להם בשנים האלו! ולגבי הסרנים אולי אחרי תואר ראשון ונמצאים ביחידות לוחמות..אז חבל שאתם לא מציגים תמונה אמיתית באמת יש הבדלים מאוד גדולים בדרגות הנמוכות בין קצינים שנמצאים ביחידות לוחמות או לא
דניאל | 10.06.13
99.
למה הרמטכ"ל צריך להרוויח 20,000 ש"ח יותר מאלוף?
אלוף מרוויח 56,000 ש"ח. נגיד שהרמטכ"ל היה מרוויח "רק" 60,000 ש"ח, אז היו פחות מועמדים לתפקיד? מישהו מאלופי המטכ"ל היה אומר "לא, תמורת פחות מ-73,000 ש"ח אני לא לוקח את התפקיד"? זו אולי נראית כמו קטנוניות, כי זו משכורת של אדם אחד, והחסכון בשנה אחת היה מגיע ל-100,000 ש"ח, אבל זו דוגמה להלך המחשבה השגוי בצה"ל. לפני שאתם מקצצים אימונים והכשרות (פעולה שבסוף תפגע בחיי אדם) תקצצו במשכורת ופנסיות איפה שאפשר - ובהחלט אפשר.
אביגדור | 08.06.13
98.
למספר 93. אני העתודאי מתגובה 74.
אני ממש לא חיי בסרט. אני לא אומר שהמצב שתיארתי נכון לכל המקצועות ולכל התחומים, אבל מה לעשות בתחום שלי - זה המצב. וחוץ מזה אני לא מתלונן. פשוט מעצבן שאנשים מוכנים לקפוץ ועוד שניה לעשות לינץ' לכל ה"קצינים האוכלי חינם" שמבזבזים את כספי הציבור, בלי שהם מכירים את האמת ומאמינים לכתבה מגמתית ושקרית. זה לא נעים כשאתה מבין שכשאתה נוסע על מדים ברכבת אחרי יום עבודה, עם דרגות של סרן על כתפיים, אז האנשים מסתכלים עלייך כעל מישהו שגנב מהם משהו ולא כאל מישהו שתרם מחייו שלוש שנים בחובה וגם ממשיך לתרום בקבע.
סרן | 08.06.13
93.
למספר 74! אתה קצת חי בסרט! אתה עתודאי בלי נסיון
מה אתה מצפה להרוויח ??בתעשיה מחוץ לצבא היית מתחיל את הלימודים בגיל 22( נגיד..) ומסיים ב 26 לימודי הנדסה. כמה אתה חושב שמרוויח בוגר טרי? מקסימום 12 ברוטו שזה 9 נטו בערך. כדי להרוויח יותר צריך ניסיון ולך אין. אז אל תתלונן על דברים שאתה לא מכיר..
יניב | 07.06.13
91.
צבע קבע - מה המסקנות
לפני 44 שנה בעת גיוסי לצבא כבר ידעתי שאשאר בקבע. תארו לכם ילד בן 18 לפני ארוחת הבוקר הצבאית הראשונה שלו . לילה ראשון בלי אמא - קובע לעצמו את עתידו וקושר עצמו לדרך שרק מעטים מוכנים לה. שנים רבות שמעתי את המשפט ״ אתה פרייר שהנך מוכן להיות בבית כל יום , רחוק מהילדים והאשה ולהיות בעצם נשוי לצבא. אני בשלי ממשיך בשרות . היום לאחר 44 שנה - מה בעצם אני שומע?? אתה נצלן. אתה עצלן. אתה טרחן. אתה שודד את הקופה. אני בכלל לא ידעתי שאני כזה. האשה שעמי לאורך כל הדרך לא ידעה שהיא שותפה לפשע. ילדי מעולם לא חשבו שבעצם אני עבריין. נכדי - טוב נכדי פקחים כנראה ממני - שכנעו אותם להיות שודדים, נצלנים, טרחנים ומה עוד לא אמרתי?? אז אני וחברי משאירים לאחרים לגנוב אותנו, לנצל אותנו. אגב - אני ממשיך להיות פרייר שלכם ומתנדב גם בגילי אבל בשל יסורי המצפון של - אני עושה זו ללא תמורה.
חץ  | 07.06.13
90.
המספרים לזוטרים נכונים וחבל
כסרן מהנדס תוכנה אחרי 8 שנים בצבא קיבלתי 10,000 ברוטו, עם כל מיני מענקי חתימה ותוספות זה נהיה גם 10 נטו. השתחררתי ואני מרוויח היום 32 + אופציות + בונוסים יפים + דלק + אוכל + + +. מאוד רציתי להישאר בצבא אבל לא יכולי לעשות את זה למשפחה שלי, הצבא שואף לבינוניות על ידי זה שהוא לא מציע לטובים שכר תחרותי.
מאיר | 07.06.13
89.
ומי אשם ביצירת הפער העצום אם לא האוצר
מי שהוסיף לפני כמה שנים דרגות כמו דרגה 46 שניתנה רק למעלה הוא האשם אז אל יתמם לו פתאום האוצר יפרסם נא האוצר את נתוני השכר של המנכלי"ם וצמודי המנכ"ל שלו וישווה אותם פעם חשבתי שכל נושא הגרעין בישראל הוא הדבר הסודי ביותר שקיים עלי אדמות אך בגרתי והיום אני יודע שכמות ותקני הבכירים באוצר עם גובה שכרם זה הדבר האמיתי אלה סודות מדינה אמיתיים לראיה על הגרעין כתבו אבל על האוצר?
יס מיניסטר | 08.06.13
88.
מזייפים נתונים!!!
חבל שעיתון רציני כמו כלכליסט לא בודק את השטויות שמעביר לו האוצר והדרך פשוטה צריך רק לחפש באתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, להלן הנתונים משם: שכר ממוצע בינואר 1994 - 3500ש"ח שכר ממוצע בינואר 2011 - 8535 ₪ = עליה של 244% באותו זמן, שוב על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עלה המדד המדד ב 197.15% עלית השכר הממוצע בניכוי עלית המדד = 46.85% ולא 26% כפי שמופיע בטבלה. תשאלו למה היום ביוני 2013 צריך להתייחס לנתונים הנכונים לינואר 2011 במקום לנתונים עדכניים הנכונים להיום? היתכן שבאותו מועד קיבלו בצה"ל איזו תוספת? דבר שגורם לעוות מה בתוצאה, ואילו התייחסו לנתונים העדכניים ה"הצגה" היתה פחות טובה? או שמא איזה פקיד באוצר שיחק במחשב וחיפש את המועד שיתן לו נתוני קיצון? איך יתכן שהדבר לא הדליק אור אדום אצל הכתב? את נתוני השכר אינני יכול לבדוק אך לאור מה שנתגלה בנתונים הגלויים אני חושש מאד שגם שם הנתונים אינם נכונים. ולמה חסרה דרגת רס"ן? נתוניה לא התאימו לקו שהאוצר מנסה להראות?
יס מיניסטר | 08.06.13
86.
כתבה שקרית
אני סמ"ר בקבע, עובדת בתחום המבצעי, לא פחות מ- 12 שעות ליום, לא כולל הקפצות בזמנים מתוחים [ובתחום המבצעים, יש המון זמנים מתוחים], תורנויות, שבתות. מפקדת על 5 חיילים, לילות לא לילות. מרוויחה 4.200 לחודש. בחוץ, עם אותן שעות, עם אותה אחריות וכשיש תחתי אנשים,הייתי עושה משכורת כפולה לפחות. התנאים? הבונוסים? לא בשמיים... מפקדים בדרגת סא"ל ומעלה, ובוודאי הבכירים ביותר בצה"ל הם אנשים שהחלטותיהם משמעותיות לגורל המדינה. הם אנשים שתחת פיקודם משרתים עשרות אלפים. הם אמונים על תקציב של מליונים וחלקם מסכנים את חיהם, ואת בריאותם הנפשית [לחץ, שחיקה, ללא שינה]. בחוץ, עם אותם נתונים - המשכורת הנוכחית הייתה בדיחה זולה. היום מספיק להיות סמנכ"ל כספים בבנק שמעסיק 30 אנשי צוות כדי להגיע למשכורת אלוף בצה"ל. ו-וואלה, הכרס שלהם יותר גדולה והם ישנים טוב בלילה. כל חברה שמכבדת את עצמה משלמת החזרי נסיעה ונותנת תלושים/שי לחג. בקיצור, לא פה כבור הכלב.
 | 07.06.13
85.
זה צ.ה.ל של כולנו?
מה קורה כאן אלוף משנה ולא משנה מה התפקיד שלו גם עם כל החיים לא היה קרבי ושירת בתפקידי רוחב מקבל שכר עצום כזה ויוצא לפנסיה בגיל צעיר. על מה ולמה? זה לא שערורייה זה גזל בדיוק כמו בנמלים , בחברת חשמל , ומקורות וכ"ו. אלוף משנה שעלה לתפקיד מקצין מחלקה לקצין פלוגה לקצין גדוד לקצין חטיבה . והיה בשטח בתפקיד תובעני שוחק שכולנו יודעים מה המחיר שהוא היה צריך לשלם . כולנו נשמח לשלם לו שכר הגון ופנסיה טובה . אבל לאותו אדם שהיה בתפקיד חשוב ואתגרי בקריה או בכל תפקיד אחר דומה ניהולי פיקודי ממש גזל חוצפה ועל חשבון חינוך ילדנו , עזרה לחלשים , בריאות. אין ספק יש הרבה יותר מידי שמנת בצבא וצריך להוריד ושום דבר לא יקרה לביטחון רק יהיה יותר טוב. לנו האזרחים היצרנים שמשלמים מס הכנסה וביטוח לאומי שאין לנו שום ביטחון ליום של מחר, שההכנסה שלנו היה תוצאה ישירה של היצירה שלנו. לא מוכנים לגזל הזה של חונטה חצופה שגדלה במדינה הזאת מנותקת מהמציאות והחיים כאן. היה ולפיד רוצה לשנות הוא צריך לעשות כמה מהלכים חשובים אחרת הכל דיבורים. א. להרחיב את מעגל משלמי המס במדינה. ב. להפסיק מידי לשלם לכל החונטות האלה שכר מטורף ולא מוצדק. שני הפעולות הנ"ל יעשו צדק חברתי עם כולם . ובטח עם החלשים והמעמד ביניים שמשלם מס אבל צריך גם כדי לשלם אותו ליצר ולהיות אטרקטיבי כול הזמן . בעלי חנויות , קבלנים , מפעלים קטנים ובינוניים , רופאים , עורכי דין וכו
חיים | 08.06.13
84.
העלויות האמיתיות גבוהות בהרבה
לפני כעשור השתחררתי מקבע לאחר מספר שנים לא רב (עזבתי כי לא התאימה לי התרבות הארגונית). להלן מספר קומבינות שהיו אז ידועות לכולם. קומבינות אלו בפועל מעלות את ההכנסה נטו בסכומים משמעותיים. אני מניח שהיום הדברים לא שונים בהרבה: א. מיסוי נמוך - משום מה אחוז המס שהורד בפועל עבור אותה משכורת ברוטו היה נמוך יותר בצבא מאשר המס על שכר זהה באזרחות. כנראה ע"י העברה בין סעיפים. ב. אחוז הפרשה לפנסיה נמוך בהרבה לאלו שיש להם פנסיה תקציבית (אני כבר לא זוכר אם בכלל הפרישו משהו) ג. רכב בבסיס שמשמש בסוף היום כרכב פרטי ללא מיסוי שווי השימוש ד. לימודים על חשבון הצבא - שווי עשרות או מאות אלפי שקלים של משכורת (תלוי במשך התקופה) עבור תקופה שבה לא עובדים. אמנם תמיד ניתן להקפיץ את הלומדים הללו במקרה חרום, אך זה תקף גם לסטודנט שהוא אזרח המשרת במילואים. דרך אגב, רבים המשיכו לקבל הטבת הרכב הצמוד בתקופת הלימודים הזו. ה. מענקי חתימה למספר שנים - בגובה עשרות אלפי שקלים ו. פרוייקטי מגורים - שווי ההטבה מאות אלפי שקלים. ז. תפקידי "פרוייקטור" לענייני כלום, המתנות בין תפקידים, חופשות פרישה - שווי בין עשרות למאות אלפי שקלים תלוי בשלב המקצועי ובאורך התקופה בה לא מתבצעת עבודה בפועל. אני משער שיש עוד הטבות שלא הייתי מודע אליהם. ואני לא סופר כאן את "חבר" כי זה לכאורה "מועדון צרכנות פרטי" אישית אני חושב שלחלק (לא גדול) מהמשרתים בהחלט מגיעות הטבות רבות. חשוב רק שהמספרים האמיתיים יוצגו ע"י הצבא.
עודד | 07.06.13
83.
תחשבו שניה
בתור סטודנט ואחד מעתידי ההיי טק אני קצת מבין להמ המשכורות ככה גבוהות. תחשבו לרגע שגיל הפרישה מקבע היה 67 והמשכורות היו תואמות לשוק (מה שזה לא אומר, תואם לאיזה מקצוע? למה שהם ירוויחו כמו אנשים משכילים?? ). אז תחשבו שניה, מי ירצה להמשיך לקבע? לעבוד בעבודה כמעט כמו גננת (לקבע במטה), או לעבוד בסיכון גבוה (לקרביים כמובן). ועוד משהו, מי שמכיר את העבודה של הקצינים הגבוהים, זה ניראה לכם עבודה מעניין? 20 שנה להתעסק בטמטום הזה של המערכת הצבאית ולסבול את כל הבירוקרטיה המפגרת של צה"ל? אני אפילו בעד סכומי כסף כאלה לא מוכן להחליף חיים נורמליים בגועל הזה....
סטודנט למדמ"ח | 08.06.13
79.
תקציב הבטחון - שכר וגמלאות
לצערי כתבה זו מצטרפת לסדרת הכתבות אותן "מתדלק" האוצר במסגרת מלחמתו בצה״ל, במשרתי הקבע ובגמלאים. אני בטוח שבדיקה מעמיקה יותר וגישה פחות צינית, היו יכולות להניב כתבה מאוזנת ומקצועית. אין ספק שיש דרך לחסוך בתקציב הבטחון. אין ספק שיש יכולת להתייעל לאורך זמן. יש ספק האם מהלכים קצרי טווח וניגוח משרתי הקבע והגמלאים, יביא לנו חוסן בטחוני ומוטיבציה לשרות של טובי ילדנו. כמי ששרת כלוחם, מעל 35 שנים, אני מסתכל בדאגה עמוקה על השבר שמתחיל להיווצר בחברה, שהחלה להאמין ולקבל את המנטרה החלולה שנרקמת בכל פעם שעולה לדיון תקציב המדינה. גישה שטחית זו, ראוי שתשתנה.
מיקי | 07.06.13
76.
....למה לא עומדים בתור לשרות קבע...אז הנה התמונה בעיני המגויס הפוטנציאלי
1) כי אם אתה לוחם בשטח..רוצים ממך שעות ארוכות בשטח רחוק מהבית, רוצים ממך לאכול אבק וחול וחיילים מפונקים בסדיר שהחברה הישראלית לא הכינה אותם, נותנים תמורת זה משכורת "רגילה" אפילו נמוכה לצעירים, לא מבטיחים שישאירו אותך שנים קדימה (מקסימום יום אחד תמצא עבודה באזרחות עם המקצוע המבוקש והלוהט ... "לוחם") , כבר לא נותנים פנסיה תקציבית ( גיל 45), אם תצליח בצבא ותהיה "בכיר" רוצים שתרוויח משכורת נמוכה יחסית לתפקידים מקבילים בשוק, כולם מדברים עליך כאילו אתה גנב, אין לך חוזה והסיכוי שהחברה הישראלית תשנה את התנאים לרעתך היינו גבוה מאוד ב-30 שנה הבאות. לא לדחוף בתור. 2) אם אתה רוצה לחתום קבע כג'ובניק ביחידה עורפית ואתה בעל מקצוע (מהנדס, כלכלן, תוכניתן וכדומה) שעובד שמו כולם באזרחות ולפעמים יותר כמו במקומות עבודה בחוץ ( נא לא להתבכיין) .... בחוץ מציעים יותר, אם אתה נשאר אתה מתמחה במקצוע צבאי אז עליך לצפות שבעוד 10 שנים יש סיכוי סביר שיאמרו לך שלום בצבא ואז הרלוונטיות שלך בחוץ תהיה נמוכה (לא ישים לתוכניתנים), כי אין פנסיה תקציבית יותר (45), כי אם אתה צעיר עליך להניח שבגיל 50 -55 יאמרו לך שלום והסיכוי שתמצא עבודה קלוש ,כי כולם מדברים עליך כאילו אתה גנב, כי אין לך חוזה והסיכוי שישנו את התנאים לרעתך היינו גבוה מאוד ב-30 שנה הבאות. אם תהיה בכיר רוצים שתרוויח משכורת נמוכה יחסית למקבילך בשוק. לא לדחוף בתור. 3) אם אתה טייס או חובל ... חברה איכותיים, אין ספק. מיטב החברה הישראלית. רובם יכולים באזרחות להצליח מאוד. קשה להחזיק אתכם מעבר לתקופה הראשונה כי מבקשים מכם לסכן את חייכם, לשהות לתקופות ארוכות מחוץ לבית ( חובלים) ולוותר על הפוטנציאל שלכם בחוץ. אם תהיה בכיר רוצים שתעשה זאת במשכורת נמוכה יחסית למקבילך בשוק.,ותתרגלו שכולם מדברים עליך כאילו אתה גנב, כי אין לך חוזה והסיכוי שישנו את התנאים לרעתך היינו גבוה מאוד ב-30 שנה הבאות. לא לדחוף בתור 4) אם אתה חסר מקצוע / לא משכיל/או לא איכותי ...נראה שלכם באמת כדאי להישאר בצבא. אבל האם לנו זה כדאי !!!! .
רונן | 07.06.13
75.
החונטה דואגת רק לחבריה על חשבון כל השאר
הצבא נתון בידי חונטה של גנרלים שדואגת רק לחבריה על חשבון חיילי הסדיר - שלא מקבלים כלל שכר - המילואים - שבכל הזדמנות מקצצים להם במעט שהם מקבלים - וגם הקצונה הזוטרה, שמקבלת שכר נמוך, כפי שעולה מהכתבה. מי שלוקח את כל ההטבות, כולל פנסיות שערוריתיות, הם חברי החונטה (מדרגת סגן אלוף ומעלה). רק לשם המחשה לבזבוז חסר התקדים של חברי החונטה, במלחמת ששת הימים היו במטה הכללי 10 אלופים, היום יש 25. למה צריכים כל כך הרבה אלופים? כי חברי החונטה דואגים לחבריהם שיעלו בדרגות וינפחו את המנגנון של החונטה, על חשבון כל השאר. אם הממשלה לא תתעשת ותורה לצבא לקצץ בכל התנאים המופלגים של חברי החונטה, אנחנו בדרך להיות מדינת עולם שלישי.
משה | 07.06.13
74.
לכל אלו שפותחים עיניים
אני עתודאי בקבע ראשוני בדרגת סרן. אני מקבל קצת פחות מ-8000 נטו, כאשר אני בעל תואר ראשון מהטכניון ומסיים תואר שני מאונ' תל אביב בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. חברים שלי, שלמדו איתי בטנכיון והם לא עתודאים, מקבלים כולם לפחות פי שתיים ממני. פלוס יש להם רכב חדש מהחברה. עם דלק. פלוס הם לא עושים תורנויות בלילות, אבטש"ים, הגנש"ים ועל כל שעה נוספת שהם נשארים מעבר לשעות הרגילות הם מקבלים שכר שעות נוספות. לעניין של פנסיות, הדור החדש כבר לא יקבל פנסיה תקציבית וגם לא יצא ולפנסיה בגיל 45. אנחנו מזמן על תנאים של פנסיה צוברת, בדיוק כמו בחוץ! רק בלי קרן השתלמות בשנתיים ראשונות ובלי ביטוח מנהלים. אז כל מי שחושב שמפנקים את אנשי הקבע והמשכורות והתנאים שלהם מופרזים מוזמן לפנות לשלישות - בצבא חסר אנשים טכנולוגיים - תתקבלו בברכה!!! אני אפילו מוכן "לוותר" על התקן שלי בשבילכם!!!
טים | 07.06.13
73.
עלבון לאינטלינציה
1) מקור המספרים לא ברור. יתר על כן, למי שלא יודע, משכורת צבאית תלויה בכל כך הרבה גורמים שמשפיעים עם הסכום באופן משמעותי, שלזרוק מספר למשכורת של מישהו בדרגה X, ואז להנפיץ סיפור חייו היפוטטי של אותו אדם על סמך הדרגה שלו בלבד זה שקר גס, אם לא יותר מזה. 2) הייתי מסכים אם הוא היה אומר שצה''ל צריך לצמצם כ''א. אבל הוא טוען שהשכר מוגזם, כאמור על סמך אפס עגול של נתונים רלוונטיים. מה זה קשור לעליה בשכר הבכירים? אלופים מקבלים משכורת גבוהה? גבוהה ביחס למה, לשכר הממוצע באותה שכבת גיל? הוא מכיר קצין בדרגה בכירה שהתשחרר ומרוויח *פחות* מהמשכורת הצבאית שלו? בקיצור, זה כל כך מאולץ ושטחי שזה מביך.
א | 07.06.13
72.
יושבי המפקדות בעורף מסכנים את חייהם כמו לומדי התורה בישיבות
האבחנה צריכה להיות בין מי שמסכן את חייו בשמירה על הביטחון לבין אלה שיושבים בעורף מי שמוכן לסכן את חייו בשרות קבע מגיע לו כל שכר אפשרי. אותם עשרות אלפים, חשובים מאד, שלא נמצאים בחזית יכולים להסתפק בפחות.
לוחם | 07.06.13
71.
הבעיה עם כתבות מסוג זה היא שהן חד מימדיות
הבעיה עם כתבות מסוג זה היא שהן חד מימדיות. הן לא מציגות שום מידע מעבר למספרים. ומספרים לא באמת אומרים לנו כלום. למה, למשל, לא כתוב כמה שעות במהלך השנה משקיע אותו בעל דרגה בעבודה, כמה הוא רואה את המשפחה שלו, האם הוא יכול לסרב כשה"עבודה" קוראת לו... אני ממש לא בעד השכר הגבוה, אני חושב שאיבדנו קצת את היכולת לראות את הגבול. יש אנשים בצבא שמרוויחים נהדר ויש כאלה שבכלל לא, יש כאלה שקורעים את התחת ומוותרים על הרבה דברים אחרים בחיים שלהם (נכון, אף אחד לא הכריח אותם להיות בקבע), ואחרים שבאמת מרוויחים, בצורה מגוחכת, יותר מהתוצר שהם מפיקים... השורה התחתונה היא... מי אתה, מה היכולות שלך, באיזה תפקיד אתה (מסכן את החיים שלך?), וכמה אתה באמת תורם למערכת, מה הויתורים שאתה עושה, האם הצבא השקיע בך (תואר למשל) - הקריטריונים לשכר אנשי קבע צריכים להיות , משמעותית, רחבים. נ.ב, אי אפשר באמת להעריך כתבה כאשר הכותרת שלה היא "כמה עוד אפשר לתגמל את המתוגמלים" - זה מגמתי, לא אובייקטיבי ודי מעצבן. שמישהו פעם אחת יכתוב על זה מאמר מקיף, אובייקטיבי, ואז נוכל לשפוט...
אלון | 07.06.13
69.
יש הרבה מה לשפר בתקציב צה"ל
מהפנסיות המופרכות, ממשלוחות הרכש בבתי יוקרה בניו יורק, מהאבטלה הסמויה ומהפינוקים בשפע. אבל וזה אבל גדול, לא נכון להשוות את העליה בשכר לעליה הממוצעת בשכר המשק, אלא יש לבחון את עליית השכר של משרות מקבילות ככל שניתן. כמה בנאדם שממלא תפקיד של תת אלוף היה מרויח באזרחות בעודו אחראי על אותו תקציב ואותה כמות כוח אדם? סביר להניח שלא פחות.
דן | 07.06.13
65.
עוד חוזר הניגון
שני תופעות שלעולם לא ישתנו: ארגון ציבורי שנדרש לצמצם - לעולם יצמצם קודם כל בדברים הבעיתיים ביותר, (שברור לכולם שאסור לקצץ בהם) כדי שתקום זעקה ציבורית - והצמצומים יבוטלו. דוגמאות - משרד הרווחה יסגור בתי יתומים, משרד הבריאות יסגור בתי חולים לחולי נפש, משרד החינום יסגור בתי ספר לילדים חריגים, משרד הביטחון יצמצם ימי אימונים למילואימניקים, וכו'. יתרון נוסף לשיטה - כסת"ח נהדר לועדת החקירה הבאה - הרי הזהרנו אתכם... הכתובת היתה על הקיר !! וגם - אתם באמת מצפים ששר ביטחון, שהוא איש צבא לשעבר, יקצץ בשכר אנשי הקבע ?? באמת ?? הרי הוא צריך לקצץ לחברים שלו - אלו שיפגוש במפגשי 'ותיקי ובוגרי', ימי זכרון, תוכניות טלויזיה, וכו' - תהיו רציניים....
גידי | 07.06.13
64.
דרושים אנשי קבע צעירים .......אז יאלה ......מחכים לכם
ישנו מגוון רחב של מקצועות שבו לא מצליחים לאייש את התקנים וכתוצאה מזאת רוכשים את השרותים האלה בחוץ (המחיר יקר מאוד)כל בעל מקצוע יכול לגשת לשלישות ברמת גן או בקריה ולהציע את עצמו את השכר שיש בכתבה הנ"ל מרוויחים בודדים, השכר האמיתי הוא 45000 לנגד \קצין צעיר ללא כל התחייבות ארוכת טווח ,החוזים הם לחצי שנה בלבד כאשר מראש אומרים לך שתהיה בקבע ראשוני בלבד , הסיכוי להגיע לפנסיה מתקרב לאפס נא לעמוד בתור לא לדחוף בהצלחה
אבי | 07.06.13
62.
הטבלאות לא נכונות !!! יש לשים לב אלו טבלאות שכר של קרביים !!!
סגן בתל השומר ממש לא מקבל 7555 אלא אם כן הוא בעל תואר הנדסה !!!! סגן רגיל מקבל בסביבות 5000 ובטח שלא רס"ל וסמ"ר מקבלים משכורות כאלה אלא אם כן הם ברמת פעילות א'+ ז"א באיו"ש או בגיזרת עזה !! הכתבה ממש מגמתית ומכלילה כאילו כל סגן וסרן מרוויחים את אותו השכר !!! בושה לכותב שלא ציין את הפרטים המשמעותיים הללו !! ואם אתם עדיין חושבים שזה גבוה תנסו לחשוב אם אתם הייתים רוצים לההרוויח 7500 לאחר שעשיתם תואר באוניברסיטה במשך 4 שנים או להיות באיזור עזה או בהפגנות של איו"ש ולהרוויח את המשכורת הזו !!!
קצין מהנדס  | 07.06.13
59.
43, האזרחים באים למילואים יותר משאתה מסכן את חייך
יש לך 30 ימים פעילות בשנה? מילואימניקים עובדים יותר קשה בצבא. חוצמזה, אתה לא נושא הכתבה, אתה מרוויח שכר ממוצע, יש לך גם בטח פנסיה רגילה (אם אתה סרן נכנסת לקבע אחרי שביטלו את הצוברת). אלה שהתגייסו עשור לפניך עוד מעט פורשים עם פנסיה, אתה תפרוש ותגלה שאתה צריך לעבוד קשה כדי לפרנס את עצמך עד הפנסיה (עוד עשרים ומשהו שנה).
רפי | 07.06.13
58.
והתנאים הנילווים
ישנם הרבה תנאים נלווים שהציבור לא מודע אליהם או/ו לא יודע אותם למשל: כרטיס אשראי למילוי עצמי 1000 ש"ח תמורת 700 ש"ח לחודש 300X12= 3600 ש"ח תוספת נטו לאיש קבע כרטיס אשראי לבתי קפה/מסעדות 2000 ש"ח תמורת 1400 ש"ח לחודש 700X12=8400 ש"ח לשנה תוספת נטו לאיש קבע כרטיס אשראי לחנויות/סופרסל 17% הנחה - 7140 ש"ח הנחה בשנה רכב ודלק כמעט חופשי - איש קבע שחורג מכמות הדלק ברבעון מפקד היחידה רשאי לתמרן בין כל אנשי הקבע ביחידה ולהעביר לחורגים ליטרים של דלק. שימוש ברכב שכור לצרכיי ת"ש לנגדים זוטרים למרות האיסור לכך. נופש צבא קבע - 1500 ש"ח ל-4 לילות באילת + רכב ודלק חופשיי + מספר חדרים חופשי (מספר הנפשות במשפחה/2) ז"א משפחה של 6 נפשות תקבל 3 חדרים במחיר הנ"ל
יואב | 07.06.13
56.
לאביב 51
אף אחד לא אומר שאתה חזיר. בגיל 21 גם החברה שלי יצאו לטיול בדרום אמריקה בזמן שאני למדתי רפואה עשיתי התמחות עם שעות ללא שינה, בקושי ראיתי את הבית ונחש מה? אני יוצא לפנסיה בגיל 67! בגיל 45 חביבי אתה עדיין כשיר לעבוד. ובמאקרו עדיין ישתלם להיות לוחם גם אם הפנסיה שלו תהיה בגיל 55. יש אנומליה מכוערת לא תרבותית בוודאי של חברתית ולא צודקת. במשכורת שלך היה אפשר להאכיל כמה פיות רעבים במדינה שבה שיעור העוני הוא הגבוה ביותר ויש בה חוסר צדק ופערים חברתיים משוועים. ואתה יקירי, במקום לשבת בבית עם הפנסיה שלך, ממשיך לעבוד, לייצר, לפרנס זה גם טוב לך וגם טוב למדינה.
 | 07.06.13
54.
משכוורת בקבע
צריך לזכור שהפנסיה המשולמת היא חלקית ולא מלאה 70% בהתאם למספר שנות השרות. הבעיה היא ההכללה. יש בצבא משרות מטה ועורף שניתן לשרת בהן ולהתמחות עד גילאים מתקדמים כגון כלכלנים, מהנדסים, נגדי תחזוקה, פקידם ועוד. יש לקחת בחשבון שצבא מיועד למלמחמה ולכן מבוגרים לא מתאימים תמיד בזמן חרום. לאור חילופי תפקידים בתדירות גבוהה הצבא משלם למעשה 3 פעמים על תפקיד. משכורת לבעל התפקיד, פנסיה לאלו ששימשו בתפקיד והשתחררו בגיל צעיר וכן על עקומת הלימוד וכניסה לתפקיד של כל קדנציה של קצין שמלווה בטעויות. מספר אנשי הקבע בדרגות הגבוהות כגון אלוף נמוך - כ 30 אלופים במטה ונניח 300 בפנסיה. הצבא חייב לבצע בחינה ועבודת מטה בנושא אחרת זה יתפוצץ בפנים של כולנו.
יוסי | 07.06.13
53.
סוףסוף מישהו אומר את האמת! כל הכבוד. למה פקיד בקרייה צריך לצאת לפנסיה בגיל צעיר
בעוד מקביל לו בשוק האזרחי יוצא לפנסיה בגיל 67. יש להבחין בין לוחמים לפקידים. למה מאריכים גיל פרישה לאזרחים ולא לחיילים? אפשר לקצץ בפנסיות העצומות לפני שמאיימים עלינו שהאף15 יטוס שעה פחות.
ש.ד. | 07.06.13
51.
נמאסססססססס
חברים דיי נמאסתם. אני בן 45 פנסיונר של צה״ל מקבלת קצבה חודשית של 9,000 ש״ח בחודש ברוטו. בגיל 21 כשסיימנו את השרות הצבאי ביחידה לוחמת פנו אליי ואל חבריי מהצבא ובקשו שנחתום קבע . הציגו את התנאים משכורת פנסיה וכו׳ , רוב חברי אמרו לא תודה ארזו את התיק ונסעו לטיול שחרור בדרום אמריקה אני לעומת זאת אמרתי אוקיי ארזתי תיק ויצאתי לתרגיל גדודי בדרום. זו הייתה העסקה לטוב ולרע אז מאיפה החוצפה לבוא היום ולהגיד שאנחנו חזירים כמה עזות מצח צריך כדי להגיד ״קחו להם״ ״קצצו להם״ מי זה הם לעזאזל ? טוב דיי לחץ הדם שלי עולה מעצבים(עוד אחת מתופעות הלוואי של השרות המלחיץ.
אביב | 07.06.13
45.
תעבדו אתם 24\7 חגים שבתות
אתם חכמים גדולים על לבכות על שכר הקצינים אבל תחשבו משכורת מינימום + משכורת 125% אחרי 8 שעות עבודה +150 אחוז לשעה אחרי 12 שעות עבודה + 200% לשבתות וחגים והמשכורת של סגן לא תיהיה 8000 אלה 15000 לפי החוקים של המידינה לפי מינמום 22 לשעה ולא לא מגיע לקצין קרבי שמסכן את עצמו יום יום כדי שתזכו לישון בשקט משכורת מינמום אז מה? יקר לכם לחיות במדינה שמוקפת אוייבים ? כי לפי החוק סגן מקבל מתחת למינימום !!! ובכל זה אתם שוכחים שכבר יוני צריך להויד 3 מילארד שקל מהביטחון עכשיו לא עוד שנתיים מאיפה חוסכים 3 מליארד עד סוף השנה עכשיו ??? רק מלחסוך בימי מילואים אימונים תחמושת דלק לא מפנסיה שאתה עתיד לשלם מה שכבר נקבע זה חוזה אי אפשר מחר לגזור לפנסיונרים מהתלוש
 | 07.06.13
43.
כתבה מגמתית. שטויות.
אני סרן, מהנדס תוכנה, מרוויח 7500 נטו. בחוץ אני יכול להרוויח לפחות 12000 נטו. אם הרמטכ"ל יוצא החוצה, הוא ירוויח הרבה יותר מ 75000 ברוטו. תסתכלו על המשכורות שאנו מרוויחים יחסית למה שהיינו מרוויחים בחוץ, ואז תבינו אם אנחנו מרוויחים הרבה. שלא לדבר על כך שאין לנו שעות נוספות, יש תורנויות, יש שבתות, ויש מקרים בהם קצינים/נגדים מסכנים את החיים שלהם. ואל תשכחו שהקצינים הקרביים שמרוויחים "הרבה" חוזרים הביתה פעם בשבועיים למשפחה שלהם. זה לא שווה כל משכורת.
א | 07.06.13
42.
צה"ל, הבדיחה היא עלינו
כמה חול זורים בעיננו. אחוז הלוחמים מתוך הצבא הסדיר היא לא יותר מ-15%, רובם ככולם בסדיר ולא נוגעים במשכורות הללו. משכורות הלוחמים בקבע סבירות, במיוחד כאשר מצפים ממך לשעות מטורפות, בדקתי, לשעה קיבלתי בתור סגן צעיר בערך חצי משכר המינימום, ונשבע שלא נחתי הרבה (שעתיים שלוש בלילה מפנק). אסייג את דברי ואומר שגם במערך הלוחם יש הבדלה בין דם לדם (ויעידו תלושי המשכורת של היחידות המיוחדות והטייסים שמרופדים גם בתנאים משופרים בשירות וכן בתלוש משכורת עם תוספות יצירתיות) לעומת זאת, לא יכול להיות שרוב המערך הלא לוחם יתוגמל בצורה שערורייתית כזאת. שיגדירו מה הם המקצועות שכן מתגמלים (למשל מהנדסים, כדי לעמוד בתחרות מול ההיי טק) ואת כל שאר נגדי התחזוקה שאפשר ללמוד את התפקיד שלהם בחמש דקות, ושבאזרחות אין להם דרישה לקצץ. כמובן שיש להעלות את גיל הפנסיה למקובל במשק, ולהתחיל להתייעל באמת. חבל שצה"ל יודע לאיים ולהשבית מילואים במקום לקצץ בשומן, כנראה שכמה מהקצינים שם צריכים להתרענן באזרחות, אולי הם יבינו באיזה מגדל שן הם חיים...
קצין קרבי במיל',סטודנט פעיל | 07.06.13
41.
מדוע לא עושים בידול בין שכבה לוחמת בשטח לשכבה מקצועית
לוחמים שפועלים גם בסדיר וגם בקבע בסדיר, באימונים קשים בחורף ובקיץ. בכוננות תמידית, אוכלים אבק, וישנים בשטח בלי לראות בית. את אלה תתגמלו, והרבה. כולל פנסיות. אבל את השכבה המקצועית שעובדת במשרדי הקריה, מהנדסים הנדסאים אנשי מחשבים פקידים בקבע. אלה לא חשובים פחות אך הם למעשה אנשי עבודה רגילים לחלוטין, שזוכים לעבודה קבועה עד גיל 45, גיל הפרישה ועוד ממשיכים לקבל פנסיות יפות, בשעה שהמקבילים להם בשוק האזרחי לא מרוויחים יותר ומפוטרים לפי מצב הרוח המשקי והאישי יש לתקן ולשנות בין השכבה הלוחמת שעובדת בפרך, לבין שכבת עובדי המשרד.
גדעון | 07.06.13
40.
בזבוזים גם ברכש
האם באמת צריך לקנות עוד צוללות ? וחטיבות שלמות של טנקים? האם מישהו בצהל חושב שצריך 50 טנקים חדשים כל שנה ? לא תהיה מלחמה של שיריון בשיריון , בטח לא כזו שמצריכה חטיבות מילואים שלמות, לא צריך כ"כ הרבה שיריון בסדיר ובמילואים שרוכשים מכונה כמו צוללת ב300 מיליון צריך לקחת גם עלות שנתית של 10% על אחזקה וכו'.... האם מישהו בצהל ובדגש בחיל הים ,שאל את עצמו פעם מה ניתן לעשות באזרחות ( אקדמיה\תשתיות\רווחה) ניתן לעשות עם 300 מיליון?
איתי | 07.06.13
39.
חוסר יעילות/ בזבזנות/ סתם בינוניות
הצבא מתאפיין בכמה אספקטים על פני הסקטור האזרחי א. רצון לבזבז - לא בזבזת (הגדלת את משרעת השליטה) פוטרת ב. מעשרות אלפי אנשי הקבע, ניתן היה לקצץ ברוב התפקידים, אך מאחר שהכסף לא יוצא מהכיס של אף אחד - למי אכפת, העיקר שיש נהג, רל"ש, 2-3 פקידות ואפשר להמשיך כך ליחידות שלמות שתפקידם לא ברור. ג. התנאים המפליגים שמקבלים אנשי הקבע מושכים בעיקר בינוניים, כי הטובים יתקדמו גם ללא הגבלת פז"ם באזרחות, מי שעומד על דעתו ונלחם לקידום פרויקטים -יפגע בסוציומטרי. וכך - קיבלנו צבא בינוני, בזבזני שלא מסוגל בכלל להבין מה רוצים ממנו וחבל מאוד
הייתי בקבע | 07.06.13
37.
האחראיות על הפסקת אימונים- אישית של הרמטכל
כדאי שהרמטכל ילמד לנהל את התקציב באופן נכון. אם לא - שיילך הביתה. לא ראיתי את שר התחבורה שתקציבו קוצץ - מספיק את הרכבת ולא את שר החינוך סוגר בתי ספר. לומדים להסתדר בדיוק כפי שאני ומשפחתי לומדים להסתדר נוכח הקיצוצים ולנו יש פחות כלים מקצועיים לכך
דן | 07.06.13
35.
בנוסף למשכורות העתק ולתנאי הפנסיה המפליגים של הקצינים הבכירים - שכחתם משהו:
ברגע שהחבר'ה האלה יוצאים לאזרחות, הם "מסודרים". המאפיה של צהל מסדרת להם מקומות עבודה בשכר גבוה מאד בתפקידי ניהול מקצועיים שאין להם שמץ מושג בהם. וכל זה על חשבון אנשי מקצוע וניהול מצוינים שצמחו ב\מלמטה ומצאו את עצמם חסומים ב"מוצנחים" האלה, שמקבלים שכר הרבה יותר גבוה מאשר עובדי החברה האחרים באותו מעמד. זה לא צודק, זה לא חכם וזה מתסכל מאד. ושלא תבינו לא נכון, אני לא אחד מהמתוסכלים. תודה לאל מעמדי ושכרי מצוינים, אבל אני מסתכל סביבי בתדהמה ורואה את חוסר הצדק הממוסד הזה ופשוט כואב לי הלב.
אבי | 07.06.13
31.
הבעייה אינה השכר, כי חיילים אלו עובדים יום וליל כדי להגן עלינו. הבעייה נעוצה בגיל
הפרישה המוקדם ובכמות כוח הקבע שיש לצמצם בצורה משמעותית. ואם נגייס את חסידי שס ממעיין הכסף, אז הם יוכלו בהחלט למלא תפקידים נכבדים בצהל. בחיל הרבנות, במטבחים, בכשרות, בכל החילות הקרביים,..... אפשר לחסוך מליונים אם רק יהיה רצון טוב לכולם
avi | 07.06.13
27.
נקצר: כיום ההוצאה של המדינה על הפנסיות התקציביות גדולה יותר מכלל ההכנסות ממיסים של ההייטק
כשאומרים לאנשים מאה מיליארד זה לא מיתרגם לשום דבר מהותי. אז אתן לכם כמה דוגמאות שתבינו כמה המצב לא מציאותי ולא קביל: 1. המדינה קיבלה 1.7 מיליארד ש"ח מהעסקה בישקר. נשמע מגניב? המדינה משלמת כיום 1.6 מיליארד שקל כל חודש לפנסיות תקציביות (לא שכר! רק פנסיות). העסקה הזו סגרה את התשלום של יוני, עכשיו צריך לדאוג ליולי, אוגוסט, ספטמבר וכו'.. 2. יש בארץ היום כ-190 אלף עובדי הייטק. אם כל אחד היה מרויח 25 אלף ש"ח בממוצע (מעשית הממוצע נמוך יותר), הוא ישלם קצת מעל 8000 ש"ח בחודש מיסים או כ-100 אלף שקל בשנה מיסים. תכפלו 100 אלף ב-190 אלף ותקבלו - 19 מיליארד. מעשית עובדי הייטק מרויחים בממוצע פחות ולכן סך כל ההכנסות של המדינה מעובדי ההייטק לא מספיקות לשלם את הפנסיות לאנשי הקבע והמגזר הציבורי. קלטתם את זה? ועכשיו יבואו ויבכו על הנגד המסכן שמקבל 5000 ש"ח בלבד - מה הקשר? תראו לאן הכסף הולך...
וכל עסקת ישקר שוות ערך לחודש של פנסיות | 07.06.13
19.
שאלה,אם כולם יודעים שמדובר בשחיתות
ואפילו הכתבה מרזמת על כך,למה מבקר המדינה,או אנשים שאחראיים על המדינה הזאת,לא שמים לזה סוף? אנשים יוצאים לפנסיה בגיל 40 ומתחילים לעבוד בעוד "קריירה",פשוט שחיתות ואף אחד לא עושה לזה סוף,חרא של מדינה עם מנהיגים קפיטליסטים חזירים! שהעם הזה יתעורר כבר מהתרדמת שביבי הכניס אותו אליו
שחר | 07.06.13
15.
אתה מראה צד אחד של הכתבה
אדון שאול היקר ברצוני להציג בפניך תלוש שכר של פנסיה לאחר 30 שנות שירות בצהל . בגיל 47 אני צריך לחפש עבודה בכדי להשלים הכנסה ולפרנס משפחה וילדים - והתשובות מרוב המעסיקים - אתה מבוגר מידי . אז אני מזמין אותך - אם אתה רציני , לצור קשר . אני בטוח שבשבוע הבא הכתבה שלך תשנה פניה.
אלמוני | 07.06.13
14.
הבעיה הגדולה היא חוסר ההתאמה של אנשי קבע למצב השכירים במשק
הפערים במשק הולכים ומתרחבים. - השכירים היום (אלו שאינם עובדי מדינה) לא נהנים מקביעות, בכל רגע יכולים לאבד את מקום עבודתם (ואלוהים יודע אם ומתי ימצאו אחרת - במיוחד אם עברו את גיל 40) ומשכורתם נשחקת. לעומתם, לאנשי הקבע יש קביעות. לא מפטרים אותם. - אין דמיון בין התנאים הסוציאליים של אנשי הקבע לתנאים הסוציאליים של השכירים. לאנשי הקבע יש הטבות רבות - גם בתחום תרבות הפנאי והספורט, גם בתחום ההשכלה (לימודים אקדמאים בתנאים מעולים) וגם - כמובן בתנאים הפנסיונים. - בעוד גיל הפרישה (גימלאות) של כלל המשק עולה, גיל הפרישה מקבע נשאר נמוך. 41 לקרבי, סביב 50 למטה. מגיל זה אנשי הקבע זוכים לפנסיה מלאה, בעוד כלל הציבור צריך לעבוד עד גיל 67 (ורוצים להעלות את גיל הפרישה ל-70). מדוע שאיש מטה לא ימשיך לעבוד עד גיל 67 כמו חבריו במפעל/במשרד?! בתוך זמן קצר חלק משמעותי עוד יותר מתקציב הבטחון (שממומן מכספי המיסים שאנו משלמים) יילך לתשלום פנסיות לאנשי הקבע שיצאו לגימלאות - ולא לטיפול בבעיות הבטחון של המדינה!
דינה | 07.06.13
11.
1 אתה ממש אדיוט
מה אתה מבלבל בשכל? האם זרקת לאוויר שטות מתוך ידע או מבורות? הקצין משלם מס בדיוק כמוך למעט אם הוא ביחידה לוחמת ואז יש לו הקלת מס של 5% בלבד. אז למה סתם ללכלך? גם הכתב לא מציין את יחסם המספרי של האלופים ותתי האלופים אל מול שאר קציני הצבא. ואיפה הרס"נים והסא"לים? מדוע הם לא מופיעים? אולי משום ששם היו קיצוצים ומספרם הגדול היה "מעוות" קצת את הנתונים המדווחים? ובכלל מי אתה בכלל, תל אביבי שכמוך תטיף מוסר? אתה בטח גר בדירת הסטודנט שלך שאבא מימן ומקבל תנאי מחייה של מלך כי יש כסף במשפחה. אבל העיקר להתלונן חוצפן.
אביהו | 07.06.13
10.
הקצינים חוגגים ושכבת הנגדים מתפוררת
הנגדים הם השכבה הכי דפוקה בצבא. השכר נמוך מאוד, איומי הפיטורים הם כל שני וחמישי, המנטרה החוזרת לנגדים היא " אין בעיה, תלך. נביא סדירים במקומך ". הכל נכון, עד שזה מגיע לדרגת רנ"ג. מדובר בנגד ותיק, לרוב אחד שלשונו ידעה לפלס את הדרך לישבנו של הקצין המפקד, מה שהקנה לו תנאים של סא"ל ושכר מטורף, אבל כמה יש כאלה ?? צה"ל משלם משכורת מטורפות לקצינים הבכירים, וזה עוד הרבה לפני סכומי העתק שהם מקבלים עם הפרישה והפנסיה לכל החיים. אם צה"ל מדבר על קיצוצים ומתבכיין בכל מקום, שיזכור היטב : 1. אם צה"ל הוא צבא העם - אז העם בקיצוצים. שיידע גם הוא לקצץ. 2. כמויות האוכל המטורפות הנזרקות לפח, הדלק הנשפך בנסיעות מיותרות, הנסיעות לחו"ל, הלימודים על חשבון הצבא שניתנים ביד רחבה ובלי הגבלה ( גם לימודים וגם משכורת מלאה !! ). 3.אנחנו רואים הכל. אנחנו עושים מלאים, אחינו וילדינו משרתים בסדיר ורואים את הבזבוז המטורף. ועוד לא דיברתי על זה, שהרמטכ"ל מקבל משכורת הגבוהה ב 50% מראש הממשלה....
עמרי | 07.06.13
9.
תקציב הבטחון
אם צריך, וצריך, לקצץ בתקציב הבטחון, קודם כל לקצץ את הפנסיה הגבוהה שמשולמת לפנסיונרים של צה"ל עלות פנסיה של לדוגמה רס"ר או סג"א היא בסביבות ב16000 ש"ח הבעיה היא לא בתשלום שהוא מאד גבוה לאדם בגיל 45 כאשר כל חייו לפניו. הבעיה פה שהם ממשיכים לעבוד ונהנים משני העולמות כי לשכת העבודה(שלהם) דואגת לתת להם את המשרות הטובות ביותר במשק.. (אנחנו מדינה שנשלטת ברוב המועצות והערים ע"י אנשי קבע לשעבר) וכפי שהזכרתי הם נהנים גם משכר גבוה על חשבון יתר התושבים וגם מהפנסיה המשולמת להם, ופה נמצא העוול הנורא מכל,,,,,,,,,,,,
צוקי | 07.06.13
5.
36 אלף לחודש לאל"מ זה לא המון. נטו זה צריך לצאת 23 + -.
צריך לזכור שמדובר בעבודה שוחקת לפעמים סביב השעון. כמובן שצריך לשקול מספר דברים. לא בטוח שמענק הפנסיה צודק (כנראה גבוהה מדי ומוקדם מדי) צריך להבדיל בין אל"מ שמגרבץ בקריה לאל"מ קרבי או מפקד בסיס (קיצר, לקזז מהמשכורת לבעלי תפקידים שעובדים מעט)
מיכאל | 07.06.13
4.
כתבה מגמתית ו-...שטחית!
הכתבה רוויה אמיתות חלקיות וכל מגמתה להציג את צהל במערומיו [כביכול]. להלן מספר הערות: א.דיון על שכר [ותנאי-שירות] של אנשי קבע ראוי לדיון אבל , לא 'ברגע האחרון' סמוך לקיצוצים בתקציב ותחת לחץ. ב.שכרם ה"נמוך" של קצינים זוטרים - 7550 ש"ח לצעיר בן 20-23 זה מעט?! במיוחד עם וכאשר מדובר על יחידות שדה ויחידות לוחמות בהם היציאות מאוד מוגבלות , וכך גם ההוצאות השוטפות. ג. כמו כל העיסוקים במשק, ההיצע והביקוש מהווים מרכיב משמעותי בגובה השכר ומרכיבי תנאי השירות. ואכן , מעת לעת נדרשת מערכת הבטחון לשפר תנאי שירות ושכר ע"מ להוות פתוי [ופיצוי] הולם מול השוק האזרחי. את תקני כ"א [קבע] צריך לאייש! ד. הטוען כי 'הצבא גדול'... בבקשה , יואיל ויציג איפה ואיך צריך לקצץ/להפחית את סדר הכוחות. וגם זאת , לא ברגע האחרון. ה. כבר דובר רבות - הכסף הנזיל היחידי שיש בצהל בטווח הזמן המיידי - הוא שרות מילואים ואימונים. מי שרוצה קיצוץ מיידי -- צריך להבין זאת. בקצור , שאול אמסטרדמסקי - אם אתה רוצה לקיים דיון רציני -- הצג מכלול העובדות [כל האמת], כולל איך נראה השכר במשק כולו. כן. השכר ב-היי טק , בנמלים,חברות ממשלתיות ועוד ועודץ
גדעון | 07.06.13
3.
זה בסדר גמור ע"פ המקובל במשק
אחלה שכר, בחברות ממשלתיות הדרגים הזורטים הינם כמו מהנדסים מתחילים, וזה פחות או יותר השכר. בדרגים הגבוהים, אסור לנו לשכוח שזה צבא, בכל זאת, האנשים האלה, אכן הם אלופים למינהם, אבל הם ומשפחותיהם מקריבים המון למעננו אנו. לדעתי זה בסדר שהם יקבלו, קצת יותר מחברי המממשלה. חוצמה, להם יש באמת עניין ועמדה מקצועית בנושא עליו הם ממונים, שלא כמו הפוליטיקאיים שלנו... ישר כוח ותמשיכו לשמור עלינו
בן | 07.06.13
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת